25.1.2020 | Svátek má Miloš


FOTOČLÁNEK: Rok na jihu ve fotkách - pilotní díl

18.1.2014 0:02

Došel mi e-mail od Dede: ...Líbilo by se mi zavést takovou rubriku jen komentovaných fotogalerií. A z tebe bych udělala příklad...“ Nebudu zapírat - nejprve jsem se nadmula pýchou jak rybička fugu. JÁ BUDU ZA PŘÍKLAD!

Jenže po následující korespondenci mne polil pot - Dede nechce jeden článek, chce víc článků - vypadá to, že chce jeden článek za měsíc! A chce určitý tvar článků (teda jejich délku - maximálně tři odstavce). Ono to není jenom tak, upsat se k pravidelnému dodávání. Navíc je třeba přidat aspoň trošku slušné fotky a smysluplný text. No, nejsem si jistá, jak to zvládnu.

Klíííd, řekla jsem si, chce to nějaký nápad, sebekázeň a štěstí na fotky.

Fotky - tak nevím, ale neočekávejte nějaké novoty či exotiku. Fotím většinou při venčení okolí perly Moravy - však mnozí víte. I popisky budou v podobném duchu jak dosud (jak mne přepadne grafomanství tak nesnesu nepopsané fotky - chich) - to víte, leopard skvrny nezmění a starý pes se novým kouskům nenaučí (:o)).

Sebekázeň - oj oj oj - to bude horší. Zaprvé nesmím nechávat foťák doma (například předevčírem srnka sedm metrů ode mne jak vrostlá do země - a já hlava hlava dubová, berlu mrazilku jsem nechala doma). A zadruhé - bože, JÁ MUSÍM UDĚLAT NEJENOM ALBUM, ALE I ČLÁNEK K URČENÉMU DATU!!! To bude hrozný (i dnešní článek dělám na poslední chvíli).

A nápad?! Naštěstí už vím, čím budu jednotlivé články uvádět, takže aspoň perex (chi - než jsem přišla na to, co tímto slovem Dede myslí) bude opravdu kvalitní. A ten zbytek - snad mne něco napadne (:o)))))))

Takže doufám, že to zvládnu... a hlavně, že vás budu inspirovat a přidáte se a zmapujeme naši krásnou zemi od Šumavy ke Krkonošům a od Aše po Lanžhot.

Poznámka: fotky jsou z posledních dnů loňského roku - a fotila jsem je opravdu kvůli dnešnímu článku ...i když jsem pak myslela, že ho přeskočím a začnu rovnou Lednem (;o).

 

Yga Neviditelný pes