8.5.2024 | Den vítězství


Diskuse k článku

BTW: Vlasy

Neznám snad jedinou ženu, která by byla opravdu spokojená s tím, jak vypadá, takže se všechny podle svých možností - a odvahy - snaží svůj vzhled měnit směrem k momentálně platnému společenskému a osobnímu ideálu. A co je první na řadě, když žena zatouží po změně? No přece vlasy!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Anka 16.4.2007 15:41

Moc děkuji Rputi i vám všem, moc.

Slepota nás přepadla ze dne na den oba z toho jsme trošku vedle. V podstatě se řídím radami, které jsem si tu přečetla. Asi to chce trošku tréninku a míň slz a smutku. Už se za těch pár dní naučil na neboj, neboj, ale stejně cvičně zvysoka našlapuje, protože si pamatuje, že po pár krocích z domu je obrubník chodníku. Pravda je, že víc potlučená jsem já, když přehlídnu sloup osvětlení, ale pevně věřím, že i tuhle svízel spolu časem zvládnem.

Vave 16.4.2007 15:46

Re: Moc děkuji Rputi i vám všem, moc.

Anko, hlavně Vy musíte být klidná, dát pejskovi pro první dny jistotu, neplačte, buďte ráda, že jste spolu. VV  V sousedním vchodě mají slepou kníračku už řadu let, je moc prima, užívá si světa čichem, vůbec byste to na ní nepoznala, je tak milá a veselá. :-)VVVVVV

Anka 16.4.2007 15:52

Re: Re: Moc děkuji Rputi i vám všem, moc.

Já vím, však si bulím tajně do dlaně. Snažím se mu dávat jistotu, že panička je ve střehu, že se nic nemůže stát. Když se dostaneme na trávník, tak už jen stačí hládat keře a kmeny stromů, aby si nenatloukl. A když zvoním klíčema a mluvím a mluvím, vidím na něm, že je jistější. Když zmlknu, točí hlavičkou.

Vave 16.4.2007 15:59

Re: Re: Re: Moc děkuji Rputi i vám všem, moc.

Lucka má pravdu, mluvte na něj :-)VVVVVV zpočátku hodně, vždyť tolik lidí chodí a mluví se svými psy, ani nejsou slepí, já taky na Anku mluvím. :-)

Anka 16.4.2007 16:03

Re: Re: Re: Re: Moc děkuji Rputi i vám všem, moc.

No, jsem ukecaná osoba a s pejsulkou mluvím pořád. Jen teď ho víc chlácholím a chválím a utěšuju. Fakt je, že jen jednou se břiknul o masku zaparkovaného auta, zato já už si nesčíslněkrát namlela o sloupy a kmeny stromů:-)))

Lucka V. 16.4.2007 15:55

Re: Moc děkuji Rputi i vám všem, moc.

Zvládnete to!Pejsci potřebují především čich a sluch, poslepu se žít naučí velmi rychle. A svého milovaného človíčka nemusí vidět, stačí, když ho cítí vedle sebe a jeho láska jim dodává jistoty laskavými slovy a doteky!

Anka 16.4.2007 16:05

Re: Re: Moc děkuji Rputi i vám všem, moc.

Lucinko, máte pravdu. Když mu drbu kožíšek a šeptám do ouška, že je šikulka, vidím, že se míň bojí a jde s větší nistotou. On je to velký šikulka, jistě mne naučí, jak mu pomoci.

tosca 16.4.2007 16:31

Re: Moc děkuji Rputi i vám všem, moc.

Bude to dobré, nebojte se :-) Našlapování zvysoka je zkraje normální, časem zmizí, jak pesan nabude jistotu v pohybu, bez zraku, většinou ho nahradí, že pes chodí víc s čumákem u země. Buďte ráda, že je pes opatrný, já mám doma trdlo, které lítalo jak střelené, tím víc, čím hůř viděl. To bylo havárií... Zkuste zvládnout hlavně tu svoji lítost. Uvědomte si, že pes opravdu neřeší, že něco ztratil, že už neuvidí sluníčko, že nemůže koukat, jak ta kočka před ním utíká, že... pes je úžasný právě v tom, že bere to, co mu život dává a snaží se z toho vytěžit to nejlepší. Pes si nesedne do kouta a nebude brečet, že nevidí, že život stojí za houby... Měla byste vidět našeho pudla, jak si hraje s balónkem. Vyhodí ho do vzduchu a strnule čeká a poslouchá, kam bude skákat. A pak ho začne tím směrem hledat. A ta radost, když ho najde a může ho "zamordovat" :-D Jediné, co psa bude deprimovat je smutek paničky. Takže, jak píše Vave, radujte se, že jste spolu. Klidně se mu smějte, když něco "přehlídne" a havaruje, nelitujte ho, ukažte mu, že se z toho nestřílí, že jedno zakopnutí neznamená, že je se vším konec. On to pak bude brát taky s nadhledem, protože bude cítit, že Vy jste v pohodě, a nebude ho to tolik stresovat. Pokud si ještě rád hraje, hrejte si s ním. Náš pudl je hračička, bez hraček by umřel spíš, než bez zraku. Aportovat nemůže,  ale může hračky "mordovat", může se o ně se mnou přetahovat a může hledat schované dobroty :-) Nebojte se. Slepých psů běhá po světě hodně. Se slepým psem se žít dá. A dá se s ním žít vesele. A každá aktivita bystří zbývající smysly.

Co hlídejte pozorně je kontakt s jinými psy. Slepý pes neuvidí vyceněné zuby, nezaregistruje jemnou mimiku značící "padej, nebo bude zle", pokud druhý pes nezavrčí, neví, že se ten druhý vlastně zlobí. Tam je třeba být opatrná, ale ne panicky! Spousta psů má opatrovatelské sklony a když vycítí, že ten druhý je "nějaký jiný",tak mu začnou pomáhat. Vážně, je to legrace vidět psa, jak slepého kámoše "vede" :-)

tosca 16.4.2007 16:32

Re: Re: Moc děkuji Rputi i vám všem, moc.

Jo a  na sloupy bacha.... když skončíte s otřesem mozku v nemocnici, tak to pesanovi zkomplikujete víc, než když do něčeho občas narazí on :-)

Anka 16.4.2007 16:44

Re: Re: Re: Moc děkuji Rputi i vám všem, moc.

Povídejte mi o tom, před chvílí jsem zaměnila sloup za husté roští, taky dobrý:-) A pejsulka si mezi tím v poklidu ňuchal v trávníku:-))

Anka 16.4.2007 16:42

Re: Re: Moc děkuji Rputi i vám všem, moc.

Máte ve všem pravdu. Náš pejsula už je stařeček a hraní ho nebere, jen to pozádíčkách drbání a něco dobrého pro pejska:-) Rád je s lidmi, lehne si na to nejpitomější místo, aby se přes něj muselo skákt a jen tiše kontroluje styl a dopad:-) Už je opravdu moc stařičký. Má artozu, veterinář utěšuje, žeš na jeho věk je to bájo. Teď dostal preparáty na lepší vstřebávání kyslíku, evidnetně mu to dělá dobře, ale přes kaluže i tak neskáče.

tosca 16.4.2007 16:47

Re: Re: Re: Moc děkuji Rputi i vám všem, moc.

Každý hafuš je jiný, je třeba mu plnou měrou dopřávat to, co má rád :-)

Jen pro zajímavost, teď jsem na to narazila, moc pěkný příběh, hlavně se šťastným koncem, takže kdo má zájem ... :-)

http://www.psiadusa.szm.sk/pr025.htm

Rpuť 16.4.2007 17:07

Re: Re: Re: Re: Moc děkuji Rputi i vám všem, moc.

To je moc hezký!

Beda 16.4.2007 18:11

to je krásné

:-):-)R^R^VVVVVVVVVVVV

Jakub S 16.4.2007 20:49

To o tom slepém chlupáčkovi je dojemná nádhera, k tomu je tam všude

zase taková fajnová slovenština - a je to pěkně upravené - no jako je pořádek ve správné Psí duši, že. Díky,Tosko!

Medvídek 16.4.2007 16:41

Re: Moc děkuji Rputi i vám všem, moc.

Ten slepý pes je Rexík ?? Ježiši...je mi to líto.;-( ALe zvládnete to, neboj.V Viděl jsem pár takových pejsků a nikdo by to na nich nepoznal.

Anka 16.4.2007 16:51

Re: Re: Moc děkuji Rputi i vám všem, moc.

Je, ale víc z toho mám nervy já. Bojím se, aby mi někam nezahučel, aby do něčeho nedrcnul a vůbec. Ale i tak se raduju, před pár týdny nebýt úžasného veterináře, co k nám chodí, umřel na tu škaredou virozu. Měl děsné teploty, zvracel, nemohl se na nožky postavit, musela jsem ho ven nosit. Veterinář k nám chodil denně, cpal do něj kde co a po několika dnech byl Rexík v pohodě. Pravda, předvedl panu veterináři, co je za rozmazlánka, ječel jak protrženej, veterinář jen kroutil hlavou, že takhle rozmazleného ovčouna ještě neviděl, ale léčil, seč mu síly stačily.

Medvídek 16.4.2007 17:04

Re: Re: Re: Moc děkuji Rputi i vám všem, moc.

Já vím že je to moc těžko Anko, ale nesmíš to dát najevo. Rexík musí čerpat z Tvé jistoty. Moc vám držím pěsti.V

Anka 16.4.2007 17:05

Re: Re: Re: Re: Moc děkuji Rputi i vám všem, moc.

Děkujeme moc oba. Jsme šikovní, docela jistě to zvládneme:-))

Medvídek 16.4.2007 17:09

Re: Re: Re: Re: Re: Moc děkuji Rputi i vám všem, moc.

O tom nepochybuju.:-)V

Anka 16.4.2007 17:35

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Moc děkuji Rputi i vám všem, moc.

VVV

zana 16.4.2007 22:36

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Moc děkuji Rputi i vám všem, moc.

Anko a Rexíku - R^VVR^VV!!!!

evva 16.4.2007 20:38

Re: Moc děkuji Rputi i vám všem, moc.

Všechno, co mě napadlo, už napsali ostatní. Jenom - vím taky bezpečně o slepém  pejskovi  - vyrovnaném, spokojeném. Myslím na vás oba, držím palceR^R^R^ 

YGA 16.4.2007 21:16

Musím se přidat k Evvě

- vy to oba zvládnete - jak to napsali předpřispěvatelé. Já zas znám hluchého dalmatina od štěněte - a taky to zvládá.

týna 16.4.2007 15:33

pěkné odpoledne

hlásím, že jsem se živá vrátila. původně jsem měla v plánu zůstat na východě podstatně dýl, ale když já míním, tak moje máma mění. ale i tak to byly kouzelné dny. a brzo se tam vrátím.

ale přidám něco k vlasům.  vlasy mám. bábinka vždycky říkala, že kvůli mě je pět lidí plešatých. barvu mají zcela neurčitou, v létě zrzavou. ale do šestnícti jsem byla blodnýna s vlasama až pod zadek. maminka si na nich děsně zakládala. ale nastalo u mě menší hnutí mysli a vlasy šly dolů. úplně. prostě jsem najednou měla bosou hlavu. to byla paráda. měla jsem pocit, že se vznáším. nikde mi nic nepřekáželo. ale mamouch to nesla tak špatně, že se mnou měsíc komunikovala pouze písemnou formou - dostávala jsem od ní lístečky s příkazy. a pak mi narostly vlasy tmavší, které v závislosti na ročním období mění barvu.

a když mi vlasy rostou a přesáhnou délju 2 cm, tak se ze mě stává ovce, posléze se mi na hlavě vytvoří něco jako atomový hřib. takže u mě experimenty začínají a končí tím, že si hlavu buď oholím na pleš, nebo prostě musím nechat pod ramena. teď zrovna mi dlouhé vlasy vlivem sluníčka opět začínají korodovat.

Medvídek 16.4.2007 17:17

Re: pěkné odpoledne

Re: ale přidám něco k vlasům. vlasy mám.

To je hezky řečeno.;-D

YGA 16.4.2007 21:00

Ahoj Týno

a sláva, nazdar výletu, nezmokla jsi a už jsi tu. To je dobře - doufám, že velmi brzo bude o Zakarpatí pěkné povídání  u Dede a následně i u nás.

Ještě k těm vlasům - moje neteř má přítele, který má zřejmě stejné vlásky jako ty - dlouhá léta je nosil dlouhé a svázané do culíku. Teď je nechal ostříhat na ježoura asi dvoucentimetrového, notně prostříhat a kilčo gelíčku na ně, aby vypadaly normálně. Ale pamatuju si dobu, kdy si ten chemlon nechával narůst - představ si pohádku Děd Vševěd, když se ráno probudil jako ranní sluníčko - stejně tak vypadal  Lukin - vlnité blonďaté pačesy všude - absolutně nezkrotitelné.

zana 16.4.2007 22:37

Re: pěkné odpoledne

Týno, to je fajn, že se ozýváš ! Těším se na povídání:-)

Yezi 16.4.2007 14:34

Jó, vlasové experimenty

to je na knihu: vlasy mám ani ne vlnité, jako spíš otáčecí, každej pes jiná ves a jak pravil otec, barva jako pos*caná sláma. Tak jsem v 15 zkusila trvalou, což ovcoidní efekt výrazně zhoršilo, potom ježka, dlouhé vlasy dobarvené do hněda a od té doby se pokouším o různé odstíny přírodních blond a pravidelně každých 6 týdnů zastřihuji. Po ránu pravidelně nacházím na hlavě různé točenice a rohy. Až já potkám kadeřnici, která mi poradí účes, který mi nesebere každé ráno čtvrthoďku a vydrží mi i na kole nebo u vody, tak to bude zázrak!;-P;-D

Bláža 16.4.2007 14:26

Na Hadopasi jsem vložila novou zprávu

kdo máte zájem, čtěte po přihlášení se. :-)