30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

PORTRÉT: Julia´s Romeo Royal Hermelin alias Rony

Avizovala jsem štěně, abyste si mohli zahádat. A tady jsou výsledky. Pravdu mají všichni, kteří si myslí, že ze štěněte vyroste pes (žádná liška ani šakálek).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
YGA 5.12.2008 10:22

Re: Čertění

Jo Jakube - jak ti rozumím. A moc mi vadí čokoládoví Mikuláši, kteří vůbec nevypadají jako Svatý Mikuláš, ale spíš jak ten (mě na nervy brnkající) Klaus - přiznávám, byla jsem vždycky za macechu a takového pajduláka jsem dceři nikdy nekoupila (ovšem babičkám to bylo jedno ;-().

Bláža 5.12.2008 10:35

Re: Čertění

Jo. Taky mi vadí Santové, sobíci se sáňkami, apod. vždyť jak vypadá Ježíšek přece nikdo u nás neví! Tak proč si ho mají děti spojovat se saněmi? Nehledě na to, že Mikuláš a Ježíšek není to samé a Santa se zaměňuje s oběma...

Jakub S. 5.12.2008 10:50

Ježíšek existuje!

Můj Tomík Ježíška  v i d ě l ! Tak věděl svoje. Asi jsem to psal už loni, leč nevrmajnd: Byly mu tři, když po zazvonění z pokoje vletěl do obýváku s rozsvíceným stromem ke stropu - a když jsme za děckama pomalu vstoupili my, viděli jsme, že místo nad dárky na podlaze stojí u okna na balkon, nad město a kopce, a upřeně zírá s nehybným pohledem a otevřenou pusou: Já sem ho viděl! Ježíška! Zahlídl sem eště, jak letí na saních se sobama, stříbrné byly, a zvoní! My jsme sedmileté sestřičce bleskově utnuli proslov velké holky, ke kterému se užuž chystala, a přivinuli synka k sobě: Tomulko, zlato... Měl  s v o u  pravdu.

Bláža 5.12.2008 11:28

Re: Ježíšek existuje!

Ale jo, můj syn taky viděl Ježíška, taky jsem to tu psala, bylo mu asi kolem 5 let. Jasně viděl, že letěl nad námi, když jsme se byli projít před večeří, už za šera. Měl prý špičaté zoubky a jedl tatranku!  8-o Tož tak!VV:-)

Jakub S. 5.12.2008 11:42

Re: Ježíšek existuje!

Ježíšek - hlodavec - ?! No toto...

Bláža 5.12.2008 11:46

Re: Ježíšek existuje!

No co ty víš? ;-D

Myš a Myšátka 5.12.2008 10:43

Re: Čertění

Já jsem z toho taky vždycky dopředu špatná, protože nikdy nevím, jak děti budou reagovat a bojím se o ně. Spíš se to snažíme zlehčovat, rozhodně nestrašíme. Sama mám z dětství dost hrozný zážitek, takže u nás doma čerti nikdy nebyli. Až když Kačka jako velká chodila za čertici a přišla k nám domů s celou bandou. Chtěli po mně básničku a já nebyla schopná říct vůbec nic. Ale bonbón jsem dostala ;-P.

Jakub S. 5.12.2008 10:52

Re: Čertění

!!R^:-D!!

Výjimečně blahovolně uznali, ža jsi momentálně hodná!

Myš 5.12.2008 11:18

Re: Čertění

Když mlčím, viď?

Jakub S. 5.12.2008 17:18

Re: Čertění

Poněkud extrémní extrapolace známých faktů - leč lze hypoteticky připustit.

Myš 5.12.2008 21:51

Re: Čertění

Jsi druhý člověk, od kterého slyším to příšerné slovo EXTRAPOLACE 8-o!!! Asi pokoušu :-D!

Medvídek 5.12.2008 11:30

Re: Čertění

Jednou jsem byl u toho když ještě žil NO mého kamaráda. Tam se čert přepočítal, rozzuřený ovčák na čerta vylítl jak torpédo, a vysvětlil mu, že jeho chování nepovažuje za vhodné.;-D

zana 5.12.2008 11:14

Re: Čertění

co se škádlívá...;-)VVVV

Velká kočka 5.12.2008 8:58

Problémy, pochopitelně když jde o můj život

Ale Bože, božíčku! Jak jsem mohla tohle třetí mimi na fotkách z Mikulášského venčení přehlédnout, vždyť ani nesněžilo. Sladký Rony, moc se ti omlouvám a hladím tě na dálku. Zkušená panička se jistě nedopustí chyb ve výchově jako se stalo mně v případě Garyka. Na omluvu snad mám jenom to, že jsem nikdy neměla psy bojící se zvuků do té míry jako on a tak nemuseli chodit převážně uvázaní a tím pádem neměli sklon k umění se osvobozovat jako Houdini. 

A můj největší omyl byl ten, že jsem Garyka nechala hrát si s kamarády dřive než byl silně vázán na mne, teď jsou kamárádi silnější táhlo než panička. A taky že jsem po tom kursu, kterým jsme prošli, vynechala hru s balonkem. Prý to psa stresuje bylo nám řečeno. Balonek pro Brumlu a Einsteina fungoval jako "godis"(čti gudis) čili mňamka a stačilo zamávat balonkem na šňůrce, zavolat "balonééék" a okamžitě se vraceli z případné lákavé dobrodružné výpravy.

Procházky s Garykem se staly pro mne utrpením. Žádný z mých psů mne za sebou nevláčel jako to dělá Garyk což je pochopitelné, nebyli uvázaní. A když byli, šli vzorně. Tuhle večer v dešti jsem včas nezaznamenala psa na trávníku, Garyk za ním vyrazil a málem měl paničky dvě. Kvůli artroze prstů nosím Flexi vodítko uvázané v pase šňůrou a já myslela že mě přepůlil. A tak už nezachovávám klid jak bych měla a rozlobím se na něho. Už jsem ho i plácla, což jsem nikdy dříve nedělala. A křičím, to se má dělat jenom ve velmi vážných situacích, čili velice zřidka kdy. Dostali jsme se do stavu ze kterého nevím jak ven. Na kontakt s psím psychologem ty tisíce opravdu nemám.

Chyba se stala hned na začátku, vybírala jsem si Garyka když byla štěňátka jenom tři týdny stará a ještě ani všechna neotevřela oči. To protože jsem odjížděla do Prahy, kde jsem se musela zdržet déle než jsem původně myslela. Malý Laban jak mu řikali byl tříměsíční, když jsem si ho přivezla domů. A hned druhý den na procházce se ozvala rána a on mi utekl. Kupodivu utekl domů.

Tak co teď? Říkáte že pozdě bycha honiti?

Vave 5.12.2008 9:38

Re: Problémy, pochopitelně když jde o můj život

Milá Velká kočkoVV, chodí Ti ode mě nějaké maily? Pokud ano, napiš na jakou adresu, pokud ne, prosím napiš mi Ty sama, zkusím odpovědět, ano? 

Co se týče Garyka, možná by ses měla poohlédnout po nějaké rodině, kde by mohl Garyk vyvádět na procházce své psí kusy bez rizika, že Ti ublíží, jsi tak křehká! Slušel by Ti nějaký mnohem menší pejsek.:-)

Heduš 5.12.2008 9:40

Re: Problémy, pochopitelně když jde o můj život

Vave, platím ti pivoV:-)

Vave 5.12.2008 9:41

Re: Problémy, pochopitelně když jde o můj život

Prima, já Tobě taky! VV

Jak je dnes marodovi? (chtela jsem napsat "marodce", ale přišlo mi to kapánek divné!;-);-D;-D;-D)

Heduš 5.12.2008 9:54

Re: Problémy, pochopitelně když jde o můj život

děkuji za optání, ležím pod dekou v obýváku na kanapíčku, piju kaféééé, léky jsem už spolkla a docela mi nic nechybí :-) přes noťas mám online spojení do práce,tak průběžně píšu pracovní věci a včera odpoledne jsem skoro tři hodiny párovala v Oracle faktury a podobné zbytečnosti;-P musím říct, že jsem ráda, že jsem doma :-)

Jakub S. 5.12.2008 10:01

No: marodce na marodce.

Buďa cizinec, nechtěl bych to luštit. Ačkoliv by mělo stačil prosté vysvětlení: to první je dativ maskulina, to druhé lokál jiného substantiva - feminina. Isn´t it elementary, my dear Watson - ? A vysvětlit, proč v jeho kapesním slovníčku obě slova a spusta dalších, co slyší okolo, chybí...

YGA 5.12.2008 10:18

Re: No: marodce na marodce.

Jakube - ještě že to umíš tak prostě vysvětlil ;-)!

Jakub S. 5.12.2008 10:34

Inu, taková jsem já, matinko!

(S)prostý inteligent...

Heduš 5.12.2008 9:39

Re: Problémy, pochopitelně když jde o můj život

Velká kočko, já pejska nemám, takže mé rady asi nejsou úplně relevantní.....a možná teď budu ošklivá nebo příliš radikální, ale neznáš někoho, kdo by Garyka "užil"? Tím myslím, kdo by ho pořádně zaměstnal, zřejmě někdo na venkově, kde by se nemusel tolik bát zvuků, kde by mohl "pracovat" a vybíjet svou energii. Přijde mi, že ten pes se nehodí do města a moc se nehodí k tobě. Nedaly by se rozhodit sítě a poptat se po známých? A poté, co ho dobře umístíš, tak si pořídit nějakého menšího pejska? Třeba pudlíka;-):-):-):-)? Nee, já opravdu nevím co dál, jen mi přijde, že jsi z té situace opravdu nešťastná a on taky.....

zana 5.12.2008 10:26

Re: Problémy, pochopitelně když jde o můj život

jako bezpsí si taky moc netroufám, ale zdá se mi, že by to bylo řešení ...V 

Já bych teda hlasovala pro netopejrkaV (pudlíci jsou taky krásní, ale když jsem tak viděla Bertíka, jak skáče páníkovi až na prsa...8-o;-)).

LA 5.12.2008 10:36

Re: Problémy, pochopitelně když jde o můj život

Nemysli si, netopýrek také vyroste a o moc méně aktivní nebude. Ale poradit nějakého malého klidného psíka :-/ Nic mě nenapadá, navíc je tu ta štěněcí fáze.

Heduš 5.12.2008 11:03

Re: Problémy, pochopitelně když jde o můj život

no dobře, dobře, pudlánci jsou taky aktivní, ale je něco jiného, když tě potáhne takový drobek než kolie...(aspoň si myslím?;-P). Ale pudlové mi přijdou mimořádně ovladatelní, tak proto pro ně horuji (jsem tedy ovlivněna pudlíky Pudlíkové:-))

Jakub S. 5.12.2008 10:09

A. by asi potřebovala pejska mazlicího...

Xerxová 5.12.2008 10:45

Re: Problémy, pochopitelně když jde o můj život

Velká kočko - pokud to jde, kontaktuj chovatelku. Řekni ji, že Garyka fyzicky nezvládáš, že je lekavý... většina chovatelů dokáže pomoci a snaží se  pejskům najít nový domov. Třeba ví o někom, kdo hledá aktivního pejska a nemá čas na psí miminko...

Sežeň si pak třeba šeltijku - taková kolijka v malém balení a i v autobusu v tašce ji zvládneš v pohodě :-)

Neber to jako osobní prohru - Garyk prostě není vyrovnaný pes a tvůj fyzický stav neumožňuje potíže z toho plynoucí zvládat.V

Heduš 5.12.2008 11:12

Re: Problémy, pochopitelně když jde o můj život

do posledního slova souhlasím!! 

Velká kočka 5.12.2008 11:55

Re: Problémy, pochopitelně když jde o můj život

Moji milí Zviřetníci, děkuji za dobře míněné rady. Mne jenom zaskočilo že je Garyk natolik jiný než moji dřívější psi. Zřejmě jsem tím pádem udělala spoustu chyb, ale já jsem optimista (i když si to podle toho co obvykle píši asi nemyslíte) a tak jsem přesvědčená že chyby lze napravit. Jenom musím hledat jak. A Garyk je mazel, Jakube, ten trouba mi vyleze na klín 8-o8-o8-o a chce se mazlit. Malého pejska mít nemohu, moje bolavá záda mi nedovolí se neustále sklánět k něčemu maličkému. Já to zvládnu, vždycky jsem všechno zvládla, jinak bych tu už dávno nebyla moji milí. Já jsem vlastně děsně silná, jak už jsem psala Vave,  jsem silná jako bejk. Musela jsem být, nemívala jsem na vybranou. Mívám jenom propady, nepřetržitá bolest sebou nese i deprese. Ale já se vždycky nahoru vyškrábu i když už ležím na dně. Tak mi jen držte palce, milánkové !!! R^R^;-):-D;-D Tisíceré díky !!!VVVVVV

Heduš 5.12.2008 13:49

Re: Problémy, pochopitelně když jde o můj život

milá Velká kočko, v tom případě ti hrozně MOC a MOC držím palce!!R^!!R^!!Jsi velmi silná a velmi odhodlaná problémy s Garykem ustát, a to je hodno obdivuVV:-)