20.3.2023 | Svátek má Světlana


ROZCESTNÍK: Stručná zpráva o listopadovém zvířetnickém výletu

1.3.2023

Z předsevzetí, že se zúčastním alespoň nějakých zvířetnických výletů 2022, toho moc nezbylo. Nakonec se mi povedlo se přidat k jedinému, v listopadu, neb byl v Praze po Prokopském údolí.

Dalejský potok. Prokopské údolí, listopad 2022

Sraz byl na stanici tramvaje Poliklinika Barrandov. Sešlo se nás pět lidí a čtyři psi. Počasí bylo správně listopadové, kolem nuly, jinovatka i bahno... Ale zase nebylo moc lidí.

Výlet; Prokopské údolí, listopad 2022

Ušli jsme cca 14 km, někteří to mají změřené nejspíš přesně.

Obešli jsme toho mnohem víc, než jen vlastní Prokopské údolí. Došli jsme se podívat až k Dívčím Hradům a viděli koníky Převalského, tentokrát zblízka.

Koně Převalského. Dívčí hrady, listopad 2022

Nakonec jsme skončili v tamní pivovarské hospodě na dobrém jídle, a když jsme vyšli, byla už skoro tma... nicméně to už jsme byli skoro zpátky v civilizaci.

Pohled k barrandovskému sídlišti. Prokopské údolí, listopad 2022

V Mapy.cz jsem si spustila Stopaře. Ta rovná čára ve Stopaři se nepočítá, tablet se mi ke konci výpravy vybil, a než jsem v tramvaji připojila powerbanku, chvíli to trvalo. Mezitím tramvaj už dojela k Lihovaru, display tabletu se vzpamatoval (cestou jen blikal) a šlo Stopaře zastavit.

Podívejte se na mapku, kudy všudy jsme chodili.

Výlet; Prokopské údolí, listopad 2022

Asteris mi pomohla se v té mapce zorientovat, cituji její lehce upravený text:

„Vyrazili jsme od „zelené“ lesíkem kolem lomu Prastav, Nového mlýna a nedaleko zastávky Holyně jsme přešli trať. Dali jsme se vpravo kolem Červeného lomu a kolem kamenného Bojiště v Dalejském údolí (sochař Kurt Gebauer 2006) podle trati do Prokopského údolí.

Červený lom, Prokopské údolí, listopad 2022

Pak vlevo směrem k Nové vsi kolem studánky a podle lesa nahoru na žlutou značku a na Butovické hradiště. Kolem vyhlídky na Hemrových skalách s lavičkou a zastávkou na svačinu a čaj z termosky.

Pohled dolů, Prokopské údolí, listopad 2022

Otamtud (se skalami za zády) je zřejmě fotka údolí s tratí a potokem. Pak jsme šli přes roklinku a louku na cestu nad vojenským prostorem a vydali se k Dívčím Hradům na koníky Převalského.

Lara u koníků. Prokopské údolí, listopad 2022

Byli docela blízko ohrady. Zpátky jsme šli přes Děvín a krpálem dolů k zookoutku a Prokopským údolím do Klukovic a k pivovaru.“

Čtyřnozí účastníci výpravy, Prokopské údolí, listopad 2022

Ze začátku se občas objevil náznak modré oblohy, ale jak den pokračoval bylo pošmourněji a pošmourněji. Přesto to byla báječná výprava.

Účastníci výpravy kromě fotografa. Prokopské údolí, listopad 2022

Fotky: Asteris, Jajka, Jakkel, Štětinka. Určitě se podívejte do fotogalerie!

Jajka Neviditelný pesKONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více... 
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !