21.3.2023 | Svátek má Radek


Diskuse k článku

BTW: Vůně loňských Vánoc

Noc je mrazivá, vítr divoce skučí, těžké mraky střídavě stíní bledý měsíc. Pevně a ochranitelsky rozkročen stojí v hlubokém sněhu dům. Je teplý, tichý, provoněný.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Zdena b.p. 25.12.2008 10:41

Re: V Brně je sluníčkovo

:-):-) Náš Lord dostal nějaký dres do deště. Když on je bílý a malý, tak při sebemenším vlhku je z něj úchvatný prasopes. Musím sebekriticky přiznat, že mu pláštěnkokombinézu šiju hubou už pěěěkně dlouho. Mám dodací lhůty jako za totáče. (to bývalo 2 roky + kvartál :-/) Tak jsem zvědavá na ten koupený.

Matylda 25.12.2008 10:56

Re: V Brně je sluníčkovo

Včera ve dvě tady taky pršelo, takže z odpolední prochajdy jsem došla s něčím, co z původně barevného psa vytvořilo blátivého mokrého tvora. Včera Borůvce následně došlo, že teplá sprcha není nepřítel a držela, ani nemukala.:-)

Xerxová 25.12.2008 9:27

slůňo slůní

po včerejších nepřetržitých přívalech deště mě ráno vyděsil pohled na teploměr... Neuměla jsem si představit, že ta všechna voda venku zmrzla. A světe div se, ono to neklouže, je umrzlo, chodníky vymrzlé, suché, slůňo krásně slůní... Byli jsme v lese - Beta řádila, neposlouchala (zdrhala za všemi psy... to nedělá už dost dlouho), chovala se jak puberťák... Dokonce rozpohybovala i tlustého labrouše Fída... Páník zkoušel vyfotit zmrzlé kapky vody na větvičkách - takže s procházkou spokojenost na všech stranách.:-)

LA 25.12.2008 9:12

Tak jsem zase zde

Doufám, že nikdo neměl adrenalinové vánoce a že to vydrží. Taková domácí klobáska nebo čerstvé uzené je velice dobrý dárek, u nás by to nejeden ocenil.

Evám a Adamům přeji vše nejlepší.

Koupu psíka Anežku a dokonce se lepší. Do vany jí bylo nutné jen hodit a né donést až od dveří, pokus o útěk podnikla jen jeden ve chvíli, kdy už se utíraly tlapičky. Jen v tom piškotkovníku toho ubývá pořád stejně. ;-D Večer dostala kousek kapra a jako zákusek štolu.

Od Ježíška ze severu mám přislíbeného medvěda, tak jdu vyhlížet, kdy už dorazí.

Zdena b.p. 25.12.2008 9:23

Re: Tak jsem zase zde

To jako živýho? A nebude to paní medvědová? Že by to mohla být Anežka Nr.3 :-). Jak se povedlo papání ze šneků? To jsi je měla živé? Nebo mražené? Já se takové exotice vyhýbám, ale zajímá mne to převelice.

Xerxová 25.12.2008 9:29

Re: Tak jsem zase zde

Babča taky na vánoce servíruje "šneky". Je to nádivka plněná do šnečích domečků - ale nedělá se z pravých šneků, ale ze zbytků rybího masa... Je to moc moc dobré teplé i studené. Ulitky se pak vyvaří, vysuší a zase na rok schovají

LA 25.12.2008 15:17

Re: Tak jsem zase zde

Medvěd je silný teplý svetr, nejlépe z ovčí vlny. Parády se v něm moc nenadělá, ale pokud chce být člověk opravdu v teple, kam se hrabou ty moderní sexy tenké svetříky. ;-) Ten starý už je příliš ouzký a navíc mi u něho přes léto někdo ustříhnul všechny knoflíky. 8-o

Kromě medvěda jsem dostala i mourovaté koťátko s bílým obličejem a Anežka dostala činku z tenisáků, slona a pidibotičku na žvýkání (3x žvýkla a bylo po botce).

Recept na šneky: umíchá se pasta z kečupu (doporučuji ostrý), hořčice (nejlépe dijonské) a česneku (nejjednoduší je použít ten sušený). Listové těsto rozválíme, pomažeme připravenou pastou, poklademe anglickou slaninou (na 1 balíček těsta asi 1/4 kg), plátkovým sýrem (kolem 20 dkg) a pevně omotáme kolem párku. Ruládu nakrájíme na plátky silné 1 - 1,5 cm, dáme na plech vyložený pečícím papírem a v rozpálené troubě pečeme dozlatova. Je to jednoduché, chutné a velice vděčné. Množství surovin (hlavně u anglické) upravujeme dle počtu pomocníčků.

U nás je povícero lidí, kteří neradi sladké, zato slané + maso rádi. Tentokrát jsem pekla ze 4 balíčků listového těsta, aby měl Vládík ještě něco na Silvestra.

Rpuť 25.12.2008 9:12

Trochu člověčiny:

http://www.youtube.com/watch?v=rf36v0epfmI&feature=related

Včerejšek jsme přežili, jen Blesan rozbil talíř od cibuláku s strašně se styděl, neb se tím pádem proláklo, že krade;-) Ale zavinili jsme si to sami - neměli jsme zapomenout na povinný desátek po odložení příboru...

Zdena b.p. 25.12.2008 9:42

Re: Trochu člověčiny:

Ale ne, chudák Blesan. Ve svátek a zapomenout na desátek :-/. Zpráva o Lordíkovi: K dceři přijel další spáč, pro kterého už v její domácnosti nebyla postýlka. Půjčila si ode mne nafukovací protoplazmu, na které se dokážou vyspat i 2.Něžný Lordík má vážné spory s naším Mourynem. Jednou přišel na návštěvu, když Mouryn okupoval můj klín. Lordík se se mnou vítal a Mouryn usoudil, že je vlezlý, až drzý a že si musí paničku chránit. Tenkrát  dostal Lordík pár facek. (kupodivu ne drápkama) Od té doby se LOrd MOuryna opravdu bojí. No a z té nafukovací potvory neomylně cítil kočky a zejména svého úhlavního nepřítele. A ve SVÉM  DOMĚ!!! Byl z toho tak nešťastný, až zoufalý, že to po velikém prověřování řešil loužičkou. Kupodivu ne na protoplazmu, ale vedle. A v ten okamžik se uklidnil, že velmi důrazně řekl své a BASTA! Po tomto důrazném činu mu už protoplazma nevadí.  Ani na zadek nedostal, protože byl pochopen :-)

Rpuť 25.12.2008 11:05

Re: Trochu člověčiny:

Loužička, to ještě jde. Naše Titinka vyjádřila svůj nesouhlas s návštěvou tchána tak, že vyrobila vedle jeho lůžka plynovou bombu hodnou tak brontosaura ... no, nejezdil k nám moc často.....;-)

Zdena b.p. 25.12.2008 14:09

Re: Trochu člověčiny:

;-D;-D;-D

Vave 25.12.2008 8:24

Přeju

všem krásný a klidný Boží hod Vánoční. VVVVVV

Mně přijede velká rodina na oběd a zanechá mi tu Tadeáška na pár dnů. Jakýsi bacil se o mě pokouší, tak doufám, že ho do deseti ráno definitivně zahubím.R^

Zdena b.p. 25.12.2008 9:28

Re: Přeju

Vavísku, čím ho hubíš? Ty asi čajíky, ale napadá mne jen jediný způsob ;-)

Matylda 25.12.2008 10:15

Re: Přeju

Jo, mé bacily taky zareagovaly jen na slivovici:-)

Zdena b.p. 25.12.2008 10:36

Re: Přeju

Matyldo, jak jsi uhodla, kterou meducínu mám na mysli?;-P

Matylda 25.12.2008 10:54

Re: Přeju

No přotože to je ta nejúčinnější, ne? ;-)

Zdena b.p. 25.12.2008 11:09

Re: Přeju

Já mám se slivovicí trochu problém. Vždy na Silvestra o půlnoci ihned po přípitku vyráží většina obyvatel nejbližších sousedů na roh. Tam si popřejeme, díváme se na místní ohňostroj a někteří z nás (zejména Jiří - soused) přinesou něco na přípitek. Dlouhé roky nosil "SLIVOVICI", která byla údernější, než šrapnel. Voněla překrásně, ale byla přepalovaná a pro mne nepoživatelná. Osobně jsem pila za svůj život jen 4x opravdu dobrou slivovici, která by nebyla zbytečně moc silná. Jednou jsme měli kvůli slivovici veliký průšvih. Strýček byl na dovolené a my se starali o kytky a papoucha. Při zalévání jsme potkali demižónek s pokladem Mlsali jsme celé 4 týdny bez pomyšlení na strýčkův návrat z lázní. Až přišel termín návratu a my se museli podívat pravdě do tváře. Samozřejmě jsme uvažovali o koupení lihoviny pochybné pověsti, která se honosila stejným jménem, ale potom jsme zůstali rovní a přiznali barvu. Strýček se vydýchal a dokonce ocenil, že jsme ty žalostné zbytky nepančovali nějakým póvlem a nechlai mu je dobré. ;-P

Myš 25.12.2008 8:20

Krásný den

Tak a je tu první svátek vánoční a přeju vám, aby byl krásný a pohodový s přáteli a příbuznými nebo jen tak v úzkém kruhu rodinném.

Linda ještě spí zcela uondána včerejším rozbalováním dárků a hlídáním, aby jí, probůh, někdo nějaký papír neukradl a neožužlal sám. Očíčka jí svítila jako baterky a tlamičku měla od ucha k uchu, jako obvykle nezklamala. Ani k večeři nepřišla, musela hlídat stromeček a všechny ty balíčky pod ním. Po zkušenostech z loňska ale byly všechny na stole, což jí pekelně napuclo ;-P.

Xerxová 25.12.2008 7:12

hezký vánoční čas

hezké sváteční ráno všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

Betka si včerejšek užívala - hrála koledy nejen s páníkem, ale hlavně s "kapelníkem" (zeťák je ten, který velí rodinné hudbě). Ten se víc vzteká, když mu Kosatka asistuje a tak je to prý větší psina... Byla na procházce v bahně (lilo a lilo celý den). Večer dostala stejnou porci masa a rybičky jako jiní - takže myslím spokojenost ;-P 

Užívejte si svátky v klidu, v pohodě a s úsměvem :-).

RenataE 25.12.2008 2:09

Trochu opožděně

přeju všem, ať se jim splní, po čem touží. A opožděně proto, že si myslím, že teprve až sklidíme ze stolu a trochu se pomazlíme se svými dárečky, tak teprve potom přijde ta pravá chvíle uvolnění.

A co jste napsali do dopisu Ježíškovi? Já jsem si moc přála pekáč na husu, a představte si, že mi ho Ježíšek přinesl. Krásnej, modrej. A navrch mi Ježíšek přidal DVD s muzikálem Mamma Mia. Jestli jste to ještě neviděli, běžte na to zrovna teď o Vánocích do kina. Úsměv od ucha k uchu po příští tři dny zaručen;-D

Renie 24.12.2008 23:53

Krásné Vánoce

Přeji taktéž všem Zvířetníkům krásné svátky a úspěšný nový rok.

Dárky jsou u nás rozdány, jako obvykle první rozbaloval Reny, molitanové iglů, překvapení večera zůstává ignorováno a správné dárky jsou pouze ty jedlé. Teď už po celodenní šichtě hlasitě spinká, není to žádná legrace, celé odpoledne hlídat dárky.

Jakub S. 24.12.2008 23:14

Kamarádky a kamarádi, přeju vám všem pokojnou slavnostní noc,

tady odtud z Počernic. Dostali jsme všichni pěkné dárky od Ježíška, jakkoliv jsme ho zase prošvihli. A že jsme měli obsazené všecky světové strany v patře. A najednou zase zazvonil dole - a bylo!! Zítra a pozítří budu ještě tady. Kdo víte něco o mém prosincovém dobíhání na výdrž: letos je to lepší. Vidíte, že jsem ani nikomu dnes večer nevolal...

Apino, dnes mě zasáhlo nejvíc tvé krví psané povzdychnutí. Tisknu ruku! Alčo, Emtesko, Sylvo, Alex, Matyldin klane, Y+P, Bubu a Báro, všici - zase se člověk stačil pobavit a víc seznámit jenom s pár lidičkama,, že? To tak holt je na světě. Ale postupně se budeme znát víc, a myslím, že už si nás uloží do paměti podniku...

Slesdovali jste, doufám, Medvěda Ondřeje?! Já pochopitelně jsem se nemohl vynadívat na princeznu Blanku...! Té se muselo škytat!!

Pitrýsek 25.12.2008 21:48

Re: Kamarádky a kamarádi, přeju vám všem pokojnou slavnostní noc,

Zdravím všechny Zvířetníky v tomto slavnostním dnu. Čtu si, jak si krásně užíváte (já také). A lenoším. Ale za odpoledního smrákání jsme aspoň obkráčely s holkami naše město.

To víš, že jsem si tu krásnou princeznu nenechala ujít.

Lidi, krásné svátky. Na tácku vánočka pod cukrem osychá. Koledy hrají z rádia do ticha. Dárky jsou rozdány, stromeček svítí. Vánoce ve dveřích, radost je býti.

alimo 24.12.2008 20:15

Krásný večer

krásné a pohodové sváteční dny moji milí ZvířetníciVV

Yezi 24.12.2008 20:08

Přeji všem alespoň teď dodatečně

klidné, pěkné a spokojené vánoce a nezapomeňte: Veselé vánoce při rybí kosti, potkáme se všichni na pohotovosti;-)... a to raděj ne!

WWW 24.12.2008 19:05

prani

Vsem preji stastne a vesele proziti Vanoc.

Pokud nemohou byt z nejakeho duvodu stastne a ani vesele, tak alespon klidne.

Myš 24.12.2008 22:01

Re: prani

WWW, tobě a paní Magdě taky přeju krásné a spokojené svátky. Posílala jsem PFko, ale nešlo ti doručit .

Zdena b.p. 25.12.2008 2:08

Re: prani

Myško, schránka pana WWW je setrvale nepřijímací. :-(

zana 25.12.2008 11:18

Re: prani

No jo, ale stejně jsem mu přáníčko taky poslala, že na něj myslím:-).

Zdena b.p. 25.12.2008 11:38

Re: prani

To já taky :-)