3.8.2021 | Svátek má Miluše


Diskuse k článku

POVÍDKA: Učitel

Rozhlédl se po volně zaplněné třídě a spokojeně se usmál. Skvělé! Neuplynulo ani půl roku od zahájení platnosti nového nařízení a už neslo výsledky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
veram 15.6.2008 20:32

Re: Re: Re: Re: OT - nevěděl by někdo?

Jakoubku, nevím vše, toho, co nevím, je tisíckrát a tisíckrát víc, než vím, ale umím napsat to, co hledám, do googlovské hledačky - no a je to tu! :-D;-D:-D;-D:-D

Jakub S- 15.6.2008 21:04

Vzbuzuješ ve mně důvěru, že ani já

nemusím zůstat takovým troubou.

Hanča 15.6.2008 16:45

Dostala jsem rajčatové školení.

Tady si můžete prohlédnout pár bezkonkurenčně posledních fotek z Daňkovic.

Jakub S- 15.6.2008 20:07

Další Selský dvůr! Hurá!

Všichni ti úžasní mladí a nemladí muži i ženy s létajícími psy i bez nich, se svými muži či ženami a dětmi či vnuky. A spoustou pozorností a krás a cingrlátek a medajlí a diplomů a šutýrků a všeho pro ostatní. Děcka, všem vám děkuju!

Pitrýsek 15.6.2008 20:40

Re: Další Selský dvůr! Hurá!

Páni, je to teprve měsíc a už se  pomalu řadí ke starým pověstem. Daňkovice, krásná vzpomínka..

Xerxová 15.6.2008 20:48

Re: Dostala jsem rajčatové školení.

Sice pozdě, ale jsou stejně krásné, jako ty první :-)

Apina 15.6.2008 14:18

OT -Micánek nám dělá nepříjemnou neplechu

Je to tak, a teď nevíme, co s tím. Micánek totiž v našem domečku začal kálet pod prababiččin prastarý klavír. Za svých téměř 12 let života to nikdy nedělal. Respektive se to stalo kdysi jednou, když jsme ho v té místnosti omylem zavřeli na více než 24 hodin. Hledali jsme ho přitom všude, ale naši byli tenkrát zrovna pryč, tak jsme se to toho pokoje podívali až úplně naposledy. Tenkrát šlo o tuto jedinou výjimku způsobenou tím, že neměl jinou možnost. Uklidilo se to a už to neopakoval, až teď. Doposud byl vždycky naprosto vzorně čistotný. Prozatím jde asi o šest případů. Mimochodem s tím nezačal hned na jaře, jde o poslední cca ani ne mesíc. Tentokrát má ale možností fůru, kam chodit. Může chodit ven, má na chodbě záchůdek - dobře o něm ví, chodí tam močit. Letos tedyjiž vícekrát odmítl dělat svou potřebu mimo dům, rád chodí ven, ale pro tyto účely domů. Také to dříve nedělal, chodil ven a hnojil záhonky, ale to ještě chápu, je tak trochu mimo z častějších přesunů mezi Prahou a domečkem. Tudíž, sice neradi, ale záchodek mu čistíme. Na druhou stranu v domečku se narodil, dobře to tam zná, nikdo mu nic nedělá, máme ho rádi, tak proč? Samozřejmě jsou tu věci z minulé zimy, chybí táta i Micinka, jestli cítí nejistotu, kdo ví. V každém případě je to nepřijatelné. Před týdnem jsem mu tam nasypala trochu pepře, abych ho odradila, ale snažila jsem se to nepřehnat, abych mu neublížila. Vydrželo to 6 dní, v noci z pátku na sobotu to udělal zase a teprve pak si vyžádal odejít na zahradu, určitě dobře ví, že se nám to nelíbí, tak zmizel ještě dříve, než na to maminka  přišla. Maminka k němu vstává, pouští ho ven, jak chce, tak ji to štve.V praze v bytě byl prozatím vzorný.  Napadá vás něco?

Rpuť 15.6.2008 15:40

Re: OT -Micánek nám dělá nepříjemnou neplechu

Apino, je to starej pán a ty přesuny zřejmě nemá rád. Zkuste do toho pokoje prostě zavřít dveře a nepouštět ho tam.

MaRi 15.6.2008 16:01

Re: Re: OT -Micánek nám dělá nepříjemnou neplechu

tak mě napadá, je vůbec nutné, aby s vámi pokaždé cestoval? Nevím, jak dlouhé jsou jednotlivé pobyty na jednom místě ani kde se kocourek cítí víc "doma". Chápu ovšem, že chcete, aby "rodina" byla pohromadě.

Beda 15.6.2008 15:56

Re: OT -Micánek nám dělá nepříjemnou neplechu

jednoznačně (teda dvojznačně) - buď zdravotní problémy, nebo protest!! ... něco se mu nelíbí a vy budete muset přijít na to, co to je... pokud je to tento prostest, tak asi nic jiného totiž nepomůže (pepř, jinde záchod, jiný záchod...) - on vám tím chce něco říct

štětinka 15.6.2008 16:08

Re: OT -Micánek nám dělá nepříjemnou neplechu

no, právě toto řeším se sestrou, co si na podzim vzala Drákulku s Knedlíkem. Knedlík to taky dělá, tak jsem jí poradila zakoupit indikační papírky a otestovat pH, bílkovinu, krev a podobný věci a pak je dobrý to, že chodí výhradně na jedno místo. Zkus mu tam dát misku s přilepenou granulkou. Musí být přilepená, aby jí nesněd, ale většina koček nechce kálet na místo, kde je jídlo, tak se toho dá využít. Máš dobrý, že je to pod klavírem. Já včera našla "klokana" u Vojty v posteli. Poprvé! Nikdy to Oříšek neudělal, tak se musí dětský pokoj zavírat...:-/

Hana W 15.6.2008 19:00

Re: OT -Micánek nám dělá nepříjemnou neplechu

Souhlasim s predrecniky - neco se mu nezda, neco ho musi rozhodit. Pridala bych se k nazoru, ze to muze byt premistovanim - cim je kocka starsi, tim mi prijde vic teritorialni a vysazena na to svoje mistecko, kout, cokoliv. Nevim, na jak dlouho jezdite mimo Prahu, ale ja treba necham nase kocky domaci v pohode v dome 3 dny. Kazdy ma svuj zachudek, dam jim spoustu granuli a dve tezke misy plne vody (to aby si to treba nezvrhli). Kdyz uz je to dyl, tak zaskoci sousedka. Nas staricky Kocur, ktery rozumu moc nepobral (ale zas je hodny) ma obcas nejake pnuti mysli, ktere ho vede k tomu, ze jednou za dlouhy cas udela louzicku, kde by nemel. Nejcasteji do Chetovych sandalu :-D, ktere jsou levne a omyvaci. Vetsinou je to nejakym zmatkem - presunujeme nabytek, nekdo, koho Kocur nezna, prijede na navstevu a spi v JEHO loznici (takhle znectil kufr, s kterym prijela neter na navstevu) anebo kdyz jsem se vratila domu po vymene kloubu. Kocur urputne sedel na posteli u nohou a odmital se ode mne hnout (a Jakey the pes zase lezel pod posteli a taky s nim nebylo k hnuti) a tak to asi nevydrzel a obcas si cvrnknul.  Moji mamu to privadelo k silenstvi, Kocurisko nakonec dostal na zadek a od listopadu byl pokoj.

Jakub S- 15.6.2008 20:10

Jakey the pes - oúúú!

Apina 15.6.2008 19:31

Re: OT -Micánek nám dělá nepříjemnou neplechu

chvilku jsem tu nebyla, díky za odpovědi. Pokusím se odpovědět na některé podněty. Cestování - ano do dvou dnů ho zpravidla necháváme na místě (s jednou výjimkou), teď to není podle mě žádná hrůza, je tam teď dobré tři týdny v kuse, předtím byl cca 10 dní v Praze, předtím opět delší dobu (řádově týdny)  venku. Kvůli jednomu dnu jsme ho převezly akorát jednou, a to v únoru při kontrole na venkově. To jsme se ale vrátily hned do Prahy. Ten jeden den mu ale paradoxně pomohl, do té doby hluboká deprese, tam po dlouhé době spal s maminkou v posteli, tak se postupně zlepšil i v Praze. Asi zjistil, že maminka nekouše, tak ji vzal po nějaké době na milost i v Praze.  Obecně se ho snažíme přesuny netrápit víc než je nutné, nesnáší přenosku a auto. Je dávno kastrovaný, tudíž důraz na teritrium také není neovladatelný. Na jaře jednu dobu pravda špatně jedl, začal odmítat granulky - pravda levnější značku. Masíčko ale jedl pořád dobře, a i konzervy celkem slušně přijímal. Říkala jsem si, jestli to není zuby - v horní čelisti je má napravo skoro vypadané, tak jsem si říkala, jestli může kousat. Maminka s ním byla u našeho veta - vloni jsme ho v těch zmatcích všichni dohromady zapomněli naočkovat a odčervit, tak jsme to začaly dávat dopořádku. Tanto vet je venkovský, ale velmi milý a vždy nám pomohl, ale nemá žádnou podpůrnou diagnostiku. leda své dobré oko a zkušenosti. Jedině až budeme v Praze, tak bychom mohly zajít někam, kde mu můžou udělat rozbory. Tak Micánek dostal nějakou pastu na úpravu střevní mikroflóry a papání se zlepšilo. Při té příležitosti mu vet ty zuby zkontroloval, zánět nemá a kousat ještě může. Takže spíše asi vyžaduje dodávky z vyšší cenové skupiny. Jinak nevím, možná se dodnes nesrovnal s tím, že tam nemá Micinku, možná mu chybí i táta. V každém případě ten režim jiný je. Nápad s miskou s granulkami je nadějný, to můžeme zkusit. Ještě ho budeme určitě sledovat.

Apina 15.6.2008 19:35

Re: Re: OT -Micánek nám dělá nepříjemnou neplechu

Ještě poznámka, maminka v tom pokoji spí a on sní spinká v postýlce, takže je tak trochu těžké mu zavřít dveře.

Velká kočka 15.6.2008 19:55

Re: OT -Micánek nám dělá nepříjemnou neplechu

Kočičky, a to platí pochopitelně i o kocourcích, nemají rády změny. Ať už jde o měnící se počet rodinných příslušníků a nebo o přemisťování nábytku či přemisťování z místa na místo. Dostala jsem čtyřletou Lailu od mladé rodiny, kde se stále rodily další děti a Laila jim z té nejistoty začala všechno počůrávat. Když jsem byla vloni dva měsíce v Čechách a Laila byla u mého syna začala reagovat stejně. Místo kam se vykálejí nebo pomoči se má pořádně vydrhnout a nejraději prostředkem, který zlikviduje všechen pach (používali jsme chlor). Stáří může přispět ke změně chování a zdravotní kontrola je myslím na místě. Ale že je to často způsob jak protestovat proti něčemu je pravda. Problém je jenom v tom jak objevit pravý důvod. :-/:-)

Apina 15.6.2008 22:10

Re: Re: OT -Micánek nám dělá nepříjemnou neplechu

Velká kočko, zdravím do Švédska a přeji šťastný boj s plevelem. Je zajímavé, že to kocour nezačal dělat hned, ale až po čase. Hlavně nikdy nebyl chycen při činu tak, aby mu mohlo být důrazně vynadáno. Ví, že to není správné, tak dělá, jako by nic a zmizí (i s asistencí maminky) dříve, než na to přijde). Máma ho sice pak jednou k tomu piánu přitáhla, ale s kocourem vlézt pod klavír opravdu není pro ni. Takže on sice věděl, že se zlobí, ale těžko říci, jestli mu to docvaklo. Ona chudák s oběma umělými koleny pak se souká pod to piáno, aby to uklidila. Čistí to Savem, v tom je chlornan, ale recidivě to nezabraňuje. Říkala, že dnes mu zavřela dveře do pokoje, prý se dost divil, když on tak rád spinká u ní v postýlce. Něco se mu opravdu asi nelíbí, ale asi budeme muset zjistit, o co vlastně jde. Samozřejmě na lehkou váhu neberu ty stresy, kterými chudák musel projít, ale dělat s tím nic nemůžu. Mrtvým život vrátit neumím.

Velká kočka 16.6.2008 3:57

Re: Re: Re: OT -Micánek nám dělá nepříjemnou neplechu

Apino, držím vám palce, R^ ať brzy objevíte důvod Micánkovy nespokojenosti. Možná že jenom cítí že se trápíte a tak reaguje. A nebo se ze všech sil snaží vás přivést na jiné myšlenky. ;-D Ať všechno dobře dopadne a vy se dostanete zase do svých kolejí. Moc pozdravuj maminku, VVVVVV vím moc dobře jak vám je ale vám to ještě komplikuje vzpěčující se rodina.

Jakub S. 15.6.2008 13:57

Musím říct, že tak kouzelné a hřejivé a legrační promoční oznámení jsem asi eště neviděl,

jako jedno ze dvou, co posílala Lucka! No jo - tak jí skončila moravská léta - a teď už bude pendlovat  j e n o m  mezi rodným velkomaloměstem, Krakovem a Oslem! Velké blahopřání od srdce.

Snad bys mohla teď či časem hodit bez přemýšlení na papír, co se studentce z hlavního města případně může během těch let v mém štatlu a okolí zalíbit. Jestli v podstatě nic, tak to prosím tě asi nepiš, byl bych smutný. Takových lidí kolem sebe mám tady mraky - to víte, bývalé krajské město...

štětinka 15.6.2008 13:57

Pro Pražáky - samosběr

Pokud se někdo chystáte na samosběr jahod. Tak jahody jsou vcelku pěkné, nasbírala jsem za 3/4 hodiny, lavor a dva košíky, ale fronta na zaplacení příšerná. Stála jsem v ní 1,5 hodiny. Cena je 38,-/kg. Byla jsem tam ráno, řed osmou a už ta fronta rostla, tak těžko říci, kdy jít. Košík lze koupit na místě. Už mám zamražíno a zamarmeládováno.

RenataE 15.6.2008 16:31

Re: Pro Pražáky - samosběr

V pátek odpoledne v tržnici 45-50/kg, české jahody.  Ze sedmi kilo jsem vyhodila dvě jahody. Tak nevím, jestli se samosběr vyplatí.

štětinka 15.6.2008 17:43

Re: Re: Pro Pražáky - samosběr

jj, právě, lidi tam byli děsně otrávený z toho, že tam stráví celý den a ani se jim to nijak zlášť nevyplatí...

Ale v Kunraticích, hned vedle u stánku stály 135,-/2kg

tapuz 15.6.2008 17:54

Re: Re: Re: Pro Pražáky - samosběr

Já jsem dnes byla v Kunraticích ve stánku na parkovišti u kostela, tam, kde se prodává každý rok. Kilo jahod do vlastní nádoby bylo za 52,- Kč. Brala jsem 5 kilo, nevyhodila jsem nic, jsou krásné, voňavé, sladké. Fronta byla zrovna krátká, obsluha rychlá. Bydlím blízko, celou akci jsem zvládla za půl hodiny.

Xerxová 15.6.2008 10:42

Betí týdeníček

právě vyšel. Ty fotky koťat... tam původně byla v záběru i Beta - ale než jsem stihla zmáčknout spoušť, zbylo tam jen naježené kůtě a Betka zmizela vzad ;-D;-D

Rpuť 15.6.2008 10:56

Re: Betí týdeníček

Kouzelný! Blesan došel k názoru, že se "to" nosí v tlamě, aby si to jeden položil na gauč a mohl řádně pečovat. Občas se pokouší takhle nosit 6kg Žofa, což jednak není zdaleka tak snadné a Žofík má proti takové potupě zásadní námitky....;-D

zana 15.6.2008 13:19

Re: Betí týdeníček

Krááásný;-D. A fotky bojových  koťat nemaj chybu;-)R^.

Teda Rputi, on to Žofík taky nemá jednoduchý;-);-D.

MaRi 15.6.2008 13:24

Re: Betí týdeníček

Betka má plnou pravdu, od toho moura radši dál, co kdyby ...  A jak to vlastně dopadlo s tím narozeninovým dortem - byl vůbec nějaký?

Xerxová 15.6.2008 14:05

Re: Re: Betí týdeníček

Nebyl dortík - chudák Betka ;-D.  Beta je děsně na sladké a  koláče, buchty, perník, lívanečky... má poměrně často. U nás se nikdy psí narozky neslavily - prostě mají ti naši chudáčci psí život ;-D;-D. Raději víc podnětných akcí a procházek...a uzených oušek pravidelně V

Apina 15.6.2008 13:33

Re: Betí týdeníček

To je zase jednou krásné počteníčko. Když jsem si to tak četla, uvědomila jsem si, že červen jsem ještě vlastně vůbec nepročítala. Tedy, ne že byste po ní chtěli málo - jak to má ta Kosatečka malá všechno zvládat - starat se o imaginární štěňátka, chodit na houby, srovnávat do latě psy barkerwilské a ještě se popasovat s malým naježeným kotětem. ;-P Fotky jsou ale krásné. Jak je vidět, často i velký pes si rozmyslí se utkat s evidentně naštvanou kočkou, i když je ještě miniaturní. Je to vlastně dobře, protože tohle by pro Betku byla tak maximálně přesnídávka a pro koťata je samozřejmě lepší, když se na ně můžeme dívat, jak si hrají.

Xerxová 15.6.2008 14:07

Re: Re: Betí týdeníček

Baskervilové neměli chybu - byli uječení, ale děsně přátelští a s Betkou se krásně vyblbli. Jejich paničky měly značné zpoždění a dost pak zíraly, jakou že kámošku si psíci v lese našli...