30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

PTÁCI: Ptáčci na plovárně

Každý určitě někdy viděl kosáky cákající se v kalužích. Nebo vrabčáky. Nebo hejno holubů na městské kašně. Kdo se dívá kolem sebe víc, neušly mu třeba ani sýkorky sbírající ráno do zobáčků kapky rosy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
aida 12.6.2008 18:08

Re: Re: Re: Re: Re: Re: kdyz jsou venku vedra ...da se pripravit predem a je hotovo raz dva

Pár receptů je tady, ale jakýmsi nedopatřením se mezi ně vmísily i nějaké zeleninové.

RenataE 12.6.2008 18:05

Re: Re: Re: Re: Re: kdyz jsou venku vedra ...da se pripravit predem a je hotovo raz dva

Byla jsem rychlejší;-D;-D;-D

aida 12.6.2008 18:08

Re: Re: Re: Re: Re: Re: kdyz jsou venku vedra ...da se pripravit predem a je hotovo raz dva

Platíš pivo.:-)

RenataE 12.6.2008 18:11

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kdyz jsou venku vedra ...da se pripravit predem a je hotovo raz dva

Kdy a kde?

aida 12.6.2008 18:34

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kdyz jsou venku vedra ...da se pripravit predem a je hotovo raz dva

To se u nás tak říká. Ale třeba tady - 21.-22.6., jestli budeš tou dobou někde poblíž.

aida 12.6.2008 18:43

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kdyz jsou venku vedra ...da se pripravit predem a je hotovo raz dva

Teda já píšu jak Massa Bob:-/, pod tím odkazem je rozpis ČP DB a v tom výše uvedeném datu tam budem. Ten areál vodních sportů v odkazu zmíněný je na Císařské louce na Smíchově.

Pár fotek pro inspiraci je tady, tady, nebo tady. Někde tam taky jsme, letos v zeleném.

RenataE 12.6.2008 18:46

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kdyz jsou venku vedra ...da se pripravit predem a je hotovo raz dva

U nás se to taky tak říká:-) Možná budu i poblíž, ještě nevím.

aida 12.6.2008 18:56

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kdyz jsou venku vedra ...da se pripravit predem a je hotovo raz dva

Však já pak zas pošlu odkaz na nějaké fotky, nutný to není, abys tam byla - jen jsem se chytla na Tvou nahrávku.

RenataE 12.6.2008 19:01

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kdyz jsou venku vedra ...da se pripravit predem a je hotovo raz dva

Jenže já ten víkend možná opravdu budu výjimečně v Praze:-) V zeleném znamená zelená loď nebo zelený oděv? A jakpak si říkáte?

aida 12.6.2008 19:10

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kdyz jsou venku vedra ...da se pripravit predem a je hotovo raz dva

Zelené dresy - ženské světle zelené, pánové khaki (dostali jsme je od sponzorů, tak jsme si nemohli moc vybírat). Dragonclub Brno.

Lodě většinou dodává pořadatel a na jednotlivé rozjížďky se losují, aby někdo nebyl zvýhodněný nebo znevýhodněný - co si budem povídat, kvalita těch různých lodí je proměnlivá.

vampir 12.6.2008 18:30

Re: Re: Re: Re: kdyz jsou venku vedra ...da se pripravit predem a je hotovo raz dva

ale jdi;-P, tak tomu rikala uz moje prababicka, ta byla od Melnika a ne ze sladke Francie, pusinky se delaj na vanoce a maji jiny tvar(ono se to stejne musi rozdrobit)

na jeden bilek 50g mouckoveho cukru a nechat susit v troube

besame mucho

zana 12.6.2008 19:47

Re: Re: Re: Re: Re: kdyz jsou venku vedra ...da se pripravit predem a je hotovo raz dva

jo, tak po bezé se šlehačkou bych se utloukla, ale nikdy jsem to nemrazila8-o, nepochybně to bude taky dobrý... i když teda asi ještě tlustší než kus bůčku:-P;-D

Zdena b.p. 12.6.2008 23:09

Re: Re: Re: Re: Re: Re: kdyz jsou venku vedra ...da se pripravit predem a je hotovo raz dva

Tak snad doooost. Tohle já znát nemůůůůžu, páč jen to číst, tak je mne o 3 kg vííííc. NENENENE. Tohle já, neznáááám. A vůůůůbec, není f tom marmeláda, tak to nemůůůže bejt dobrýýý.;-P

Jakub S. 12.6.2008 22:45

besame mucho...

teda - ! :-P;-P

veram 12.6.2008 23:00

Re: besame mucho...

Bésame mucho :-D

veram 12.6.2008 23:07

Re: Re: besame mucho...

A poslechněte si třeba tu.

veram 12.6.2008 23:12

Re: Re: Re: besame mucho...

Jů, a tady .

Zdena b.p. 12.6.2008 17:51

Re: Re: Re: kdyz jsou venku vedra ...da se pripravit predem a je hotovo raz dva

Holka moje nešťastná, se mnou je to jako s kozou na ledě ;-). Já opravdu, ale opravdu netušíííím co to je baiser. Ani vygúglit mi to nejde. Forma na moučník to není a parfém, asi taky nee. A recepty  na vaření s dámou nenabízejí víc informací. Pouč, prosím, venkovanku.

YGA 12.6.2008 15:00

OT - fotky

Jestli se chcete podívat, jak to vypadá na Vrbice, podívejte se tuhle, a jestli se chcete podívat, jak je krásně u jaderné elektrárny, tak se mrkněte támhle, a jestli jste zvědaví na červnový habrodubový les, co roste mezi mnou a Pitrýskem, tak to zkuste tadyk.

baty 12.6.2008 15:40

Re: OT - fotky

YGO, to je krása! Jak se teď nedostanu ven, tak se chodím tajně venčit s vaší Toyou potichoučku, opatrně, že o mně ani nevíte,a prohlížím si ty vaše krásný fotky.;-P

veram 12.6.2008 15:42

Re: OT - fotky

krásné fotky - umíš se dívatR^VR^

Xerxová 12.6.2008 15:51

Re: OT - fotky

je tam všude krásně - a minineteřinka je krásná.

Ten rozmazaný brouček může být mandelinka nádherná nebo krytohlav hedvábitý a nebo něco úplně jinýho ;-D;-D. Bílou neznámou kytičku bych typla na knotovku, ale to zvířátko na ní mi spíš připadá nějakého koníka než broučka 8-o

Zdena b.p. 12.6.2008 17:54

Re: OT - fotky

Jé, loni v květnu jsem tak ťapala po hadcové stepi a v atomce jsem byla na exkursi.:-)

zana 12.6.2008 19:53

Re: OT - fotky

YGO, ty máš ale krásný fotky kytičekR^R^V

Vave 12.6.2008 22:08

Re: OT - fotky

Milá YGOVV, máš moc krásné fotky! R^:-)

A ta holubinka, to by mohla být mandlová, ta je moc moc dobrá!

Tady máš za fotky holubinky. ;-):-)

Vave 12.6.2008 22:10

Re: Re: OT - fotky

A ještě jsou tady.:-)

YGA 12.6.2008 22:42

Re: Re: Re: OT - fotky

Díky Vave za informace o holubinkách - snad je zase začnu zbírat (ale aby je taky chtěli doma jíst ;-D a nekomentovali slovy "Mosí to bét, Maryšo").

A všem děkuju za laskavé ohlasy na moje fotky - přiznávám, když mám foťák v ruce a jsem v lese či na louce, zapomínám na čas. Akorát že technika focení je mi španělskou vesnicí - jak to blejskám tak to blejskám a něco vyjde a většina ne ;-D - díky bohu za tikitály ;-D.

Jakub S. 12.6.2008 22:59

Re: Re: Re: Re: OT - fotky

Mosí to bét, Maryšo - ?! Uá!

štětinka 12.6.2008 14:42

ptačí ráj

je u Xerxů. U nás pravý opak, je to pár dní, co jsem vytáhla Bobíčkovi z tlamy čerstvě vylétlého brabčáka. Ještě pískal, rychle dýchal,ale po rychlém zvážení pro a proti jsem ho šoupla do jediného dostupného hnízda. Nevím, jestli to rozchodil, radši jsem to nekontrolovala.

Ale zase náš venkovní Honza je krmený na střeše uhelny. Tam má misku a bratranec mu tom ráno vždy vyškrábe konzervu a tuhle koukám, jak si to tam opatrně přihopkala straka, poctvivých několik minut se cpala a pak mazala pryč, za chvíli druhá (nebo ta samá?), v poledne se bratranec rozčiloval, že ten Honza je nenažranej, že už sní dvě konzervy denně! Nic jsem neříkala, nechtěla jsem straky prásknout, ale smála jsem se ještě druhý den.

baty 12.6.2008 16:16

Re: ptačí ráj

Štětinko, já nedám pokoj, jak děláš tu bílkovou roládu?