30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

BTW: Psí rvačky

Je to jedna z odvrácených stránek soužití se psy. Za normálních podmínek, tedy chodíte-li se psem ven, s tím nebezpečím musíte počítat a nějak se mu postavit. Ano, mluvím o psích rvačkách.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Velká kočka 8.11.2008 11:38

A počasí???

Po třech slunných dnech na začátku týdne a následujících třech nocích s jinovatkou se přihlásilo Götebořské počasí, to jest začalo pršet a foukat a vůbec. :-/;-€ Ale všechno to asi na nás vypršelo na naší včerejší večerní procházce s Garykem, můj kabát byl durchumdurch a stejně tak Garykův kožich. A v novinách nám vyhrožují že bude ošklivá zima plná sněhových kalamit. Náledí už si v určitých oblastech Švédska automobilisté zažili v posledních dnech.

Jo a už jsem se taky natáhla. Nebylo to přímo náledím, ale pod lesem odvádějí vodu přikopem a je tam zabudovaná roura z umělé hmoty. Byla kdysi zakryta zeminou ale tu voda stačila odplavit. Mírně ojíněna byla odhalená roura jaksi kluzká a tak hůlky nehůlky už jsem ležela na boku v trávě. Vždycky když upadnu tak chvíli ležím a probírám celé tělo od hlavy k patě. Když nenajdu žádné změny tak se pomalu začnu sbírat se země. Pomalost není záměrná ale rychleji to prostě nejde. Jen se dostat do kleku na bolavá kolena vyžaduje svůj čas a další čas si vyžádá dostat se z kleku do stoje. :-/;-D A co myslíte že v této situaci udělal Garyk ? Jo Garyk, ten se na mne naprosto vykašlal, ani si k ležící paničce nepřišel čuchnout. Einstein mi alespoň přišel ukrást čepici s hlavy, což si vyžádalo že ke mně ležící a hekající přijít musel. ;-);-D;-D 

Jakub S. 8.11.2008 21:30

Re: A počasí???

Ta roura je ale trubka. Trpí taky nějakou averzí k imigrantům, co? Kdoví esli si taky nemyslí, že možná neumíš číst. Jak ten úředník - to se nezapomíná. Bav se jinak, prosím tě! A neboj - bude hůř! Teda líp.

Pitrýsek 9.11.2008 13:54

Re: A počasí???

Lituji, Velká kočko, že nemám tak dlouhé ruce, abych Ti mohla pomoci vstát.

MaRi 8.11.2008 11:27

zájemci o literaturu faktu

zaskočte sem a pokusme se odhadnout, kolik by toho bylo potřeba

zana 8.11.2008 15:00

Re: zájemci o literaturu faktu

prej literatura faktu;-D;-D

MaRi 8.11.2008 15:03

Re: zájemci o literaturu faktu

8-o noané?

veram 8.11.2008 11:03

hele, lidi,

nechte chvilku zmatku, na oplátku já vám zazpívám ...pamatujete na tuhle písničku? No, zpívat vám nebudu, ale je škaredě, prší, je pošmourno, víte co, pojďte si povzpomínat na ty, co je jim ouvej! Moc myslím na Jiřinu, co není z GB, ale nějaké problémy má i Jakub, o Štětince nevím, co a jak, Yga nám choří a jistě i někdo, o kom nevíme a tak držím palce a všem posílám VVVVVV

Jovovi 8.11.2008 11:19

Re: hele, lidi,

VVVšem marodům držíme palce a naše Béďová drápky.R^R^VVVV

veram 8.11.2008 12:02

Re: hele, lidi,

Jovásci, kdopak je to naše Béďová?

Jovovi 8.11.2008 13:33

Re: hele, lidi,

:-D Je to naše korela, která měla být kluk Béďa, ale pak začala snášet vajíčka, tak je to Béďová.:-D

MaRi 8.11.2008 11:25

Re: hele, lidi,

Hele synku, za malou chvilinku, pro pusinku přijde holka tvá...  Přidávám se, milá veramVV

Jakub S. 8.11.2008 13:59

S l e č n a tvá. Krása, pořád!

A já nemám nic zatím smrtelného. Ale zato vícero drobností a vějíř je furt širší. Ale jede se dál!

MaRi 8.11.2008 14:16

Re: S l e č n a tvá. Krása, pořád!

Jakoubku, dík za upřesnění :-). A drž se!

Dede 8.11.2008 11:31

Re: hele, lidi,

Pro marody a marodky :-)R^R^R^V

zana 8.11.2008 11:42

Re: hele, lidi,

já takyVVVV

Velká kočka 8.11.2008 11:45

Re: hele, lidi,

Přejeme rychlé zlepšení všem kdo mají nějaké trápení. VVVVR^VVVV Pac a pusu!!!

Louk 8.11.2008 13:03

Re: hele, lidi,

R^VR^

Hanča 8.11.2008 16:26

Re: hele, lidi,

Pro všechny marody R^R^ na to, aby se jim podařilo choroby hnusné co nejdřív přeprat a odehnat! - Štětinka je snad v pořádku, soudím podle toho, že chodí do práce. Ale znáte to, stále se snaží pomáhat na všech frontách, tak preventivně i pro ni R^V.

Zdena b.p. 8.11.2008 19:52

Re: hele, lidi,

Já taky myslím na všechny potřebné. Zrovna v poledne u oběda jsem vzpomínala na Jiřku z GB. Ale už delší dobu jsem taky nečetla Bedu a Dalmatina a Zuzku, Ale té jsem volala telefonem a moc vás pozdravuje.

Hana W 9.11.2008 2:39

Re: hele, lidi,

Vis, Veram, zrovna jsem nedavno na Jirinu taky myslela. Vsem drzim palceV

Velká kočka 8.11.2008 10:37

Pár dní jsem tu nebyla a vidím že o mnoho přicházím

Těm dvěma rvačkám Garyka s nejlepším kamarádem zvaným Zingo nepředcházelo žádné varování. Krásně si hráli jak to dělají už od svých tří měsíců a hra přešla rychle ve rvačku. Garyk nevrčí ale když po něm Zingo neurvale šlape až to bolí, tak začne hlasitě klapat zubama jako krokodýl. Zingo vůbec nijak nevaruje a začne se hned rvát. A taky se rve dál a neakceptuje že Garyk leží na zádech v pozici "vzdávám se". A to se mi nezdá normální. Nedělají majitelé nevědomky nějakou chybu? Jejich minulý labrador Rufsen nebyl nikdy na volno, po několika rvačkách už ho vodili jenom na vodítku. Nebo dělám nějakou chybu já? Garyk sám není agresivní ale brání se, když je napaden. Teď se snažím ze všech sil potlačit jeho závislost na kamarádech, kterou si během dosavadního života vytvořil. On mne totiž poslouchá když jsme sami, ale zdrhá jakmile se objeví nějaký pes. A je-li to pes neznámý může to být problém. Já pro něho nejsem to nejnapínavější stvoření ale to jsou právě jiní psi. Brumlovi i Einsteinovi jsem házela balonek, který mi radostně přinášeli, to byl téměř jejich "godis" neboli mňamka. Na kursu s Garykem jsem se dozvěděla že je to hra pro psa velice stresující a tak jsem s ní ani nezačínala. Teď toho ovšem lituji. Měli vůbec pravdu? Vůbec je vychovávání psa, který se bojí zvuků velice těžké, málokdy mohu dopředu předpokládat čeho se vyděsí. Jinak se chová naprosto suveréně a sebevědomě ale strach ho promění v někoho jiného. V poslední době začal taky štěkat na blížící se osoby a nebo mě nadává když ho nepustím za nějakým psem a snažím se aby se za ním nehnal a nevláčel mě za sebou ale šel pěkně u nohy. Já na soukromé konsultace a práci s ním nemám, to tady stojí tisíce korun. A tak se mu teď pokouším vnutit balonek a nějak odvést jeho pozornost. Tu radost ze hry s jinými psy mu asi nenahradím. Zkrátka jsem se za všechny ty roky nenaučila rozumět malým chlapcům, jak nám bylo jednou vyčteno naším kloučkem, a velkým psům jak jsme potom sami dodávali.

Jakub S. 8.11.2008 11:20

No sláva, u Gótů nevymřeli! Přísahám, že mě poslední dny párkrát začalo vrtat hlavou,

co s tou robou je!

Dede 8.11.2008 11:29

Re: Pár dní jsem tu nebyla a vidím že o mnoho přicházím

Milá Velká kočko, podle toho co píšeš si myslím, že Zingo má problém a pokud se jeho majitelům podařilo vychovat rvavýho labradora jednou, tak se tak klidně může stát i podruhé. Nezapomeň, že psi především poslouchají pánovy myšlenky a teprve potom povely. Oni ho klidně mohou kárat za rvačky a špatné chování, ale pokud jsou v hloubi srdce hrdí na to, jakého mají "ostrého" psa a jaký je to chlapák, bude pes poslušen jejich vnitřní pýchy a nikoliv formálních příkazů. Tady samozřejmě nemluvím o jednorázové neposlušnosti, ale o celkové atmosféře, ve které je pes vychováván.

Pokud jde o Garyka, tak se jeho touze po psích kamarádech nediv - moji psi dávali venku přednost psům někdy do tří let, teprve potom se to začalo otáčet a byli radši se mnou a k jiným psům si jenom odběhnou. Míček je fajn, když budeš mít ten na provázku (dohodíš s ním dál), tak Garyka hezky vyběháš a stres v tom nevidím. Psi vědí, že je to hra, stejně, jako když běhají za laserovým světýlkem. Když štěkají nebo se rozčilují, že neházíš dost rychle, tak je to napětí, adrenalin... ber to jako kompenzaci ulovené slepice ;-P Mně míčky pomáhaly odvádět pozornost hlavně od možné zvěře v okolí, to mám pořád u Nazgúlů nezvládnuté.

Ten strach je problém. Při klidném přístupu se to asi s věkem zlepší, také budeš lépe předvídat, protože se budete mnohem lépe znát. Neboj, ono je to jako s dětmi. Radosti a starosti v jednom klubku...:-)V

ASTRA 8.11.2008 14:04

Re: Pár dní jsem tu nebyla a vidím že o mnoho přicházím

JÁ ŽASNU, DEDE, KDYŽ TO TADY VŠUDE PROČÍTÁM A KOUKÁM, JAK JE TO PĚKNÝ. PROTOŽE JSEM INTERNETEM TEPRVE MÁLO POLÍBENÁ, JSEM JAKO ALENKA ZA ZRCADLEM A POŘÁD SE JENOM DIVÍM. STRHÁVÁ MĚ OBROVSKÝ NADŠENÍ, CO VŠECHNO MĚ ASI JEŠTĚ S INTERNETEM POTKÁ. MÁM RADOST. JO, A OMLOUVÁM SE, ŽE PÍŠU VELKÝ PÍSMENA. LÍP SE MI TO ČTE, ŠPATNĚ VIDÍM. :-D   ASTRA

Xerxová 8.11.2008 14:11

Re: Pár dní jsem tu nebyla a vidím že o mnoho přicházím

NA  VELKÁ  PÍSMENKA JSME ZVYKLÍ,  LENKA S.  TAKY JINAK NEPÍŠE A MY SE TAKY SNAŽÍME ;-)

veram 8.11.2008 14:39

Re: Pár dní jsem tu nebyla a vidím že o mnoho přicházím

AHOJ, ASTRO,

MOŽNÁ BYS MOHLA ZKUSIT TOHLE: JESTLI SE NA INTERNET DOSTÁVÁŠ PŘES EXPLORER - TEN MÁ ZNAK MODRÉ MALÉ e SE ŽLUTOU PENTLÍ - TAK VLEVO NAHOŘE NAJDEŠ ŘÁDEK, KDE JE NAPSÁNO V OKÝNKÁCH VEDLE SEBE : SOUBOR ÚPRAVY ZOBRAZIT OBLÍBENÉ ....

ŤUKNI POMOCÍ LEVÉHO TLAČÍTKA MYŠI NA "ZOBRAZIT", OTEVŘE SE TI OKNO A V NĚM ASI NA OSMÉM ŘÁDKU JE "VELIKOST TEXTU". NA TO ŤUKNI A VYBER NEJVĚTŠÍ. TŘEBA SE TI TO BUDE ČÍST LÍP. NORMÁLNĚ JE TO NASTAVENÉ NA "STŘEDNÍ"

JESTLI MÁŠ JINÝ PROHLIŽEČ, NAPIŠ, NA JAKOU IKONU - OBRÁZEK - KLIKÁŠ, KDYŽ SE DOSTÁVÁŠ NA INTERNET A POPÍŠU TI, JAK SE TO DĚLÁ.

ASTRA 8.11.2008 21:57

Re: Pár dní jsem tu nebyla a vidím že o mnoho přicházím

AVE VERAM, DÍK ZA RADY, ALE TOHLE ,CO MÁM, TO MI STAČÍ. KOUKÁM, ŽE SE VYZNÁŠ. NEVÍŠ, JAK BYCH SE DOKÁZALA ODHLÁSIT Z EMAILŮ? KDYŽ TO UDĚLÁM, VŠECHNO ZMIZÍ, ALE HESLO TAM ZŮSTANE A NEJDE DÁT PRYČ. CO DĚLÁM ŠPATNĚ? VÍŠ TO?

veram 8.11.2008 22:16

Re: Pár dní jsem tu nebyla a vidím že o mnoho přicházím

To bych toho asi potřebovala vědět víc. Co přesně znamená odhlásit se z emailů? To chceš úplně zrušit nějakou adresu, nebo potřebuješ smazat nějaké zprávy? Jaký email používáš, t.j., co máš v adrese za zavináčem - tím zakrucánkem?

astra 9.11.2008 13:03

Re: Pár dní jsem tu nebyla a vidím že o mnoho přicházím

ZA ZAVINÁČEM MÁM EMAIL. CZ    ODHLÁŠENÍM MYSLÍM TO, ŽE KONČÍM S PSANÍM EMAILŮ A CHCI SE ODHLÁSIT Z POČÍTAČE. NEMUSELA BYCH, ALE CHCI. OPAKUJU TI - KLIKNU NA SLOVA "ODHLÁSIT SE", ZMIZÍ VŠECHNO, ALE HESLO - TJ.TEČKY - ZŮSTÁVÁ. A TO JE TO, CO MI VADÍ. PORADÍŠ MI?  ;-(

ASTRA 8.11.2008 22:10

Re: Pár dní jsem tu nebyla a vidím že o mnoho přicházím

Tak se koukni, jak jsem šikovná. teď můžu psát malý a jsou velký. To je skvělý. Díky, ALE TAKHLE BYCH TADY FAKT ČNĚLA. JENŽE zase se budu muset učit psát velká písmena po tečce, ale to je fuk. tak ještě jednou - DÍKY!     ;-D