27.5.2024 | Svátek má Valdemar


Diskuse k článku

BTW: Vůně loňských Vánoc

Noc je mrazivá, vítr divoce skučí, těžké mraky střídavě stíní bledý měsíc. Pevně a ochranitelsky rozkročen stojí v hlubokém sněhu dům. Je teplý, tichý, provoněný.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Vave 26.12.2008 11:56

Re: Oslava osmdesátin

A krásný dobrý den všem! R^VV Já mám doma sluníčko Tádoška, takže je z koho se radovat. :-)

Velká kočka 26.12.2008 20:36

Re: Oslava osmdesátin

Děkuji vám moji milí Zvířetníci! VVVVVV

A Vave, raduji se s vaší rodinou nad modrookým andílkem! VVVVVV A raduji se se všemi rodinami nad jejich andílky ať už jsou dvounozí či čtyřnozí! VVVVVV

Apina 26.12.2008 21:23

Re: Oslava osmdesátin

Velká kočko, nějak ty sestřičky nechtějí zůstávat za Duhovým mostem bez svých brášků. Asi to tak prostě  je. Je mi jasné, že i po letech je ti těžko, zvláště o narozeninách tvého nejdražšího.VVVVVVVVVVVV Jsem s tebou, náš táta nám také odešel za necelého  půl roku za svou sestrou. To smutné první výročí máme za 3 dny  -  29.12.

Velká kočka 26.12.2008 22:11

Re: Oslava osmdesátin

Milá Apino, myslím na tebe a tvoji maminku a objímám vás. Pro vás to bylo o to těžší, že jste věděly co se stane. Pro mne to byl zase nečekaný šok. Ale oni jsou tu opravdu stále s námi. Jsou s námi tak dlouho dokud na naše milé vzpomínáme. VV:-)VV

Myš 26.12.2008 7:50

Dobré ránko

Milí Zvířetníci a všechna zvířátka, přeju vám krásný sváteční den a i když je venku mrazivo a pošmourno, vám přeju spoustu sluníčka a pohody VV.

Xerxová 26.12.2008 7:24

hezký vánoční čas

krásný druhý vánoční svátek všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

Máme poprašek snížku a mráz. Na sáňkování či lyže to tady ve městě nestačí, ale jestli bude ještě chvilku silněji mrznout, mohla by zamrznout přehrada... A to my móóóc rádi využíváme.

zana 26.12.2008 9:13

Re: hezký vánoční čas

Praha má mráz bez poprašku. Zapomněla jsem na balkoně brambory a cibuli:-/.

Rpuť 26.12.2008 6:50

Dobré ránko!

Když Štěpán, tak proč ne třeba Rak - pro hezké probuzení:-)

http://www.youtube.com/watch?v=V6PWiOFV7Is&feature=related

Velká kočka 25.12.2008 22:17

Ještě jednou díky....

.....za ten soubor rostlin od vás, který jsem nestačila vyfotit a teď už ztratil původní proporce. Tak alespoň referuji. Hyacinta už kvete a je růžová. Stromeček jalovce už není nejvyšší, amarylis se nad něj vytahuje a už i přečuhuje ale ještě nekvete, napětí je úděsné když jeden neví jako barvu schovavá ve svém poupěti, červenou a nebo bílou? Vánoční květina jejíž jméno neznám, víte ta červenozelená se moc nemění. A skřítek tomtenisse asi není tomtenisse. Sice má náležitou špičatou čepici a opuchlý nos švédského alkoholíka ale zato má vestu plnou malých srdíček kolem dokola což tomtenisse nemívá. Je zkrátka mixnutý Zvířetníky a jejich stránkami. Za každého Zvířetníka jedno srdíčko. Posílám vám také srdíčka ale bude jich jenom tolik na kolik mi stačí znaky.VVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVV Mějte se všichni moc krásně!!!!

zana 26.12.2008 9:11

Re: Ještě jednou díky....

... srdíčkovej řetízek ...:-)V

Matylda 25.12.2008 18:24

Mám doma placatého psa

co spí a spí. Dneska jsme byli na obědě u mých rodičů. Borůvka je kuchyňský pes- pekla se v troubě husa a psina u toho nemohla chybět. Po obědě jí do mlsné huby ukáply tři kousíčky prsíček, co nedojedly děti. Pak jsme šli ven do parku a tam se potkala s americkým kokršpanělem a předvedla s ním parádní rodeo. Honili se a lítali, i když kokřík původně vypadal trochu ospale. Pak spráskala maso z polévky s nudlemi, chvíli si schrupla a proběhla znovu v parku. Po příchodu sebou práskla na pelech, kde spí jako dudek. Myslím, že svěřit ji mým rodičům na zítřek bude nejlepší řešení...

Bětuláskovo! 25.12.2008 20:11

Re: Mám doma placatého psa

My jsme taky placatý. :-D Myslím, že všechna zdejší zvířátka jsou momentálně tak trochu placatá a upřímně řečeno u Bětule mne udivuje, že si doposud neodříhla. Zato mám v záchůdku dvakrát víc nadělení než obvykle. ;-D

Zuzka 25.12.2008 16:25

Zdravím všechny!

Máme bílé Vánoce! Sic je to jen pár cm, ale drží díky ranním asi -8 stupňům a stále připadává. Do toho kvílí Meluzína, moje průdušky (volné dny jsou ideální na chorobu, člověk nezamešká v práci :-P) a babička, kterou berou  - kdo by si to tady asi pomyslel ;-)- záda. Idyla hadr! Byli jste letos hodní? Já asi ano, neboť mi Ježíšek donesl růžové Cymbidium. Kosourek Míša byl hodný zcela jistě, nové škrabadlo už vyzkoušel a shledal dostatečným, větší radost měl z jedlých darů a dnes ráno z vánočky...

Přeju všem hlavně zdraví a pohodu.VV

Zdena b.p. 25.12.2008 16:37

Re: Zdravím všechny!

Ahoj, zdravím do marodníkova na bílý sever. Jak jsi to uzpívala, když spíš pískáš? Tak děvčata, koukejta se dát do kupy ať do nového roku jdete fit. A ty vezmi foťáček a kytí dokumentuj, ať z toho dárku taky něco máme. VV

Zuzka 25.12.2008 20:43

Re: Dokumentuj

Rozkaz, Zdeni. Cymbidium je tady. (Tedy doufám...) Půlnoční jsem musela oželet, protože bych tam snad ani nedojela. Zítra se už určitě zmátořím a pojedu si zatralalat.

zana 25.12.2008 21:40

Re: Dokumentuj

No ale ta je krásná!!

Matylda 25.12.2008 21:52

Re: Dokumentuj

Parádní orchidej! Mně by se líbily taky, ale okna mám jen na jih a na sever- buď úpal nebo žádné slunko, to by se jim asi nelíbilo...

Zdena b.p. 26.12.2008 0:14

Re: Dokumentuj

Jéééé, ty jsi ale musela být hooodnááá. Je nádherná. Já jsem jednou šla pro něco do IKEA (zásadně nechodím celý dvoupatrový okruh, ale proletím spíš rovnou na cíl) a nakonec jsem uvízla u pokladny na straně kazového zboží. Měli tam odkvetlé orchydejky za okasní cenu. Hnojivo na ni bylo mnohem dražší. :-) Od té doby vím, že se jich nemusím bát. Už mi 2x kvetla.

Xerxová 26.12.2008 7:27

Re: Dokumentuj

Zuzko - moc pěkná kytička. Betka včera zavrtěla ocáskem a přerazila stvol s poupaty... 4 chudinky zůstaly, 14 poupat odpravila 8-o. Když ona tak obětavě asistovala páníkovi při zalívání kytiček ;-P

Mata 25.12.2008 14:32

Krasne Vianoce vsetkym

zelam zo studenej veternej a uprsanej Bratislavy. Nam sa podarilo po rannej vychadzke urobit niekolko krasnych laboodtlackov na svetlohnedom koberci a teraz likvidujeme  hracku najdenu na dvore - napodobeninu kosti povodne - v sucasnosti tvar neidentifikovatelnej handry. Darcek - gumova piskacia lopta - po pouziti beznadejne Astorom v zabudnuti, zvysky ryby nadsene zhltnute kocandami. Tak krasny zvysok sviatkov vsetkym!

Velká kočka 25.12.2008 12:25

Vánoční zážitky

Moji milí, všichni Zvířetníci a jejich nejbližší a blízcí. Tady se říká : "Dobré pokračování!!!" Tak tedy dobré pokračování vám všem přeji!

Všechen vánoční stres převzal už před lety můj syn, měla jsem se báječně. Jeho tradice je jiná, pekl sedmikilového krocana plněného kaštanovou nádivkou, udělal bramborovou kaši s křenem a česnekem a červené zelí po dánském způsobu. Nakonec byl ananas naložený v koňaku s vanilkovou zmrzlinou. Ale pak stejně jako ta vánočně vytížená hospodyně zapadl do křesla a usnul. Já vám neměla vánoce od dětství ráda. Moje vzpomínky na vánoce je obraz mé naprosto vyčerpané maminky, která při slavnostní večeři sotva že drží oči otevřené. A to ji ještě čekalo mytí nádobí a všechno to potom, prostě to ještě po oslavě zfackovat.

Chtěla jsem alespoň upéct rychlou štrůdl ale u mne je vždycky všechno jinak a tak to byl nakonec svatební koláč maminky Růženy. A to jen proto že jsem ten recept na štrůdl ručně napsaný mou již zesnulou švagrovou někam zašantročila. Je mi to děsně líto. 

Garyk už den před vánocemi dostal náhubek Halti. Když jsme pro něj šli  do hraničící obce Partille, tak se mohl zbláznit děsem z aut, chvěl se jako osika. A to tady doma už na auta nereaguje. Zkrátka cizí prostředí. Náhubek musel být o číslo menší, Garyk má tak útlý čumák, pochopila jsem že je to předpoklad k tomu býti Houdini. A Štětinko to funguje! Ovšem ne tak jak to myslel vynálezce. Garyk opravdu přestal tahat ale to jen proto že byl zaneprázdněn třením nosu po trávě i asfaltu, jak se chtěl té nepříjemnosti zbavit. Ale jen se mu vždy podařilo dostat pásek co jde přes nos nahoru přes jeho pidioči a tak ani nic neviděl. Nevím nevím, nějak tuším že jsem vyhodila 169:- SEK. Na cestě za synem i zpět jsem musela Garynka do autobusu vnést, protože se rozhodl že nenastoupí. A to mne zrovna příšerně bolí záda, Zano tvůj manžel pravdu není sám, je nás víc.

Tak milánkové a ted jdu slupnout vejslužku, kterou mi synek zabalil sebou.   

Velká kočka 25.12.2008 15:39

Re: Vánoční zážitky

Máme tu dnes mrazivý den. Proti světlince modrému nebi bez mráčku se ostře rýsují holé stromy, spadané listí a zbylé trávníky ztratily sytou barvu jak se je jinovatka snažila přebarvit na bílo. Mokro minulých dní namrzlo na asfaltu. Garyku, nevláčej mě za sebou. Ani ohlávka Halti ho nezastaví. A stále se jí snaží zbavit, Jezdí čumákem po zemi, prolézá křoví, nebo do něj alespoň strká hlavu. Teď už nemívá pásek černé ohlávky jenom přes oči, objevil její nové použití coby čelenky. Je vám to pohled pro bohy, no a já nemám foťák sebou.

Nahoře na kopci čeká svoboda a volnost. Možná i bratrství. Je mi jasné, že Garyk je moje spřízněná duše, nesnesu nic co mne spoutává ať už fysicky a nebo psychicky. Jenom jsem nevěděla o tom strachu, jsme-li spřízněné duše tak i já trpím nějakým strachem jako on. Asi se mi doposud dařilo jej překonávat, nejsem si jej vědoma, leží asi někde na dně mé duše. Jen ať si tam zůstane. V mém věku  už bych mohla mít strach jenom ze smrti a to nechci.

Myslela jsem si, takový krásný den, klid a mír, pes se tu v lese krásně vylítá..... a vtom prásk a pes mizí v dáli. Podařilo se mi ho přivolat ale než jsem ho připnula na vodítko znovu prááásk a z Garyka vidím už jen tu bílou špičku ocasu. I po druhé se po delším váhání ke mně vrátil a já ho tentokrát stačila upoutat. Tohle já nenávidím. Že se střílí na Silvestra akceptuji, mohu se já i pes  na to nějak připravit. Bohužel odjet z města nemohu, mnozí majitelé psů to tak dělají.Tady nedočkavci střílí 14 dní  před koncem roku a pak ještě nejméně 14 dní po.To se totiž vyprodávají zbylé rachejtle se slevou. Ty petardy mohu sice předvídat že příjdou ale nevím kdy. Je to utrpení pro mne i pro psa. Pro mne je to každoroční připomínání války. A je to utrpení pro ty mladíky co při nečekaném výbuchu oslepnou, co jim raketa urve ruce a nebo je dokonce zabije. Každý rok to tak je a jsou to vždycky mladí chlapci, nikdy jsem neslyšela, že by se to stalo dívce. Jděte mi s tím střílením někam.....

LA 25.12.2008 15:43

Re: Vánoční zážitky

My jsme loni (nevím, jak je to letos) měli střílení už v listopodadu a táhlo se to přes 3 krále. Přes Velikonoce to trvalo asi týden. O celých letních prázdninách potom víkend, co víkend. Jak já to nesnáším.

zkumavka 25.12.2008 15:58

Re: Vánoční zážitky

Připojuju se.Také to nesnáším.Hlavně to,co dělá ten randál.Barevná světýlka můžu.Ale nemusim..

Hezký den všem!V

Zdena b.p. 25.12.2008 16:20

Re: Vánoční zážitky

K petardám a raketkám jsem se snažila být tolerantní. Až jsme měli v rodině ošklivý úraz - popáleninu vč. transplantace kůže, ajá jezdina na návštěvu našeho nešťastníka na oddělení spálenin. Královské Vinohrady byly velmi poučné. Na pokoji hned vedle ležel asi 25ti letý muž, kterému chyběla pravá ruka v předloktí a levou mu rekonstruovali tak, aby měl oporu pro zbývající 3 prsty. Byl to profesionál, který měl firmu na instalace ohňostrojů. Dělali produkce přes počítače a na hudbu. Používali pouze vyhlášené značky těch ozdobných výbušnin a věřili jim. Až do chvíle, kdy selhala i petarda od renomované firmy. Byl velmi vstřícný a já na příští návštěvu přivezla dva nejstarší milášky. Udělal jim školení ze života. Jsem mu velmi vděčná. Jeho příklad funguje. VV

Lucka V. 26.12.2008 20:22

Re: Vánoční zážitky

Taky to nesnáším! Naši psi to celkem zvládají, ale dneska jsem s Péťou  vyrazila na vyjížďku na koních. Péťa nemá k ježdění moc příležitostí a tohle bylo poprvé, co jsem si troufla ji posadit na druhého koně a nechala ji jet samotnou. Celou cestu zvládala, i když koníci byli ve velmi dobré náladě a vymýšleli lumpárny. Pak jsem pustila do sedla MLP, na louce v pohodě klusali, pak Péťa kobylku Dinu zastavila a v tu chvíli někde nedaleko prásknul blb s petardou. V tu chvíli Dina explodovala a vyrazila současně několika směry - koňáci ví, o čem mluvím... no a poté zvolila tryskem směr domů - po namrzlé cestě. Já opěšalá, MLP sváděl souboj s druhým koněm, který samozřejmě nechtěl zůstat bez kámošky. Tak jsem jen hulákala dobré, leč zbytečné rady a pádila za Dinou a Péťou. Nevím jak, ale po necelém kilometru ji Péťa dokázala zastavit. Péťa byla v pohodě:-D, ale mě se klepala kolena ještě za hodinu8-o.

zana 26.12.2008 20:43

Re: Vánoční zážitky

Brr, už aby bylo po Silvestru...

RenataE 26.12.2008 21:24

Re: Vánoční zážitky

Mám z tohoto tématu rozporuplný pocit. Ohňostroje miluju, petardy nesnáším, ovšem zvířata nemám. Zato mám dva dobré kamarády pyrotechniky, oba s nejvyšší možnou kvalifikací, tzn. laicky řečeno armádní zneškodňovač nevybuchlé munice. Oba stále mají všechny končetiny pohromadě a jeden z nich je spoluautorem pražských novoročních ohňostrojů. Ohňostroje se odpalují na dálku, elektricky. Pyrotechnik, který přijde k úrazu, v 99 % poruší bezpečnostní zásady a snaží se rachejtli, která "neodešla", odpálit ručně.

zana 25.12.2008 11:19

Hezké sváteční dopoledne,

Praha hlásí polojasno, většinou svítí slunce na pozadí ohavných černých mraků. Ale kupodivu neprší...

Matylda 25.12.2008 10:12

V Brně je sluníčkovo

Borůvka mě ráno vzbudila a pak se mnou ještě dospala na pohovce. Včera prospala nadílku, jak musela celý den hlídat, jestli se v té kuchyni neděje něco, u čeho nesmí chybět. Bxlo vidět, jak už se jí ty oči zavírají, ale klepnutí kastrolu je vždycky spolehlivě otevřelo. Až dospala, přišla přebrat své dárky- plyšový sob, pytlík psích pochoutek a provazpvý uzlík. Ten už sice měla, ale přesto ocenila nový. Nejlepší byl sob, ten má čepici, parohy a čtyři nohy- za to všechno se dá tahat a kousat. Prý nejlepší jsou ty parohy. :-)