29.11.2021 | Svátek má Zina


Diskuse k článku

PORTRÉT: Julia´s Romeo Royal Hermelin alias Rony

Avizovala jsem štěně, abyste si mohli zahádat. A tady jsou výsledky. Pravdu mají všichni, kteří si myslí, že ze štěněte vyroste pes (žádná liška ani šakálek).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
štětinka 5.12.2008 12:11

Re: Problémy, pochopitelně když jde o můj život

vELKÁ KOČKO, UŽ DŘÍV JSEM TI DÁVALA VELMI DOBRÝ tip na to jak Garyka tohle odnaučit a vyhnout se tak nebezpečenství s jeho zvládnutím pro tebe.

Prosím, alespoň se nad tím zamysli!!!

Tady

a Tady

VVVVVVR^

Velká kočka 5.12.2008 12:38

Re: Problémy, pochopitelně když jde o můj život

Milá Štětinko, děkuji. Vím, že jsi mě jednou odkazovala na pana Desenského, ale tu ohlávku vidím poprvé. To bude stát za vyzkoušení. ;-) 

štětinka 5.12.2008 13:30

Re: Problémy, pochopitelně když jde o můj život

neodkazovala na Desenskýho, on je krapet extremista, ale na tu ohlávku a ty jsi to rovnou odmítla. Je to výborné řešení, pes z fyzikálního hlediska neni schopen udělat podobný výpad, jako ti udělal. Přitom pokud netahá, neni omezený a neni to takovej hnus jako třeba ostnatej obojek...

Mám ti ji sehnat?

Velká kočka 5.12.2008 13:58

Re: Problémy, pochopitelně když jde o můj život

Milá Štětinko, tak to byl asi někdo jiný kdo mě odkazoval na Desenského. Ale tvůj první odkaz na ohlávku jsem zřejmě minula, alespoň si na ni nevzpomínám. Opravdu ji vidím dnes poprvé. Víš co a jak změřit aby to byla správná velikost? Já se nejdříve podívám jestli to mají tady, viděla jsem tu několik málo psů s ohlávkou, ale myslím že vypadala úplně jinak. Když se mi nepoštěstí ji sehnat, tak bych se obrátila na tebe, jsi moc hodná že se nabízíš. :-) Jenom doufám že ten můj Houdini z ohlávky nevyklouzne jako ze všech druhů obojků a postrojů. ;-D;-D;-D

štětinka 5.12.2008 14:26

Re: Problémy, pochopitelně když jde o můj život

ona se nastavuje na velikost psa a bude kalibrovaná, pokud řekneš, že je na kolii, tak ti takovou dají. jak chceš, třeba je u nás levnější. Držím palce, ale má to fakty efekt, jak stočíš psovi takhle hlavu dostrany, tak nemůže běžet dopředu. Podobně se to využívá u koní. Pokud odmítá poslušnost a chce zdrhat, nebo se splaší, stočí se udidly "na kolečko" (těžko se běží dopředu, pokud ti někdo stočí hlavu do strany)

Heduš 5.12.2008 14:33

Re: Problémy, pochopitelně když jde o můj život

na Desenského jsem Velkou Kočku jednou odkazovala já :-) 

Śtětinko jsi hrozně šikovná, ta ohlávka vypadá velmi slibně!!!! :-)

YGA 5.12.2008 8:56

OT

Děcka - já už ráno viděla okřídleného zlatovlasého anděla!  Když jsem o tom říkala v práci (samí chlapi), jeden z nich mi bobře pravil "Nojó paní, to chce večer ubrat v pití! Vidíte, jak to s váma dopadá - už né bílé myšky, už ste přešla na bílý slepice." A pak se svěřujte ... ;-D

Bubu 5.12.2008 9:11

Re: OT

ňáký chytrý, ty chlapi, né? asi podle sebe soudí tebe, chicht.;-)

a fakt už jsi ráno potkala anděla? to budeš mít krásnej den.

zana 5.12.2008 9:26

Re: OT

jo, někomu zlatovlasej andělV, někomu vopice;-D;-D

Jakub S. 5.12.2008 10:14

Re: OT

Naopak: když má někdo opici, potřebuje strážného anděla, a nejspíš ho má. Tihle a malé děti by bez něj nepřežill - neznáte, jak je vede přes lávku? Jsou to mlčenliví laskaví hubení nemladí-nestaří páni v dlouhém baloňáku, vidí se jenom navzájem a zdraví se malým úklonem hlavy s úsměvem, jak stojí pozorně za tím svým. Sami nevědí, proč to dělají. Viz Nebe nad Berlínem - Křídla touhy.

YGA 5.12.2008 10:33

Re: OT

Jojo - já coby dítko měla nad postýlkou malý obrázek: chlapeček (v bílé košilce a hnědých kraťasích s kšandičkami) a holčička (modré šatičky a mašle ve vlasech) běží za míčem kolem potoka a nad nimi, mírně za nimi se vznáší anděl s rucemi nad hlavou každého dítěte. Ale tento anděl byl asi hermafrodit nebo co - totiž obličej a vlasy evidentě dívčího původu, ovšem hruď ženské atributy postrádala - asi aby nepobuřoval ;-), anebo zrovna v té době byly v módě kuřecí hrudníky... Za to měl nádherná křídla - taková skoro bych řekla labutí. A byl oděn v růžovozelenkavé říze. Nedivte se, že si to tak pamatuju - však ten obrázek byl to poslední, co jsem večer viděla a první, co jsem viděla ráno - dobrých šest roků! Pak jsem z postýlky vyrostla.

Jakub S. 5.12.2008 10:37

Já tenhle (či ten s můstkem) obraz už dlouho velice chci.

Kdybyste věděli o nějakém, třeba z nějaké odúmrti či vyklízeného baráku atp., prosíím dejte mi vědět!

Bubu 5.12.2008 10:58

Re: Já tenhle (či ten s můstkem) obraz už dlouho velice chci.

Škoda přeškoda, přesně ten s děravým můstkem a chlapečkem a holčičkou a andělem měla babička přeslicová. Byl oválný a veliký - asi 2m široký, a tak zůstal v babiččině a dědečkově domě. Dům jsme prodali (byl pro nás dooost z ruky - u Poděbrad) a obraz s ním. Vědět to tak v roce 2002, byl by tvůj.

zana 5.12.2008 11:13

Re: Já tenhle (či ten s můstkem) obraz už dlouho velice chci.

Já mám přibližně takovouhle pohlednici po babičce. NEDÁM!!!  Ale až jednou donutím synka, aby domů pořídil scanner, tak ti ji nafotím a pošlu, jo?:-)

Jakub S. 5.12.2008 12:44

Re: Já tenhle (či ten s můstkem) obraz už dlouho velice chci.

Dík. Já jsem myslel obraz jako takový - ale vlastně to by dneska šlo imitovat, že?

Matylda 5.12.2008 13:54

Re: Já tenhle (či ten s můstkem) obraz už dlouho velice chci.

Tchyni vykradli chalupu a tenhle obraz zmizel i se zloději. Zloděje chytili, ale obrázek je v čudu.

Velká kočka 5.12.2008 15:28

Re: OT

Milá YGO, pamatuješ si anděla strážního perfektně.  Andělíčku můj strážníčku, opatruj mi mou dušičku, opatruj ji ve dne v noci, buď mi vždycky ku pomoci! Měla jsem obrázek od maminky slíbený coby prvorozená  a přes intriky sourozenců jej opravdu tady mám. Ale promiň Jakube nedám a nedám. ;-);-D;-D Ale jeden čas, jenom před pár lety, tady i v Čechách vycházely kopie těchto zobrazených ochránců. Ale už jsem ty kopie teď dávno neviděla. Ono existovalo několik variací na téma anděl ochránce dětí v nebezpečí. Prý andělé chrání i dospělé, ale v tom případě mám silný pocit že se mi anděl strážný někde ztratil. Že by při tom stěhování do Švédska? Já ho ovšem postrádala už i v Čechách. Ale i tam jsem se přece stěhovala. Možná že jsou organisovaní v odborech a třeba stávkují, nedivila bych se, protože co vlastně za tu dřinu mají, že? V tom případě je to ovšem stávka jakou svět neviděl, trvá téměř celý můj život.;-D;-D;-D

Jakub S. 5.12.2008 21:08

Jasně že nedáš. To je v suchu, bodejť!

Intriky sourozenců - o tom vím svoje - jojo

Heduš 5.12.2008 11:14

Re: OT

původní Nebe nad Berlínem je můj nej nej nej film. Mám jej natočený v původním znění s českými titulky a chráním ho jak oko v hlavě!!V

Jakub S. 5.12.2008 11:44

Že - ?!

YGA 5.12.2008 8:49

No ne,

Ronásek vypadá moc hezky - jojo, puntík je puntík (A puntyk tam udelela - hádejte, z kterého filmu to je ;-)). Díky za představení.

P.s.: ri, jsi statečná, když jsi si k pejskové pořídila pejska - parkrát do roka budete mít doma puntíkaté peklíčko - anebo máš chovnou stanici?

PetraK 5.12.2008 8:51

Re: No ne,

Eva tropí hloupostíííí!;-D;-D;-DR^

PetraK 5.12.2008 8:51

Re: No ne,

a teď já.... "Když ste puntik, tak patříte za větu a nebo do boudy!" .......Nooo, odkud???;-D;-D

Bubu 5.12.2008 9:07

Re: No ne,

Vlasta Burian, Ducháček to zařídí.;-) To je ptáček, pan Ducháček.

YGA 5.12.2008 9:13

Re: No ne,

Já věděla - že to znám, jenom mi to nedoklaplo odkud. Typovala jsem - ovšem mylně, jak se ukázalo - na Huga Haase. Z Ducháčka mi napadá: "Jan z Rokycan" ;-D;-D a "Mohl byste něco poslat na náš palmární účet?" - tuto větu používáme u našich milých neplatičů ;-(.

LA 5.12.2008 9:15

Re: No ne,

Já věděla, že je to Vlasta Burian, úplně jsem ho při tom viděla, ale konkrétní film se mi nevybavil.

PetraK 5.12.2008 12:18

Re: No ne,

FŠICÍÍÍÍ VEDLÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ VŠICÍÍ VEDLÉÉÉ JE TO: To neznáte Hadimršku;-P;-P;-P;-P

LA 5.12.2008 13:12

Re: No ne,

Tak přece jsem měla pravdu.

Bubu 5.12.2008 13:18

Re: No ne,

ale jenom o kousek....;-P

a Ducháček je stejně lepší, třeba vyceněná milostpaní a stará existence a zdrdoduch.... a pan Trégl jako rozvoduchtivý pán, co má tu artilerii.

YGA 5.12.2008 13:59

Re: No ne,

Jo - a "kde měly ty peníze ležet?! " - a "to není celý, to je jenom kus?" a "to je bůžek, to není milostpaní?" A Čeněk Šlégl jako manžel staré existence - Ducháček je jeden z nejlepších Burianových filmů, ale já mám nejradši U pokladny stál.