19.9.2020 | Svátek má Zita


KOČKY: Cesta na veterinu aneb kočka není pes

7.3.2006 20:37

Po týdnu jsem musela s Natálkou k veterináři na přeočkování. Vycházejíc ze zkušeností s Jonáškem jsem si bláhově myslela, že kotě si dám v dece za bundu a dojdeme k lékaři. Dcera Hanka, která má kočičky tři a občas hlídá kočky útulku, a tudíž bohaté zkušenosti, mne okamžitě usměrnila. Když ale tvrdila, že ani těch cca 500 m, které dělí naše bydliště, nemohu s kočkou v dece dojít, neboť ona má přepravku na číči a půjčí mi ji, považovala jsem to za silně přehnané. Natálka1

Dala mi striktní příkaz, že počkám dole v domě, dokud nepřijede s přepravkou, a potom teprve můžeme vyrazit k lékařce. Vše jsem patřičně okomentovala před svými kolegyněmi ve smyslu, že to moje dítě je přehnaně pedantské apod. Myslela jsem si své, ale budiž - byla jsem ráda, že k doktorce se mnou pojede, a tak jsem musela být poslušná.

Přišla naše chvíle, Hanča zavolala, že vyjíždí, a my s Natálkou vyrazily čekat na chodbu domu. Kotě se spokojeně zabalené v dece rozhlíželo domem, výtahem už zbývalo jen projít lítačkami a čekat u vchodu, až uvidíme autíčko.

Lítačky, kterými procházím denně nejméně 2x a jejich zvuky vůbec nevnímám, se nám staly osudnými. Já zvuky nevnímám, ale Natálka – no co mám povídat. Ve zlomku vteřiny se změnila v běsnící bestii, která vyrazila z mé náruče a jen dík uzavřenému prostoru nezmizela v nedohlednu. Popadla jsem ji za hrudníček a doufala, že jí uklidním. Její zoubky i drápky se změnily ve smrtící zbraně a za řev by se ani lev nestyděl. Bilance na mém těle – roztržené ucho, tři prokousnuté prsty a nepočítaně škrábanců. Toť, prosím, výsledek boje mé 80 kg maličkosti a 1,5 kg kočičky. Natálka2

Hanča dorazila a po prvotním úleku při pohledu na zkrvavělou matku lakonicky poznamenala: "Názorněji jsi poučení, co je kočka, nemohla dostat." Sled dalších událostí již byl fádní. Hanča v pohodě s Natálkou absolvovala očkování a domů jsem si přinesla opět spokojené, miloučké, mazlivé a hravé stvořeníčko. Zatímco já měla až do večera klepotici a nemohla se z toho otřesu vzpamatovat.

Začátečníci kočkaři, věřte zkušeným a řiďte se jejich radami, ona kočička opravdu není pejsek. Kéž můj příběh je poučením pro druhé.

Pozn. red.: Natálka je jedna z "Koček z pytle", o kterých jsme tu již slyšeli...

Hana Skurovcová


Vybíráte právě jméno pro své miminko? Pomůžeme vám!
Vybíráte právě jméno pro své miminko? Pomůžeme vám!

Výběr jména pro miminko patří mezi ty nejkrásnější povinnosti nastávajících rodičů. Možností je ale tolik, že není snadné vybrat jedno jediné.