30.11.2021 | Svátek má Ondřej


Diskuse k článku

KOČKY: Kuliferda

Kuliferda je koťátko nalezené. V listopadu roku 2006 můj synovec Matouš na návštěvě z Prahy seděl navečer u nás na kuchyňských schodech a tvrdil, že se tam v šeru míhá dodatečná kočka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Velká kočka 10.8.2008 20:57

Jak se bojsa stal rváčem dnes ve 13:30

Tedy abych to uvedla na pravou míru, náš bojsa a Houdini se bál a bojí zvuků, nikoliv velkých psů.  Velcí psi jsou od začátku jeho přestěhování z lesů do Frantorpu jeho velcí kamarádi, ale jak už to s kamarády bývá, jeho nejlepší Garyka dnes pokousal. Hráli si s labradorem jménem Singo jako vždycky, ani moc neběhali ale hlavně se váleli a žmoulali se. V tom je Garyk v nevýhodě, má dlouhou srst a musí to tahat. A tu byl navrchu jeden tu druhý jak spravedlnost káže. A jelikož Singo váží dobrých 35 kg nemůže být moc příjemné jestliže stojí Garykovi, který je něco přes 20 kg, na břiše. Ale Garyk netrpí a začne protestovat a to tak že klape hlasitě zubama a mručí. Ale dnes po prvé reagoval Singo tím, že se hned začal rvát. Singo je sice starší než Garyk, ale jen o 13 dní. Páníček klepnul Singa parapletem a přerušil na chvíli rvačku, ovšem Singo se vrátil a rval se dál. Byl tedy potupně odvlečen za ocas a přivázán na vodítko. I Garyk byl přivázán, ale protože nikdy neukazoval jen náznak agresivity, nemyslím si, že by se býval na Singa vrhnul i kdyby býval byl na volno.

Doma si Garyk lehnul a spal. Až po pár hodinách najednou koukám, že má Garyk oteklé levé oko a kapičku krve uprostřed tlamy. Měl tam malou ranku. Další ranku jsem našla v koutku tlamy. Prohlížela jsem oko, otocila horní víčko (s velkým úsilím, má zapadlé oči), ale tam jsem nic nenašla. Jako na potvoru jsem neměla doma jód a tak jsem ranky alespoň namazala antiseptickou mastí. No a teď musím čekat co se stane, uplynulo pár hodin od rvačky a bakterie už se mohly začít rozmnožovat. Ranky jsou malinké, ale pro bakterie je to vstup. Hlavně je mi divné to oteklé oko. Takže je možné že musíme zítra vyhledat veterináře. Čert aby vzal falešné kamarády ! ;-€

Bylo by něco palců na držení? Předem děkujeme a doufejte s námi ! :-/

Rpuť 10.8.2008 21:12

Re: Jak se bojsa stal rváčem dnes ve 13:30

Kočko neboj, to nejspíš nic nebude! Ten otok je po poranění normální, tělo tam nažene s krví všechno, co může, aby zajistilo hojení. Kdyby to bylo z infekce, tak se otok dostaví až později...

zana 10.8.2008 21:17

Re: Jak se bojsa stal rváčem dnes ve 13:30

Chudino Velká kočko, to jsou starosti. To víš, že držím, ze všech silR^VR^V!!

Jakub S. 10.8.2008 21:24

A, ať mu to dopadne moc dobře.

Jód (ajatin) jsem si zvykl mít furt všude, kde pobývám, resp. s sebou. Chleba to neujídá.

zana 10.8.2008 21:36

Re: A, ať mu to dopadne moc dobře.

Chleba to neujídá. Ovšem když se to do něj vyleje, tak určitý škody vzniknou;-);-D

Zdena b.p. 10.8.2008 22:33

Tentokrát už opravdu musím,

Co se týká jódu. Neměl by se dávat přímo do rány a proč to píšu : POZOR, jsou jedinci, kteří jsou na jód alergičtí. V padesátých letech, kdy se o alergii na cokoliv ani nevědělo, tak se moje mamka  vymetla na kole v chatové kolonii. Její silniční lišej byl ošetřený jódem a příští ráno jí šlo o život. Mimo dlaní, chodidel a obličeje byla celá jeden puchýř. Ona neměla na sobě puchýře, ona měla jeden souvislý půchýř po celém těle. Nebyla spáleninová centra a kyslíkové stany a doktor odexpedoval nás s bráchou k babičce a léčili ji s tátou v domácích podmínkách. Táta pral a vyvářel prostěradla a mamku balil do čerstvě vyžehlených. Povedlo se, žádná infekce nenastala. Doživotně byla mamka opatrná i na sůl a mořské rybičky.

Jakub S. 10.8.2008 23:17

To jsem netušil! Takového něco, teda.

evva 10.8.2008 21:43

Re: Jak se bojsa stal rváčem dnes ve 13:30

R^R^R^

Rpuť 10.8.2008 21:48

Re: Jak se bojsa stal rváčem dnes ve 13:30

Velká kočko, mně napadlo - on si to sám na oku neolíže. Zkus (umytým prstem) nabrat několikrát denně jeho sliny z tlamičky a tu ranku mu tím potři. Nic lepšího nemůžeš udělat!

Pitrýsek 10.8.2008 21:53

Re: Jak se bojsa stal rváčem dnes ve 13:30

Ahoj, Velká kočko! Ještě jsem  nepřečetla všechny odpovědi Zvířetníků, asi budu někoho opakovat. Tak se omlouvám. Jen bych chtěla napsat, že držímR^, aby to dobře dopadlo a Garyk neměl žádné problémy. Že se se Singem poškádlili víc než jindy? Jest.li to nebude tím, že už jsou dospělí kluci a musí si vyjasnit, kdo bude pánem. Kdo bude vládnout teritoriu a mít přednostní nárok na všechny voňavé fenky. V tom případě se připrav na déle trvající problémy. Budete je muset hlídat a jejich vztahy korigovat z pozice síly. Nemyslím násilím, ale dokázat jim, že  přece jen to budou jejich pánečkové, kdo budou teritoriální vztahy řešit. Prostě i z nejlepší kamarádky se může stát v krátké době úhlavní přítelkyně. A můžeš přemýšlet proč. Tak, snad jsem to moc nezmotala. Teď mi už nezbývá, nežR^R^R^

Hana W 10.8.2008 21:55

Re: Jak se bojsa stal rváčem dnes ve 13:30

Drzim place! Urcite to bude fajn.VVV

Fallowa 10.8.2008 21:58

Re: Jak se bojsa stal rváčem dnes ve 13:30

DržíííímR^R^R^R^R^!

Velká kočka 10.8.2008 22:27

Re: Jak se bojsa stal rváčem dnes ve 13:30

Ještě chci dodat, ten minulý labrador v té rodině byl tak agresivní že chodil nakonec jenom přivázáný a nemohl se potkávat s jinými psy. Už před časem jsem viděla že Singo zachází s Garykem čím dál hruběji a že hra přestává být hrou. Ale mylně jsem doufala, že když se znají od malička tak budou víc tolerantní i v dospělosti. Zatím jsou 16 měsíců staří, nebo spíš mladí. Nějak podezřívám, že majitelé se asi dopouštějí stejných chyb jako s minulým psem, určité tendence psa lze potlačovat a jiné podporovat. Sama bych ráda potlačila u Garyka jeho strachy, ale s tím nemám zkušenosti a tak nevím jestli se mi to podaří.

U oka žádnou ranku nevidím, otok mohl vzniknout nárazem. Dvě malilinké ranky má uprostřed svého dlouhého čumáku a v koutku pysků a obojí na levé straně. I oteklé oko má na levé straně.

To s těmi jeho slinami zkusím, ale nejdříve se musí mastička vstřebat a nebo se ji musím pokusit odstranit, jinak se k rance nedostanu.

Děkujeme za účast a rady !!!!! VVR^VV

Pitrýsek 11.8.2008 0:53

Re: Re: Jak se bojsa stal rváčem dnes ve 13:30

Ten věk, fakt, ukazuje na to, že jde o určení postavení v teritoriu. Dovoluji si poradit, budeš to muset projednat s majiteli Singa. Jinak hrozí, že se budete dohadovat kvůli úhradám za veterináře. Pokud to jsou aspoň trochu soudní lidé, pochopí, že jejich pejsek není žádný drobek a že je nejvyšší čas, zajít s ním do "psí školy", kde naučí nejen pejska, ale hlavně majitele, co s ním. On si totiž , pokud ho neusměrní, začne brzy dělat nároky i na vůdcovství u nich doma. A k nákladům za veta přibudou i náklady za jejich pokousaniny. Bude chyba v nich, protože labrouši jsou známi svou nekonfliktní povahou. I když, ani to už, díky zvýšenému zájmu o plemeno, není pravda. A protože se jedná opravdu o mohutné plemeno, tož žádná sranda.  Tolerantní jeden k druhému, možná, budou. Ale až jeden uzná převahu toho druhého.  A poražený hodlá snášet neustálé  demonstrace síly svého  průbojnějšího soka.