20.1.2022 | Svátek má Ilona


Diskuse k článku

BTW: Vlasy

Neznám snad jedinou ženu, která by byla opravdu spokojená s tím, jak vypadá, takže se všechny podle svých možností - a odvahy - snaží svůj vzhled měnit směrem k momentálně platnému společenskému a osobnímu ideálu. A co je první na řadě, když žena zatouží po změně? No přece vlasy!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
veram 16.4.2007 14:14

huráááá

Zrovna odešel pán, co mi dones opravený a vyfešákovaný počitač, huráááá.

Myško, horolezkyně, gratulační fotečku máš tady, doufám, že se bude líbit i všem Irenám a všem, kteří měli svátek či narozky v době, kdy jsem na internet nemohla. VŠECKO NEJLEPŠÍ!!!!VVVVVV A u té fotky nezapomente zarolovat kolem, je to panorama.

baty 16.4.2007 14:29

Re:ahooooj veram

to je fajn, že jsi zpět:-D

Jakub S 16.4.2007 17:52

Pro tohle ale opravdu chybí slova. Pro tohle by tedy člověk udělal hodně, možnávše.

Veramveram, tadyse nasazuje laťka velice vysoko... a co pak my, co nejsme ireny? Já jí to ovšem moc přeju a všecko.

veram 16.4.2007 17:58

Re: Pro tohle ale opravdu chybí slova. Pro tohle by tedy člověk udělal hodně, možnávše.

Jakoubku, nezávidíš náhodou našemu primátorovi :-D ? Ono ovšem se tam vyškrábat .....;-(

Jakub S. 16.4.2007 22:22

Dyťon tam snad nakonec chudák nebude moct, pokuď globu noviny...

ale pro mě osobně horolezectví v té formě cepín-skoby-lano není. Přelezu a prolezu a přejdu celá pohoří, zážitků neúrekom - ale ne vertikálně. Totiž ne bych to nedokázal: mě ani nikdy nenapadlo to zkoušet. Spíš Lao-ce nebo Buddha. A ovšem Tibet - ztracený obzor... a tam taky nikoho nenapadlo se na ty štíty kolem planin šplhat. Proč? To patří jiným bytostem.  Ale - a teď mě to napadlo: vynikající fotograf řek a hor, horolezec a vodák a lyžař, ing. Vladimír Sadílek, zvaný Čolek, stavitel vírské přehrady, největší brněnský znalec akvarijních rostlinek, byl můj strýček. Třeba to někomu něco řekne.

Vave 16.4.2007 19:41

Re: huráááá

Ahoj ahoj zpět! :-)

Myš 16.4.2007 19:42

Re: huráááá

Věrko, moc děkuju, je nádherná a já nebudu lakomec a podělím se o ní s Medvědem mým domácím. To je bývalý horolezec. Povedlo se mi ho ale vykrmit a hory už mu nějak zpříkřely ;-D;-D;-D. Ale na obrázku je má rád. Teď se potatilo naše děťátko jediný a i ty krátký vlasy mi vstávají hrůzou na hlavě v očekávání věcí příštích.

zana 16.4.2007 22:08

Re: huráááá

Veram, to je moc príma, že už se ti PC uzdravil, chybělas. A ta fotka je teda úúúžasná R^

WWW 16.4.2007 14:09

vlasy delaj cloveka

Dlouho jsme nevedeli, ze pan Koldanek, co byl u nas ve fabrice podnikovej sofer ma paruku.  Koldanek prisel do naseho mestecka az Brna a jeho bracha prej byl specialista snad nejvetsi v republice pres paruky ! Koldanek mel rimskej frnak a k tomu nadherny vlasy, trochu stribra v nich bylo. Na podniku v Teplicich se do  Koldanka zamilovala k vuli tem vlasum sekretarka generalniho reditele a jeste dve podsekretarky, ale ty si ta hlavni pohlidala.Koldanek musel cekat na ridu u ni a pit jedno kafe za druhym.

To uz jsme v mestecku vedeli, ze pan Koldanek ma paruku, protoze Koldankova, kdyz se to s tou sekretarkou proflaklo, tak mu ji jednou strhla a hodila z druheho patra z balkonu dolu . Byla to priserna scena, protoze holohlavej Koldanek chtel za tou parukou skocit, ale Koldankova se na nej povesila a Koldanek se nestacil pres rantl prehoupnout.

Ale nikdo se mu ani u Kance neposmival, vsichni jsme byli pysni, ze po nasem mestecku beha tak mistrovska paruka. Jednou se  Koldanek u Kance  namazal a bral to zkratkou na sidliste. To v mlze minul a pokracoval dal do strani, co bejvaly puvodne za Nemcu pole, ale ted tam roste hloh, divoke sipky a tak. A tam nekde zustala viset ta jeho paruka. Koldanek si  vzal dva dny volno, my jsme mu jeste pomohli a retez zachranaru hledal tu paruku. Pak jsme se u Kance radili jak dal a utesovali Koldanka. Po dvou dech jsme to vzdali, naprosto vycerpani,.

Hajnej Cajthaml povidal, ze bezpochyby sebrala Koldankovi tu paruku straka a ted z ni ma hnizdo. Koldanka to strasne sebralo ale nas taky, vsichni jsme videli jak do Koldankovych prokvetlych vlasku ted kadi mala strakacatka. Koldanek se pak na podniku vydaval za svyho brachu, ze jsou jednovajecna dvojcata, ale ta sekretarka ho prokoukla, napsala mu ze si nemyslela ze je takovej holohlavej lump. Prenechala ho tem podrizenym sekretarkam, ale ty uz take nechtely holohlaveho Koldanka . Navic mu umrel bracha parukar.

Ne saty WWW, rekl mi pak smutne u Kance, ale vlasy delaj cloveka !!

Fallowa 16.4.2007 14:25

Re: vlasy delaj cloveka

Ťukám,WWW!!!;-D;-D;-D

alimo 16.4.2007 15:00

Re: vlasy delaj cloveka

Ťukám milý WWW a za pohádku takýýýýý :-)))

Beda 16.4.2007 15:17

Re: vlasy delaj cloveka

díky díky, milý WWW!!:-)R^VVVV

Hana Williamson 16.4.2007 18:42

Re: vlasy delaj cloveka

Taky tak!

Jovovi 16.4.2007 21:31

Re: vlasy delaj cloveka

R^;-D;-D;-DŤuky, ťuk. Úplně vidím ta malá strakáčata.;-D;-D;-D

zana 16.4.2007 22:35

Re: vlasy delaj cloveka

A´T žije pan Koldánek, ať žije WWW - stejně je to fajn: je jaro, WWW píše, ptáci řvou - věci jsou na svých místech :-)

WWW 16.4.2007 22:55

No jo, mila zano, ty umis vzdy pekne zatukat !!

Rpuť 16.4.2007 14:00

SOS - DOTAZ

Mojí známé oslepl starý pejsek - německý ovčák. Má někdo zkušenosti, jak se s takovým pejskem chodí na procházku? Už jsou oba dva z toho celí pomlácení.....:-(

Myš 16.4.2007 14:05

Re: SOS - DOTAZ

Rputi, možná to napíšu blbě, ale úplně skvělý návod na naučení slepého psa na chození na procházky je v jedné knize J.Heriota - chodit s ním na vodítku pořád stejnou trasu, klidně k němu mluvit a upozorňovat ho na překážky, tak jak byl na procházce vždycky zvyklý a postupně pouštět z vodítka na krátkých přehledných úsecích. Určitě bude vědít Tosca.

Lucka V. 16.4.2007 14:27

Re: Re: SOS - DOTAZ

Ano, tohle je jediná možnost a funguje to. Určitě to zvládnou, chce to jen čas a trpělivost. Kdysi dávno mi takhle náhle oslepl kůň. Taky jsme to spolu zvládli, nakonec to šlo i pod sedlem a to i v terénu. Chce to jen získat si naprostou důvěru, i tím, že pokud po upozornění na překážku zvíře nezareaguje, nechat ho do ní narazit, samozřejmě jen lehce. Držím jim oběma palce, určitě to půjdeR^ 

tosca 16.4.2007 14:53

Re: SOS - DOTAZ

Pokud pes slyší a poslouchá, tak vpodstatě úplně stejně, jako když viděl. Využít povelů k tomu, aby nikam nespadl nebo se někde neztratil. Častěji se mu ozývat, aby podle zvuku věděl, kde pán je (taková píšťalka je obrovská výhoda). V nebezpečných úsecích nebo u "raploidních" psů je vhodné to ze začátku pojistit vodítkem nebo stopovačkou. Zvlášť pokud pes spolehlivě neovládá povel "STŮJ" (k okamžitému zastavení na místě). Než se pes naučí vyhodnocovat, odkud zvuk přichází, chvilku to trvá, ale pokud slyší dobře, naučí se to. Pán musí na procházce víc sledovat psa a nahrazovat mu chybějící zrak, hlavně tam, kde je nebezpečí vážného zranění. Pes se otlouká obvykle pár měsíců (někteří i kratší dobu), pak se naučí používat čich a sluch (a nejspíš i nějaký další skrytý smysl) k odhalování překážek a to i nově se vyskytnuvších. Pes se slepotou sžije, zrak je smysl, bez kterého je schopen fungovat, mnohem těžší je, aby se s tím sžil pán. Slepý pes se často plete pod nohy, chce být blízko pána. Člověk by neměl o psa zakopávat - zakopnutí prohlubuje nedůvěru psa v pána. Pán by se měl naučit řešit včas všechno, co psa může nepříjemě překvapit, protože to neuvidí (přibíhající cizí pes, malé dítě, které si ho chce pohladit)

Je třeba hlavně zůstat v klidu, sledovat, jak se pes chová a včas ho varovat před případným nebezpečím (hluboká jáma, ostrý předmět, který může vážně zranit). Nemá smysl se však stresovat tím, že pes pomalu jde, čichá, a najednou narazí do zdi nebo zakopne o obrubník. On musí x-krát narazit nebo zakopnout, aby si vycvičil jiný smysl a překážku zaregistroval. Zkrátka chce to klid, oči, které vidí, mít víc otevřené, snažit se předvídat a řešit. Ale nelitovat a nezoufat. Pes se taky nelituje. Trénuje čich, trénuje sluch, a za pár měsíců většina slepých psů ve známém prostředí běhá tak, že neznalý člověk nepozná, že je pes slepý a v neznámém prostředí jsou opatrnější, ale pohybují se v pohodě.

Myš 16.4.2007 13:45

Taky umím

Konečně mám po práci, tak se můžu přidat k ostatním kolegyním pro královské pobavení Medvídka a ostatních mužů zde, protože ti z toho našeho bláznění mají většinou v lepším případě bžundu, v tom horším infarktózní stav.

Medvěd jeden takový taky zažil.Po matuře jsem měla delší vlasy, docela to vypadalo dobře, ale snad že jsem zblbla z přemíry učení nebo bylo venku horko, prostě vzala jsem nůžky a ostříhala se na krátko. Chudák malej se ze šoku vzpamatovával celou dovolenou, byli jsme spolu v Tatrách ( kde jinde s horolezcem, že?) a kdo nás potkal, ptal se - kam jdete kluci? Mé další nesporné přednosti poněkud přehlíželi. No a protože jsem tvor nepoučitelný, znovu jsem to provedla minulý týden před výletem do ZOO. Aby se mě Zvířetnice moc nepolekaly, chtěla jsem zajít ke kadeřnici, ale nějak nemohla, tak že si ty vlasy zkrátím trochu sama. No, to co jsem si na hlavě vyrobila nemělo chybu, takže kadeřnice mohla nemohla, musela dát do pořádku zubatou kebuli. Takže na výlet jela silně olysalá Myš. Komu není rady, tomu není pomoci ;-D.

Ještě jednou všem moc děkuju za přání a asi vyhodím telefén, protože se mi smazaly další tři zprávy, aniž bych jen tušila od koho jsou, takže fakt nejsem až takový nezdvořák, ale ta technika mi dneska dává zabrat. MOc se omlouvám ;-(.VV

Beda 16.4.2007 14:54

Re: Taky umím

8-o 8-o 8-o  ale... dyť jsi to měla v ZOO takový pěkný :-) R^

Fallowa 16.4.2007 13:36

No,ale když

se rozhodnou něco udělat s vlasy kluci,to je taky něco!Když bylo Radkovi patnáct,začaly se mu vlnit přirozeně vlasy.To nevydejchal starší František a rozhodl se se svými hustými a rovnými blond vlasy něco udělat,protože on,coby starší musí mít vždycky navrch;-€.Oznámil mi,že si dojde k holičce,mé kamarádce,takto pánské i dámské kadeřnici.Dlouho nešel a když konečně přišel,volal na mě ode dveří "mami,nelekni se"!Okamžitě mě napadlo,že nejspíš budu mít doma pankáče s barevným čírem.Ale když synek vešel do obýváku,doslova mi vyrazil dech - on si nechal udělat trvalou8-o,aby měl taky vlnitý vlasy!Jenže trvalá vlasy načechrá a při hustotě jeho vlasů měl na hlavě obrovskou vlnitou blonďatou kouli a vypadal jak Cherubín."Ty si šetříš na magneťák?Už nemusíš - já ti půjčím svou náušnici a vyraž do centra k Interhotelu,Němci blonďatý,modroký,sladký chlapečky zbožňujou,do rána si vyděláš na tři magiče,"zaútočila jsem."Nech si to,ona říkala,že si to do zítřka lehne a vlasy budou normální,ale vlnitý"tvrdil synek."A vůbec,koukni se na sebe,když se postavíš na kufr a připažíš,budeš vypadat jako razítko,"soptila jsem dál.V tu chvíli cvakly dveře a přišel Radek:"Jé,hele vole,co to máš na hlavě?"smál se."Ty jsi blbej",urazil se definitivně František,nepočkal,až dorazí domů hlava rodiny a zalezl do pokojíčku.Musím říct,že druhý den měl fakt krásný,vlnitý vlasy normálního vzhledu a když mu je za tři měsíce na vojně ostříhali,připadal mi jak propuštěný trestanec a od té doby se chodí do kadeřnictví jen nechat ostříhat - jemu vlasy nerostou do délky,ale "košatí".:-)

MaRi 16.4.2007 12:38

Myšičko Irenko

na dálku třesu pravicí a posílám kytičku tulipánů

julča 16.4.2007 12:39

Re: Myšičko Irenko

Také gratuluji Myšičce Myš VVV a všem Irenám-hodně sluníčka a V doma.

Myš 16.4.2007 13:27

Re: Myšičko Irenko

Děvčata hrozně moc děkuju a jsem z toho celá naměkko VVVVVV.

Li 16.4.2007 11:20

Jen tak

Chystáte se někdo v neděli 29.4. na výstavu do Letňan? Budu tam vystavovat  Elišáka ;-D

Vave 16.4.2007 12:24

Re: Jen tak

No, nechystala jsem se, bo jsem o tom nevěděla, ale možná že se ua těchto okolností chystat budu. :-)R^VVVVVV Napiš kdy - kde - jak. ;-)

JanaBa 16.4.2007 10:57

Ja taky, ja taky

se pridam. Me vlasy jsou rovne, barvy komunalni, problemove. Za mlada jsem ke kadernici chodivala s bazlivym tesenim, jestli

se ji konecne podari udelat me tak krasnou, aby ten klacek od vedle se uz jednou na mne podival. No,vzdycky to skoncilo tim, ze jsem se pred zrcadlem rozvzlykala, resignovane ponorila hlavu do vody a sbohem Milosi.

Pak jsem vzala vec do vlastnich rukou, zakoupila kyslicnik a ted teda to bude neco! Napatlano, pockano a ted, ted budu prinzezna Krasomila! Vzala jsem sprchu, sklonila hlavu na prsa a plna ocekavani pustila vodu. Vlasy, vodou ztezkle se zacaly prodluzovat a najednou se pomalu sunuly az pres prsa. Neverici udiv, jezismarja, dyt ja tak dlouhy vlasy nemam!!! Udes a ano, ma upalena krasa sklouzla na dno vany. S tim, co mi zbylo na hlave jsem vypadala jak nove vylihle kuratko, s ubohym, mokrym chmyrim na telicku. Ale blond!

A buhvi, kde je ted konec tomu vypatlanemu Milosovi, kvuli kteremu jsem se na dlouhe mesice takhle zohavila.

Medvídek 16.4.2007 11:15

Re: Ja taky, ja taky

"Barvy komunální"....

;-D;-D;-D To jako že jsi je vyfasovala na obecním úřadě ?;-D