29.1.2023 | Svátek má Zdislava


Diskuse k článku

KOČKY: Kuliferda

Kuliferda je koťátko nalezené. V listopadu roku 2006 můj synovec Matouš na návštěvě z Prahy seděl navečer u nás na kuchyňských schodech a tvrdil, že se tam v šeru míhá dodatečná kočka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Velká kočka 8.8.2008 11:35

Re: HANI, TAKHLE PŘESNĚ TO FUNGOVALO U NAS VE STARÉM, ALE V NOVĚM MOSTĚ, KAM DO JEDNOHO PANELÁKU DALI CELOU ULICI

MILÁ LENKO, ŽE BY PODOBNOST ČISTĚ NÁHODNÁ? MYSLÍM TÍM TVÉ SOUSEDY - VYKUKY CO SI CHTĚLI POLEPŠIT TVÝM TELEFONEM. :-/ ONO HOLT VŠUDE JE NĚCO, ŽE? "A LIDÉ JSOU RŮZNÉ, HLAVNĚ BLBÉ" TVRDILA JEDNA PANÍ. ;-D;-D;-D

NA HOKINKA BUDU VZPOMÍNAT A DRŽET MU PALCE. R^R^R^ HLAVNĚ ŽE MU BUDE POTOM ZASE CHUTNAT.:-P;-P

LENKA S 8.8.2008 12:00

VELKÁ KOČKO , ANI NETUŠÍŠ, JAKOU MÁŠ PRAVDU

ZNÁM   SITUACI TĚCHHLE  LKIDÍ  DOCELA   DOBŘE,  ALE  NETUILA  JSEM ,  ŽE  JE  TO  AŽ TAK  HROZNÉ. MOJE  MOUDRÁ  BÁBRLÍNKA  VŽDY   PRAVILA,  ŽE  PŘÍLEŽITOST  A  NOUZE   UDĚLAT   ZLODĚJE I  Z  TOHO  NEJPOCTIVĚJŠÍHO  ČLOVĚKA- .  VÍM, ŽE  JEJICH SYN  MÁ    VYPSANOU  ÚŘEDNÍ  EXEKUCI   NA  SVŮJ  SKROMNÝ  MAJETEK. POROTO JIM  TO  VRÁCENÍ  TRVALO  TAK  DLOUHO.  MYSLELI  SI,  ŽE   NA  TOM  ZBOHATNOU. DOSAH    TOHO  TELEFONU  JE  SI   300 M A  BEZ   NABÍJENÍ   Y  JI M BYL ZA  MALOU   CHVÍLI K NIČEMU.   vÍM,  ŽE  SPOUSTA  LIDÍ  TŘEBY  ANI NEVÍ,  ŽE  SKORO  NEVIDÍM.  JÁ  SI  TO  SLUCHÁTKO    ALE  PRÁVĚ  KVŮLI  ŠPATNÉMU  ZRAKU  A  SVÝM  NEMOCEM  POŘÍDILA. pLATÍM  ZA  NĚJ MAJITELI- O2  MĚSÍČNÍ  NÁLEM . NEMĚLA  JSEM  NA  TO,  ABYCH  HO   ZAPLATILA  HNED  A  HOTOVĚ.  MĚLA  JSEM  VŠAK  VELKÝ  STRACH  Z  PROTELEFONOVANÉHO   ÚČTU.  TO  SLUCHÁTKO  BYLO OD  PEVNÉ LINKY  A U NICH  DOMA  FUNGOVALO, JELIKOŽ  BYLOM V OKRUHU SIGNÁLU. STZAČILO  BY  MI  ALE  JEDNODUŠE  A POUZE  VYPNNOUT  TO  NAPÁJENÍ  A  PŘIPOJENÍ   A  BYLI  BY  V  ŘITI. MNE  TO  ALE  NAPADLO  AŽ NYNÍ.   NA  LIONCE  O2 MI  VŠAK  PORADILI,  ABYCH  TU KRÁDEŽ  HLÁSILA A BYLA  KRATA  KVŮLI  TOMU   ÚČTU ZA  TELEFONOVÁNÍ. NO,  DOPADLO  TO, JAK   DOPADLO. NYÍ JEN  ČEKÁM,  CO ZAS  STRAŠNÉO VYVEDU, ABYCH  ZAS  BYLA  HODNA  ZATRACENÍ.   ZA  SVÉ   NEPŘÍTOMNOSTI  JSEM  MĚLA VYKONAT    VELKOU  STRANU  PŘÍMO  DO  TRÁVY  NA  CESTĚ,  VEDOUCÍ  MEZI  ZAHRADAMI.  AM   KÁLEL  MŮJ  DUCH .  JÁ  ZDE  TÝDEN  NEBYLA.   NIKDO  MI  ALE  NECHCE  PROZRADIT  TEN  ZDROJ   LŽI. TAKTO JE  TO TVRZENÍ  PROTI  TVRZENÍ. MÁM   DOST  STAROSTÍ   S  PETROU  A JEŠTĚ  ŘEŠÍM TAKOVÉHLE   ZAPEKLITOSTI...

Velká kočka 8.8.2008 13:46

Re: VELKÁ KOČKO , ANI NETUŠÍŠ, JAKOU MÁŠ PRAVDU

MILÁ LENKO, TEN KDO CHCE BÍT TEN SI BIČ VŽDYCKY NAJDE, VIĎ? JÁ JENOM NECHÁPU, KDE NA TO TI LIDÉ BEROU ČAS A PROČ SI MYSLÍ ŽE POVYROSTOU, KDYŽ NĚKOHO BUDOU POMLOUVAT, PONIŽOVAT A POŠLAPÁVAT? ČLOVĚK BY MĚL TYHLE VĚCI  IGNOROVAT, ALE TY BLBOSTI SE NĚKDY DOKÁŽÍ  DO JEDNOHO ZAKOUSNOUT A HLODAT AŤ SE ČLOVĚK BRÁNÍ A NEBO NE. NEMÁŠ DOMA OPERU ROSSINIHO LAZEBNÍKA SEVILSKÉHO? TAM JE KRÁSNÁ ARIE O POMLUVĚ JESTLI SE NEPLETU.

A TAK TEĎ UŽ DOST, ŽÁDNÉ NOVÉ NEPŘÍJEMNOSTI. ;-€ SVOJI KVÓTU UŽ SIS VYBRALA MYSLÍM ŽE DO KONCE ŽIVOTA. ČERT VEM HUBY POMLOUVAČNÉ A PRACKY ZLODĚJSKÉ, ONI NAKONEC ZAKOPNOU SAMI O SEBE, UVIDÍŠ. (Y) 

TEĎ UŽ JEN POHODU A MILÁ PŘEKVAPENÍ. :-);-):-D KDYBYCH TO TAK MOHLA PRO TEBE ZAŘÍDIT HNED BYCH TO PRO TEBE UDĚLALA, MILÁ LENKO. VVVVVVVVVV

Lucka V. 8.8.2008 14:12

Re: Re: VELKÁ KOČKO , ANI NETUŠÍŠ, JAKOU MÁŠ PRAVDU

MILÁ LENKO, MOC NA TEBE MYSLÍM, AŤ UŽ TY PROBLÉMY OD TEBE NAVŽDYCKY UTEČOU. VÍŠ, MYSLÍM SI, ŽE PŘEZE VŠECHNY STAROSTI JSI SE SVOU SILNOU A OPTIMISTICKOU POVAHOUV MNOHEM ŠŤASTNĚJŠÍ NEŽ TI, CO SE CELÝŽIVOT UŽÍRAJÍ ZÁVISTÍ A PRO ZLOBU NEVIDÍ TO HEZKÉ KOLEM!

Pitrýsek 8.8.2008 0:34

Kuliferda

Tak on ten můj kocour ožil a levitoval přes oceán? V dobách už značně dávných, když manžel odjel do Syrie a měl tam být přes vánoce, koupila jsem dvě malé černé kočičky (  figurky, nebyly živé). Ty byly úplně stejně zbarvené. Jednu jsem poslala mistříčkovi, jedna seděla na poličce u mé postele. Taková symbolická na dálku podaná tlapka. Jenže ty kočičky neuměly tak krásně vystrkovat pupíky, jak to umí Kuliferda. Jinak , Hani, máš hezky naaranžovanou smečku. Dva černí kocourci a mezi nimi jeden skořicový(?) psík.  A Kuliferda? Když jsem něco vyvedla, tak jsem byla svým oteckem nazvána Kuliferdou (doprovázeno nesouhlasným zavrtěním hlavy a takovým  tsja!) Že by Kuliferda byl převzatý farmaceutický výraz (asi těžko, že:-D)

veram 8.8.2008 0:50

Re: Kuliferda

Hani, krásné povídání. A fotky z Pražení jsou na rajčeti .

Hana W 8.8.2008 1:05

Re: Re: Kuliferda

To se povidalo samo. Ten kocour ma osobnost a fakt je s nim zabava.

Zrovna jsem si rikala, kde jsou dalsi fotky. jak uz jsem poznamenala u Pitryska, snad budem od pulky zari v CR, tak snad taky zaprazime, pac se budeme tradicne pohybovat mezi olomouckou a prazskou rodinou.:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

Xerxová 8.8.2008 7:21

Re: Re: Kuliferda

Šikovná Veram :-)

Zdena b.p. 8.8.2008 8:44

Re:Veram

To jsem ráda, že tě tu čtu. A ještě víc za ty tvoje fotky. JEN BYCH NEMUSELA BÝT NA KAŽDÉ TŘETÍÍÍ. Už jsem měla obavu, jestli jste se dopravili domů bez nehody, protože jsi tu včera nebyla. Já dělala před Petrou K ještě v metru ramena, že se nebojím, ale za chvíli po tom tvrzení jsem pochopila, že jsem se jen vytahovala. Na Masar. nádraží jsem vystoupila z metra a zjistila, že mi nic nejede. Nejsem zkušený flamendr a moje překvapení neznalo mezí. Počítala jsem s vlakem, který jezdíval těsně po půlnoci. Pak se ukázalo, že jede, ale jako jediný spoj z Hl. nádraží. Tak jsem šla. No, šla... Ten park o půlnoci není zrovna místo, které bych si dala často. Jak já byla vděčná za jednu lidičku, která šla stejným směrem:-/. A Hlavní nádraží je pro pospíchající přímo vstupenka do sanatoria. Okolo roku 2000 jsem se tam pohybovala denně, ale dnes to je neskutečný labyrint ve kterém nemá nárok na orientaci ani český venkovan, natož nějaký cizinec. Ale vítězství bylo moje :-). Jo a Kadlusojic plavčík se ti povedl. Škoda, že jsem ho nepostavila před tu krásnou plachetnici.

Hana W 8.8.2008 1:02

Re: Kuliferda

No, napred jsem mu cvicne rikala Mydlifousek, ale to bylo slozite na Cheta. A kdyz jsem na neho tak jednou koukala, jak jankuje, tak se mi zjevilo to slovo. Tatinek jedne me netere ji taky obcas rika Kuliferda a nejak se mi to spojilo.  Polovenkovni smecka mi taky ladi barevne - dve kocky vicemene cerne a jeden tlusty kocour bily s cernyma flekama. O tech zas nekdy jindy.

Jinak, Pitryskova, jak to vypada s burcakem? Jako kdy by se dal letos cekat? Pokavad se nic nezvrtne, tak, svete div se,  mohli bychom byt  s Chetem v CR tak nejak v pulce zari. R^R^R^.  Minule jsme tam taky byli v burcakove sezone... Cela cesta zalezela na tom, ze tam musim vyridit nejakou rodinnou zalezitost, ale nebylo jasne kdy, ovsem vcera se to vycabrilo. A cast te zalezitosti se bude vyrizovat na Jizni Morave pod Velehradem, takze....:-D:-D:-D:-D:-D

Pitrýsek 8.8.2008 1:13

Re: Re: Kuliferda

Jůůůů Hani, to jsi se optala té pravé8-o.  Ale zjistit mohu. Jedno vím jistě. Dnes začali boucháním plašit (u nás) špačky. To jsou bestie. Když se zvednou, zakryjí sluníčko.

Jinak by to bylo prima udělat nějaké Sražení:-):-). Co říká Moravská sekce?

Hana W 8.8.2008 1:23

Re: Re: Re: Kuliferda

Urcite jo. Pocitam na moravske i prazske. A, Chet nikdy nebyl ve sklipku....  Tahle prvnicka se asi odehraje pod Velehradem, protoze tam stejne budem muset.. Dam vedet, az budu mit zarezervovane letenky. Doufam, ze sa na mne nebudou v praci sturit, ze chci na 3 tydny pryc. My jsme fakt zcela zavaleni praci - asi budu muset predpracovat o vikendech a vecerech.

Pitrýsek 8.8.2008 1:31

Re: Re: Re: Re: Kuliferda

Primááá, blízko Velehradu jsou Tupesy a tam dělají  moc pěknou keramiku. Já bych se tam chtěla podívat.

Hana W 8.8.2008 1:34

Re: Re: Re: Re: Re: Kuliferda

O tom jsem slysela, ale nikdy jsem tam nebyla.

Pitrýsek 8.8.2008 10:45

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kuliferda

Uděláme exkurzi!!! Jupí, jucheeeeej!!!!!!

Jakub S. 8.8.2008 13:10

Do Valtic:

Tož já pravím, že ja. A basta. A fidli. A je. A bude. A pokluzené.

Alex 8.8.2008 6:31

Re: Kuliferda

Zdravím všechny, kdo už jsou u monitorů. Hanko, moc hezké povídání s krásným šťastným koncem. Kuliferda má pravou povahu zvířecího kamaráda. Jakoby si uvědomil, že měl obrovské štěstí a umožnili jste mu přežít a nejenom to. Ta srst! Leskne se jako antracit. Spokojený, šťastný kocour. Centrální Distribuce poslala dárek.