25.7.2021 | Svátek má Jakub


AUSTRÁLIE: Velká voda – březen 2021.

13.4.2021

Dodatek k minulému článku.

Zatopenou krajinu u klokanů jste jistě viděli v televizi a nebo někde na počítači. Východní pobřeží klokaního kontinentu se octlo převážně pod vodou díky rozlučkovým dešťům La Niny, kdy místy napršelo i přes 400 mm za 24 hodin.

Zátopám se snažili utéct nejen lidé, domácí i divoká zvířata ale i hmyz, převážně ten nelétavý (fotka zde, a to z novin zde). Takže nohaté potvůrky, které běžně moc nevidíme, pochodují v zástupech po dosud suchých flecích země (pohled zde), šplhají po keřích a do korun stromů. Ani před invazí do domečku neváhají, pokud je tento „v suchu”. Takže pokud jeden není chameleon a nebo jen jeho chovatel, tak návštěvou několika tisíc pavouků všech tvarů, barev a velikostí v ložnici moc nadšen nebude.

Takže na stromech, keřích a jiných vyvýšených místech jako třeba i domečky se společně ukázala zvířátka, která se spolu obyčejně nekamarádí a v mnoha případech i jedno druhé požírá. Ještěrky a hadi společně s žabičkami odpočívají v pohodě společně po vyčerpávajícím plavání zátopové vodě (ukázky na Rajčeti zde). Jak to bude dopadat, až na některé dolehne hlad, to raději nedomýšlím.

Klokani, wombati a pštrosi emu se mísí s ovcemi, prasaty a kravičkami, krysami a myšmi na ostrůvcích mokré země.

A co teprve až vody začnou opadávat. Hrozí záplava komárů a much se všemi slastmi s tímto spojeným. Asi bude nejvhodnějším venku se pohybovat v hermeticky uzavřeném skafandru, ty mrchy pištivé a bzučivé dovedou vlézt všude.

Album: https://hillbilly.rajce.idnes.cz/Velka_voda_-_brezen_2021

Psáno 26. 03. 2021.Grafton Recruitment Praha
LOGISTIK JUNIOR | 30 000 Kč

Grafton Recruitment Praha
Kraj Vysočina
nabízený plat: 30 000 - 32 000 Kč


KONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více...
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !