16.4.2021 | Svátek má Irena


KOČKY: Cesta na veterinu aneb kočka není pes

7.3.2006 20:37

Po týdnu jsem musela s Natálkou k veterináři na přeočkování. Vycházejíc ze zkušeností s Jonáškem jsem si bláhově myslela, že kotě si dám v dece za bundu a dojdeme k lékaři. Dcera Hanka, která má kočičky tři a občas hlídá kočky útulku, a tudíž bohaté zkušenosti, mne okamžitě usměrnila. Když ale tvrdila, že ani těch cca 500 m, které dělí naše bydliště, nemohu s kočkou v dece dojít, neboť ona má přepravku na číči a půjčí mi ji, považovala jsem to za silně přehnané. Natálka1

Dala mi striktní příkaz, že počkám dole v domě, dokud nepřijede s přepravkou, a potom teprve můžeme vyrazit k lékařce. Vše jsem patřičně okomentovala před svými kolegyněmi ve smyslu, že to moje dítě je přehnaně pedantské apod. Myslela jsem si své, ale budiž - byla jsem ráda, že k doktorce se mnou pojede, a tak jsem musela být poslušná.

Přišla naše chvíle, Hanča zavolala, že vyjíždí, a my s Natálkou vyrazily čekat na chodbu domu. Kotě se spokojeně zabalené v dece rozhlíželo domem, výtahem už zbývalo jen projít lítačkami a čekat u vchodu, až uvidíme autíčko.

Lítačky, kterými procházím denně nejméně 2x a jejich zvuky vůbec nevnímám, se nám staly osudnými. Já zvuky nevnímám, ale Natálka – no co mám povídat. Ve zlomku vteřiny se změnila v běsnící bestii, která vyrazila z mé náruče a jen dík uzavřenému prostoru nezmizela v nedohlednu. Popadla jsem ji za hrudníček a doufala, že jí uklidním. Její zoubky i drápky se změnily ve smrtící zbraně a za řev by se ani lev nestyděl. Bilance na mém těle – roztržené ucho, tři prokousnuté prsty a nepočítaně škrábanců. Toť, prosím, výsledek boje mé 80 kg maličkosti a 1,5 kg kočičky. Natálka2

Hanča dorazila a po prvotním úleku při pohledu na zkrvavělou matku lakonicky poznamenala: "Názorněji jsi poučení, co je kočka, nemohla dostat." Sled dalších událostí již byl fádní. Hanča v pohodě s Natálkou absolvovala očkování a domů jsem si přinesla opět spokojené, miloučké, mazlivé a hravé stvořeníčko. Zatímco já měla až do večera klepotici a nemohla se z toho otřesu vzpamatovat.

Začátečníci kočkaři, věřte zkušeným a řiďte se jejich radami, ona kočička opravdu není pejsek. Kéž můj příběh je poučením pro druhé.

Pozn. red.: Natálka je jedna z "Koček z pytle", o kterých jsme tu již slyšeli...

Hana Skurovcová


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!