15.4.2024 | Svátek má Anastázie


Diskuse k článku

BTW: Vůně loňských Vánoc

Noc je mrazivá, vítr divoce skučí, těžké mraky střídavě stíní bledý měsíc. Pevně a ochranitelsky rozkročen stojí v hlubokém sněhu dům. Je teplý, tichý, provoněný.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
zana 26.12.2008 17:40

Re: Betí hlášení

No, když si vzpomenu na tu hubinku, tak je to něco jako šest lentilek;-D.

Karolína 26.12.2008 16:12

Pozdrav sváteční

lehce do sněhu zachumlaný!

Je tu u nás krásně bílo, ale tak jen lehce, nekoukají sice krtiny ani nízká tráva, ale lyžovat se na tom nedá. Zato je čisťounko a dlouho světlo, jak je všude bílá peřinka, stromy jsou pocukrované a ta iluze romantické zimy tu prostě je všudypřítomná. Jen už se začíná sjíždět řada těch, co vánoce strávili doma, parkoviště se plní a všude kolem spousta lidí se sáňkami, dětmi, psíky....hlahol a hlučno! Konec klidu a pohody, kdy tu svítily 4 chaloupky na 1 kilometru a po cestě jelo 1 auto za den a prošlo tak 5 lidí! No, nedá se nic dělat, není to jen mé údolí! Ale někdy si říkám, že na samotě by bylo líp, zvláště když vidím, jak vykulené dítě z cesty zírá na naši vyzdobenou svítící chaloupku, cumlá přitom sušenku v papírku, tatínek si vytahuje cigárko z krabičky, poslední cigárko, takže poté unisono vrhnou oba zbytek papírku ze sušenky + tu prázdnou krabičku rovnou do mé zahrady! Ať z toho taky něco mám, ne, když už se mohli pokochat! Jo, lidi!

Jsme krásně přecpaní vánočními dobrotami, takže zítra bude "odlehčovací den", téměř všichni sousedi, co tu s námi trávili Vánoce už proběhli chaloupkou a další "průvan" se čeká před Silvestrem a na Nový rok, takže na nudu čas nezbývá! Doufám, že jste všichni také v podobné pohodě, já tedy konečně relaxuji a vypínám mozek!

Milá Dede, dlužím recept, pošlu zítra, nějak jsem to nestíhala! Tak všem krásný třetí sváteční večer!

zana 26.12.2008 17:23

Re: Pozdrav sváteční

Karolíno, na kopečkách musí bejt krásně! Ujela jsi z Prahy, kde dneska bylo zima, spíš zataženo, sychravo a nepříliš sympaticky. Tak na čaj s rumem;-D

zana 26.12.2008 16:11

průzkum:

piju kafe z překapávače, kterej jsme dostali od synka k vánocům. Na tom by nebylo nic až tak zvláštního. Pozoruhodný je, že ho vyhrál v tombole (a byl namíchlej, protože měl spadeno na něco jinýho;-)... ).

Tak se ptám: vyhráli jste někdy něco? A co?

Rovnou se přiznám, že kromě pade ve sportce v životě nic;-D.

Karolína 26.12.2008 16:22

Re: průzkum:

Já dlouho nic! Na žádném plese nikdy nic, i když lístků jsme vždycky kupovali "hafo". Jednou, asi před 25 lety, plastový košíček na pečivo, tak ten "jel" do popelnice hned před tanečním sálem. A pak se to nějak zvrtlo, začalo to prasetem! Na Chodském bále jsem si vytáhla papírek, na kterém stálo "prasátko". Myslela jsem, že to je prasátko pro štěstí, malované, chodská keramika. Těch tam bylo asi 5. Nicméně byla u toho 1, takže když jsem si pro tu "keramiku" šla, vytáhli mne na pódium, jako hlavního výherce večera, což bylo 168 kg prase! Živé! A prý si pro něj máme přijet tam a tam, kamsi na Šumavu! Tak to jsem jen hekla a oznámila, že výhry se sice nevzdávám, ale že bych dost ráda, kdyby živočich byl nějak upraven do "jedlé" podoby, protože prase v činžáku - poučena povídkami Šimka a Grossmana - jsem rovnou zavrhla. Tak mi nabídli, že mi ho zabijí a odvezu si půlky! Představa, že v mé kuchyni 4x3 m porcuju 170 kg masa ve dvou kusech mne taky příliš nenadchla, takže jsem se se řezníkem dohodla, že zpracuje zabíjačku - jelita, jitrnice atd. a zbytek rozporcuje odborně a já že to zaplatím! A co s tím? Tak jsem vyrazila do ulic, zakoupila truhlový mrazák za docela dost peněz, přestavěla a vymalovala jídelnu, nainstalovala mrazák a dojela si pro hotové polotovary i jídla a maso! Vyhrané prase mne stálo 12 tisíc za nový mrazák, týden práce s malováním a přestavbou jídelny a kus zdraví, protože jsme se rok cpali zabíjačkou!

Pak jsem jednou vyhrála to, co jsem do tomboly dala a byla ráda, že jsem se toho zbavila! Opět ta pitomá mísa, vážící asi 100 kg, trůní na skříni!

Párkrát jsme vyhráli něco do domácnosti - např. na hasičském bále valník odřezků - půl roku jsme to jak cvoci po víkendech řezali! Ale abych si jen nestěžovala: taky karton cigaret - nekuřák se potěšil! Lis na ovoce (fungoval asi 2 dny) a spoustu různých ptákovin!

Tombolu snad raději ani ne! 

RenataE 26.12.2008 17:08

Re: průzkum:

V tombole jednou živého kapra, na místě jsem ho vyhandlovala za mrtvou štiku:-) A na plese řezníků a uzenářů v hotelu tehdy ještě Internacionál v taneční soutěži první cenu - štangli pravého uheráku. Bylo to v roce 1988, takže to byla výhra opravdu na úrovni. Výhru jsme si s partnerem podělili  rovným dílem, ale já jsem měla ten o něco lepší - s provázkem;-D Musel to být tenkrát pro náhodného nočního chodce zajímavý pohled - dáma v koktejlkách s flitry a kožichu si vykračuje z plesu a přitom si vesele pohupuje salámem8-o

RenataE 26.12.2008 17:10

Re: průzkum:

Vlastně jsem zapomněla - vloni na jednom designovém večírku láhev pravého Champagne a k tomu dvě flétny Villeroy Boch.

zana 26.12.2008 17:20

Re: průzkum:

Koukám, že živočichové vedou;-D.

MaRi 26.12.2008 17:31

Re: průzkum:

pěkný začínající sváteční večer. Jediná vyhraná cena, která mi utkvěla v paměti, bylo dřevěné hrablo na sníh (patronem plesu byla továrna na nábytek). Bylo vyměněno za flašku a ta úspěšně vypita.

Velká kočka 26.12.2008 21:55

Re: průzkum:

Bydleli jsme první rok v Götebořicích a lámali si jazyk, tedy lámali jsme jazyk švédský. Pro děti tehdy začali vydávat nový časopis Lajban a aby nalákali čtenáře, nabízeli k výhře dětské kolo, pokud dotyčný nasbíral všechna písmena názvu časopisu. A považte, nasbírali jsme, scházelo nám jenom jedno jediné "a". I vydala se matka paličatá bojovnice do velkoobchodu EPA a tam u stánku s novinami prohlédla všechny časopisy Lajban až v jednom z nich našla to kýžené "a". Doma jsme písmena pečlivě nalepili na kupon a odeslali na patřičnou adresu. Té radosti když nám přišel dopis, že dítko matčinou houževnatostí vyhrálo červené kolo. Houževnatost matky je fajn, pokud není příliš namířena na dítko samé, to malí hoši často nelibě nesou. Pro pětiletého prcka bylo to kolo příliš veliké ale taková překážka se překoná že? A tak když jsme se příští rok stěhovali do lesů v blízkosti železničního uzlu Alvesta bylo to opravdu terno. Chlapec pak mohl jezdit za spolužáky do vzdálených domků (tedy pěkně roztroušených po kraji) a protože jsme neměli auto a dítko jsme nemohli rozvážet byla to pro něho jediná možnost komunikace mimo školní čas. My jsme si pořídili starší to jest oježděná kola daleko později. Ale musím se přiznat že se teď chytám za hlavu. Provoz na úzkých silnicích nebyl sice velký, ale stačil k tomu aby naše první kočička Micinka přišla o život. Že tak neskončil náš syn mohu jenom děkovat Pánu Bohu a andělu strážnému, který byl synkovi seslán k ochraně.

To bylo po prvé a naposledy kdy jsem něco vyhrála a vlastně se moc nedá říci že to byla výhra. Vyhrála jsem malým podvodem, vyhledala jsem písmenko "a" v haldě časopisů, třeba bylo určeno někomu úplně jinému. Ale vzhledem k tomu že jsme se tak tak najedli to snad nebyl takový zločin. Manžel vydělával 3.000 SEK, z toho šlo tisíc na daně, tisíc na nájemné a za poslední tisícovku jsme žili měsíc co měsíc, manželova matka (diabetička), manžel, já a dítě čili 3 dospělí a 1 děcko. Dnes nechápu jak jsme to zvládli.

Matylda 26.12.2008 22:14

Re: průzkum:

Výhry nic moc, jen jednou na šermířském plese jsme vyhráli 1. a 3. cenu- tesák a větší cínovou figurku barona Trenka. Pak na místní Josefské zábavě něco z darů sponozrů z řed místních obchodníků- takže reklamní balení jarů a univerzálních čističů a tričko s logem místního obchodu. Bylo mi malé. Tak to bude skoro všechno.:-)

jiný Honza 27.12.2008 19:06

Re: průzkum:

Pokud si pamatuju, tak jsme nikdy nevyhráli nic podstatného, pouze jedenkrát jsme se na plese s MLP pěkně pohádali (kdo bude řídit cestou domů, chtěli jsme oba) a tam jsme pobrali asi 7 cen. Primalex, ostříhání v místním kadeřnictví (nejsme místní), grilované kuře, nějaké lahvinky a nějaké palivové dříví... Od té doby se raději na plesech nehádáme. ;-P

Beda 26.12.2008 14:41

jsem zpět na síti

a ještě stihnu všem popřát krásný poklidný závěr druhého dne svátku vánočníhoVV

mé Vánoce byly velice zvláštní a v mnohém jiné než  všechny dosavadní... byly druhé bez mé mámy, ty první jsme ale odjeli slavit za tátou do Hradce.... letos prvně ve svém životě on přijel za námi do Prahy, já také po dosti dlouhých letech zůstala v Praze (popravdě - to bylo na nich trochu kouzlem nechtěného, skoro nejpříjemnější, psssst... už jsem skoro zapomněla na to, jaké to je, nemuset se na svátky nikam balit a harcovat a přemýšlet, zda něco skutečně důležitého nezůstalo mnoho kilometrů jinde)... na druhé straně byly pro mě v podstatě bez vlastního obydlí, bez doma, protože to, kde se nyní nalézám, opravdu nelze za "doma" označit... poprvé v životě je skoro celé připravovala moje dcera - myslím, že se triochu utopila v práci a shánění, ona ráda strojí různé oslavy a sešlosti, ale nevím, zda jí při tom něco důležitého neuniklo, zda zvládla si to sama  v sobě podržet, děj se co děj - bez přihlédnutí na hotový či naopak nehotový salát, stromek, kapra atd., atd.

asi jsem byla ale dost hodná;-), protože Ježíšek mě bohatě podaroval dárečky malými i většími

a jak už pár z vás ví - po rozdání úplně všech a když se dědeček odebral spáti, se najednou "tak nějak", kde se vzala tu se vzala, ocitla pod stromečkem ještě obálka, a to pro mne.. a v ní - svatební oznámení8-oVV

Beda 26.12.2008 14:42

pokr.

ti "syčáci";-P to mají zamluvené už od září, hodně věcí už nachystaných – zamluvený termín, šaty, ženich už má oblek i košili, vybrané prstýnky, smluveného fotografa....8-o .... nechápu, jak to zrovna Kačka (sic!!!!) vydržela tak dlouho neříct, to muselo být hooooodně těžké;-D... oznámení mají moc hezké (ale mám zákaz ho zcela veřejně vyvěsit) a předznamenává celou svatbu, která má býti „fialová“:-)

takže na vědomost se dává, že 13.června ve 13.hodin se moje malá holčička bude vdávatVV, a to pod širým nebem, takže už nyní prosím o sluníčko a hlavně bez deště.... kéž jim ty třináctky přinesou štěstíR^VV

a i zde se zeptám – hmmmmm, bylo to pod stromečkem -  je to dárek nebo ne?;-)

Rpuť 26.12.2008 14:52

Re: pokr.

Bedo, určitě je to dárek - holt to na ně musel prásknout Ježíšek, když se k tomu neměli:)) Jen technická otázka - Nyny se Zuzankou půjdou za drůžičky...?

Gratuluju moc! >>>>>((VV))<<<<<

baty 26.12.2008 15:27

Re: pokr.

Gratuluju, vím, co je to za radost, přesně stejný dárek jsem dostala před třemi letyV

zana 26.12.2008 16:02

Re: pokr.

kříženec dárku a překvapení ;-)VVVV.

zana 26.12.2008 16:03

Re: pokr.

.. se zapomínám: GRATULUJU!!

RenataE 26.12.2008 13:59

Návnada na podvečer

K večeru bude na rajčeti betlém, těšte se na Boba a Bobka, Maxipsa Fíka a Křemílka s Vochomůrkou. Posledně jmenovaní jsou podle slov mé matky poněkud ožralí;-D

veram 26.12.2008 10:22

Pozdrav Jihokaroliňákům

Hele, co jsem našla! Kdo nebyl na Pražení ani na Brnění, všimněte si kytaristy!

Olčava 26.12.2008 10:48

Re: Pozdrav Jihokaroliňákům

Teda Veram 8-o!!Ale co se divím, já se vlastně vůbec nedivím ;-) 

Přeju všem krásnou pohodičku, nad Kotěhůlkama SLUNÍČKO :-)

Judith Saebel 26.12.2008 13:06

Re: Pozdrav Jihokaroliňákům

No a tady je druhý díl.

RenataE 26.12.2008 13:51

Re: Pozdrav Jihokaroliňákům

Dámy, vy jste neuvěřitelné hledačky pokladůR^

zana 26.12.2008 16:05

Re: Pozdrav Jihokaroliňákům

No prosím, Chet jako živej;-). U takovýhle akce bych se ráda přichomejtla... Nevíte, jestli už byli na těch Steamboat Stompers a jak to vyšlo?

Velká kočka 26.12.2008 8:01

Oslava osmdesátin

Pred 80ti lety budila Marie brzy ráno svého manžela a ten protestoval, že ten den nemusí vstávat. Ale musíš, ujišťovala ho žena, musíš dojít pro porodní bábu. A tak dostala sedmiletá Věruška malého bratříčka na kterého potom čekala když v dospělém věku bydlel daleko daleko od ní a nemohl se vrátit. A pak po sametové revoluci už se vrátit mohl a ona po jeho návštěvě uklidněná zemřela. Ani tam za Duhovým mostem se bez něho nechtěla obejít a po půl roce ho k sobě přilákala. Kdyby se mi bylo podařilo ho po infarktu obživit, tak by tu dnes oslavoval své osmdesáté narozeniny. Možná že by z něho byl nerudný děda, byl zvyklý neustále něco dělat a třeba by to už v tak vysokém věku nešlo jak byl zvyklý a to by ho iritovalo. Kolena ho zlobila už v šedesáti a prsty taky, asi artróza. Ale na to zapomeňme, třeba by zůstal tím všestranným, vtipným a ironizujícím mužem jako byl celý život. Oslavuji tvé narozeniny na dálku můj milý až tam za Duhový most, měj se tam moc dobře se svými rodiči, sestrou a psem Honzou. VVVVVVVVVV Tam už nemusíš stresovat a nikdo ti tam nebude ubližovat. A já si tě tam jednou znovu najdu jako jsem si tě šťastně našla tady na zemi. ;-):-):-D L´Chaim !!!

veram 26.12.2008 10:02

Re: Oslava osmdesátin

Velká kočko, neumím říct nic jiného než VVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVV

veram 26.12.2008 10:05

Re: Oslava osmdesátin

VVVVVV Na život! VVVVVV

baty 26.12.2008 11:03

Re: Oslava osmdesátin

VVVVVV

zana 26.12.2008 11:35

Re: Oslava osmdesátin

Oslavuj!!VVVVVVVVVV

Vave 26.12.2008 11:53

Re: Oslava osmdesátin

Krásné narozeniny! VVVVVV Užijte si je oba, milá Velká kočkoVV, vždyť jste stejně spolu celý ten čas zdánlivého odloučení! VV:-)VV