6.5.2024 | Svátek má Radoslav


Diskuse k článku

KOČKY: Kuliferda

Kuliferda je koťátko nalezené. V listopadu roku 2006 můj synovec Matouš na návštěvě z Prahy seděl navečer u nás na kuchyňských schodech a tvrdil, že se tam v šeru míhá dodatečná kočka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
baty 10.8.2008 11:39

Re: ahoj, lidičky,

měj se krááásně a odpočiň si!V

veram 10.8.2008 11:55

Re: Re: ahoj, lidičky,

No, denně čtyři hodiny cvičení ... určitě si odpočinu :-D:-D:-D

Hanča 10.8.2008 12:37

Re: Re: Re: ahoj, lidičky,

Příjemné tajčení !V

zana 10.8.2008 13:36

Re: Re: Re: ahoj, lidičky,

chi chi chi, aktivní odpočinek;-);-D.

Užij si toR^

evva 10.8.2008 15:57

Re: Re: Re: ahoj, lidičky,

veram, taky přeju příjemný týden, :-), obdivuju každého z vás, kdo zrovna tohle umíte. Kdysi jsem se docela poctivě snažila podle televize, ale jsem stašně neohrabaná.:-/

štětinka 10.8.2008 14:51

Re: ahoj, lidičky,

veram, tak hezký tajčení!

Velká kočka 10.8.2008 20:02

Re: ahoj, lidičky,

Milá veram, to je jedno soustředění za druhým a děsně intenzivních. Čtyři hodiny denně, to tedy klobouk dolů. R^R^R^  Vím co to obnáší, pár takových intenzivních dnů jsem zažila a kurz tehdy vedli mistři z Číny, takže žádné ulejvání se nekonalo a ani konat nemohlo. Taky za ty těžké peníze si to jeden ani nedovolil zvláště když je ten jeden maškrtný. :-/ To byl tedy zátah, dnes už bych to asi nezvládla. :-( Jakou školu TaiQi cvičíš, mohu-li se ptát?

Tak si všechny pozice upřesni ať dosáhneš dokonalosti mistrů. Práce s TaiQi nikdy nekončí, vždycky je co vylepšovat. Měj se tam moc krásně !!!! VV:-);-)VV

Jakub S. 10.8.2008 21:29

Má dosud žijící komunistická prateta (92), 5 let Ravensbrueck, 12 let káznice od Urválka,

ještě v 75 tai-či předcvičovala. Komunisté jsou lidé zvláštního ražení, je to tak, Soso.

dalmatin 10.8.2008 9:51

Budu se živit jako britský vědec!

No, podívejte se na co přišli  Se mě mohli zeptat a o odměnu bychom se šábli ;-D

štětinka 10.8.2008 14:52

Re: Budu se živit jako britský vědec!

a nejhorší je to v metru! Tam bych se uzívala! A nemusím mít s sebou ani sabáku;-);-D

Rpuť 10.8.2008 6:53

Dobré ránko!

Týno, gratuluju k přírůstku;-P Nemysli, že kočka neví, kam je zavedla - prostě si je jistá, že o ně bude dobře postaráno. Nejspíš jste už mezi kočičím národem profláknutý;-)

Damián mi právě dovolil napít se mléka z hrnku. Mého hrnku! Vzala jsem si schválně hodně vysokej, že aby mu vadilo. Nevadilo! Prej se jeden nemusí tolik shejbat. Štrůdl si můžu nechat, jabka nerad....:-D

baty 10.8.2008 10:57

Re: Dobré ránko!

;-D

Xerxová 10.8.2008 6:48

hezký nedělní den

hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům. :-)

Týna chtěla myslím k bílému kocourovi černou kočičku. CD se asi trošku spletla a dodala těch koťátek víc... a barva zrovna taky nesedí... Chudák Týna - o "dovolené" se určitě nenudí a teď řeší problém cizích kůťat. A na tom venkově se to rychle rozkřikne, kam mají nadbytečná zvířátka zamířit, kde potok nehrozí;-D

dalmatin 10.8.2008 9:41

Re: hezký nedělní den

No jasně, kde je lidské miminko, tam se budou mít dobře i ta kočičí. Bacha Týno, mohla by přibýt ještě další ;-D

LA 10.8.2008 15:16

Re: Re: hezký nedělní den

Kočka není žádný hloupý tvor. Je tedy zcela logické, že potomkům najde nový domov v místech, kde se budou mít dobře. Jen by mohla mít Týna trochu potíže s jejich výchovou, protože máme vyzkoušeno, že v tomhle věku je vhodné, aby jí převzal pes.

Jakub S. 9.8.2008 22:49

Podívejte se na ty hřejivé, milé reakce na moje připodotknutí v LN vedle,

pod "Ve Studénce už odklízí trosky". Jak pěkné je nenechat člověka zapomenout na hlubiny českého myšlení i konání, na ten náš moudrý lid...

Hanča 10.8.2008 12:37

Re: Podívejte se na ty hřejivé, milé reakce na moje připodotknutí v LN vedle,

Šíří se to jak epidemie, teď jsem četla, že "Gruzínci opouští Osetii".

MaRi 10.8.2008 12:43

Re: Re: Podívejte se na ty hřejivé, milé reakce na moje připodotknutí v LN vedle,

není to na 100% a aktuální pravidla nemám, ale řekla bych, že pravidla už tuto formu "připouští" (brrr) - bez ohledu na to, že se tak vlastně jazyk stává méně přesným. Vzpomínám si, že jsme tuto věc probíraly se zasloužilou učitelkou češtiny a že jsme se nad tím pozastavovaly. A mymochodem, Lydofki někdy čtu z hrúzou nad opsahem i formou;-€.

baty 10.8.2008 13:45

Re: Re: Re: Podívejte se na ty hřejivé, milé reakce na moje připodotknutí v LN vedle,

    to bili dycky novyny pro inteligenti, tak mládež tam drží tradici, děs běs.

Jakub S. 10.8.2008 14:16

Ale ano, bohužel ano: MaRi má pravdu, děcka, přesmutnou pravdu.

Před jednou generací Ústav pro jazyk český přehodil výhybku úplně jinam, než v celé dosavadní historii našeho vycizelovaného nádherného minuciózně propracovaného jazyka: na kolej  p ř i p o u š t ě n í , přičemž nikoliv náhodou mi vždycky prvně napadne páření zvířátek. U spousty jevů - a horších než tenhle - prostě upozorní, že dosud dvě stovky let za chybnou pokládaná varianta není ideální - avšak je  p ř í p u s t n á .  Merde, sche*se, sh*t. Nebudu výt s tím panstvem. To pravil lapidárně zoufalý Josef Hora v osmatřicátém. Kdo chce, sdělím, jak to je (bylo) dál, tři krátké verše. Jenže je to strašlivě smutné.

Já jsem taky nikdy v životě nevyl s panstvem, jakýmkoliv. Však mám, co jsem chtěl. Ale nebudu. Mí dědové a pradědové taky nikdy s nikým nevyli. Jak bych se jim jednou mohl podívat do očí.

zana 10.8.2008 21:33

Re: Ale ano, bohužel ano: MaRi má pravdu, děcka, přesmutnou pravdu.

no, dneska odpoledne jsem zahlídla na vedlejší liště (nadpisy LN), že poslední oběť železničního neštěsté byla ztotožněna8-o. Naprosto vytřeštěně jsem si článek otevřela, abych se dozvěděla, co se to stalo ... oni toho nebožáka iidentifikovali. To už nelze ani nadávat.

Jakub S. 10.8.2008 21:51

Re: Re: Ale ano, bohužel ano: MaRi má pravdu, děcka, přesmutnou pravdu.

Beznaděj, tristesse. A to jsou noviny kdysi Heinrichovy, bří Čapků, Kháse, Basse, Golombka, Valenty, Poláčka...

týna 9.8.2008 21:31

3 koťata

ráno přišla zcela cizí kočka a dovedla koťata. tři krásný mrňata. vysvětlovala jsem jí, že na Jáju otcovství hodit nemůže-bydlel až za kopcem. kočka nechala koťata pod autem a odešla. a ještě se nevrátila. jedno je holka moura, dva jsou kluci černí s bílýma ponožkama a fouskama a puntíkem pod krkem. drzí jsou všichni tři. Jája je z nich na nervy a huláká na ně přes dveře.

tak jsem nás na zítra objednala k paní vetové, ať je zkontroluje. a to jsem chtěla jet na výlet.

jdu jim dát něco k večeři, aby neřekli, že na návštěvě mají hlad. a kočka furt nikde:-/.

Bětuláskovo! 9.8.2008 21:45

Re: 3 koťata

Ajta, víkendový dáreček a hned tak náročnej. Tak držím palečky (a Bětuška drápky), ať to vyřešíte.

Jakub S. 9.8.2008 22:38

Ježíšku to se dějou věci...

A jak "nechala pod autem"? Přece když matka odchází, mláďata jsou automaticky za ní snad, ne? Nemůže jim říct, aby zůstala, ne?

týna 9.8.2008 22:58

Re: Ježíšku to se dějou věci...

copak já vím? prostě vzala roha. asi si myslela, že už jsou dost velký. a navíc vypadala, že bude mít další koťata. jeden kluk se rozběhl za ní, ale prostě má krátký nožičky. tak se vrátil pod auto a počkal si s ostatníma, až je ukecám, aby vylezli. musela jsem použít auto a přece je nepřejedu.

kočka se nevrátila. mrňata jsou nakrmený, uložený a usnutý.

MaRi 9.8.2008 23:13

Re: Re: Ježíšku to se dějou věci...

milá Týno, za odměnu za svou dobrotu si ta koťata můžeš nechat.           A teď vážně - určitě se pro špunty najde nový domov .

týna 9.8.2008 23:19

Re: Re: Re: Ježíšku to se dějou věci...

jo za odměnu. když jsem se snažila zjistit, kam patří ta kočka, soused přes potok už se nabízel, že mě jich zbaví. že jsou sice už docela velký, ale to nevadí. tady se totiž praktikuje topení právě v tom potoce.

mají mě tady trochu za exota, že mám vykastrovanýho kocoura. podle názoru místních je to totiž týrání zvířat;-€. kocour si potřebuje přece užít, vykastrovaná kočka neloví myši, je to zbytečně drahý a vůbec.

Hana W 9.8.2008 23:43

Re: Re: Re: Re: Ježíšku to se dějou věci...

Mila Tyno: I kdyz v Americe se kastrovani uplatnuje vydatne, tak je to spis u tech "zkazenych" mestskych lidi. Tady, kde jsme, je lidi vetsinou nechaji v prirodnim stavu a pak jeden vidi ty smutne konce.A moji dva polovenkovni kocouri a jejich mamina, ktera dlouha leta byla naprosto divoka, jsou "upraveni" a mysi chytaji naprosto perfektne a kluci nejsou zadni straspytlove. naopak, diky dobre strave jsou urostli a nic si nenechaji libit.

Hana W 9.8.2008 23:04

Re: 3 koťata

Jejku, to je nadeleni!  Jeste ze mamina vedela, kam je privest. A jak se dari Andulicce?