6.2.2023 | Svátek má Vanda


Diskuse k článku

KOČKY: Kuliferda

Kuliferda je koťátko nalezené. V listopadu roku 2006 můj synovec Matouš na návštěvě z Prahy seděl navečer u nás na kuchyňských schodech a tvrdil, že se tam v šeru míhá dodatečná kočka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Rpuť 9.8.2008 6:48

Dobré ránko!

Hlásím zataženo, ale neprší. Nemuselo by, vzhledem k tomu, že se má obkládat stěna šutrama - navlhlej zedník je nerudnej...

Taky zvěřinec by už uvítal, kdyby ten hic skončil. Překračuju tu chlupatý chcíplotiny, který už nevědí kam ještě zalézt, aby se nevařily ve vlastní šťávě. Jedinej živej je tu Damian, což bude nejspíš dáno jeho čertí podstatou...;-)

LENKA S 9.8.2008 0:22

POZDNÍ HLÁSÁNÍ PRO VŠECHNY PALCOA VŠECHNODRŽIČE Z HOKINKOVA

 HLÁSÍM,  ŽE   HOKIN NARKÓZU,  KDYŽ  TROŠKU  SILNĚJŠÍ NEŽ  SE   OČEKÁVALO, PŘEŽIL  VE  ZDRAVÍ. ZOUBKY  MÁ  STÁLE  VŠECHNY  .   NYNÍ  JSOU JAKO  NOVÉ.MĚL  DOCELA   ROZSÁHLÝ   ZÁNĚT   DÁSNÍ    NA  LEVÉ STRANĚ, ALE  PRÝ  SE  TO  ZVLÁDNE  I  BEZ  EXTRAKCE   ZUBŮ. DOSTAL  NA  ZÁNĚT    PRÁŠKY  A   ZUBY  MU  BYLY  DOKONALE  VYCÍDĚNY  ULTRAZVUKEM. UŽ   SE  SKORO Z OBLBNUTÍ  PROBRAL.  PŘED  CHVÍLÍ JSME  SE VRÁTILI   Z  PŮLNOČNÍHO  KRATIČKÉHO  VENČENÍ.   DOLŮ  BY L   SICE    TRPNĚ  A  POTUPNĚ   SNESEN  PANIČKOU,  ALE  NAHORU  PRÝ  RADĚJI   PŮJDE  JEN   SÁM. SICE  TROŠKU   HŮŘE ODHADOVAL  SCHODY,  ALE    DOŠEL  BEZ  KARAMBOLU.  NÉST  SE  NAHORU   REZOLUTNĚ  ODMÍTL.  VENKU  SE  VYVLÉKL  Z  OBOJKU  A  PRCHL  SÁM.  NYNÍ   OPĚT   ZDÁRNĚ POJKRAČUJE  VE HLUBOKÉM   SPÁNKU. A   JEŠTĚ EDNO   HLÁŠENÍ OD  NÁS, O  POČASÍ.   V  DOMAŽLICÍCH  DNES  ODOPOLEDNE BYLY  ZAHÁJENY   CHODSKÉ SLAVNOSTI.  PŘED  MALOU  CHVILIČKOU ZAČALO JAKO  TRADIČNĚ  LÍT. NEPAMATUJU  SE,  ŽE BY  NA  CHODSKÉ  SLAVNOSTI BYLO  NĚKDY   BEZ   DEŠTIVO   A  TEPLO.   ZBÝVÁ  JEN  DOUFAT,  ŽE  SE    MÝLÍM V ODHADU  NEJEN  JÁ   SAMA,  ALE  I ZDEJŠÍ   ROSNIČKÁŘI A    DUDÁCKÉ  SLAVNOSTI SE  VYDAŘÍ.

Jakub S. 9.8.2008 0:57

Re: POZDNÍ HLÁSÁNÍ PRO VŠECHNY PALCOA VŠECHNODRŽIČE Z HOKINKOVA

TO JE DOBŘE, LENKO A JIŘÍ!

Hana W 9.8.2008 1:02

Re: Re: POZDNÍ HLÁSÁNÍ PRO VŠECHNY PALCOA VŠECHNODRŽIČE Z HOKINKOVA

Jsem moc rada, ze to dobre dopadlo!!!! VVVV

Jakoubku, zase ponocujes?

Jakub S. 9.8.2008 12:56

Jéžiš. Jsem se prolátl.

Výjimečně, musím určitě už zase jít do sebe. Už jsem zase zparchantěl. Žádné takové - disciplína muší bejt. Já znal v Karlíně jednu ženu jednoho z přístavu, ta se naučila chodit do toho stejně pomenovanýho pajzlu. Tomu svýmu dycky podle pravdy řekla: Čekala sem na tebe v Přístavu, miláčku! Než zjistil, v jakým, bylo pozdě, utekla mu s jedním fešným plavčíkem. Tak to končí, dyž si člověk všecko nekontroluje, pane obrlajtnant...

Pitrýsek 9.8.2008 2:40

Re: POZDNÍ HLÁSÁNÍ PRO VŠECHNY PALCOA VŠECHNODRŽIČE Z HOKINKOVA

PRIMA,  ZVÍŘETNÍKOVÁ PALCODRŽNA  "PODBETONOVALA"  HOKYNKOVY  NOŽIČKY.  ZDRÁV SE PROBUDILVV

LA 9.8.2008 10:00

Re: POZDNÍ HLÁSÁNÍ PRO VŠECHNY PALCOA VŠECHNODRŽIČE Z HOKINKOVA

ROK SI NEPAMATUJI, ALE PAMATUJI SI, ŽE JAKO MALÁ HOLKA JSEM TAM BYLA A NEPRŠELO, NAOPAK BYLO HEZKY.

AŽ SE HOKINEK VYSPÍ, TAK POSÍLÁM PODRBÁNÍ, ŽE TO TAK HEZKY ZVLÁDL.

zana 9.8.2008 10:26

Re: POZDNÍ HLÁSÁNÍ PRO VŠECHNY PALCOA VŠECHNODRŽIČE Z HOKINKOVA

LENKO, TO JE MOC PRIMA, ZDRAVÍM VŠECKY.

štětinka 9.8.2008 11:05

Re: POZDNÍ HLÁSÁNÍ PRO VŠECHNY PALCOA VŠECHNODRŽIČE Z HOKINKOVA

LENI DOBRÁ ZPRÁVA, HOKIN JE ŠIKULA A BUDE SE TEĎ NA TEBE PĚKNĚ CENIT;-D

Velká kočka 9.8.2008 11:11

Re: POZDNÍ HLÁSÁNÍ PRO VŠECHNY PALCOA VŠECHNODRŽIČE Z HOKINKOVA

A SLÁVA MU , ON JE PAŠÁK !!!!!! R^R^ A TEĎ SE BUDE HOKINEK NA VŠECHNY PYŠNĚ ZUBIT. :-D OVŠEM LENKO POZOR, POZOR, ABY SI TO VŠICHNI  TI "DOBŘÍ SOUSEDÉ" ŠPATNĚ NEVYSVĚTLOVALI. 8-o;-P;-D;-D;-D

A UŽ JE TU ZASE SOBOTA, BOŽE JAK TEN ČAS LETÍ. 8-o A NEVÍTE, LETÍ TAK JENOM STAŘENKÁM A NEBO JE TO OBECNÝ JEV? V KAŽDÉM PŘÍPADĚ SI TEN WEEKEND HEZKY  UŽIJTE ;-);-P ANIŽ BYSTE BYLI "WEAK" :-/ NEBO SE DOKONCE STALI "WEAKLING". :-( TO BYSTE MOHLI DOPADNOUT JAKO TI LENČINI SOUSEDÉ, KTEŘÍ TÍM PÁDEM NEMOHLI ODOLAT POKUŠENÍ ČAJZNOUT JÍ TELEFON. ;-€

YGA 9.8.2008 12:34

Re: POZDNÍ HLÁSÁNÍ PRO VŠECHNY PALCOA VŠECHNODRŽIČE Z HOKINKOVA

TO JSEM RÁDA, ŽE HOKINEK ŠŤASTNĚ PŘEČKAL ZUBAŘE BEZ ZTRÁTY KYTIČKY - TEDY BEZ ZTRÁTY ZUBÍKA. MĚJTE SE VŠICHNY HEZKY, TAM NA ZÁPADĚ.

Bětuláskovo! 8.8.2008 21:31

Tak Kuliferdu

jsme si s Bětulí mlsně prohlédly... ;-), já si navíc dojatě početla. Bětuška takovejhle ten hospodářskej posez taky občas zaujme, nevím, co přesně si provádí - může si pucovat bradavky nebo jen větrat pupík, protože tak ji občas nacházím rozcapenou v rohu okna, kam na ni fouká z větračky (zřejmě je důležité mít u toho něco za zády), a vypadá u toho samozřejmě tak příšerně směšně, že se neudržím a komentuju ji, což má za následek znechucené překlopení do běžnější kočičí polohy. :-D

tapuz 8.8.2008 19:05

I já mám pocit,

že se náš Pepíček odstěhoval do USA. Taky nemá rád návštěvy a luxování - to utíká, jak u nás říkame, na "nízkých" nohou do nejvzdálenějšího úkrytu. Když se přitoulal, tak jsme taky měli od hlazení špinavé ruce, ... Jen ten náš Pepča není "tuxedo", ale je celý černý, a osud ho k nám nepřivál jako malé kotě, ale jako pána v nejlepších letech, vetka odhadovala tak na 6-7 let. Taky byl v poměrně zuboženém stavu, takže po jeho případném majiteli jsem v okolí nijak intenzivně nepátrala. Jen jsem se stručně poptala dvou sousedů, nic nevěděli, tak kocour získal domovské právo u nás. Přesně stejně jsem si řekla, že pokud nějaký domov měl, tak si takový prostě nezasloužil.

A Kuliferda je nádherný kocourek a báječný pohodář ;-D.

radanova 8.8.2008 17:21

se tu vykecávám

a vůbec jsem nepozdravila Kuliferdu do emeriky, ještě jsem neviděla kočku válet se v rohu s packama na břiše, seš číslo kocoure. Přeju ať se ti co nejčastěji otvírá lednice s dobrůtkama a je ti dlouho takhle fajn.

Apina 8.8.2008 16:20

Kuliferdo, ten starostovský posez....

to je opravdu paráda. Jsi krásný kocour, ta černá s přesně dimenzovanou bílou je apartní, připomněl jsi mi naši Micinku. Ta totiž také takto často sedávala, abych byla přesná rozvalovala se ještě více. Kolikrát se takto opřela o kmen stromu, chyběl pouze ten lahváč po ruce, tedy po pacce. Jenže ona byla dáma zrovna tak, jako jsi ty PAN kocour, a tyk by upíjela jistě jen velmi decentně.

Vave 8.8.2008 14:55

Tak jsem se konečně

dostala k přečtení Kuliferdova portrétu.:-)

Milá Hano WVV, jak jsem četla, tak jsem měla čím dál intenzivnější pocit, že píšeš o mém Bertíkovi. Až na ten starostovský posez - k tomu Bertík ještě nedorostl, jinak ale všechno sedí. Levitace, přikrčené běhání a hlavně taková ta pohodová zarputilost. I když ho desetkrát sundám z linky, vždy se tam objeví znovu. Zajímavé ale je, že když se rozčílím "doopravdy", tak si dá Bertík pauzu.

Moc pěkné povídání o úžasném kosourkovi, děkuju! R^:-)VV

Hana W 8.8.2008 19:22

Re: Tak jsem se konečně

Jo, jsou si s Bertikem podobni.Kuliferda ma jeste jednu specialitu, kterou jsem opomela sdelit. Rad leskle predmety. :-(Uplne nejoblibenejsi leskly predmet jsou cteci bryle, ktere v nestrezenem okamziku sebere a dopostrkuje pod nejaky nabytek. Najdou se a) pri uklidu (obcas) nebo b) Kuliferda je dobrovolne vyda a to tak ze je odnekud dopostrka doprostred nejake mistnosti a velkoryse je tam opusti.

jiný Honza 8.8.2008 20:02

Re: Re: Tak jsem se konečně

Hani, moc hezké povídání. Písnul jsem ti mailíka, došel?

Hana W 8.8.2008 20:42

Re: Re: Re: Tak jsem se konečně

Dosel. Nez odejdu z prace, odpovim. Vyrusuji me telefony;-D

Lucka V. 8.8.2008 14:50

Nový návštěvník

My jsme asi fakt azylový dům pro zoufalce či co. Ve středu jsem se večer vracela domů a hafani něco usilovně sledovali po zahradě. Nakonec to zahnali do prázdné stáje. Rychle jsem je usměrnila a zabouchla dveře, aby z nich chudák tvor neměl šok. Myslela jsem, že je to kočka nebo kuna a až naše blbouny zavřu doma, stáj otevřu, ať si host v klidu odejde. Chtěla jsem ale vědět, co že to vlastně je, takže jsme se tam vypravili s baterkou. No a koukal na nás tvoreček velikosti malé kočky, obličej skoro jako mýval, ale tělo úplně jiné. Zase jsme  zavřeli, dodali různorodé potraviny na výběr a vodu a nechali návštěvníka v klidu. Ráno naprosto spokojeně ležel na připravené dece, sice se pak přede mnou uklidil do vzdálenějšího rohu, ale po chvíli přemlouvání si přišel pro kus sýra… Pak došlo i na jemné podrbání na úžasném skřítkovském čeníšku, víc jsem nezkoušela. Ještě jsem postřehla, že je to slečna, když prováděla pečlivou hygienu. Z připraveného jídla prý byly moc dobré granulky, broskev a piškoty. Po prozkoumání odborné literatury jsme dospěli k názoru, že si nás adoptovalo mládě psíka mývalovitého. Takže začne pátrání, odkud holka mohla přijít, občas jsou chováni na farmách jako kožešinová zvířata. Ovšem pokud něco takového zjistím, je to sice špatně, ale zpět nepůjde, protože tuším, jak by mohla dopadnout. U veta zkusíme, jestli náhodou nemá čip a slušného majitele a pak se uvidí. Už to máme domluveno i s očkováním. Napřed se ale musí trochu uklidnit, protože je dost vyděšená a umí moc pěkně kousat. Včera jsem ji musela odchytit, abych jí prohlídla tlapku, na kterou kulhala. Na to, že má tak dvě kila a mléčné zuby, bojuje dost urputně a bez rukavic by to nešlo. V tlapce měla zapíchnutý střep, takže jsem ho po urputném boji vytáhla, tlapku vydesinfikovala a snad to bude dobré. Nakonec jsem Barbuchu ukecala a drbáním za ouškem uklidnila natolik, že usnula vedle mě na pelíšku, já jsem v klidu odešla a na místě zanechala piškotky, tak snad z toho ošetření nebude mít šok.

Xerxová 8.8.2008 15:00

Re: Nový návštěvník

Chicht - to snad opravdu není pravda... ty ty chudáčky fakt přitahuješ mocným záchranářským magnetem ;-)

Jinak myslivci chtějí 500 Kč odměny za každého mrtvého mývala, psíka mývalovitého či amerického norka... zatím jim to nepřiklepli...

Lucka V. 8.8.2008 15:15

Re: Re: Nový návštěvník

Šmejdi zelený...:-(. Chápu, že jde o invazívní druhy, ale nikoli sem nasazené uměle. Zkrátka jim přestává vyhovovat podnebí tam, kde žili původně a pomalu se stěhují severozápadněji, ale zatím je jich tu pár. Navíc jejich přirozeným nepřítelem je liška. Mývalovec je absolutní všežravec a nic většího neuloví. Potvrdil mi to i veterinář ze ZOO, se kterým chtěl náš vet konzultovat případné očkování a výživu.

 

radanova 8.8.2008 15:43

Re: Re: Nový návštěvník

kéž ani nepřiklepnouR^

Jakub S. 8.8.2008 17:58

No ano, viděl jsem zatykač: 500 K DEAD OR ALIVE.

ONO ALE KDYŽ SE SEZNÁMÍTE BLÍŽ s analýzou, jak rozvrátí tyhle druhy každé prostředí kam přijdou, tak se upřímně řečeno nemůžete té jednotné frontě proti nim divit. Jasně, jsou kouzelní, chytří, noví... jenže vyváženost v přírodě, už tak namáhavě udržovaná, má vysokou hodnotu - ne?

Ovšemře jedinec či pár ve voliérce je něco jiného - abyste se do mě najednou zas nepustili jako tehdy v cause toulavých koček...

Lucka V. 8.8.2008 21:33

Re: No ano, viděl jsem zatykač: 500 K DEAD OR ALIVE.

Samozřejmě něco pravdy na tom je. Ale tihle tvorové tu nejsou vysazeni uměle, ale jsou sem postupně vytlačováni LIDMI ze svých původních území - takže v tomto případě si příroda pomáhá, jak umí. Navíc tu mají přirozené nepřátele v liškách. Zelené dutohlávky jsou schopni vraždit i to, co sem odpradávna patří a co by tyhle nové příchozí dokázalo udržet v patřičných mezích.:-/

radanova 8.8.2008 15:38

Re: Nový návštěvník

azylový dům  pro zoufalce zrovna bez přístřeší případně tuláčky hladový na cestách, mezi místní zvěří má i s paní pohostinou Luckou V. skvělý jméno,R^ jsi báječná

Lucka V. 8.8.2008 16:20

Re: Re: Nový návštěvník

Barbucha? :-D Ta se ani jinak jmenovat nemůže, ona tak vypadá;-D. Spíš mi teď dělá starosti, co dál. Zjevně lidi zná, miska atd. je pro ni samozřejmostí. Do přírody nemůže. Byla by velká náhoda, kdyby se našel právoplatný majitel.Dát ji někam do nějaké malé ZOO se mi tak úplně nechce, pokud tam nebude mít zajištěný pořádný výběh. Jak se povede ochočení je ve hvězdách, úplně malá už není a bude to běh na dlouhou trať s nejistým výsledkem. Kupodivu kamarádí s Buffinkou, tak snad zafunguje Buffí příklad. Zatím necháme zahojit tlapku, naočkujeme a uvidíme, jak se to bude vyvíjet... Zatím má pro sebe místnost 4x4 metry se schovávačkami a začneme řešit venkovní výběh.

štětinka 8.8.2008 16:43

Re: Re: Re: Nový návštěvník

Lucí!;-D Já chci důkaz!!! ;-DJá už ti normálě nemůžu věřit! ;-DNemáš na vratech ceduli Azylový dům pro potřebná zvířata? 8-oPříště bude co?8-o Amina? 8-oNosorožec? 8-o

;-D;-D;-D

Lucka V. 8.8.2008 16:51

Re: Re: Re: Re: Nový návštěvník

No MLP tvrdí, že slon;-P. Tak až bude Barbuška trošku v klidu, domluvíme se, vezmeš kluky a přijedete se kouknout, jo? 

štětinka 8.8.2008 18:38

Re: Re: Re: Re: Re: Nový návštěvník

no, nemyslím si, že by z toho byl Barbucha nadšenej, to je jak v zoo.. Hale u nás ve vsi je děsně ošklivej pes, má toulavou duši taky mě donutil vykastrovat Chelsea, ale víš jak se jmenuje? Hádej!;-)

(teda od majitelů se jmenuje čert, ale u nás se mu jinak neřekne)