4.5.2024 | Svátek má Květoslav


Diskuse k článku

KOČKY: Kuliferda

Kuliferda je koťátko nalezené. V listopadu roku 2006 můj synovec Matouš na návštěvě z Prahy seděl navečer u nás na kuchyňských schodech a tvrdil, že se tam v šeru míhá dodatečná kočka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Lucka V. 8.8.2008 14:19

Re: Kočičí osobnost

Milá Velká kočko, mám vyřídit pozdrav od našich cestovatelů, kteří jsou konečně šťastně doma! Jsi prý Sluníčková víla a děkují za zařízení nádherného počasí! V Projeli toho spoustu, přivezli spostu fotek, takže jsem viděla i domeček Santa Clause na polárním kruhu.

Zdena b.p. 8.8.2008 14:22

Re: Re: Kočičí osobnost

Lucko V, to je príma zpráva. Jsem ráda, že ti mlaďoši už dorazili domů a jsou živí a zdraví.:-)

JanaBa 8.8.2008 11:13

Veram,

díky za nakouknutí do té námořnické atmosféry. Moc se mi líbí fotky tebe a Milana. Jste sluníčka!

Jakub S. 9.8.2008 1:00

Re: Veram,

Jo. Je to pěkný pár! Je to na nich vidět. To člověk dycky vidí rád.

Lenka 8.8.2008 11:09

Krásnej

Takovýho podobnýho kocoura má někdo u nás na vsi, je to pohodář a nic ho nerozhodí. Jednou jsem jela domů autem a zmíněný kocour se válel uprostřed cesty, ani ho nenapadlo, že by třeba uhnul, koukal na mě s výrazem " tady ležím já a ty si trhni" nakonec jsem ho musela objet.

LA 8.8.2008 16:02

Re: Krásnej

No bodejť, přece se Jeho Kocourstvo nebude kvůli nějakému autu zvedat. ;-);-D;-D

MaRi 8.8.2008 11:00

Kuliferda má skvěle vybrané jméno

je to taková blahobytná kulička, jak tak sedí, a z očí mu vykukuje ta správná kočko-kocouří mazanost, kterou nás člověky umí ovládat a ke které pasuje jméno Ferda

štětinka 8.8.2008 11:49

Re: Kuliferda má skvěle vybrané jméno

jo, je supr! Ta fotky, jak je rozpláclej u těch dveří! Kaďoch. Krásně vybarvenej, ale asi se musí česat?

Hana W 8.8.2008 19:13

Re: Re: Kuliferda má skvěle vybrané jméno

Ne zas tak moc, jak by sis myslela.

JanaBa 8.8.2008 10:32

Hano,

takové povídání vždycky vyvolá hubu od ucha k uchu. Kuliferda je skvělej a ten pohled který má Jakej by mne rozpustil jak máslo.

My máme doma maroda, protože zrzavec Sigi potkal svého přemožitele. Nepřišel domu celé odpoledne, celou noc a ráno se objevil s okem zalepeným krví. Myslela jsem, že dostal tafku od stejně ramenatého kocoura, ale pak jsem i na protější straně u ucha našla slepený chuchvalec. S inteligencí sobě vlastní jsem vydedukovala, že ho něco kouslo do hlavy. Domnívám se, že pes, protože se na ně rád vytahuje a ted narazil. Omyla jsem ho desinfekcí a oko namazala zkonfiskovanou manželovou mastí, kterou před týdnem dostal na zánět v  oku. Ani nebrblal, naopak mast snaživě přinesl. Oko už není červené, ale jeho okolí začíná být oteklé. Kocour žere, ale furt mi něco hlasem jiným než jindy, vysvětluje. Se mi to přestává líbit, vypadá to na veta. 

A tak si tady vylévám srdce, pánžto sdělená starost, poloviční starost. Eště že vás mám:-).

Beda 8.8.2008 10:40

Re: Hano,

Jano, jestli se ti to (něco) jakkoli nezdá, raději k panu vetovi jděte - my říkáme, že je lépe dvakrát zbytečně, než jednou něco zanedbat

držím palce!R^R^R^R^VV

Bubu 8.8.2008 10:56

Re: Re: Hano,

To podepisuju, taky chodíme k panvetovi, kdykoli si Prcek přinese jakékoli "fuj... au... mňáu".

Jako plnohodnotný kocour má v sezoně prostě napilno a někdy taky přijde k menšímu úrazu. Obvykle je to pohmožděná přední packa (zápěstí, nebo předloktí). Začne si ji poponášet, co krok to mňouk a na dotek vybřéskne. Letos už jsme to absolvovali 2x. Teď se drží doma, buď mají kočky pauzu, a nebo si hlídá Mouřenína. Ale ten je jasný, až přijde čas, půjde na "opravu". Vždycky když ho muchlím a on mi loví ruku, říkám mu "neper mě, máš se nechat drbat, jsi můj Hračka a Muchloň" a on drrrrží a vrrrrní a nastavuje škebuličku "ještě tady drbej a tady a tady taky" a najednou mi uloví ruku, zakousne se a nakope mi zadníma packama a vzápětí se blíznutím omluví.

Velká kočka 8.8.2008 10:46

Re: Hano,

Návštěvu veterináře doporučuji, může tam být rána už zanícená, rány se uzavírají velice rychle a bakterie se rychle množí.

Držíme Sigimu palce. R^R^R^ 

Zdena b.p. 8.8.2008 13:04

Re: Hano,

I já se přimlouvám za veta. A jen tak pro informaci. Jednou jsem Mr. Zrzavému vypiplala strašnou bolenici, že málem přišel o oko. Prostě měl trošku zanícené oko od facky a já použila na vykapání Opthalmoseptonex. CHYBA!!! Nastartoval strašný zánět a během několika hodin bylo moc zle. Pak mi vet prozradil, že borovou vodu ano, ale septonex není dobrý. Od té doby jsem na amatérské ošetření očíčka plyšáků přímo po*era.

JanaBa 8.8.2008 13:29

Re: Re: Hano,

Aha! Hned doma prozkoumám z čeho je oční desinfekce a mast umíchaná. Ale panvet ho (a nás) stejně nemine, vejtahu jednoho!

Kadlus 8.8.2008 10:19

Mám vyřídit pozdrav

Byl jsem pověřen plavčíkem Kubou veledůležitým úkolem. Nejdřív přišel s dotazem, kdy se zase bude Prprpr konat. Pak s předstíraným nezájmem shlédl fotky (prevít jeden fotogenickej- má to po přeslici)a zdraví všechny. Taky mi vynadal, že už dlouho něco nečetl od dědečka na Netu. Zkusím to napravit-neumíte (nebo spíš umíte) si představit, že je pro dědečka nekonečnou inspirací. Jenže, pověstná mužská lenost- to je potvora! Sedí za krkem a drží se - hůř jak ženská, o klíštěti nemluvě ! Tak tedy :

Pozdravy všem - od plavčíka Kuby ! A dík za fotky!

Beda 8.8.2008 10:39

Re: Mám vyřídit pozdrav

Kubovi námořnické AHOOOOOOOJ!!!!R^VV

mimochodem, odchytla jsem ve vírtu událostí... vlastně příspěvků.... fotky od zany a veram - je to vše nebo mi něco uteklo????

Kadlus 8.8.2008 10:46

Re: Re: Mám vyřídit pozdrav

Zatím, kromě času, neuteklo nic ! Jenom lituju-Kubova teta (dcera) byla zrovna v Anglii,tátův foťák sebou (nastaven na inteligentní ISO- proč asi?),tak se v rodině na Prpprprp nefotilo. Ve čtvrtek ve stejných hodinách znovu Praha-Ruzyně.Už to mohu jezdit poslepu !

Bláža 8.8.2008 12:06

Re: Mám vyřídit pozdrav

Pozdrav Plavčíkovi Kubovi a jeho doprovodnému příslušenství od Bláži!

Jakub S. 8.8.2008 12:51

No ahój, plavčíku a dědečku námořníku a babičko!

Bodejť, že si to dovedu představit - vlastním přeceť stejného plavčíka Kubu a eště piráta Fandu, nepočítaje harém pomenších tvorů (Veru, Jani, Zuzu). Jste fajn rodina, to se pozná!

Pokud jde o tu tajemnou mýtickou vlastnost, zvanou fotogeničnost - děcka jí skoro vždycky disponujou. Zatímco já, jako tlusté robátko a pak od devíti s brýlema a většinou zabraný (na rozdíl od bráchů) do knížek, jsem kameru a foťák nesnášel, a je to vidět. Krásným a fotogenickým jsem se začal stávat až s přerodem v neodolatelného chlapa s prokvetlým námořnickým vousem. Ale teď už to nejde dál, tak to zarazím.

Zdena b.p. 8.8.2008 13:09

Re: No ahój, plavčíku a dědečku námořníku a babičko!

Zaraž Jakoubku, zaraž, nebo budeš muset chodit v podřepu mezi dveřma ;-Daby sis´nevomlátil svatozář. ;-)

Jakub S. 8.8.2008 13:28

Jo -

- právě. Je to nepraktické - viz Karel Čapek, a příslušné čb středometrážní zfilmování (cca 59). Jenom název včil nevím. Svatozář?

veram 8.8.2008 22:47

Re: Jo -

Glorie - jedna z povídek ve filmu "O věcech nadpřirozených"

Jakub S. 9.8.2008 0:56

Dík! Bezvadná!

Zdena b.p. 8.8.2008 13:11

Re: Mám vyřídit pozdrav

I já zdravím piráta Kubu mocným hlasem JOHOHOOOOO AŤ  TEČE  RUM!!

baty 8.8.2008 9:57

ale to je krása,

o takovým bezvadným kocourovi a tak pěkně napsané, já ho úplně vidím! A mrknu mezi ručníky, jestli tam náhodou nesedí a nepřerovnává je packou.

PetraK 8.8.2008 8:58

ach jééje

naprosto jsem se zamilovalaVVVpáč Kuliferda je naprosto báječný stvoření a úžasná osobnost a to moc oblibuju. Je to prostě Pan BOŽSKÝ;-DR^VV- sice nejni zrzavej, což by tedy teoreticky jeho preference snižovala, ale dožene to bohatě jinde;-D;-D;-D. Hanko- prosím pomudlej ho - že mu to posílám přes tu velkou vodu. A fotky? Paráda - nevím která je lepší, jestli ta, kde sedí jako poloplnej pytel brambor v rohu sklepa;-D;-D;-D a nebo když smrtelně útočí na psího kámoše;-D. To mi to dneska bude dobře odsejpat po takovým startuR^

Beda 8.8.2008 9:04

Re: ach jééje

u mě vede Kuliferda roztomilýVV... přesně tomuto - hlavička vyvrácená bradičkou vzhůru - říkám roztomilá pozice:-)R^VV... naše košišky často dělají ROZTOMILÉ pozice!!

Hanko dík za představení suprového a převelice roztomilého;-P kosourkaVV

PetraK 8.8.2008 9:32

Re: Re: ach jééje

Bedo - je bombovej viď? Je prima, že počáteční ne až tak dobrý start mu nezanechal šrámy na duši;-D

JÁ CHCI TAKY KULIFERDU!;-D

no já vím, už dva takový dárečky mám, tak si nemám na co stěžovat, to je fak. Ale když on je prostě , no prostě Kuliferda;-D

Beda 8.8.2008 9:50

Re: Re: Re: ach jééje

Petro, TAKOVÝ dárečky nemáš - máš štěkacího a pípacího, ale vrnícího ne-eeeee;-P