21.4.2021 | Svátek má Alexandra


Diskuse k článku

POVÍDKA: Učitel

Rozhlédl se po volně zaplněné třídě a spokojeně se usmál. Skvělé! Neuplynulo ani půl roku od zahájení platnosti nového nařízení a už neslo výsledky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
aster 14.6.2008 13:50

realita

Jinak ještě žiju a Freďas taky, akorát mu po mrtvici zůstala na stranu makovice. ;-DR^

MaRi 14.6.2008 13:51

Re: realita

je to pár dní, kdy jste mi, kluci, přišli na mysl. Napište zas něco víc o sobě.

zana 14.6.2008 14:02

Re: realita

Zdravím, taky jsem tuhle přepočítávala, kdo už se dlouho neukázal - a vida! Tak se oba (všichni) držteR^

Xerxová 14.6.2008 15:40

Re: realita

no - četnější hlášení by bylo fajn :-)

baty 14.6.2008 16:13

Re: Re: realita

no právě, právě:-):-)

Hana W 14.6.2008 16:25

Re: realita

Mily Astere, ozvi se castejc, at uz je tak ci onak.  A drzim palce a preju pohoduR^

Vave 14.6.2008 22:06

Re: realita

Teda Astere:-), Vy jste skoro jako přestupný rok! Tak málo se tu ukážete - ale hlavně, že jste podal hlášení a že FredyVV je vlastně v pořádku, jen má hlavu trošku na stranu, jako Velký šéf! ;-)

aster 14.6.2008 13:46

realita

Zrovna nedávno jsme se bavili o tom jak probíhala výchova za našeho dětství. Naši makali od rána do večera, přišel jsem ze školy a tam byl napsaný plakát co mám  udělat. Běda kdybych některý bod vynechal. Nedostával jsem kapesné, když jsem si chtěl něco koupit, musel jsem o prázdninách na brigádu. Vydělané peníze většinou"praskly" na dárky k vánocům. Jestli stíhám výuku ve škole naši nezajímalo, stejně tak vypracované domácí úkoly. Běda ale kdybych přinesl poznámku, nebo bylo špatné vysvědčení. Každý v rodině měl svojí povinnost a to se bralo jako samozřejmost. Svatý jsem nebyl, ale otec nikdy nedovolil aby mně trestal někdo jiný. Ve škole si učitelka zjednávala autoritu švihnutím rákoskou/i když se to nesmělo/ a nikdy si nikdo nestěžoval. Doma by totiž dostal ještě jednou. Nepociťuji, že bych nějak v dětství trpěl drsnou výchovou. Naopak jsem za ní vděčný. Dnes "haranti "pošlou učitele do "spřátelených zemí" a on je rád, že mu ještě nenakopali zadek. Ta dnešní doba plná falešného "humanizmu" mě začíná pěkně stresovat. Česal jsem třešně a za plotem si skupinka šesti až sedmiletých dětí "hrála". Tak vybraný slovník jsem neslyšel ani na vojně a to už je co říct. Malá děvčátka se titulovala lidovými názvy lidských genitálií, že jsem se červenal. O klucích ani nemluvím. Když jsem na ně houknul jak se to baví, tak se ozvalo něco o debilním dědkovi a dětičky odtáhli, se dále "bavit " k sousedům.

Jakub S. 14.6.2008 18:35

Drobný celkem náhodný citát z hovoru pár šikovných, neodpudivých, usměvavých

třináctiletých celých mužů: "Pi*o ku*va to je p*del - vole to je super pi*o! Napadne vás taky někdy vstoupit jim do hovoru s úsměvem a zdvořilým tónem pronést: Nazdar hoši, který z vás se křestním jmenuje pi*a, prosím? Ty jsi Pi*a Novák, ano? A ty Pi*a Novotný, ano? Hleděli by jak vyoraná myš, předpokládám... a pak asi za zády byste slyšeli: Tomu dědkovi šibe, nech ho byt, vole, vidíš že není normální... je to normální pi*a, vole...

Jakub S. 14.6.2008 13:26

Upozorňuju na ukázku z nového převyprávění Robinsona Crusoa, zařazenou velice

- nešťastně pod Sci-fi na NP. Nepomiňte mou poznámečku-hodnocení-vzpomínku pod tím, prosím. Děkuju. Není zač.

Jakub S. 14.6.2008 12:48

Božínku to je krásná scifi - dyby to tak mohlo být,

z fleku pudu učit na záskoky do školy!

Ale stejně radši do obecné...

A to, že placení školného nutí rodiče ke sledování, jak pitomek prospívá? Cha-cha, zasmáli se zbrojnoši. Když jsem 98 dva měsíce učil na soukromé hotelovce NJ (sakra zabíračka), zaskočiv za kantorku, co dodělávala VŠ, podivil jsem se ve sborovně výrazně, že děcka jsou tak oprsklé, a nezastřeně nemají zájem pochytit dobrou mluvenou němčinu, když mají příležitost, a jejich rodičům to přece nemůže být jedno. Při tom plném placení. "Che - kolego, kde žijete... spadněte na zem: některé nevidíme po celou dobu školy, jiní přijdou jenom na adresnou výzvu, a pak se po uklidnění, že mladá vůbec nic nevyvedla, dotčeně vzdychnou: Tak co mě taháte do Z.? Já mám v hospodě (hotelu, lázních...) roboty - " Aby bylo jasno: na půlku z nich čekalo zaměstnání či budoucí vlastnictví dotyčného podniku. Přesto ani oni sami, ani rodiče... tak je to. Tedy bylo. Tedy tady.

assol 14.6.2008 12:54

Re: Božínku to je krásná scifi - dyby to tak mohlo být,

Jedna moje dcera učí angličtinu na střední škole v menším městě, kde je většina žáků z příhraničních vesnic a příhody, které od ní slyším, bývají k uzoufání...

Pitrýsek 14.6.2008 11:36

Ahoj lidi, ahoj Dede

v rodině jsem měla dvě kantorky, jednua učila na základfce a sestřenka dosud učí na střední. Obě obdivuji, protože  z důvodů v povídce uvedených bych velice brzy trumfla samotného Herodese. A, že to byl nějaký král. Proto obdivuji všechny pedagogy, protože jejich život není lehký. A i kdyby měli dva měsíce prázdnin (jako že ne), na to, abych se dala nervově dopořádku, by mi to nestačilo.

Ale teď trochu mimo místu:  Nezvoní dnes, tak úúúúúplně náhodou, něktré z nás  svatební zvony?!?!?!

...........)))))XoX((((( ...... Tak, milí moji, hodně štěstí ať Vás provází celým životem na měkoučkých tlapinkách kočiček. ......))))).XoX(((((....

Beda 14.6.2008 12:09

Re: Ahoj lidi, ahoj Dede

komuuuu, komuuuuuuu????8-o?8-o?

sim sim, já měla nějaké absence:-/, tak bych ráda dohnala zmeškané "učivo" !!(vida, jak je to k tématu:-))

Jakub S. 14.6.2008 12:24

Ježšku: zelenooké kocourové krasavici inteligentníbrněnské motocyklové - ? Že by?

baty 14.6.2008 12:26

Re: Ježšku: zelenooké kocourové krasavici inteligentníbrněnské motocyklové - ? Že by?

no, pokud to nebylo sobotu minulou, tak jo! Kocourová, všechno dobré až do konce životaVV

Pitrýsek 14.6.2008 14:29

Re: Ježšku: zelenooké kocourové krasavici inteligentníbrněnské motocyklové - ? Že by?

Jakoubek uhodl!!  Já si vzpomenula, když jsem dnes zahlédla jet k naší radnici svatební kočár.

zana 14.6.2008 13:59

Re: Ahoj lidi, ahoj Dede

Ať jim zvoněj všecky zvonyVVV!!

Velká kočka 15.6.2008 4:46

Re: Ahoj lidi, ahoj Dede

Milá Kocourová, ve dvou je všechno jednodušší a čím víc tlapek a tlapiček tím více je hotovo.Tak krásný život přeji !!VV!!VV!!

Rákšasí 14.6.2008 9:43

Ahojky

Zdravím z krátké zastávky v Praze. Za chvíli odlétám, tak jen přeji všem hodně sluníčka VV. Máma Vlčice

baty 14.6.2008 9:48

Re: Ahojky

odkdy vlci lítají???? Šťastnou cestu a jsi hodná, že ses stavilaVV

zana 14.6.2008 10:57

Re: Ahojky

No, nazdárek, nazdárek, vlčice lítací:-), to jsem ráda, že jsem tě taky jednou potkalaV. Ty jseš takovej agilní tvor, obdivuju náramně.

Vzpomínali jsme na tebe během hospodění - třeba by se někdy dalo zosúladit, co?;-)

Beda 14.6.2008 12:10

Re: Ahojky

no, už jsi asi v oblacích;-P - škoda že ses neohlásila předem mohli(y) jsme si aspoň podat tlapku:-)R^VV

veram 14.6.2008 9:41

ach jo,

zdá se, že by to bylo prima. Jendže...(podle J.S.) dětičky mající volno, které rodiče by už z principu nebyli schopni kontrolovat (jsou v práci) mají tendenci shlukovat se do part. Děcka, co by patřila mezi movité by v partě prolézaly nákupními centry, kubovali a kupovali a samozřejmě si dokazovala hrdinství a šikovnost krádežemi. A pokud vím, na to jsou v obchodních centrech většinou krátcí i v případě dospělých. Ony i drogy jsou v partě mnohem zajímavější a bohužel, v ČR tak snadno dostupné...A zašít se někam, kam policajti nemohou, taky není těžké. Ti, co peníze nemají, by je logicky chtěli získat. Jak? No chytit někde za bukem bohatého kluka a zmlátit ho - to není těžké. No a staří lidi jsou taky snadný terč. Vím, hraničí to s trestnou činností. Ale co dělat s dopadenými provinilci? Málo by jich určitě nebylo, to by se stavěly nové a nové pasťáky? Připočtěte k tomu herny, hospody,rvačky part mezi sebou (dokumentované moderními mobily a uveřejněné na internetu), upálené a utýrané kočky, psi a.t.d. ... ach jo.

Vytváření nekontrolovatelných part a záplava volného času ...A navíc, ti, co se učí, myslíte, že by těm venku nezáviděli tak báječná dobrodružství a nechovali by se podle toho?

veram 14.6.2008 9:47

Re: ach jo,

v zápalu psaní naříká čeština. Omlouvám se, děcka by kupovala a prolézala ....omlouvám se

baty 14.6.2008 9:56

Re: Re: ach jo,

veram, je poznat, že kolem tebe ten nejmladší svět krouží, je to tak, asi by vypukla nejmladší doba tlupová.

Jakub S. 14.6.2008 13:33

Early Crowd Age?

No - spíše Early Gang Age, nespa? Frühordenzeit...

baty 14.6.2008 13:56

Re: Early Crowd Age?

no, já myslím, že ty starý doby tlupový už máme za sebou od pračlověků přes Hůny až po komanče a tahle teda bude momentálně nejmladší, anžto pro Evropany rodem asi poslední, a pak se to stejně přestane  takhle počítat. Multikulti následníci začnou od nuly a my budem nejmladší doba tlupová. Pesimista je poučenej optimista.

Judith Saebel 14.6.2008 17:45

Re: Early Crowd Age?

Age of Juvenile Gangs?

Jakub S. 14.6.2008 21:14

Re: Early Crowd Age?

Frühhordenzeit, natürlich, mein lieber Watson.