27.1.2020 | Svátek má Ingrid


KOČKY: Padají koťata z nebe? Díl druhý

26.9.2005 19:43

Zdálo se mi příliš drsné, raději se vždy snažím příchylnost zvířete získat po dobrém.

Rozum mi však říkal, že pokud akci neuskutečním v nejbližším čase, koťata zdivočí jako máma a v lidmi opuštěné horské obci v zimě zahynou mrazem a hladem. Pokud se ovšem nestanou vítaným terčem místních nimrodů, kteří vzhledem k akutnímu nedostatku lesní zvěře střílí po všem živém a vlastně i neživém.

Podzimní dny v této části Jizerských hor vypadají jako manévry. Stateční hoši všeho věku narvaní v kamizolce zelené ve svých nadupaných terénních vozech brázdí místní cesty a cestičky mezi chalupami a přímo z otevřeného okénka střílí na srnčí zvěř, která se poklidně pase na louce, protože si přes léto na lidi a na auta zvykla. Br…

Ale k věci. Tentokrát jsme se v roli lovců ocitli my. Jen cíl byl jiný. Musíme pochytat koťata živá a zdravá a nejlépe i s kočkou! Obrovskou hromadu prken plných hřebíků jsme obklíčili a dva šikovní hoši se dali rozebíraní prken a trámů. Vše muselo proběhnout tak, aby se halda nezřítila jako domeček z karet. Dopadlo to dobře. Netrvalo víc než hodinu a čtyři mrňousové vyděšeně koukali z nastlané krabice u mě na chalupě. Za což svému manželovi, dceři, sestře a synovcům moc děkuji.

Byl nejvyšší čas. Dvě z koťat měla úplně zalepená očka. Vůbec neviděla. Ale stačily dva dny prokapávání a promazávání a už znovu vesele koukají na svět. Jen ti mí dva první miláčkové Pusinka a Růženka - vlastně jejich sourozenci - nový nápor žroutů a mazlíků nevidí nijak rádi a pozorují je značně nedůvěřivě. Dojemné rodinné setkání se k mému překvapení nekonalo.

Ráda bych vám ta dvouměsíční kočičí batolata představila. Jak jinak - jsou krásná, hravá, roztomilá. Zajímavě zbarvená.

Dva z nich jsou půvabní mouříci s bílou náprsenkou a ponožtičkami. Tři pruhovaté krasavice se nemohou rozhodnou zda budou do rezava či šeda, na čele mají rezavou šmouhu a samozřejmě si také jako správné parádnice navlékly bílou náprsenku a ponožky. Ta poslední holka vypadá doslova jako morče a navíc si stejně jako bratříčci a sestřičky pořídila bílé ponožky a koneček ocásku. Je to takový malý klaun… Podívejte se na fotografie. Určitě si řeknete: "Jednoho z nich musím mít!"

Ale opravdu. Chcete ho, chcete ji, chcete je? Rozhodně uvítám každou pomocnou ruku, každou radu…

Soňa Thomová


Nejlepší příběhy píše sám život. Tyto deníčky u vás v loňském roce zabodovaly
Nejlepší příběhy píše sám život. Tyto deníčky u vás v loňském roce zabodovaly

Deníčky jsou již neodmyslitelnou součástí eMimina. Z každého měsíce roku 2019 jsme vybrali jeden z mnoha příběhů, který vás chytl za srdce.


KONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více...
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !