9.5.2024 | Svátek má Ctibor


Diskuse k článku

BTW: Vlasy

Neznám snad jedinou ženu, která by byla opravdu spokojená s tím, jak vypadá, takže se všechny podle svých možností - a odvahy - snaží svůj vzhled měnit směrem k momentálně platnému společenskému a osobnímu ideálu. A co je první na řadě, když žena zatouží po změně? No přece vlasy!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
YGA 16.4.2007 21:34

Re: Re: Re: Re: Re: Re: mimovlasové téma

Já ti nevím, Xerxová - ožužlanou kost teda nedostanu k hlídání, tolik důvěry ke mě to naše psisko zřejmě nemá - ale....venku najitou kládu (vždy minimálně pětikilovou ;-() mi svěří - ale řídě se heslem Důvěřuj leč prověřuj! každou chvíli mě kontroluje, a když mi "nedopatřením" 8-o vypadne z rukou, nevěřícně na mě hledí a pak se vrátí i třicet metrů, sochor ke mě dovleče a podívá se na mě "tím okem co na psa" - je mi jasné, že jsem zklamala důvěru ve mě vloženou a že to dřevisko povleču dál - tak jsem vychovaná panička ;-D! Vezmi si příklad !!

evva 16.4.2007 20:42

Re: Re: Re: mimovlasové téma

Třeba cítí za větší kost i  větší zodpovědnost a potřebuje se o ni  podělit.......  a pak že nemají starosti.....

zana 16.4.2007 22:13

Re: mimovlasové téma

... a když ji, chuděrku, budeš takhle trápit, dopadne jako to slečna ve ftipu o kousek výš...

YGA 16.4.2007 22:33

Re: Re: mimovlasové téma

Taktak - a bude si stěžovat u pana Srstky či paní Kubišové ;-P - a oprávněně ;-D.

Kačer 16.4.2007 18:22

WWWéčkooooo :-)))

dodatečně jsem si přečetla pohádu, poháda dobrý! Těším se na sobotu na pokračování...k tvému dnešnímu parukářskému příspěvku, připomněl si mi, jak se kolikrát divím, proč chlapy nosí tupé...holohlavej chlap nikterak neuráží mé estetické cítění a kolikrát jim to i sluší. Jenže náš bejvalej soused pan Cvrk, byl jiného názoru, tupé nosil, velikosti "šábes deklu" barvy jemně "dozrz" barva na hony vzdálená od jeho normální šedi, která vykukovala z pod paruchně. Manželka mu to tupé prala v pračce, takže po čase schemlonovatělo a evidentně se vysráželo.   

Šel jednou takhle z nákupu, vichr dul a potkal mého tátu, a otec s panickou hrůzou na něj volá "Jindřichu! Vlaje ti temeno!" od té doby jsme tu ohavnost na hlavě páně z Cvrků neviděli a vypadal tuze k světu! :-)

Takže milé wwwéčko, beru pokličky a jdu ti zabřinkat za dnešek a za sobotu!

YGA 16.4.2007 21:26

Re: WWWéčkooooo :-)))

Kačere - takové tupé nosil dětský lékař pan doktor Diblík - byl to celkem šaramantní pán. Nejprve si nechal narůst vlasy vzadu a česal si je do předu přes to letiště - od prvního krčního obratle - vůbec nikdo to nepoznal ;-P;-D. Posléze, když i v zadu to tak moc nerostlo (a hlavně proto, že u nás vanou větry, které ty dlouhé vlasy nadzvedávaly v nevhodnou dobu), háro ustříhl a pořídil si tupé - ač sám měl vlasy téměř černé, tupé bylo - kupodivu - světle hnědé. Zkrátka v zimě v létě na hlavě beranice - taky téměř k nepoznání 8-o8-o. Naštěstí ho to v profesi dětského lékaře nepoznamenalo - byl dobrý doktor a laskavý člověk.

Olčava 16.4.2007 22:05

Re: WWWéčkooooo :-)))

Tedy děvčata, ty ména, to ste si vymyslely né??? Diblík a Cvrk a eště ke všemu tupé;-D8-o;-D

YGA 16.4.2007 22:42

Re: Re: WWWéčkooooo :-)))

No cococo, když může být král Diblík (že WWWčko) - a nikdo se nedivil!, proč ne dětský lékař?!

RenataE 16.4.2007 23:33

Re: Re: Re: WWWéčkooooo :-)))

A já jsem znala jednoho manažéra Diblíka, a ten se vyznačoval tím, že ač přes reality, miloval vláčky. A tak na jedné realitní výstavě měla ta veliká realitka stánek s viaduktem, po kterém tam a zase zpátky jezdil vláček;-D Sukces velikej, ale přes ty obdivovatele se tam nedostali klienti;-D

YGA 16.4.2007 23:41

Re: Re: Re: Re: WWWéčkooooo :-)))

Nó, a v starých osmdesátých pracoval v úžasném družstevním podniku  DRUPOS panský kočí jménem Dibelka - to je taky dobrý ;-D. Po převratu si pronajal mimo jiné prakoviště u brněnského nádraží (dle klepů děvčat, jež byly do něj beznadějně zamilované - některé mu říkali Ďábelka 8-o).

RenataE 16.4.2007 23:46

Re: Re: Re: Re: Re: WWWéčkooooo :-)))

Hihi - prakoviště - tam se musely dít věci;-D

YGA 16.4.2007 23:57

Re: Re: Re: Re: Re: Re: WWWéčkooooo :-)))

Ty jo 8-o - já jsem dnes samej překlep - furt přehazuju písmenka ;-( - nojo, já jsem ten utajený dislektik a disgrafik v jedné osobě - mě to už ani neudivuje. Děkuju za upozornění - já bych si toho snad ani nevšimla :-(. Mám vážné obavy, že od teď budu nacházet našeho ferdíka pouze na prakovišti ;-);-P !

RenataE 17.4.2007 0:03

Milá YGA

to nebylo upozornění, to je vychutnání kouzla nechtěného;-D Mně se nechtěné přihází obvykle v pracovním procesu, takže objednávám vysklená okna a zlakované parkety;-D 

Anka 16.4.2007 17:42

Ale, houbelec, s odpuštěním - KARSIVAN, n na konci, n!!

Anka 16.4.2007 17:38

Vážení a milí,

děkuji vám za rady a potěchu. Asi sami víte, že laskavé slovo je léčivé z podstaty. Abych jen nebrala, tuhle doporučuji všem psím stařečkům, máme to vyzkoušené a hlásíme, že je to úža: Karsival

Dede 16.4.2007 21:15

Re: Vážení a milí,

Měli jsme pro Maxe, souhlasím... Držím palce především paničce a hned potom pejskovi, moc se teď navzájem potřebujete! Dejte vědět, jak se daří! :-)R^V

aida 16.4.2007 21:38

Re: Vážení a milí,

Ahoj, to je překvápko. Všecko nej nej nej!

Kačer 16.4.2007 17:20

Tak hlásím, že jsem opět zde!

okna jsem přežila :-)

Článek mně tuze rozveselil, zvlášť ta vznášející se paruka. Na experimenty moc nejsem, co se týče vlasů jsem "konzerva". Jako malá jsem byla na kluka, pak to nějak vyrostlo, pak jsem šla zase na krátko, ale vzhledem k tomu, že mně ukrutně nesluší ofina, tak mám dlouhý vlas. Barvit se to barvím, páč od 14 let pomalu ale jistě šednu, takže jsem to řešila (resp. matička řešila) hennou, teď jsem hnědá, v létě do zrz, kdybych se nebarvila tak jsem šedivá ouplně ;-D ale časem se na to barvení vybodnu a budu za šedivou squaf.

Rexíkovi přeji, aby si rychle zvykl na novou situaci a Ance málo boulí! Ono je pro pejska stejně nejdůležitější, že jste s ním a máte ho ráda! :-)

evva 16.4.2007 19:24

Re: Tak hlásím, že jsem opět zde!

.......mohla bych se k Tobě připojit? Napsalas to jakoby i za mě  - :-) -  taky jsem přežila nedávno okna, článek mě taky příjemně naladil( i já jse si strašně přála vypadat jako Nšoči). Taky jsem dlouhodobá šedivá ""konzerva", dřív nakrátko, ne ofinu, teď delší, hnědá, výhledově šedivá úplně.  Rexíkovi a Ance přeju to samé. 

Vave 16.4.2007 19:39

Re: Tak hlásím, že jsem opět zde!

Kačííííír VVVVVV, já jsem vás s Brianem viděla v sobotu z auta, s kuželkama, měli jste červená trička, tedy dvounožci měli červená trička, čtyřnožky byly bez. ;-)

Okna máte nová a nemáte taky nové záclony? Já stejně jednou na té křižovatce kvůli Tobě nabourám! ;-);-D;-D;-D;-D

Kačer 16.4.2007 19:49

Re: Re: Tak hlásím, že jsem opět zde!

Jééé! No, to jsme šli buď do Hodkoviček nebo Z Hodkoviček, podle toho, jestli Major Růžena táhla nebo byla mrtvá a táhla taky ;-D záclony mám vyprané, byly původně béžové, teďkonc jsou bílé a v obýváku zatím nemám závěsy, takže mám nejhezčí okna v baráku heč! To jste měli zatroubit, udělat ručkou smyk a zařvat Nazdáááár ;-D

Kačer 16.4.2007 19:56

Re: Re: Re: Tak hlásím, že jsem opět zde!

P.S. Ad kuželky...zasvěceným sděluji, že minulou noc seminář strašení pokračoval! Tentokrát jsem je ovšem nevyrušila, jen jsem je asi 5 vteřin pozorovala jak proti sobě sedí, uši dozádu, tuleň hadr!

Vave 16.4.2007 20:12

Re: Re: Re: Re: Tak hlásím, že jsem opět zde!

Estli ony si něco nevysílají s E.T. 8-o8-o8-o

Vave 16.4.2007 20:11

Re: Re: Re: Tak hlásím, že jsem opět zde!

Kačenko VV, ale já jsem mávala a volala KAČÉÉÉÉÉÉÉÉRRRRR, až jsem málem vypadla z okna autového. :-) Určitě jste vycházeli, bo jste byli gezichty k Hodkovičkám. ;-);-D;-D;-D

Judith Saebel 16.4.2007 16:11

OT pro Aidu a Hanu Williamson

stir the possum (to instigate a debate on a controversial topic, especially in the public area) = nadhodit kontroverzní téma k (veřejné) debatě   stinker =  v Austrálii to může znamenat nepříjemně horký den nebo období, otrapu/protivu/opovrženíhodnou osobu, anebo obtížný problém (obtížnou situaci)    eejit (ijit je fonetický přepis, to byl včera překlep) = slovo je z irštiny a znamená to něco jako blbec (vůl/idiot)  S tímhle slovem jsem se setkala v irské beletrii, ne v každodenním životě 

anyroad = anyway = něco jako v každém případě nebo každopádně anebo když chcete pokračovat tam, kde jste přestali např. mluvit.  Používáno v severní Anglii a Irsku, a pochopitelně v beletrii.

cunning as a shithouse rat = nic lepšího než vykuk mě nenapadá

(crafty, deceptive, shrewd) = pan cenzor mi nepustil některé sprosté, i když přesné překlady

Dede 16.4.2007 16:55

Re: OT pro Aidu a Hanu Williamson

Díky moc milá Judith! Bude se určitě hodit :-)V

Medvídek 16.4.2007 17:08

Re: Re: OT pro Aidu a Hanu Williamson

Hodit ? Ty chceš Dede v nepříjemně horkých dnech nadhazovat otrapům/protivům kontroverní témata k veřejné diskusi ? A ještě englicky ? ;-D;-D;-D;-D Mimochodem "anyroad" je pěkný, to jsem nikdy neslyšel.:-)

aida 16.4.2007 21:37

Re: OT pro Aidu a Hanu Williamson

Judith, dík - nějak tak jsem to tipovala, jen jsem nemohla najít elegantní a výstižný opis.

Jak jsem psala už včera, opravdu dělám jen odborné texty, tam je "vocabulary" někde úplně jinde... Navíc, australská angličtina je pro mě fakt španělská vesnice - pamatuju, že před pár lety jsem měla co do činění s nějakým materiálem z australského zasedání Codex Alimentarius a nejmíň tři dny jsem na to koukala jak zjara, než jsem pochopila, o co asi tak zhruba jde.:-/

zana 16.4.2007 22:25

Re: Re: OT pro Aidu a Hanu Williamson

před asi patnácti lety nám zaměstnavatel pořídil víkendové kurzy angličtiny (joj, to byly časy ;-)). Dělala to - moc dobře - česká firma, měli svoje české lektory a k nim spoustu cizích, native spíkrů, ti se strašně střídali. Jezdilo se do takovéhop zvláštního hotelu, který měl pokoje všechn myslitelných kategorií a fungovalo to klasicky - kdo dřív přijde, ten líp spí. Jednou mi nepřijela parťačka a tak jsem jaksi zbyla. Nakonec mi slavnostně oznámili, že když jsem lichá, dají mě na dvoulůžák s lektorkou. Myšlenka, že budu mít luxusní pokoj, se mi vcelku zamlouvala, ale jen do chvíle, než jsem zjistila, že je tam manželská postel8-o:-(.

Takže jsem ty dvě noci spala téměř v náruči Australanky, se kterou jsme se viděly poprvé v životě. 8-o8-o

YGA 16.4.2007 22:52

ad v náruči Australanky, se kterou jsme se viděly poprvé v životě.

No, to nevadí - hlavně že jste si jinak porozuměli ;-D