20.9.2021 | Svátek má Oleg


Diskuse k článku

BTW: Psí rvačky

Je to jedna z odvrácených stránek soužití se psy. Za normálních podmínek, tedy chodíte-li se psem ven, s tím nebezpečím musíte počítat a nějak se mu postavit. Ano, mluvím o psích rvačkách.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Louk 8.11.2008 13:14

Re: U nás stále prší,

To je šikovný Tádoš - zvonka pozná :-). Tady mám strašný mezery. Kdyby ti nezvedení opeřenci aspoň chvilku postáli. I když bylinky neprchají, taky jsem na ně šla s atlasem a taky marně. Nadšení mi sebralo okoličnaté bejlí. Dle zdejší nápovědy od jisté doby říkám "typický brslen" ;-D. A nakonec, co je po jménu, hlavně že se oko potěší ...:-)

Xerxová 8.11.2008 14:09

Re: U nás stále prší,

Koukám, že brslen se ujal ;-D

Jakub S. 8.11.2008 21:22

No - tak... okoličnatý brslen, to by byl nářez...

S botanikem by to mohlo praštit, tož s tím opatrně. Nepřítel naslouchá.

Jakub S. 8.11.2008 13:55

Zadrž - v šesti ho dáte na ornitologii na PřF?

A já jsem dost dlouho přemítal, proč by neměl jako rozlišit brabce od zvonku na dveřích...

LENKA S 9.11.2008 0:32

JAKUBE, MŮJ JIŘÍ ASI PŘED TÝDNEM NAFOTIL PŘÍMO CELÉ PTAČÍ STUDIE. A TĚCH PTAČÍCH, NIKOLI DVEŘOVÝCH ZVONKŮ JE TAKM HAFO.

CHCEŠ-LI POŠLU TI TY OBRÁZKY, ABY  SES  MOHL PŘED  SVÝMI MPRCKY  POCHLUBIT NOVÝMI ZNALOSTMI

Jakub S. 9.11.2008 11:30

JÓ, PROSÍM - Ď!

Xerxová 8.11.2008 14:08

Re: U nás stále prší,

jo, ať žije ptactvo. Mě před chvilkou naštval strakapoud, neboť bušil do zábradlí na balkóně před kuchyní. Vyplašila jsem ho, neboť jednak rezonoval celý barák, jednak nemusíme mít omlácené zábradlí. Urazil se a pokračuje v práci na jeřabině. Asi je tak inteligentní, že ví, že jsem koupila 6 lojových koulí a kilíčko slunečnice a domáhá se vyndání krmítek a zahájení krmné sezóny...

Tak nevím, mám podlehnou nátlaku opeřenců???;-D;-D

Jovovi 8.11.2008 14:11

Re: U nás stále prší,

:-D Není ještě moc teplo?

Xerxová 8.11.2008 14:14

Re: U nás stále prší,

Já jim to taky říkám ;-P. Ale třeba v Anglii jsme se setkali s celoročním dokrmováním ptáčků... takže určitě jim to neuškodí... Jen dřív začne ten slunečnicový binec. 

zana 8.11.2008 14:59

Re: U nás stále prší,

Od úterka se má ochlazovat, tak by už mohli trénovat;-).

Xerxová 8.11.2008 15:04

Re: U nás stále prší,

Však už trénujou ;-D. Tři naplněná krmítka a tři zavěšené lojové koule jim musí stačit. Betka zodpovědně asistovala a její pohled říkal: " tak nejen masíčko pro ty pichlavý bestie, ale ještě lojové kouličky pro opeřené bestie... chudák já...";-D;-D

zana 8.11.2008 15:05

Re: U nás stále prší,

No jo, ale ona nebude ani vyž ranej ježek, ani otylej fogl - bude krásná a štíhlá;-)

Apina 8.11.2008 18:01

Re: U nás stále prší,

Jo strakapoudi, to jsou filutové. U našeho letního domečku máme také krmítko - na starém kmeni (kdysi dávno špendlík) přímo před kuchyňským oknem. I když tam mají stravu (hlavně ovesné vločky) pouze od jara do podzimu - v zimě tam nejsme a tudíž se ptactvo bohužel musí přesunout jinam. Snad ale pomůžeme alespoň s výchovou ptačí mládeže. Nicméně i v létě je krmítko hojně navštěvované - hlavně sýkorky (nejméně 3 druhy), pěnkavy, brhlíci, další jiní ptáčci a strakapoudi. Strakapoudi (máme tam nejméně 3 páry) jsou dokonce tak drzí, že když potrava dojde, vyhodí z krmítka misku, na které je jim servírováno. Na rozdíl od malých ptáčků na to mají sílu. Dělají to pravidelně, když v misce zbývá příliš málo, šup s ní ven, jednou jsem je viděla na vlastní oči. JInak nás občas nevštěvují i praví datlové, letos sojky, častí jsou drozdi a hodně strak.

Mimochodem, babička tam sedávala hodně často, jednou jí tam máma dala záclony (asi produkce DDR)  přes celé okno, jako ve městě. Když se jí zeptala, zda se jí to líbí, odpověď byla jednoznačná - nelíbí, nebylo totiž vidět ven. Od té doby jsou tam opět jen po stranách záclony, které háčkovala má prababička. Babička měla pravdu, jsou nejlepší, je jimi vidět ven na zahradu i na krmítko. Problém je jen jeden, záclony pomalu začínají odcházet a nové nikdo neuháčkoval. Prababička to totiž neháčkovala z bavlnky, ale z bílých nití. Jestli se za nějakých více než 20 let dočkám důchodu, asi si tím budu muset začít krátit chvíle, jenže naučit se je pro leváka v pravorukém světě hodně těžké.

LA 8.11.2008 16:50

Re: U nás stále prší,

To chce vydržet, časem se Táda dostane do věku, kdy veškeré ptactvo bude dělit na jedlé a nejedlé. ;-)

Hana W 8.11.2008 19:22

Re: U nás stále prší,

Kdyz byl jeden muj synovec v Olomouci asi tak Tadoskova veku, tak nemel zrovna nejlepsi rozlisovaci schopnosti. Mucha (tedy cesky moucha) byla mucha a ptacek byl velka mucha. Se stejnou logikou moje maminka byla babicka a muj tatinek byl velkej babicka.Ale vyrostl z neho celkem chytry kluk;-)

zana 8.11.2008 19:40

Re: U nás stále prší,

Když to lítá, je to mucha:-).

Vave 8.11.2008 21:25

Re: U nás stále prší,

Obě! R^;-D;-D;-DVV

Jakub S. 8.11.2008 21:26

Ale no co co - - -

prostě dvojková soustava, ne?! Neprogramovali jste v tom? No. Německy to byl taky Binaersystem. Od slova binec asi.

LENKA S 9.11.2008 0:26

VAVE, POSÍLÁM TI MAILEM NĚJAKÉ OBRÁZKY, CO MŮJ JIŘÍ NAFOTIL PŘED TÝDNEM. POPÍŠUNJE, ABYS VĚDĚLA. JSOU TO SIC JEN SÝKORKY A ZVONEK ALE PARÁDNÍ STUDIE.

ZATÍM JSEM FOTKY  NIKAM NEVYVĚSILA   A JEN  DOUFÁM, ŽE  TI DOCELA  NEUCPU  SCHRÁNKU.

Pitrýsek 9.11.2008 13:48

Re: VAVE, POSÍLÁM TI MAILEM NĚJAKÉ OBRÁZKY, CO MŮJ JIŘÍ NAFOTIL PŘED TÝDNEM. POPÍŠUNJE, ABYS VĚDĚLA. JSOU TO SIC JEN SÝKORKY A ZVONEK ALE PARÁDNÍ STUDIE.

No ale to je dost vážný nedostatek Lenko. Nebo si myslíš, že ostatní fotečky ptáčků nechtěji vidět?

Pitrýsek 9.11.2008 13:50

Re: VAVE, POSÍLÁM TI MAILEM NĚJAKÉ OBRÁZKY, CO MŮJ JIŘÍ NAFOTIL PŘED TÝDNEM. POPÍŠUNJE, ABYS VĚDĚLA. JSOU TO SIC JEN SÝKORKY A ZVONEK ALE PARÁDNÍ STUDIE.

LENKO, ALE TO JE CHYBA. PÍŠEŠ TADY, ŽE MÁTE PTÁČKOVÉ OBRÁZKY A CO TI OSTATNÍ. CO BY CHTĚLI NAHLÉDNOUT? ZAMYSLI SE, PROSÍM!!

zana 9.11.2008 14:10

Re: VAVE, POSÍLÁM TI MAILEM NĚJAKÉ OBRÁZKY, CO MŮJ JIŘÍ NAFOTIL PŘED TÝDNEM. POPÍŠUNJE, ABYS VĚDĚLA. JSOU TO SIC JEN SÝKORKY A ZVONEK ALE PARÁDNÍ STUDIE.

LENKO, JÁ BYCH TAKY MOC CHTĚLA PTÁČKY, PROSÍM NEMOHLA BYS JE VYVĚSIT?:-) DĚKUJU!!

Louk 9.11.2008 16:15

Re: VAVE, POSÍLÁM TI MAILEM NĚJAKÉ OBRÁZKY, CO MŮJ JIŘÍ NAFOTIL PŘED TÝDNEM. POPÍŠUNJE, ABYS VĚDĚLA. JSOU TO SIC JEN SÝKORKY A ZVONEK ALE PARÁDNÍ STUDIE.

PŘIDÁVÁM SE S PROSBOU O VYVĚŠENÍ FOTEK. A BOBR BY NEBYL? :-)

LENKA S 9.11.2008 23:34

AHOJ, LOUK, JE MI LÍTO, ALE MŮJ JIŘÍ ZVEŘEJNĚNÍ PRÁVĚ TÉHLA FOTKY ZAKÁZAL

PRÝ JE  TO V ZÁJMU  BOBŘÍHO KLIDU A  UTAJENÍ.SI MÁ PRAVDU. TAKY  VÍM, KOLIK  LÍTÁNÍ A  ČASU MU PRÁVĚ TEN  BOBR  VZAL. MRZÍ MNE  TO, ALE  FOTKU   BOBRA  DOSTALY   OD JIŘÍHO POUZE DVĚ OSOBY - JEDNOU E NAŠE MLADŠÍ  DCERKA, DRUHOU   JSEM SMĚLA  ODESLAT KAA , KTERÁ  MOC   TOUŽÍ PRÁVĚ  BOBRA  VYFOTIT. VÍC JIŘÍ NEDOVOLIL, BOHUŽEL,.   JÁ NEMOHU JEHO  ZÁKAZ  PORUŠIT. KVŮLI SVÉ ZBRKLOSTI A  PC NEUMĚNÍ, NEMÁM PŘÍSTUPOVÉ  HESLO KE  SPRÁVCI, TAKŽE  BY  SE  SNADNO  MOHLO  STÁT, ŽE BY MI   JIŘÍ  PŘÍSTUP  NA  FOTOSTRÁNKY  ZABLOKOVAL, KDYBYCH  HO NEPOSLECHLA.

Velká kočka 8.11.2008 12:29

Já se tak těším

Martina je až v pondělí ale my budeme baštit husičku už dnes. Peče ji syn, zelí bílé i červené už má hotové, a teď ještě bramborové knedlíky. A protože na matku už se nedá spolehnout, objednal si malý dortík ale tají jaký. Za chvíli vyrážíme jenom já a Garyk, Laila zůstane doma a promění se v hlídacího kočkopsa. A určitě dostanu domů vejslužku, pochutnám si i zítra. Ale když je člověk sám tak jídlo tak nechutná jako když hodujeme s někým. Takže to pravé potěšení to bude právě dnes.:-D:-D:-D

Přeji i vám dobré chutnání a pokud možno ve velkém společenství!!! A zrovna husa to být ani nemusí. ;-):-P;-P

zana 8.11.2008 12:38

Re: Já se tak těším

Velká kočko, užij si toV.

veram 8.11.2008 12:44

Re: Já se tak těším

Dobrou chuť a užij si to!

Jovovi 8.11.2008 13:37

Re: Já se tak těším

:-D Přejem Velká kočko dobrou chuť. My měli nadívané kuřátko  se zeleným salátkem.;-P

tapuz 8.11.2008 16:33

Hezkého Martina

U nás bude kachnička, zelí kyselé a knedlíčky houskové. Takhle to znám už od dětství.

Velká kočko, přeju dobrou chuť a příjemnou zábavu. A všem tady přeji už v předstihu pěkného Martina. Přátelé, začíná zima, a to znamená, že taky začíná ubývat a blíží se ke konci!

Hana W 9.11.2008 2:24

Re: Já se tak těším

Jee, husicka. Budu muset udelat misto na Martina na Stepana. Tady se slusna husa nekoupi. Je to tuhy a malo tuku. Doufam, velka kocko, ze hostina se synkem se vydarila. A preju slusne pocasi.