27.1.2023 | Svátek má Ingrid


Diskuse k článku

BTW: Vůně loňských Vánoc

Noc je mrazivá, vítr divoce skučí, těžké mraky střídavě stíní bledý měsíc. Pevně a ochranitelsky rozkročen stojí v hlubokém sněhu dům. Je teplý, tichý, provoněný.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Xerxová 24.12.2008 8:43

Re: Krásný Štědrý den

Taky jsme první štěně měli nežravé... jen s tím rozdílem, že měla vyrůst v mamuta... Přesto vyrostla krásně. Prostě jedla málo, ale dobře ;-P. Tenkrát jsem byla na nervy, dneska si říkám, kdyby tak Kosatka chtěla někdy znechuceně koukat na cokoli poživatelného... ;-D;-D

Matylda 24.12.2008 8:48

Re: Krásný Štědrý den

Jenže Borůvka takhle znechuceně čučí jen na granule, jinak je schopna sežrat i suchý chleba a včera při výrobě salátu mi tu a tam upadl kousek něčeho, jak jsem to vehementně míchala ve škopku, takže vím, že by zobla i nakládanou okurku. ;-(

Xerxová 24.12.2008 8:55

Re: Krásný Štědrý den

To znamená, že je zdravá a normální psice... Každý normální pes má granule až na konci škály poživatelnosti ;-). Proč ty slzičky na konci ?8-o. Buď ráda, že je všežravá :-)

Matylda 24.12.2008 9:09

Re: Krásný Štědrý den

A to jo, jsem ráda. A zjistila jsem, pokud se teda nepletu, že když chce čurat, chodí čučet na vstupní dveře.:-)

Xerxová 24.12.2008 6:46

hezký vánoční čas

všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

Venku jemně sněží - ale zatím bílo není... Ale třeba se ten zázrak bílých Vánoc, alespoň nám nenížinovým, splní;-P Betka si nechá nasypat granulky, ale pak významně pohlédne směrem, kde jsou ukryty vánočky - a její pohled jasně říká: "jsou svátky, koukej mi jít ukrojit..." A já jdu. A tak tu při svíčkách a Zvířetníku vánočkujeme. Užijte si ten dnešní den v klidu a s úsměvem VV:-)

Rpuť 24.12.2008 5:23

Klidné a pohodové Vánoce všem!

http://www.youtube.com/watch?v=0XvZDXwie2M&feature=related

redneck Mike, Mississippi 24.12.2008 3:18

Velevazene damy, slecny, devcata a panove,

cela nase smecka vam vsem prejeme ty nejkouzelneji a nejpohodovejsi Vanoce. Dnes, na posledni chvili jsem sehnal pouzity vojensky MASH stan. Celych 40m2. Takze mam zitra cely den co delat. Pickup plny trubek podobnych lesenarskym a nekolik roli kanvasoveho platna a samozrejme bez jakehokoliv navodu... Nebude slouzit jako polni nemocnice, ale jako venkovni kuchyne a jidelna do doby, nez postavim neco pevnejsiho ze dreva. No nekupte to za tu cenu, ze ($600)... Darek cislo dve - prives plny stavebniho materialu..., nudit se rozhodne nebudeme.  Dnes jeste dodelat salat, kruti prsa uz jsou rozmrazena, sunka tentokrat nebude - mel jsem hosty pres vikend. Po pulnoci par telefonatu pres ocean, rok od roku je jich mene a mene. Rano vsechno nalozit na korbu pickupu, psy nacpat do kabiny. Cesta do lesa Paradise Corner normalne trva trictvrte hodiny, ale budu mit jeste nejake zastavky u pratel... Vecer se jich par zastavi na veceri, nekteri usnou u ohnicku a zustanou do rana.

RenataE 24.12.2008 4:14

Re: Velevazene damy, slecny, devcata a panove,

Mike, ty sis pořídil dárek, za který by můj synek byl ochoten denně dělat 100 kliků a nějaké ty dřepy navíc;-D A že by se nám na zahradu nad Dalmatinovem klidně vešel, ten stan. Mladej by ti určitě poradil, jak ho postavit, 4077 (?)  MASH má v malíčku;-D

Dnes jsem vzpomínala na všechny, kteří jsou daleko. Na tebe, Hanku W. (i když ta je momentálně blízko), possum, George Australana, Velkou Kočku, Dede a další. Myslela jsem na to, jak si můžeme  po netu povídat a poznáváme se, aniž bychom se doopravdy viděli. A jak možná někdy uvidíme ty střípky, které bychom tváří v tvář neviděli.

Hezké Vánoce, redneck MikeV

P.S. Kdybys potřeboval pomoc s tím stanem, ozvi se;-D

baty 24.12.2008 12:38

Re: Velevazene damy, slecny, devcata a panove,

Milý Miku, krásné vánoce, můj přednosta Ti taky přávidí ten stan, bezvadně si ho užij!V

Apina 24.12.2008 1:07

co mám k tomu říci

Krásná povídka, ale letos se s tím nemohu zrovna ztotožnit. Je to ale má osobní bolest. Vůně loňských vánoc - bez pečení kus té vůně chybí, ale kdo by pekl, když tátovi se krátí čas. Kdo by kupoval dárky pod stromeček, když už vím, že nám spolu zbývá jen několik dní. Jsou důležitější věci, než nalézt něco pod stromkem. Jaká vůně, když štědrovečerní večeři dělají jiní, protože při péči o tátu to nezvládáme. Ale vánoce i tak byly - hodně smutné, protože jsme všichni věděli, že táta je s námi naposledy, naposledy a už jen na pět dní. Hodně unavený, i když byl ke stolu přivezen v kolečkové židli, unavený svou strašnou a pro všechny nečekanou nemocí.

Letos opět pečeme, sháníme dárky, strojíme stromek a připravujeme večeři.  Děláme všechny ty takzvaně normální věci jako dříve. Pak na štědrý večer u stolu budeme jako obvykle ve stoje vzpomínat na všechny, kdo už s námi nejsou. Vždycky to pronášel táta. Letos prvně budeme muset vzpomínat i na něho.  Ta slova o vzpomenutí na ty, kdo už nemohou přijít získala novou dimenzi.

Myš 24.12.2008 7:35

Re: co mám k tomu říci

Apino, hladím po tlapce. Ale tatínek s vámi je pořád, i když ne fyzicky, zůstal uzavřený ve vašich srdcíchVV. I moje zlatá bábinka je se mnou, i když je za duhovým mostem už spoustu let VV.

Je to tak i s lidmi, kteří jsou živí a nemůžou s námi z nejrůznějších důvodů být. Je pár človíčků, které bych ráda právě na Štědrý den objala, ale nejde to, protože mají svojí rodinu, se kterou tráví sváteční den. A tak to dělám v duchu a oni jsou se mnou aspoň na dálku.VVVVVV

Jakub S. 24.12.2008 22:46

Re: co mám k tomu říci

Ano.

Zdena b.p. 24.12.2008 0:52

Milá Dede,

Děkuju za krásnou vánoční povídečku. Krásné a pohodové Vánoce tobě i celé rodině. Dnes jsem měla na návštěvě milášky vnuky. Ten nejmladší chyběl, protože si pořídil vánoční neštovice. Už dlouho jsem je tu neměla takhle pohromadě. Oni už jsou chlapi. Mám moc starostí, abych se s tím vyrovnala.

týna 24.12.2008 0:51

mám hotovo, hurá

dozdobila jsem perníčky a už mám Vánoce. s Jájou číháme u okna a pojídáme ty nepovedeně nazdobené a při tom plánujem zítřejší výlet do zoo.

 všem přeju, aby nejen ten dnešní den byl kouzelnýV

Myš 24.12.2008 0:27

Poděkování a krásné vánoce

Milá Dede, to je moc nádherné povídání a něco mi moc připomíná...Děkuju, děkuju nejen za tenhle kouzelný článeček, ale i za celý rok. Nebyl sice nijak úžasný, ale byl plný přátelství VV

Všem přeju co nejkrásnější dnešní sváteční den a ti, co nemají to štěstí, aby ho mohli slavit v klidu a lásce přeju, aby to v tom dalším roce bylo lepší a se vším všudy...VV

Myš 24.12.2008 0:28

Re: Poděkování a krásné vánoce

Omlouvám se, chybí mi čárky. Jsem ostuda :-(.

Zdena b.p. 24.12.2008 0:43

Re: Poděkování a krásné vánoce

Myško, na čárky je už moc pozdě. Krásné milé a hlavně klidné Vánoce tobě, dcerunce i Lindušce. VV

Myš 24.12.2008 0:50

Re: Poděkování a krásné vánoce

Zdeno, moc děkuju a tobě taky přeju krásné a pohodové vánoce VV. Linda šmejdí po kuchyni, jestli neupadl nějaký drobeček vhodný ke schramstnutí ( neupadl!). Má tvrdou dietu a těžce to nese :-(. Ale kafíčko jí zůstává :-P, to jí odepřít nemůžu.