3.7.2020 | Svátek má Radomír


KOČKY: Nevychovanci

14.10.2009

Dnes to tedy bude o jejich nevychovanosti, za kterou ovšem může má nedůsledná výchova. Jediné, co mě možná omlouvá je, že se říká, že kočky se vychovat nedají. Chlupatci si dělají především to, co chtějí a kdy to chtějí. Což je na nich vlastně báječné. Kdyby do toho ale nepatřily následující příklady... Evvita - nevychovanci 1

Příklad 1:

Jednou měsíčně je u nás velké vaření. Nakoupím kopu syrového masa a vařím zásoby. Drahouškové mají rozdělené činnosti: Cyrano se účastní hlavně v začátku, kdy je maso ještě v nákupní tašce - okamžitě identifikuje, vyhrabe a za chvíli honím kocoura s celým kuřecím prsem v puse po bytě. Druhý na řadu přichází Wilson, a to ve fázi krájení - stojí mi u nohou, huláká, a když nic nepadá, stane se z mých nohou škrabadlo (pokud mám jeansy, je to celkem v pohodě, ale letní měsíce jsou bolavé). A na závěr to nejlepší - dáma Mája si ještě před napytlíkováním porcí rovnou skočí na stůl a hodlá si odebírat přímo z velké mísy. Je nekompromisně shozena - ovšem dnes se nenechala odradit a po mém naivním odchodu z místnosti zvládla zdlábnout celou porci (samozřejmě za vydatné pomoci chlapců). Proto tedy ta tichá domácnost! A proto posílám i fotky, kde jim to nesluší, to je jistě popudí nejvíce!

Evvita - nevychovanci 2Příklad 2:

Naše střešní terasa bohužel nejde zabezpečit a tak tam mají chlupatci zákaz vstupu. Někdy se ale nad nimi slituji a vypustím je, protože to na sluníčku nesmírně milují. Wilson už je nad věcí a rozvaluje se v křesílku, ovšem Mája je průzkumník a Cyrano zase honí pírka od ptáků. Koukám na ně, jak si to mašírují na konec terasy a rázně velím: Nesmíš! Zvíře se na mě podívá, otočí se a úplně drze vleze na střechu (neděste se - je široká, takže tam vlezu za nimi a je po vycházce).

Příklad 3:

Jídlo na stole. Neuhlídatelné. Obzvláště Wilson, ten je přeborník a od jisté doby neváhá hrábnout do talíře (zatím jen mého). Jediné, co se mi díky tomu podařilo vypozorovat je, že mám kočky leváky. Četla jsem kdesi článek, že se to dá u koček zjistit, když sledujete, kterou rukou/tlapkou se natahují po něčem pro ně zajímavém = po jídle, případně to umístíte do užší nádoby a sledujete, kterou rukou/tlapkou to doluje ven.

Příklad 4:

Škrabadlo. Máme asi 3. Když jsem doma, všichni přede mnou chodí poctivě drápat na určená místa. Nevím tedy, jak si mám vysvětlit, že máme celý gauč kolem dokola orvaný.

Tak jsem je napráskala a trošku se mi ulevilo - oni jsou to jinak samozřejmě ti nejúžasnější miláčci na světě:) Evvita - nevychovanci 3

Wilson: Nedá mi to, abych k tomu něco nenapsal. Vyznívá to až na ten konec dost negativně a to já bych opravdu nerad. Jídlo skutečně ochutnávám, ale to přece musí každý pochopit. Jsem gurmán a odolat třeba salátu s olivovým olejem se prostě nedá. Navíc to je dietní! A s tím masem, no dnes jsme to asi fakt přehnali, protože se s námi spolubydlící nebaví a nezabírá ani mé ducání hlavou. Příště si dáme z každého pytlíčku jen trošku, aby to nebylo poznat.

Mája: No snad se zas tak moc nestalo, jednou za měsíc se dá průšvih zvládnout! A že si občas zadrápu na gauči? Zadrápu, a víte proč? Protože mě to baví!

Cyrano: Já jsem vám to říkal, že to bude průšvih. Taky jsem si dal jen trošku... Ale to vy jste se museli nacpat k prasknutí a takhle to dopadlo! Jinak jsem v pohodě, protože se mě už z toho nic netýká - neloudím u stolu (ovšem pokud se nepodává šunka, to pak trošku slintám) ani nedrápu gauč. A už ani nehryžu nabíječky. Jsem dokonale hodný a ty příšerné fotky jsem si opravdu nezasloužil!

Všichni: Tak se radši rozloučíme - máme dnes náročný den, musíme být ti nejroztomilejší chlupatci pod sluncem, aby nám to prošlo... jako vždy. Haaahaaaa

Evvita


Vyzkoušeno: Jak nám padly kousky z Trenýrkárna.cz?
Vyzkoušeno: Jak nám padly kousky z Trenýrkárna.cz?

Otestovaly jsme dámské trenýrky z Trenýrkárna.cz. Podívejte se, jaké jsme si vybraly a jak jsme s nimi byly spokojené.