17.5.2021 | Svátek má Aneta


AUSTRÁLIE: Velká voda – březen 2021.

13.4.2021

Dodatek k minulému článku.

Zatopenou krajinu u klokanů jste jistě viděli v televizi a nebo někde na počítači. Východní pobřeží klokaního kontinentu se octlo převážně pod vodou díky rozlučkovým dešťům La Niny, kdy místy napršelo i přes 400 mm za 24 hodin.

Zátopám se snažili utéct nejen lidé, domácí i divoká zvířata ale i hmyz, převážně ten nelétavý (fotka zde, a to z novin zde). Takže nohaté potvůrky, které běžně moc nevidíme, pochodují v zástupech po dosud suchých flecích země (pohled zde), šplhají po keřích a do korun stromů. Ani před invazí do domečku neváhají, pokud je tento „v suchu”. Takže pokud jeden není chameleon a nebo jen jeho chovatel, tak návštěvou několika tisíc pavouků všech tvarů, barev a velikostí v ložnici moc nadšen nebude.

Takže na stromech, keřích a jiných vyvýšených místech jako třeba i domečky se společně ukázala zvířátka, která se spolu obyčejně nekamarádí a v mnoha případech i jedno druhé požírá. Ještěrky a hadi společně s žabičkami odpočívají v pohodě společně po vyčerpávajícím plavání zátopové vodě (ukázky na Rajčeti zde). Jak to bude dopadat, až na některé dolehne hlad, to raději nedomýšlím.

Klokani, wombati a pštrosi emu se mísí s ovcemi, prasaty a kravičkami, krysami a myšmi na ostrůvcích mokré země.

A co teprve až vody začnou opadávat. Hrozí záplava komárů a much se všemi slastmi s tímto spojeným. Asi bude nejvhodnějším venku se pohybovat v hermeticky uzavřeném skafandru, ty mrchy pištivé a bzučivé dovedou vlézt všude.

Album: https://hillbilly.rajce.idnes.cz/Velka_voda_-_brezen_2021

Psáno 26. 03. 2021.5 tipů na aktivity s nejmenšími nejen v době pandemie
5 tipů na aktivity s nejmenšími nejen v době pandemie

Dochází vám nápady, co s miminkem nebo batolátkem podnikat? Máme pro vás tipy, které zaručeně vykouzlí pořádný úsměv na tvářích. A také víme, které...