24.9.2023 | Svátek má Jaromír


Diskuse k článku

BTW: Vůně loňských Vánoc

Noc je mrazivá, vítr divoce skučí, těžké mraky střídavě stíní bledý měsíc. Pevně a ochranitelsky rozkročen stojí v hlubokém sněhu dům. Je teplý, tichý, provoněný.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Olčava 24.12.2008 19:00

Popelka

Tak teď se oříškuje-popelkuje u nás :-)

Bětuláskovo! 24.12.2008 21:19

Taky jsme koukali!

Ona totiž je Libuška nejhezčí princeznopopelka ze všech, co jsem kdy viděla, a taky se mi na ní líbí, jak si udržela bulvár od těla a soukromého života. Pořád je pro mne ta nejkrásnější holka a vlastně i symbol Vánoc. Kdyby ji nevysílali, koupím a pustím si ji právě v tento den :-).

Zdena b.p. 25.12.2008 2:12

Re: Taky jsme koukali!

Myslím, že ji to stálo hodně sil. A dokonce se ozvali "novináři na úrovni", že nechápou, proč se tak rozčiluje, když má zadarmo reklamu.

Hanča 24.12.2008 16:38

Už se setmělo,

Štědrý večer může přijít. Přeji vám všem, milí Zvířetníci, ať u vašeho stolu vládne pohoda a láska!VVV

veram 24.12.2008 15:38

Dedé, krása!

Přeju krááááásné vánoce všem, pokoj lidem dobré vůle a vše nejlepší Adamům a Evám!

VESELÉ VÁNOCE!

Vave 24.12.2008 15:41

Re: Dedé, krása!

Veram, zlatá naše Veram, ještě že Tě máme! Já jsem sice ráno popřála k svátku mámě, páč je Eva, ale mozek zůstal někde za rohem;-(;-(;-(, páč mi nedošlo, že Eva se může jmenovat i někdo jiný, například jisté milé Zvířetnice.:-)

Tak milé Evy, Evky, Evička, všechno nejlepší k svátkuVVVVVV - a případné Adamové taky, i když tedy tady o žádných nevím.

Vave 24.12.2008 15:42

Re: Dedé, krása!

Aha, roluji níže, JoVásci jsou taky dobrá sváteční hlídka! R^VVVVVV

veram 24.12.2008 17:08

Re: Dedé, krása!

a gratuluju taky všem, co se v krásný den štědrého večera narodili! VVVVVV

Zdena b.p. 24.12.2008 20:38

Veram, krása!

Veram, to je nádhera. Üžasný obrázek. VV

kocourová 24.12.2008 15:03

Dede, moc krásné

ćtu dojemné povídání, u toho poslouchám Gottovu Tichou noc z Vánoc ve zlaté !Praze - jeho podání mi vždycky vžene slzy do očí, ale jsou to slzy nad tou krásou, stejně jako u Tvé vánoční povídky.

Krásné a klidné vánoce přeji všem vám i vašim rodinám!

Medvídek 24.12.2008 14:30

Re: Víte, co jde zrovna teď na NRK1 (norské televizi)??? Tři oříšky pro Popelku

Ale uvěřím. V Norsku je to už velmi dlouho oblíbený zahraniční film, a nejen tam, je to prý nejoblíbenější český film mimo Česko vůbec. :-)VR^

Medvídek 24.12.2008 14:36

Re: Víte, co jde zrovna teď na NRK1 (norské televizi)??? Tři oříšky pro Popelku

V závěsu za ním je pak seriál Arabela, několik filmů, například Icarus XB-1 (v USA jako "Cesta na konec vesmíru", nebo tak nějak) a kreslené pohádky, zejména krteček. Četl jsem před mnoha lety dojemnou historku, jak Češi darovali dítěti v holandské rodině pohlednici s krtečkem. Děcko s obrázkem i spalo, tak mu poslali další a nakonec někde sehnali videokazetu. Dítě prý na ni civělo pořád dokola a na slavné Disneyovky se prášilo v regále....:-)

Zdena b.p. 24.12.2008 14:52

Re: Víte, co jde zrovna teď na NRK1 (norské televizi)??? Tři oříšky pro Popelku

Medvídku, jsem moc ráda, že jsi přišel. Co se týká krtečka, měli jsme podobnou zkušenost s jedním poddaným královny Alžběty II. Když se s krtečkem seznámil na návštěvě, byl unešený. To byl malý školáček. Naprosto neomylně jsme mu ke každé příležitosti posílali videokazety s krtečkem. Byl velmi úspěšný a slavný když pořádal promítání pro spolužáky. Taky už je to veliký "kluk", ale krteček musí s ním i do podnájmu. :-)

Medvídek 24.12.2008 14:57

Re: Víte, co jde zrovna teď na NRK1 (norské televizi)??? Tři oříšky pro Popelku

Myslím že jsou k mání v hračkářství celkem realistické plyšové figurky, malé i velké, ale levné nebudou. No ale když už je velký, tak to možná tak neocení.;-D

Zdena b.p. 24.12.2008 12:01

Hlásání z pelíšku Z+Mí+Mo+přednosta

Hlášení krizového vývoje: Venku zvoní kámoška, aby si vyzvedla jednoho jéžu, který byl u nás v úschově. Na plotně perličky na kubu. Vrátím se z chodby a v kuchyni bííííílo. Nebyl to Kuba, ale jiný chlap. František. Já ho dala vonět na okno a veeelmi chytře jsem ho umístila na svícen a pro jistotu ještě do kalíšku po čajové svíčce. To si nedovedete představit, jakou kouřovou clonu udělá trošíčka vosku v kalíšku, když se kamarádí s nažhaveným frantíkem. Tak tu mám průvan a puch. Prostě vánoční pohoda, ne? Hned ráno to začalo telefonátem dcérenky. Včera si mladíci odvezli tašky se zabalenými dárečky. Rovnou je odložili do ložnice. Lordík prý celou noc štrachal u igelitky, jako feťák ňuchal a měl velmi bouřlivou noc.(feťákem nazývám i Mouryna, který chodí do předsíně čmuchat na naše venkovní boty ;-)) Ráno našli ikelitku nažužlanou a záhadu vyluštili až když všechno vyndali. LOrdík tam měl od jéži uzené uši. No vydržte to, když voněly i přes igeliťák. Tak papa, já jdu, nebo bude bílo i od kuby. :-)

Louk 24.12.2008 12:26

Re: Hlásání z pelíšku Z+Mí+Mo+přednosta

Hlavně, že jste nevyhořeli. U nás od rána podezřele houkají hasiči a sanity...:-/

Nezapomenu, jak se mi kdysi na Štědrý den přichytilo maso na polívku v papiňáku ke dnu - puch ze spálenýho masa se dlóuho nedal vyvětrat. Jojo, to je ta sváteční romantika ;-)

Hanča 24.12.2008 12:48

Re: Hlásání z pelíšku Z+Mí+Mo+přednosta

Lordík bude asi velmi jemný pejsek, když jenom žužlal. Znám jedince (všimni si, Alfe, že nikoho nejmenuju), kteří by igelitku rozsápali na cimpr campr. - U nás se mohutně větralo včera. Myslíte, že 2 chlapi, kterým je to výslovně uloženo, uhlídají vařící se brambory na plotně? Odpověď zní NE (tedy u nás, abych se nedotkla těch vzácných mužů, kteří rádi vaří).:-)

Zdena b.p. 24.12.2008 13:12

Re: Hlásání z pelíšku Z+Mí+Mo+přednosta

Hančííí, neplakej, já měla mrtvičný stav včera taky. Přednosta umí dobře krájet. Prostě práce s nožíkem je IA, včetně šlejfování vřech řezných nástrojů. Tak se pustil do krájení brambor na salaát. Neuhlídala jsem ho a on statečně krájel i celer, který byl uvařený, ale neoloupaný. I s kůží. Já nevím kde nechal mozek. Tak potom zachraňoval kostičky a přebíral aukrajival z těch krajních kostiček "kůžičku". Tož tak. Já jdu vyměnit ubrus a přelíznout podlahu. Bratříček přes noc udil a chodba je jako maštal. On takhle vyniká každé Vánoce. Místo dárků rozdává klobásky a šrůtky masíčka. :-)

Vave 24.12.2008 15:39

Re: Hlásání z pelíšku Z+Mí+Mo+přednosta

Neplakej, milá Zdeno.VV Někteří nejmenovaní kosourci jsou taky pěkný zločinci, ožužlali na balkóně štrůslík, zabalený ve fólii, i štrůslík zapomenutý přes noc v obýváku. Také znovu objevili výšky a dobyli poslední promile dosud neztečených vrcholů. 8-o:-)

Nechci to zakřiknout, ťuk ťuk ťuk, ale stromeček se drží, je to fakt chlap! ;-)

Synáček s MIlkou dělají chlebíčky a já si chystám paličku, že naklepu řízky. Taky musím vyhledat zvoneček, kterém se u nás dává signál Ježíškovi, že stromeček je už ozdobený a že může přinést dárky. Vždycky jsem si říkala, že je velmi rychlý. A voněl po fialkách - a to je fakt! Protože u nás doma nikdo fialkovou vůni nepoužíval, a přesto vždy  v obýváku u stromečku byla. VVVVVV

Jiří Růžička 24.12.2008 11:43

Všem z velké rodiny ZVÍŘETNÍKU

Posílám pozdrav z uplakaných Lužických hor. Štědrý den je tu, ale sníh to jaksi nestihl. Mějte se o svátcích i v novém roce krásně a hlavně pozdravujte Vaše chlupaté i nechlupaté milášky od Píška. Od rána za mnou chodí, tahá mě za nohavici, a že nesmím zapomenout na Zvířetníky.

Tak tedy za mne, za celou rodinu a hlavně za Píška a šupinky všechno nejlepší a neodpustím si klišé,  to nejdůležitější - ZDRAVÍ, v roce 2009.

R. + P.

štětinka 24.12.2008 11:55

Re: Všem z velké rodiny ZVÍŘETNÍKU

Jéjej, krásné Vánoce, pane Píšku i pane Růžičko! Já už se po Vás sháněla, kam jste se nám vytratil, až jsem zjistila, že jste zůstal věren svým rybičkám a píšete o sto šest. Takže: štěstíčko, zdravíčko a pro Píška pod stromečkem pořádného Pacholíka!!R^V

baty 24.12.2008 12:23

Re: Všem z velké rodiny ZVÍŘETNÍKU

pod to se podepíšu s nadšením, přeji krásné svátky a dobrý nový rok a dovoluji si upozornit, že se naám po Píškovi, rybičkách i jejich pánovi steská!:-)

Zdena b.p. 24.12.2008 12:28

Re: Všem z velké rodiny ZVÍŘETNÍKU

Taky se připojuji k přání. Pane Růžičko, krásný vánoční čas a vše dobré do nového rouk celé rodině. A tady se taky po Píškovi a vašich kouzelných rybičkách stýská. VV

zkumavka 24.12.2008 13:34

Re: Všem z velké rodiny ZVÍŘETNÍKU

Pane Růžičko.hodně zdravíčka,pohody a klidu.Moc rádi vás zde vidíme!!V

Olčava 24.12.2008 13:46

Re: Všem z velké rodiny ZVÍŘETNÍKU

A mně se po Píškovi a po tý Velký rybě (pardón, odpusťte vetché stařence, ale jméno mi jaksi ulítlo v dál) a po Panu Jiřím taky stejská. Nějaký tajemný vánoční příběh by nebyl? A to zdraví do Lužickejch přeju moc a moc VV

zana 24.12.2008 14:06

Re: Všem z velké rodiny ZVÍŘETNÍKU

Posílám spoustu vánočních přání do Lužek a taky se mi stejská!!V

Jakub S. 24.12.2008 22:52

Re: Všem z velké rodiny ZVÍŘETNÍKU

Jéje, vy žijete! Tak honem ještě něco víc, dyť bez vás to tu nebude nikdy kompletní!!

Jovovi 24.12.2008 11:18

KYTIČKA PRO EVIČKY !!!

VVVšem Evám, Evičkám a Evčám k svátku kytička.VV

MaRi 24.12.2008 11:28

Re: KYTIČKA PRO EVIČKY !!!

Evičky (a Adamové) - k vašemu svátku vše dobré a krásné

Nelina 24.12.2008 12:19

Re: KYTIČKA PRO EVIČKY !!!

děkuji za blahopřání a jelikož je nás mezi Zvířetnicemi více tak i jim všechno nejlepší:-DV:-D