10.8.2022 | Svátek má Vavřinec


PRÁVA ZVÍŘAT: Na kočičí stezce

2.3.2017

Nevím, jak se mi to vlastně stalo, ale najednou, polehoučku, poheboučku, si do mého srdce našly cestu kočky. Když vezmu v úvahu slova starého čínského mistra Lao C ́: „Cesta dlouhá tisíc mil začíná stopou prvního kročeje“, tak prvním krokem na mé dlouhé kočičí stezce se stal kocour Mour. Před třiceti lety ho domů přinesly děti. Vzdorovala jsem, ale nešlo odolat jeho kotěcímu pohledu, roztomilosti a empatii, kterou dával najevo při všech našich životních strastech. Byl to právě Mour, kdo vybudoval cestu či spíše dálnici do srdcí celé naší rodiny.

Kočky ke kastraci

Žil s námi 17 báječných let, nikdy na něj nezapomeneme, stejně jako na Máničku, jeho nerozlučnou černou přítelkyni, kterou chránil a bránil, seč mu síly stačily. Dokonce i veterináři, který jí chtěl dát injekci, nahnal strach.

Následovali další kočičí přátelé a životní souputníci. Pajda, nalezenec z Jizerských hor, který se chytil do želez, dokázal přežít a nastěhoval se do naší chalupy a posléze i do domova. Pusinka, kterou porodila opuštěná kočička v Jizerkách u sousedů v kůlně a nechala ji tam, černobílý Hercule s fešáckým bílým knírem a jeho sestra černočerná slečna Márplová, kteří nuzovali v přístřešku pro propanbutanové bomby u jednoho z penzionů, přátelský bílomourek Bertík potulující se ve vokovickém vnitrobloku, Síta a Ráma, vyzáblá koťata, se kterými žebrali sociálně slabí lidé na pražském Karlově mostě, až to jednou syn Michal nevydržel, naklonil se nad krabice, popadl je a utíkal... trvalo dlouho je vypiplat, ale stálo to za to. Každý z těch příběhů by vydal přinejmenším na povídku, ne-li na román...

Kočky ke kastraci - aplikace strongholdu

Životem mi však prošlo mnohem více koček. Pro všechny se nám podařilo najít nový domov. Nyní však stojím před problémem, který je nad mé síly... U skupiny lidí bez domova žijících v jednom blízkém zahradnictví se pohybuje poměrně velké množství koček, které v první řadě potřebují odčervit, zaléčit a hlavně vykastrovat, aby se dál nemnožily. Už jsme jim s kamarádkou a za pomoci pracovníků Naděje aplikovali stronghold. Jako sponzorský dar nám ho věnovala spřátelená organizace Cat World CZ - Kočkám v nouzi, která mně v této nelehké situaci pomáhá například i zřízením transparentního účtu.

Peníze na kastraci jsou díky organizacím FELITI kastruje a Psí život k dispozici, ale samozřejmě je potřeba zajistit veterinární léčbu, dodávku jídla a mnohé další. V současnosti hledáme někoho, kdo by byl ochoten na týden až čtrnáct dní přijmout nějaké kočky na pokastrační péči. Věc však spěchá, na pondělí máme nasmlouvané dva veterináře. Nicméně vše se dá domluvit i na později...

Více se dozvíte na facebookovém odkazu, další informace jsou zde, nebo na mých stránkách.

Děkuji.

mobil: 606 433 384

Foto: autorka. Klikněte do obrázku v textu a podívejte se do fotogalerie.

Soňa Thomová Neviditelný pesKONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více... 
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !