16.4.2021 | Svátek má Irena


KOČKY: S. O. S Koťata v kleci - pokračování

23.11.2007

"…právě ke mně dorazilo 15 takovýchto koťátek, některá do rána zmrzla.Je to stále ta stejná klec. V pátek jsme vytáhli 4, druhý den jsme šli pro zbytek, zbylo jich 8, ale v kleci již byli jen tři, ostatní mrtví. Dnes (pozn. - úterý 23. 10.) jsme vytáhli těchto 15. Situace na místě byla strašná - jeden asi přejetý kocourek tam ležel na dešti, v zimě, řvoucí bolestí, zlomenou pánev a nohy, válející se ve strašném průjmu, chlapovi to bylo jedno,nechal ho bez pomoci (teď je na operaci, nevíme, zda přežije). Kolem spousta nemocných koťat, zřejmě březí apatická kočička, čekající na smrt uprostřed nekryté studené klece (ta zůstala u mé přítelkyně Jany, běhá). Nevím, jak to finančně a fyzicky zvládnu, ale nechat jsem je tam nemohla. Od soboty brečím a stále vidím ta zmrzlá koťata…" Štětinka - kotě Klárka

Od toho dne jsme se snažili tomu, se děje ze všech sil zabránit. Není to vůbec jednoduché. Jak už je v podobných případech pravidlem, ti, kdo mohou pomoci se bojí svědčit. Další šokující zpráva byla, když jsme zjistili, že o situaci ví už od léta organizace na ochranu zvířat (OHZ) a její viceprezidenta bydlí "na dohled" od dějiště těchto hrůz. Tato organizace situaci více než čtvrt roku "monitorovala" , zatímco koťata umírala a dobrovolníci vykupovali přeživší zvířata.

Vykupování zvířata byla zoufalá snaha a zachránila mnoho kočičích životů, ale zároveň podporovala "pana S." v jeho podnikání až do té chvíle, než jsme ho informovali, jak se věci mají, včetně fotografií odvezených koťat.

Resumé : nejsou to špatné zákony, které za situaci mohly, a nebyly to úřady, kdo včas nekonali. Naopak, po prvním oznámení obratem provedli neohlášenou kontrolu, po obdržení (ústních !)informací o zdravotním stavu zvířat a jejich fotografií přestali do zařízení pana S. kočky dávat a po místním šetření Krajské veterinární správy ukončili s panem S. spolupráci definitivně. To však neznamená, že pan S. zůstane za spáchaná zvěrstva nepotrestán, nebo, že se o to aspoň nepokusíme. Dosud mu nikdo nezamezil v tom, aby přijímal, trápil a prodával zvířata, které mu přinesou soukromí nálezci.

Co je však ze všeho nejhorší - k utrpení koťat popsané na začátku článku vůbec nemuselo dojít, kdyby svědci a informované osoby, natož , když jimi byli vedoucí činitelé organizace na ochranu zvířat, celé měsíce nepřihlíželi, ale vše nahlásili na příslušné orgány.

V tuto chvíli je v soukromé péči kolem 30ti vykoupených koťat. Ve prospěch zachráněných, ale stále zdecimovaných koček jsme založili sbírku s číslem konta :

1752435001/2400 , v.s. 777 (e-banka)

Účet patří OS Uměním na pomoc zvířatům, www.utulek.org , kde také najdete nabídku svitavských koťátek umístění.

Z peněz došlých na tento účet bude uhrazeno :
náklady na léčení
náklady na krmivo a stelivo
náklady na dořešení případu (pan S. dál může přijímat, týrat a prodávat koťata, pouze s ním přestal spolupracovat obecní úřad)

Koťátka na fotkách hledají nový domov. Děkujeme všem, kdo pomáhají…

(Foto Štětinka: Klárka, Tygřík)

Kontakt: kocici-utulek@volny.cz kocici-utulek@volny.cz

Štětinka - kotě Tygřík

Petra Pospíšilová


Úklid hotový raz dva! Přihlaste se o jeden z 10 mopů 1-2 Spray max od Viledy
Úklid hotový raz dva! Přihlaste se o jeden z 10 mopů 1-2 Spray max od Viledy

Čistá podlaha snadno a rychle? 1-2 Spray max se perfektně hodí na rychlý každodenní úklid, kdy se vám nechce tahat s těžkým kbelíkem vody. Které...