16.10.2021 | Svátek má Havel


KOČKY: Kulička - přebornice v mazlení

23.10.2006

Takový byl i osud Kuličky, které se někdo nejspíš tímto způsobem zbavil na Kraví hoře. Kulička se s tím poprala statečně a několik týdnů se v září potulovala po okolí a hledala kohokoli, kdo by jí dal něco málo k snědku nebo aspoň na chvilku pohladil. Každý večer chodívala do Rio Baru na konečnou tramvaje číslo 4, kde prý obvykle vyžebrala trochu mléka. Tam jsem ji poprvé uviděla a hned si mě získala. Kulicka 1

Byla tak hladová po jakémkoli fyzickém kontaktu, že přiběhla na první zavolání, bez váhání vyskočila na klín a tam hned spokojeně usnula. Seděla jsem v Rio baru na zahrádce asi hodinu a Kulička se ode mě ani na chvíli neodlepila, asi byla hodně vyčerpaná, a já jsem ji tam ten večer moc nerada nechávala. Za dva dny jsem se rozhodla pro ni vrátit a zkusit pro ni najít nové majitele. Už na první pohled bylo jasné, že je Kulička bytová kočka, zvyklá na byt, místo na drsný pobyt venku, pravidelnou stravu a hodné lidi kolem sebe.

Po několika týdnech venku byla nachlazená, vyčerpaná, ale jinak docela fit a šťastná, že se konečně může vyspat v klidu a teple. Teď čeká na lidi, kteří se ji ujmou. Šance jí bohužel snižuje její postižení - jedno očko nemá funkční. Jedná se pravděpodobně o staré zranění, které je ale zacelené, nedělá žádnou neplechu a na první pohled si ho ani nevšimnete.

Kulička je mimořádně mírná, důvěřivá a hodná kočička. Svou mazlivou povahou bude dělat radost všem, kterým chybí mazlivé, klidné, veselé a kontaktní zvířátko. Má asi čtyři roky, je kastrovaná, vychovaná a čistotná. Snad její příběh osloví někoho, komu nebude vadit, že vidí jen na jedno očko. Ona to navíc vynahradí bezbřehou přítulností a optimismem.

Pokud máte o Kuličku zájem, volejte paní Svobodovou na tel.: 724 329 414 či pište na k.svobodova@newdeal.cz

Kulicka 2

Kateřina Svobodová