8.3.2021 | Svátek má Gabriela


PORTRÉT: Scarlett

30.1.2007

Opravdu ve psí boudě. Znáte to, všední příběh dnešních dnů. Příliš mladá matka, obrovská láska s oranžovým kocourem od vedle, krásný teplý podzim, řeka hučí, atd… Hrozně jsme pištěli, já a mí bratříčkové, naši rodnou kůlnu tak objevila lovecká fenka, odtransportovala si nás do svojí boudičky, co však měla dělat mléka nemajíc. Bytomská - Scarlett je dámy vždy!

Pištěli jsme ukrutně furt. Po tom pišťotu nás našla její panička a ta zavolala mojí paničce a tato si mě odnesla v kapse domů. Byla jsem velikosti tatranky. A velmi, opravdu velmi zablešená, doznávám. Dost jsme se při odstraňování těch děsnejch bestií s paničkou sblížily.

Plným jménem jsem oslovována jenom když moc zlobím. Například: "slečno Scarlett O´Harová, kdo vyhrabal hlínu tady z tý azalky!" Mám ale spoustu dalších indiánských jmen, jako např. Nemusíškevšemučuchatfurt, Tygranulesetakyžeroumádrahá, Nezírejjaklemurkata, Mazejztohostoluopbludopříšerná, ale taky Mimimoje. Ovšem tuhle mi říkala skoro týden Chropyně.

To bylo tak. Našla jsem si krásnej kus vařeného masa, jen se tak povaloval na lince. Opravdu velkej, dost práce mi to dalo než jsem si ho odtáhla pod kredenc. No a jak mě pak panička za ocásek (považte, za ocásek!) vlekla ven, snažila jsem se ho co největší kus pozřít, samozřejmě. (Hrozná nespravedlivost ostatně, konec konců byl můj, našla jsem si ho, ne? Trochu jsem pak chroptěla, ano.

Panička je vždycky hrozně dlouho v práci, to většinou spím nebo trochu uklízím. Ale když přijde! Tolik toho mám na srdci, všechno jí musím vypravovat. Jsem totiž koč mluvicí a dost toho také vyjadřuji dusotem. Tuhle panička někomu říkala, že nechápe jak může tak maličký zvířátko tak strašně dupat.

Nejoblíbenější činnost: a) Budit lidi tím, že jim z blízkosti tří centimetrů upřeně zírám do obličeje. b) Předstírat, že sušený meruňky jsou myši, zakusovat je a uschovávat ve skříni.

Nejraději mám: Usínat paničce na hlavě, protože jinde mě to tolik nebaví.

Vaše Scarlett

P.S.: To druhé foto dokumentuje jak jsem trávila Vánoce. (Jak patrno jsem zvíře očividně týrané.)

P.S.S.: Když Vás to bude zajímat, tak příště.

Bytomská - Scarlett vánoční 

 

Alena Bytomská


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!