20.5.2022 | Svátek má Zbyšek


Diskuse k článku

PORTRÉT: Julia´s Romeo Royal Hermelin alias Rony

Avizovala jsem štěně, abyste si mohli zahádat. A tady jsou výsledky. Pravdu mají všichni, kteří si myslí, že ze štěněte vyroste pes (žádná liška ani šakálek).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Alena 9.12.2008 22:47

Dalmatini,

to zlatíčka. Máme doma už 11 letého, hnědětečkovaného a užili a užíváme si s ním spousty legrace. I ten  starý páprda je neustále živý a veselý.

Jakub S. 7.12.2008 23:41

Nazdar, už su zas doma a du vzápětí či zášestí spat.

Pěkně bylo s dětičkama... jejda, vy jste tady toho nake- nažva- nadiskutovali. Kde jsem se to octnul -

RenataE 7.12.2008 23:09

pozdě, ale přece

jak jsme pekli perníčky

Matylda 7.12.2008 23:27

Re: pozdě, ale přece

Jak děláš tu polevu, že se neroztíká?

LENKA S 8.12.2008 0:12

NEJSEM SICE RENÁTA, ALE TADY MÁŠ NĚKOLIK NÁPADŮ VČETNĚ BÍLÉ,ZDOBÍCÍ

 

       BÍLÁ - třeme 3 čerstvé bílky se 400 g mc a 1 lžč citrónové šťávy v misce  až do spojení , úplného zbělání a zhoustnutí hmoty.

         RŮŽOVÁ- přidá se k hotové hmotě 1 lžč červeného sirupu nebo zavařeniny

        ŽLUTÁ -přidá se špetka šafránu

   HNĚDÁ-přidá se trocha kakaa nebo několik kapek silné, černé a přecezené nebo instantní kávy  

LENKA S 8.12.2008 0:17

Re: NEJSEM SICE RENÁTA, ALE TADY MÁŠ NĚKOLIK NÁPADŮ VČETNĚ BÍLÉ,ZDOBÍCÍ

NEVÍM ,ZDA  VÍŠ, ALE JEN PRO JISTOTU DODÁM, ŽE   DOCÍLIT  TOHO, ABY  HOTOVÁ POLEVA  V MISCE  NEZTUHLA, LZE  TÍM, ŽE  SE PŘES  MISKU PŘEHODÍ  VLHKÝ  KOUSEK PLÁTNA. ZDRAVÍM A UHÁNÍM   DO HAJAN. ZÍTRA   JSEM   ZAS CELÝ  DENV PLZNI A  RÁNO VSTÁVÁM  V PŮL PÁTÉ NA VLÁČEK. DOBROU NOC A KLIDNÝ PONDĚLEK I  CELÝ   PŘÍŠTÍ TÝDEN VŠEM..

RenataE 8.12.2008 1:28

Re: pozdě, ale přece

1 bílek na 150 g cukru moučky. Cukr nutno přesát naspoň dvakrát na čajovém sítku. A pak zapojit silné paže - v mém případě mladý hokejista - a třít ručně až do správné konzistence. Maximálně přikápnu barvu (málokdy)..Barvy mám z UK ,tekuté.Citron nepoužívám, jen bílek a cukr. S mechanizací nemám dobrou zkušenost, prostě se to  musí odmakat :-)

Hana W 8.12.2008 0:57

Re: pozdě, ale přece

Teeda jo, tak takhle bych to nenazdobila, i kdybych se snazila sebevic:-/

Zdena b.p. 8.12.2008 7:04

Re: pozdě, ale přece

Renatko, vy jste krásně zdobili (a nezlobili :-))

JoVo 7.12.2008 19:54

R O Z V E R N Í Č E K .

:-)Zrovna jsem klečela v kuchyni na podlaze a čistila troubu, když přišel můj manžel z golfu. „Proboha, co to děláš, drahoušku?“ podivil se, „takhle to přece nejde! Vydrž chvilku,“ dodal a zmizel do kuchyně. Srdce se mi rozbušilo radostí, protože jsem si myslela, že mi přijde pomoct. Za minutu už jsem byla zpátky v reálu. Manžel se vrátil z kuchyně s osuškou v ruce:„Na. Dej si to pod kolena, budeš to mít pohodlnější!“ :-)Hezký večer a pozor na muže, kteří jsou při příchodu domů, příliš milí na své protějšky.8-oVVR^

LA 7.12.2008 20:11

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

No, svým způsobem jí přece pomohl. Snad si nemyslela, že jí pomůže s čištěním trouby? 8-o Při tom, jakou má většina mužů vášeň pro rozebírání, by se také mohlo stát, že už by trouba nefungovala. ;-)

dalmatin 7.12.2008 20:42

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

Pozorný manžel ;-D Hezký večer všem!V

jiný Honza 7.12.2008 22:12

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

Hmm, správný chlap by řekl něco jako: Miláčku s dovolením! a napochodoval by tam s drátěným kartáčkem ve vrtačce nebo tak něco...

Louk 7.12.2008 18:19

Potkali jsme na vycházce

dva boxeří kluky - dospělého bílého, s jediným malým černým puntíkem na zádech a čtyřměsíčního žlutého štěndu s černou maskou. Oba rozesmátí, běhaví a mazlící se. A jmenují se Zeus a Ares ;-D. Taky mi boxíky nikdo neodpáře, podobně jako třeba Evě Ž dalmatiny V. Pohráli si s Pedroníkem - bláto snad neměl jen mezi očima.

Těším se, až Matyldovi začnou potkávat paní Agátkovou a Oliverovou a pána od Beníka... i když po nějaké době i civilní jména občas proláknou ;-P. A Matyldo, jak jste vlastně zvládli první noc, kde malá spala? A nestýská se jí po sourozencích?

Xerxová 7.12.2008 18:49

Re: Potkali jsme na vycházce

Pedroník opravdu hodně vyrostl - to srovnání velikostí namá chybu... A za chvíli z něj bude dospělej chlap ;-P

Bláto je základním hitem těchto dní - i když Betka odpoledne ven moc nechtěla, neboť musela asistovat u pečení cukroví.

Matylda 7.12.2008 18:55

Re: Potkali jsme na vycházce

První noc spala v ložnici půl noci na pelíšku a druhou půlku na druhém konci ložnice na složeném přehozu přes postel:-) A spala do čtvrt na sedm a nijak neplakala. Jenom tak kňourá, když třeba sedí vedle mě v kuchyni a já mám špinavé ruce a jen na ni mluvím, tak potom má pocit, že si s ní nikdo nehraje. Takže sourozenci chybí, ale o to víc se lepí na lidi. Dneska nadšeně olízala a okousala moje rodiče a pak mé máti usnula na klíně. Jen to vypadá, že se bojí potmě na dvoře, je tam světlo jen u dveří a rozhodně jí dneska vadilo, že potmě navíc i prší. No, právě se probudila a protože jsem nebyla dost rychlá, udělala louži. Vynesla jsem ji ven po krmení, ale nechtěla. Pak si zchrupla deset minut a už to bylo. Hm. To je život.

Apina 7.12.2008 14:37

hezký den - máme neviditelného kocoura

Přeji všem krásnou a ještě krásnější neděli. Za chvíli jdu do města - slíbila jsem, že se po něčem podívám.

Včera jsme měli návštěvu a Micánek se opět předvedl, tedy respektive nepředvedl. Nejdřív byl v mém pokoji na skříni. Zavřela jsem ho tam, aby měl klid, už ho přece náme. Pozdeji jsem ho došla zkontrolovat, to z té skříně slezl a že by mohlo být něco na zub. Byla přece doba večeře. Jenže slyšel hlasy z obýváku - pouze hlasy, zavřela jsem dveře i tam, však už jeho strachy dobře znám, hned zapadl zpátky do mého pokoje. Za chvíli ho jdu zkontrolovat a kocour nikde. Jelikož známe své pappenhaimské, jemně jsem začala šátrat po svém přehozu na postel - a našla. Kocour byl POD přehozem, nikoli na něm. Tohle dělává, když se hodně bojí, zaleze pod deku a jednoduše není pro nikoho k mání. Tak jsem ho tam nechala, vždyť když má někdo neviditelného psa, proč my bychom nemohli mít doma neviditelného kocoura???

Matylda 7.12.2008 14:12

Tak dneska

jsme Borůvku přesvědčili, že napít z misky se může. Ale lepší je ta malá ze silného skla než plastová, ta jí byla vyloženě eklhaft. Chovatelé nám řekli, že nesmí žádné mléčné výrobky, aby nebyla přerostlá, ale připouštěli, že zrovna po sýru a tvarohu by se štěňata utloukla, ale nesmí ho. No, když nechtěla pít, dala jsem jí trochu mléka, aby měla tekutiny a mléko slečna uznala za vhodné. Teď čekám, jak ho bude trávit. Navíc granule má radši z ruky, ale už u toho můžu mít prsty v té misce. Venku žere spadlé listí z lípy a plody z lípy, i když se jí to vždycky snažím sebratZačala chodit po schodech, i když je to pro ni spíš horolezecký výkon. Nahoru to jde líp jak dolů, to opatrně šátrá tlapkou. A poté, co se nám všem pokusila z noh sežrat ponožky, už zase spí.

LA 7.12.2008 14:24

Re: Tak dneska

Borůvka se pěkně zabydluje a rovnou začala s výcvikem. Teď se pár let nebudete nudit. ;-)R^

Apina 7.12.2008 14:44

Re: Tak dneska

Přeji malé Borůvce co nejkrásnější zabydlování v novém domově. Však ona si vás už srovná podle svého. S těmi mléčnými výrobky ale nevím, raději se ještě poraď s dalšími chovateli. Asi uvažuješ o výsavách, ale já osobně bych raději dala přednost přerostlému psovi, než nějakému, který by měl třeba problém s kostmi, ale já se v tom nevyznám. Vápník nicméně potřebuje pro budování kostí a určitě nechceš, aby měla třeba v budoucnu problémy s kostrou, třeba je to ale správně, já nevím - nějak to dobře vyvážit?.

jiný Honza 7.12.2008 15:29

Re: Tak dneska

Hele, já sice nejsem žádný odborník na psí výživu, Xerxové nesehám ani po podrážky, ale tohle bude asi b.l.b.ost. Přemíra vápníku by mohla způsobit problémy se srdcem, ale těžko velký vzrůst. A myslím, že nedostatek vápníku je nebezpečnější. Zkus se zeptat veterináře, ale myslím, že budu pravdě bíž. Přeroste pes, který má nadbytek živin.

Bláža 7.12.2008 15:41

Re: Tak dneska

Myslím si, že výška psa je dána geneticky. Náš Krejg byl ze 7 sourozenců, narodil se jako největší a největší taky zůstal. Tvaroh bych přidávala, kvalitní jogurt s živou kulturou, ale ne ve velkých dávkách. Určitě poradí Xerxová a EvaŽ. Jestliže se štěně přivykne pestré stravě, nebude mít v budoucnu problém s trávením. Občas bych přidala vařené kuřecí krky - ale pomleté nebo podrcené paličkou na maso - taky zdroj vápníku. Výborná je vařená červená řepa - čistí střeva a umožňuje osídlení střev příznivými bakteriemi i svým složením. Ovoce a zeleninu, čerstvou i povařenou, pokud to pejska bude jíst a tavené sýry taky, ale pozor, jsou slané.

Xerxová 7.12.2008 16:18

Re: Tak dneska

stravou ti štěně nepřeroste - výšku má už teď Borůvka zapsanou ve své DNA... U tvarohu pozor - obsahuje MÁLO  vápníku (ten byl z něho odstraněn  při výrobě). Takže tvaroh ano - ale málo a jen jako zpestření jídelníčku. Vhodnější je živý bílý jogurt - může ho pravidelně. S tím krmením z ruky bacha... ať z toho není zlozvyk. Jinak ať zkouší ochutnat všechno - maso syrové i vařené, sýr tvrdý, ovoce, zeleninu...

Matylda 7.12.2008 17:34

Re: Tak dneska

Ptala jsem se mejlem i Lucky a řekla mi přesně totéž. Mně se ten zákaz pořád nějak nezdál, protože si myslím, že když to rok nebude žrát vůbec, tak z toho potom může mít trávicí problémy.

Xerxová 7.12.2008 18:01

Re: Tak dneska

jen na jednu věc si u malých psů dávej pozor. A to je množství ńamek a mlsků a doplňků mimo základní granulky... U Betky se jeden, dva i deset piškotů ztratí, jeden kuřecí řízeček se skoro v přísunu živin neprojeví ;-D... ale u maličkých pejsků je cesta k tloušťce snadná. Někdo si každý den ráno dá odměňovky a výcvikovky (kousky piškotů, kousky tvrdého sýra, kousíčky vařeného masa) stranou (započítá je do přísunu potravy) a pak se z toho čerpá pro všechny členy rodiny na odměny... Když dojde, musí se informovat vrchní strávník a ten pokud vydá další výcvikvky, tak zkrouhne večeři... 

Přeji bezproblémový růst a pohodového strávníka :-)

jiný Honza 7.12.2008 17:35

Re: Tak dneska

Já to říkal - jsem tak po podrážky. ;-P

Zdena b.p. 7.12.2008 17:36

Re: Tak dneska

Jsem úplný mimoň. Ale (a to jen pípám) mně se osvědčil selský bílý Holandia jogurt. On totiž k nám Mouryn přišel s velmi pocuchaným zažíváním. Byl vhodnější, než bifido. Nevíte proč?

VěraZ 7.12.2008 18:39

Re: Tak dneska

Mám stejnou  zkušenost s tímto jogurtem. Dostává ho náš stand. jezevčík denně dvě lžičky do jídla a jeho zažívání to velmi vylepšilo. Bylo to na doporučení veterináře a prostě funguje. Ato jezevec už začal ukrajovat ze svého sedmnáctého roku.

Xerxová 7.12.2008 18:47

Re: Tak dneska

Kosatka i její páník (panička většinu mléčných výrobků od dětství zcela bojkotuje;-P) taky snídají selský jogurt. Jen páník s domácí marmeládou a nějakým tím čokozrním a Kosatka s granulkama. A nestěžujou si

Zdena b.p. 7.12.2008 19:04

Re: Tak dneska

Čokozrní je přímo úžasný termín. U nás se podává bobek jogurtu (polévková lžíce) jako dezert a je taky náležitě oceněn a vychutnán. Tedy jen Mourynem. Mína tvrdí, že nemusí všechno. Laicky řečeno, tomu kocourovi se velmi zklidnilo zažívání. To je tak, když se kotě brzy ukradne mámě a ještě se cpe nesmysly a pak se nechá týden svému osudu. Potom měsíce chovatel koumá a balancuje jídelníček. Ale už je dááávno dobře. :-)