7.5.2024 | Svátek má Stanislav


Diskuse k článku

POVÍDKA: Učitel

Rozhlédl se po volně zaplněné třídě a spokojeně se usmál. Skvělé! Neuplynulo ani půl roku od zahájení platnosti nového nařízení a už neslo výsledky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Vave 14.6.2008 21:38

Re: Re: Tak vam lidi nevim...

Tu knížku někde mám! VV Vycházela edice Střela? tak nějak, takové užší A5 to byly, úplně ji vidím před sebou! Brzo bude potřeba ji oprášit. :-)

Hlásím, že Tádův pokoj je připraven k zítřejšímu vylodění a osídlení, a přeju všem pěkný večer.. :-)

zana 14.6.2008 21:40

Re: Re: Re: Tak vam lidi nevim...

s velkou důvěrou očekávám obrazovou reportážV

Vave 14.6.2008 21:46

Re: Re: Re: Re: Tak vam lidi nevim...

To jsem si naběhla! :-) Ale musíš ještě vydržet, protože ještě to není úplně hotovo, chybí závěs, a kolem spacího koutu jsem lepila dnes tapetu a musí se nahoře začistit, taky se tam zítra převeze nábytek a hračky. Ale koberec se silnicemi leží a lino pod ním je olištované, prostě ty velké špinavé práce jsou sice hotové, ale na fotku to ještě není. Až tak za týden.

zana 14.6.2008 21:39

Re: Tak vam lidi nevim...

Nejhorší boje jsou vždycky s erárem...

Nicméně Chet má za sebou úžasnou řadu lidí, kterejm dal to hlavní. Nemyslím vzdělání, i když je samozřejmě klíčově důležitý, ale sebedůvěru, směr, víru v lidi...V

Vave 14.6.2008 21:42

Re: Tak vam lidi nevim...

Milá Hano, objímám Tebe i Cheta, je to vzácný člověk. VV

Velká kočka 15.6.2008 4:31

Re: Tak vam lidi nevim...

Klobouk dolů, Chete!!!!!! I kdyby to byl jen ten jeden chlapec, kterému jsi vlastně zachránil život, tak jsi udělal něco neuvěřitelného. Dal jsi mu kousek sama sebe. A protože těch děcek a bitev o ně bylo hodně, chápu že tě to vyčerpalo. Ale tělo i duše mají fantastickou schopnost se zreparovat, přeji ti úplné zacelení všech ran a nalezení nových cílů. Jsem moc ráda že máš vedle sebe Hanu a velice si vás obou vážím. VVVVVV

Jakub S. 15.6.2008 13:30

Kristovanoho - kdy to sedíš u počítače?!

To je u svensonů takový lidový zvyk?

Velká kočka 15.6.2008 22:00

Re: Kristovanoho - kdy to sedíš u počítače?!

Ne, Jakoubku, já blbě spím. To je ta fibromyalgie se svými nikdy neustávajícími bolestmi. A než bych se zcela zbytečně snažila usnout, jdu se potěšit na Zvířetník a nebo vyrazím do noci se psem za dobrodružstvím. To pak potkáváme jezevce, lišky, zajíce, srnky a samozřejmě losy, taky ježky a sůvičky a - no všechnu možnou havěť. Tož tak je to!!!

Jakub S- 15.6.2008 22:54

Re: Re: Kristovanoho - kdy to sedíš u počítače?!

Bože, tebe má pámbů nějak rád... to líčení momentálního stavu tebe a té nebohé ruky zvlášť, srdce se svírá. Vidíš ale, kolik lidí na tebe myslí - ?

JoVo 14.6.2008 20:13

R O Z V E R N Í Č E K .

:-)"Slyšela jsem, že váš manžel ztratil po autonehodě řeč..." "Dvě, uměl i německy.":-)Klidný večer a hezkou neděli.8-oVVR^

Jakub S. 14.6.2008 21:02

R O Z V E R N Í Č E K .

Heršvec! (pozn.překl.: zlínské zaklení) Mě dyby přejeli a měl bych eště čas na poslední slova, obměnil bych Nerona: Kolik to lidí ve mě umírá - !

JoVo 14.6.2008 21:33

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

;-D;-D;-DR^R^

Xerxová 14.6.2008 20:28

Re: Kouzelný fotky zvířat...

opravdu krásné snímky - ty dvě hvězdice mě asi uchvátily nejvíc...

zana 14.6.2008 21:34

Re: Kouzelný fotky zvířat...

je tam toho moc... a jedno hezčí než druhý - hvězdice, gepard,  nebo ten vlk, co juká za stromem je krásná fotka...R^

Jakub S. 14.6.2008 22:05

Re: Kouzelný fotky zvířat...

Fantastické!

veram 14.6.2008 22:22

Re: Re: Kouzelný fotky zvířat...

už jsem kolem nich brousila předevčírem ještě, než to oficiálně otevřeli, je to fantastické. Obrovské fotky - na velikost i obsah

Xerxová 14.6.2008 15:38

Beta s koťaty

Zastavili jsme se na chvilku u mé kolegyně. Příští týden se stěhují do starého domečku na úžasně krásné staré obrovské zahradě na kraji města. (čeká je spousty práce, a přístupová cesta autem v zimě a za mokra končí 300 metrů nahoře nad strání)  - ale káně nad hlavou, ťuhýk na jasmínu nad studánkou, ještěrky na kamenné podezdívce, slepýš v trávě ... a hlavně dvě nově dovezená koťata. Mourek a bílokafáč ;-D Betka byla nadšená - ale kotíci se při bližším kontaktu ježili a prskali a moje malá chudinka vždycky vycouvala a vyčítavě na nás hleděla... Ale ani stopy po agresi - hurááá:-):-). Jen zvědavost a hravost

zana 14.6.2008 19:02

Re: Beta s koťaty

chudinka malá, ošklivý koťátka na ni byly zlý;-);-D;-D;-DV

Xerxová 14.6.2008 20:06

Re: Re: Beta s koťaty

jo - byly to potvůrky potměšilý ;-D. Betka nikdy nebyla agresor, ale přeci jenom byla poprvé zcela na volno ve stejném prostoru, jako zvědavá kůťata. Takže jsem byla trošku ve střehu - ale zbytečně. Ještě lepší bylo, že z půdičky dírou  vedle trámu uměli ti malí akrobati vylézt do okapu a shůry provokovali Betuši. A ta zírala s hlavou zakloněnou, jak se honí nad ní - a hned zase se sypali po schodech z půdy dolů - pomazlit se, zblízka si prohlídnout toho obrpsa a zase hup pryč. Opravdu akční zviřátka :-);-D

Vave 14.6.2008 21:51

Re: Beta s koťaty

No jo, kůťata - to jsou voprskové, nezná to kázeň ani bázeň. ;-) Cudinka kosatka malá! VV

jakkel 14.6.2008 14:58

Trochu z jiného soudku

Dneska je u nás střídavě sluníčko a podívejte se sem, co k nám přiletělo 8-o

Xerxová 14.6.2008 15:38

Re: Trochu z jiného soudku

no to je krásný kousek

Pitrýsek 14.6.2008 15:47

Re: Re: Trochu z jiného soudku

To tedy jooo... Nafotila jsem podobného hmyzíka, ale je máznutý, tak se nepochlubím, no, škoda.

Hana W 14.6.2008 16:44

Re: Trochu z jiného soudku

Teda to je krasavec!

Kdyz jsme pred mnoha lety jezdili na chatu na Beleckem Mlyne u Prostejova, tak tam v lese byli brouci rohaci, ale strasne moc velici, pokud si to dobre pamatuju, tak byli do svetlehneda. Od te doby jsem je nikdy nevidela a mozna, pamatovano detskyma ocima, byli mensi, nez si je pamatuju.Chet, ktery obdivuje veskerou havet, tomu rika bajny cesky brouk. Ale fakt si myslim, ze meli tak minimalne 5 cm bez klepet. je to tak, nebo je to "bajne"?

Jakub S. 14.6.2008 18:10

Je to tak: Chet, old boy, she´s (as always) right...

A ta fotka - blahopřeju! Tady ty malé eroplánky  svým těžkým letem lítaly a vrčely (bzučely?) podstatně častěji než dneska. A přitom se do čím dál zdravější přírody vrací tolik druhů, hmyzu aji rostlinek - nebo přitom aji u nás klesá diverzita? Terrovi  - ?

Rpuť 14.6.2008 18:20

Re: Re: Trochu z jiného soudku

Hanko, skutečně může mít až 5cm. Ten na fotce je parádní!

http://www.brouci.vyrobce.cz/rohac-obecny/

ri 14.6.2008 19:49

Re: Trochu z jiného soudku

a to jste neviděli, jak jsem uháněla ze zahrady když mi ten vrtulník zavrčel nad hlavou. ;-D

Při focení jsem opatrně přihlížela až když si ten roháč sedl. Obávám se, že nám ho dovezli s krbovým dřevem. Už z té hromady na dvorek vylezlo ledaco 8-o

Emteska 14.6.2008 20:11

Re: Trochu z jiného soudku

Takže toto je Lucanus cervus neboli roháč obecný, kapitální samec. U nás na jižní Moravě je docela běžný, obvykle má ale menší kusadla; tento se musel vyvíjet v pořádně velkém dubu. Larvy tohoto našeho největšího brouka mlsají celý život , tj. několik let stromový trouch - čím kvalitnější trouch, tím větší dospělec. Réva není jeho živnou rostlinou, takže zde ji zřejmě použil jen jako mezipřistávací plochu při vyhledávání samičky ; červen je jeho lásky čas. Tento brouk je chráněný, takže mu, prosím, neubližujte !  Nadiktoval pan prof. ing. Oldřich Tesař, tj. můj muž, kterýžto je nejen učitelem biologie, ale i milovníkem a znalcem naší přírody a všeho živého.VVVV

Jakub S. 14.6.2008 21:11

Lucanus jelen, ano...

No teda vaše děcka se mají. Já jsem měl takového dědečka i tátu (oba klasičtí gymnasisti, a všecko po celý život v hlavě). A přikovalo mě slovo trouch - magické! Tajemné. Zvukomalebné. Provokující. Neznal jsem! Podívám se do por. Duba, má-li.