7.5.2024 | Svátek má Stanislav


Diskuse k článku

ROZHLEDNÍK: Zmrtvýchvstání národního pokladu

Je všeobecně známo, že starokladrubský kůň je plemeno ryze české, v Čechách kontinuálně chované již 430 let; méně známo už je, že je to jediné české autochtonní plemeno, vzniklé na podkladě staroitalské (neapolské) a starošpanělské krve.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
aida 15.11.2009 17:29

Re: Ještě k tomu jídlu

Bubu, zcela OT, jeden článek pro Vás (ale nic ve zlém proboha, snad už jsme si to vysvětlily a Váš názor už znám; tohle je jen pro ilustraci všeobecný názor mezi architekty).

Jakub S. 15.11.2009 19:58

Re: Ještě k tomu jídlu

Do toho se strašně rád pustím. Jako Brňáka a Zlíňáka  a kunsthistorika mě ovšemže osudy měst a staveb moc zajímají. O tomhle jsem neměl tušení - no každý region má svoje. Tak dík za průhled jnam!

Bubu 15.11.2009 20:06

Re: Ještě k tomu jídlu

Co se týče těchto jeho aktivit, vážně nemám nic proti...  Já vím, už jsme si to vysvětlily. Vím, že nové stavby u nás jsou velmi kladně hodnoceny, jen někdy jsem v rozpacích z těch věcí okolo, ale to není pro tuto diskusi.:-)

Olčava 15.11.2009 17:36

Re: Ještě k tomu jídlu

teda Karolíno, tohle už je normálně regulérní mučení, právě jsem vyplenila mrazák, ale protože se mi tu nepovaluje ani divočák ani srnčí (kde by se tu taky vzali, když jsem je nedonesla, že), tak jsem vyhrábla něco kuřecích kousků a udělám si aspoň rizoto... já vím, není to ani vepřoknedlozelo ani svíčková s brusinkama, ani zvěřina, ale jíst se to dá a to já teď opravdu musím......

aida 15.11.2009 17:39

Re: Ještě k tomu jídlu

Já pro změnu dělám kuře se smetanou z téhle stránky, jen bez těch hub.

Jakub S. 15.11.2009 19:51

Smí se todle?!

Člověk tady neprozřetelně se pustí do četby a - vyšší princip mravní by ti neměl dovolit počínání tak směšně podlé - ! Přepadněte ji, kdo jste z okolí!

Karolína 15.11.2009 16:17

Dnešní den

se povedl a tak máme za sebou přenádherný sluníčkový den, teplo sice nebylo takové, jako včera, ale práce jsme s přednostou nadělali tolik, že nám chladné ruce ani nevadily. Tenhle víkend se povedl a ještě by to mohlo vydržet zítra a mé breky nad nedodělanou zahradou kvůli předčasnému sněhu jsou zažehány. Nakonec jsem toho stihla víc, než jsem vůbec měla v úmyslu! Teď už se stmívá a tak jsme roztopili pořádně pec a válec v koupelně, aby bylo teplíčko úplně všude a nastává večerní relax. Zítra máme oba dovolenou, takže si to hodáme ještě užít! Svatomartinská husička se báječně povedla, masíčko se jen rozplývalo, zelí bylo úžasné, jen z těch bramborových knedlíků se mi povedly dokonalé dělové koule. Ale přednosta byl spokojen, takže se to asi dalo přežít! Jen si kladu otázku, jak se může člověk takhle "přežrat"!?;-D 

aida 15.11.2009 16:34

Re: Dnešní den

Úplně jednoduše, jen to čtu, už mám hlad.:-)

Olčava 15.11.2009 17:39

Re: Dnešní den

ježišmarjá, a tady je zase husička....... no jdu kuchtit to rizoto....

Xerxová 15.11.2009 15:43

Betí týdeníček

právě vyšel... a zase se tam pomlouvám ;-) Zaprvé jsem psy nezahnala do lesa - jen jsem se na každé křižovatce cest poptala, jestli nemíní jít domů (pravda dost ostře - "mazej domů" ;-D) a oni fakt to na jedné otočili směr civilizace :-) Za druhé Betka není hluchá - jen jsem měla pár dní pocit, že míň slyší (nereagovala na příjezd páníka na dvorek - a to se nestávalo) a tak jsem ji pro jistotu vykapala uši čistící kapalinou (jinak do psích uší raději moc nelezu). A nebo dospávala celý týden Stohánek ;-P, v každém případě dneska už slyší ;-)

zana 15.11.2009 16:14

Re: Betí týdeníček

tradičně parádníR^. Že se vám ten podzim ale daří!!:-)

Vave 15.11.2009 16:36

Re: Betí týdeníček

Krásné fotky se sluníčkem v lese a s tím ušmudlaným kámošem! R^

Milá Xerxová VV, dneska jsi mě dočista dostala tím, že jsi se pokusila uvést "na pravou míru", jak to bylo s tím zaháněním psů do lesa. Ale Betynka a já víme stejně své! ;-);-D;-D;-D

dalmatin 15.11.2009 17:01

Re: Betí týdeníček

Hezkýýý. Přávidím VU nás bylo hezky jen dnes a já to neplánovaně strávila u plotny - sjeli se sem mládežníci. Hladoví a někteří s opicí za krkem :-D:-D No, kdo je tady ošetřovatelka, že?

Xerxová 15.11.2009 17:18

Re: Betí týdeníček

hele - to už máš druhý slunný den v "zimním" čase ;-) Nepřeháněj to ;-D

zana 15.11.2009 18:10

Re: Betí týdeníček

ti to budeme počítat;-);-D;-D

Dede 15.11.2009 20:40

Re: Betí týdeníček

Pohostila jsi i ty opičky nebo jsi je jenom ošetřovala? 8-o8-o8-o Měls je vzít ven, když bylo pěkně ;-P;-D

ika 15.11.2009 17:10

Re: Betí týdeníček

Betíček zase nesklamal. Vždycky se na něj moc a moc těším. Beta je prostě krásná psí dáma. Díky!

Louk 15.11.2009 18:01

Re: Betí týdeníček

Tak ty ses poptala "mazej domů"?!? Ahá ;-D. Prosvítající sluníčko v lese vám prachsprostě závidím. Krásná dokumentace :-).

Matylda 15.11.2009 19:41

Re: Betí týdeníček

Ale že jeden pesan měl Betí barvy, co? Taks zaháněla, aby sis omylem neodvedla domů jiného. ;-);-D

U nás dneska svítíčko slunilo, a tak jsme vyrazili k řece. První půlka cesty dobrá, ale sotva jsme se dostali na tu část, ze kterí nelze nikam odbočit a musí se člověk vrátit nebo dojít na konec, pochopila jsem, jak to bylo s Dartmoorskou bažinou v Psovi baskervilském. Já a Kačka jsme šly bokem, kde to stejně děsně klouzalo a sjížděly jsme do bažiny. Taky Kačka málem spadla do řeky. Zato Borůvice-hrdinka to vzala středem. Jen jsme ji doma dost dlouho pak odbahňovali...;-D;-D

verahost 15.11.2009 12:09

Slatiňany

Elo, bezvadný článek, muselas udělat dokonalou rešerši a údaje zpracovat do čtivé formy. Díky za to.  Když jsem před lety jako malá holka o prázdninách ve Slatiňanech koukala uneseně na stáda ve výbězích, netušila jsem, na jakou vzácnost koukám. Chodili jsme kolem nich skoro každý den do lesa na houby a našim výpravám šéfovala babička, která se opírala o hůl a těžce se kolíbala v čele. Byla totiž  "..na tuhle půlku chromá..", kterýžto výrok pravidelně doprovázela elegantním mávnutím ruky od obličeje směrem dolů a ven, kdy končila v krátkém upažení. Jednou jsme se vraceli s plnými košíčky z lesa, blížila se bouřka a koně ve výběhu pod Švýcárnou byli velice neklidní. Potom zahřmělo, za námi se ozvala rána a šílený dusot. Koním se podařilo shodit horní břevno výběhu a v panice se hnali relativně úzkou uličkou mezi ohradami k hlavní cestě, ke které se pomalu blížila i naše skupinka s babičkou v čele. Než jsme se se sestrou rozhodly co dělat, vetkla si naše chromá stařenka hůlku pod paži a vyrazila vpřed, až se jí za patama prášilo. Na hlavní cestě jsme to vzali vpravo v naději, že koně půjdou doleva do hřebčína a zadařilo se. Koně nás tenkrát neudupali, ale zázračně vyléčená babička brzy opět zchromla, takže na nákupy musel zase jen děda.  Tolik vzpomínka koňská.

Jakub S. 15.11.2009 13:00

Re: Slatiňany

Teda to mohlo dopadnout! Jak někdy v Pamploně či kde to ti pitomci frajerští riskujou pro trochu obdivu život, který si nedali.

dalmatin 15.11.2009 14:22

Re: Slatiňany

;-):-D

zana 15.11.2009 16:14

Re: Slatiňany

Krásná koňská vzpomínka:-)

Bubu 15.11.2009 17:25

Re: Slatiňany

Adrenalin dělá divy.... Krásná vzpomínka. Děkuju, Elo, za rozšíření obzorů. Kdysi jako holka jsem byla na výletě ve Slatiňanském zámku. Prohlídka byla děsně dlouhá, my byli ušlí a já si říkala, ti s těma koňma nadělaj'.... Jenže pak jsme vylezli ven a cestou šli okolo jakési ohrady a ty koně jsem uviděla naživo. A bylo mi jasné, proč s nima tolik nadělaj'.

Xerxová 15.11.2009 11:40

Malý Ještěd

jsem si myslela, že půjdeme ráno na Cvičák a páník překvapil - zavelel k odjezdu na minivýlet. Yardu jsme nechali na Výpřeži (parkoviště pod Ještědem) a šli na Dánské kameny, směr Malý Ještěd a po lesních cestách kolem potoka Rokytka zpátky na Výpřež. Asi 6 km, spousta klesání a stoupání a hlavně spousta bahna (ahoj Dede ;-D). V lese se k nám přidal mladý MMO a kříženka fenka - oba dobře živení (jen děsně obahnění - ale ty my byli taky), oobojkovaní. Pohonili ses Betkou, chvíli šli s námi, ale na jednom rozcestí se najednou oba otočili a vzali to jinudy... klasičtí lovečtí průzkumníci ;-P 

Jinak slůňu to trvalo déle než včera, ale už zase svítí a svítí a je krásný den ;-)

Kadlus 15.11.2009 13:36

Re: Malý Ještěd/ mimo mísu

Zdravím do Liberce, jednou jsem měl skupinu dětí z minority i s rodiči v LB v ZOO a pak jsme udělali pěšky výšlap od konečné na Ještěd. Tátové odšlapali, nahoře funěli jako divočáci na bukvicích a jen se divili, že "šéf" o 2 generace starší na bukvicích asi nebyl.Ale k dotazu: Vejsadová Blanka- říká Vám to něco ??

Xerxová 15.11.2009 13:44

Re: Malý Ještěd/ mimo mísu

ano, 4 roky školních lavic ;-)

Kadlus 15.11.2009 13:49

Re: Malý Ještěd/ mimo mísu

Proč se ptám: Tahle dáma- spíš pěkná ženská- mi dodneška říká strejdo, ač pokrevným příbuzným nejsem. Je kamarádkou mé dcery. Pokud nevíte, je úspěšnou reprezentantkou v seniorském plavání, naposledy v létě v "Tady je Possumovo".

Xerxová 15.11.2009 18:13

Re: Malý Ještěd/ mimo mísu

nevím (tedy už vím ;-)) - pozdravujte ji

zana 15.11.2009 15:26

Re: Malý Ještěd

Jé, to muselo bejt krásný. My se včera trochu pinožili po Brdech a dneska tady (botanická a spol.), ale i tak bylo nesmírně pěkně, spousta slunce (oba dny už od osmi), vypadá to na konec září:-).