20.10.2021 | Svátek má Vendelín


KOČKY: Záhada velikonočního myšáka

31.3.2008

Obrátila jsem postel i misku naruby, protřepala, prohledala, matrace vyndala, pod palandu po břiše vlezla, ty kteří mají lepší oči povolala, všechno vymetla, zametla, náuška nikde. Asi jsem ji vyklepala s peřinou na verandě. Bytomská slečna Scarlett 1

Veranda je relaxační, čtu si tam, koukám do řeky a Scarletta O´Hara mi tam přináší myši. Bych ji obdivně chválila. Když během loňského přemyšovaného léta hrdě přikráčela a ke kafi mi nesla již asi stodevadesátého zmítajícího se a pištícího myšáka, praskly mně nervy a zařvala jsem na ni.

Scarlettka se příšerně vyděsila (na naši kočinku se přeci nekřičí), a jak se lekla, otevřela údivem tlamičku a myšák propadl mezi prknama dolů na skálu. Než to Scarlett po schodech obdusala, no kde byl myšáček?

Koukala jsem na něj seshora, raus maus aus a už byl mezi kamenama. Slečna O´Harová tam ještě asi půl hodiny přecházela a ublíženě řvala jako lev když mu vysápnou antilopu.

Letos jsem hned v pátek o Velikonocích vyrazila na Sázavu. Sněží nesněží, hlavně že tu zase jsem. K mým nejneoblíbenějším činnostem patří kontrola myšího zimního hospodaření. No skoro nic tentokrát, jen pečlivě prohlodané klubíčko vlněných ponožek. A prokousnutej nafukovací polštářek za záda v posteli.

Škoda, takovej šikovnej a tak smutně vypadá splasklej, no a co to tady…? Věřte nevěřte, vedle prokousnutého polštářku ležela pečlivě a viditelně naaranžovaná, prokazatelně ztracená náušnice z bílého jantaru.

Tak buď opravdu jednou za rok na Velký pátek zem vydává své poklady anebo, že by poděkování od vděčného myšáčka?

Alena Bytomská (abyt)


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


KONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více...
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !