22.4.2021 | Svátek má Evženie


Diskuse k článku

POVÍDKA: Učitel

Rozhlédl se po volně zaplněné třídě a spokojeně se usmál. Skvělé! Neuplynulo ani půl roku od zahájení platnosti nového nařízení a už neslo výsledky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
zana 15.6.2008 13:46

Re: Betí týdeníček

Ještě poněkud mimo - z posledních nejposlednějších zamrazených rybízů a angreštů z loňska jsem včera večer dělala ten tvůj koláč, co se do něj dává pudink. Zjistila jsem, že mám doma jen kakaovej. Tak jsem to testla a musím konstatovat, že bylo empiricky ověřeno, že z vanilkovýho je koláč lepší:-P.

Xerxová 15.6.2008 14:10

Re: Re: Betí týdeníček

Chichi - tak toto zjištění už taky u nás proběhlo;-D. Mně se dneska daří - včera nekáplo (hlásili přeháňky). Dneska hlásili přeháňky výjimečně - a tak ráno pověšené prádlo už je potřetí dokonale vymáchané, kroupama otlučené,... další lijavec právě probíhá...8-o8-o. Asi ho sundám, vyždímám a pověsím doma.

Hana W 15.6.2008 19:39

Re: Betí týdeníček

Ta mirne anarchisticka kotata mne dostala....:-DA Betuska je krasna.

baty 15.6.2008 10:13

O.T.požáry na severu

říkal přednosta. že v "učebnici švédské vlastivědy", dětské knize Selmy Lagerloefové Putování Nielse Holgerssona je velká pasáž o švédských lesních požárech a bere se to tam tak nějak, jako George ty australské - jako spontánní zdroj budoucí obnovy.

Velká kočka 15.6.2008 19:31

Re: O.T.požáry na severu

Situace je dnes úplně jiná. Přehnaně se kácí lesy a těch pár vichřic v posledních letech taky porušilo rovnováhu. Více lesa mizí než přibývá vysazováním. Aby les lehnul popelem proto není zrovna vítáno. :-/:-(

Rpuť 15.6.2008 7:53

Krásné ránko!

Tak včera Blesan čajznul malé paničce půlku chleba s bram. salátem a šunkou. Ale měl smůlu - právě, když se s lupem opatrně přesouval do "boudy", drapsla jsem ho za obojek a patřičně mu lála do ošklivejch psů;-P Pohled na ty očiska, za kterejma to šrotilo, "jak by se to udělalo, aby se jeden úspěšně kál a při tom ten lup nemusel vydat", byl k popukání a zásadně mi ztěžoval pedagogické působení:-D Na nic nepřišel, tak ten chleba nakonec pustil a šel se stydět do kouta;-D

Xerxová 15.6.2008 9:09

Re: Krásné ránko!

Kdo ten chleba nakonec snědl ??;-P

Rpuť 15.6.2008 9:35

Re: Re: Krásné ránko!

To už se jíst nedalo. Jak tak dumal o obezličkách, šunčička mu voněla do nosu, takže to bylo všechno ukrutně uslintaný....;-D;-D;-D

Xerxová 15.6.2008 10:03

Re: Re: Re: Krásné ránko!

A tos mu ten oslintaný krajíc za chvilku nedala do mističky ?;-P. Tos byla takový kruťas , když už mlaďaska se chleba vzdala??

Rpuť 15.6.2008 10:31

Re: Re: Re: Re: Krásné ránko!

Sem kruťas, protože to psisko je vyčůraný jak mraky a moc dobře by vědělo, co je to za krajíc a že ho nakonec dostane ....a hlavně by si pamatoval! A vzhledem k tomu, že všude dosáhne......;-)

Jakub S. 15.6.2008 14:05

To je nádherné vystižení toho duševního pochodu -

- jak by se to udělalo, aby... vót dialéktika!

MMCh, spousta lidí si dneska myslí, že ta jakási dialektika patří k těm jakýmsi pověrám, šířeným M+E+L+S. Sancta simplicitas - profanum vulgus... je to poctivá a solidní součást evropského (mj.) myšlení od počátků antiky. Bohužel právě v křesťanství moc dialektiky nenajdete, spíš v Asii. Leč to je jiná pohádka.

Xerxová 15.6.2008 7:11

hezké nedělní ráno

hezkou neděli plnou úsměvů všem Zvířetníkům i zvířátkům :-)

Vave 15.6.2008 6:31

Krátce

zdravím a přeju všem krásný den!VV Jdeme na ten náš malý Kulový blesk. ;-)

Beda 15.6.2008 13:35

Re: Krátce

to už????????? tak potom poreferuj!!!!!!!!!!!!VVVVVVVV

Bětuláskovo! 15.6.2008 1:15

Ahojda všem zvířetníkům,

se musím pochlubit, to se nedá... :-D

Bětuška ze Zvířetnického pelíšku mi ráno skákla předníma na postel a z 10 cenťáků civěla do ksichtíku, kdy se jako půjde k miskám. Odpoledne, když jsem si dávala chrupec, dvakrát vyskákla na postel celá a nechala se drbat (samozřejmě to bylo o tom, jestli se mi náhodou nechce k miskám). Pořád jsem měla dojem, že se zlepšuje po dílcích: 1.týden přestat zalézat za postel, 2.týden očuchat nohy podřízeným, 5.týden - tak já si teda s těma hračkama pohraju, když mi je furt strkáte -, 7.týden: 'Taky umím mluvit!' - a vrkání a mroukání, 8.týden - přizpůsobení biorytmu lidem, čili drandí se ráno, dokud paní neodejde do práce, pak se nepáchne k miskám nebo záchůdku, a odpoledne vítání po příchodu, hned jak bouchnou dveře, zviřátko přeruší spánek nebo škrcení koaly či žužlání šňůry a postaví se k dveřím do chodby do uvítacího výboru. Poslední dva dny mi pravidelně stoupá na kolena a kontroluje talíř a stejně pravidelně stoupá předníma na stolek, jestli tam lidi neprovádějí něco, co by měla eventuálně sníst. Poslední tři dny se nejmíň třikrát nechala dobrovolně pochovat, čili tělíčko ztěžklo a holčička si mi v klíně lehla. Prostě přechod na další stupeň, zničehožnic. :-D

Teď se furt mele kolem (respektive teď právě chrní u gauče, na kterém chrní strejda - před dvěma týdny nemyslitelné! - kdepak je to vyplašené klubíčko, které se první dny tisklo do nejposlednějších koutů?), klobe čumáčkem do nohou, mluví, hraje si, trajdá za mnou při každé činnosti... prostě mám z ní takovou radost, že jsem vám to musela napsat. Depozitní tetě zpravodajuji pravidelně, ale chtěla jsem, abyste to věděli i vy ostatní zasloužilí. Takže díky vám všem - máme se kočičákově! VV

Velká kočka 15.6.2008 4:04

Re: Ahojda všem zvířetníkům,

I my máme radost z tvé a Bětuščiny radosti. Bětuška má štěstí, že má trpělivou paničku. Sláva vám oběma !!!!! VVR^VV

Bětuláskovo, tisíceré díky za odkaz na fotografie z chrudimských oslav Alfonse Muchy, Muchu jsem měla vždycky ráda a secesi vůbec. Škoda že jsem tam nebyla, letos se do Čech asi nevypravím.  Pozdravuji Bětušku, tebe a moji milovanou Chrudim !!!! Laila, naše černá nerudná stařenka asi Bětušku nepozdraví, ona se hněvala na našeho kocourka Puňťu i na collii Einsteina a teď se pro změnu hněvá na Garyka. Tohle je její dům a ona nás tu jen milostivě trpí, musíme jí za to být vděčni. :-P;-P

Fallowa 15.6.2008 7:05

Re: Re: Ahojda všem zvířetníkům,

Zdravím,Velká kočko - doufám,že se ruka lepší a Garyk zklidňuje:-).Mějte se všichni dobřeV!

Bětuláskovo! 15.6.2008 9:47

Ahojky, Kočko Veliká. :-)

Ono se tu konává pořád něco (za chvíli tu máme mladé kameníky z Hořic a jejich sympozium za divadlem a hned po nich dorazí loutkáři, páč i oni mají sjezd) a je pěkný, že se toho účastní tolik lidí, že se jeden někdy neproplete davem. Byla jsem v poslední době na dvou městských Silvestrech a je to o hodně lepší, než doma u estrády. Jarmarky a trhy nepočítám vůbec, pracuji na náměstí, tak to prolezu skoro každým.

Mávám ťapkama Tvým ťapkám! :-)

Jakub S. 15.6.2008 13:24

No sláva, vzalo ji to!

Já jsem hned při slovu Chrudim zpozorněl a pak už jsem to pořád bral jakoby z jejího pohledu: bude tam náš rodinný dům - a co je to tamhle v pozadí - a tenhle se jmenuje podezřele, s tou rodinou se musím znát - a tak. Pro mě má teď to město v hradbách dvě relevantní jména rodáků - pana Ressla a tuhle kamarádku!   A ty slavnosti - no já koukám. Co lze všecko, a jak zajímavě a velkolepě, udělat, vytvořit, zorganizovat, a společně s celým městem. A to parte - no teda! MMCh, doufám, že jste všici byli v pražském (rodinou provozovaném) Muzeu AM. Že ne?! Vy nechcete vidět velkou fotografii Paula Gauguina, jak v Muchově aťasu hraje v největší pohodě v trenclích a volně visící košili na jeho pianino? Víte, tajemství: oni to byli všichni - pokud byli opravdu velcí - úplně normální lidi. Ochotní ke všemu. (Teda pokud jim někdo zrovna nechtěl uříznout ucho, že.)

Bětuláskovo! 15.6.2008 14:57

Až teď mi došlo,

že bych Ti asi měla nabídnout lepší odkaz (i s webkamerou a ták), čili: www.navstevnik.cz a přeju příjemné vzpomínání. ;-)

Rpuť 15.6.2008 7:46

Re: Ahojda všem zvířetníkům,

Gratulujem!!!R^R^R^

zana 15.6.2008 13:26

Re: Ahojda všem zvířetníkům,

jste obě kočky šikovný:-)R^

štětinka 15.6.2008 16:09

Re: Ahojda všem zvířetníkům,

Jo, Bětuška, to je moje srdeční záležitost!V;-)

Zdena b.p. 15.6.2008 18:15

Re: Ahojda všem zvířetníkům,

Já si to myslela, že se kočičí princezna rozkouká a přestane být plachá. Gratuluji vám i princezně čičí. VVVV

Lucka 14.6.2008 23:19

Bertík

Ahojky lidičkové! Kdo byste měli zájem, tak tady je pár fotek z Bertíkova pobytu u nás ;-)

Jakub S. 15.6.2008 0:08

Chudáček Murphy.

Pořád ho bere jako jakousi konkurenci - copak já jim nestačím?

Lucka 15.6.2008 0:18

Jakube, když ona to konkurence je...

Bertík Murphyho dost uzurpuje, hlavně co se týká mé osoby - to ho ode mne odhání vrčením a párkrát už po něm i vyjel.. On se Bertík nezdá, ale je to žárlivka a dokáže být i agresivní...

Zdena b.p. 15.6.2008 0:12

Re: Bertík

Panečku, to je konkurenční boj ;-) Aspoň se hoši nenudí.

LENKA S 15.6.2008 0:28

Re: Bertík

LUCKO,  TO  JSOU  MOC  PARÁDNÍ  FOTEČKY. MYSLÍM,  ŽE BERTÍK  ZMĚNIL   NA  SPANÍ  V  LIDSKÉ  POSTELI   SVŮJ  NÁZOR.  CO  KDYBY   MU  NĚKDO   DOČASNOU  PANIČKU  UKRADL? A  KDYŽ  MŮŽE  MURPHY, PROČ    BY  TAM  NESPAL  I  ON? SMÁLA  JSEM  SE  JIM  DOST, ALE ZAS  TAK    JEDNODUCHÉ    HLÍDÁNÍ   TAKOVÝCH  SOUPEŘŮ  ASI  NEBYLO.   OPOŽDĚNĚ  GRATULUJU  KE  SLOŽENÍ  VŠECH  STÁTNIC. KONEČNĚ  SI  MŮŽEŠ  TROŠKU VYDECHNOUT, I KDYŽ  NA  MOC  DLOUHO    TO   NEBUDE. TŘESU  TI   SRDEČNĚ  PRAVICÍ ASPOŇ  VIRTUÁLNĚ A   ZDRAVÍM. CELOU - PSÍ  I LIDSKOU   POSÁDKU.

Xerxová 15.6.2008 7:42

Re: Bertík

jsi šikovná a kluci chundelatí vlastně taky :-).