Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

USA: Volby 2020

Prezidentské volby minulý rok v USA jsou pro běžného českého člověka velmi nečitelné, protože z hlavních sdělovacích prostředků se nelze dozvědět o dění v jediné světové velmoc poslední roky takřka nic. Důvodů tohoto tristního stavu je hned několik, což je ale jiné a velké téma.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
RV

Konec dobrý - všechno dobré. A je skvělé, že na straně pokroku jsou i sdělovací prostředky, nadnárodní společnosti, nejbohatší lidé světa. :-)

0 0
možnosti
Foto

Jsem životem ostřílený chlap a ledacos jsem už v životě zažil, ale vaše upřímná slova mě dojala k pláči.

:-)

0 0
možnosti
TK

Den co den, tedy každý den, tady vychází minimálně jeden článek na toto téma, člověku je z toho až špatně. Tak nevím, proč autor píše, že se v Čechách o tom nepíše. Píše se o tom tolik, až je to nechutné. Prostě si z toho někteří dělají živnost. Když vyhrál Obama, pan Ulč snad obden psal článek, že není opravdový černoch a že se nenarodil v USA a tudíž nemůže být presidentem. Nyní podobně smýšlející ale opravdu píší každý den na téma, že volby vyhrál poctivec Don.

0 0
možnosti
Foto

Autor to vyčítá hlavním sdělovacím prostředkům.

Což je relativní. Pro mě třeba NP opravdu je jedním z hlavních sdělovacích prostředků :-).

Ale počtem diváků/čtenářů to myslím neplatí.

0 0
možnosti
Foto

Mám v USA kamaráda, je tam už několik let a jezdí kamionem po celých státech. V létě přijel na měsíc domů, koukali jsme na zprávy v tv a jenom kroutil hlavou a říkal: Z toho co vidím a slyším je pravda tak 20 procent.... Kampaň proti Trumpovi ve sdělovacích prostředcích jako prase, zřejmě celosvětově, přitom po celé Americe u normálních pracujících lidí nesmírně oblíbený a jasná volba - ale radši se to neříká moc nahlas!!!! A potom ty volby - čistej podvod a všichni to tam vědí, ale není ochota to řešit ( pálit si prsty ).

0 0
možnosti
JK

20% by bylo ještě dobré. Já bych to odhadl tak na 5% ...

0 0
možnosti
JU

J23a88n 25U35r63b51a88n

2. 2. 2021 2:57

Zase ty kydy o ukradenych volbach, jen neustale papouskovani toho, co Trump vykladal uz pul roku pred volbama. Demokrati by museli bejt geniove, aby v takove mire dokazali zmanipulovat volby a jeste k tomu uplatit vsechny soudce a statni zastupce, co v USA jsou. A demokrati geniove nejsou! Ovsem takovy vydlabany kanoe, jako je pulka republikanu, taky ne. Republikanska strana ma a bude mit tezky problem, diky Trumpovi a diky tomu, ze ho nechala 2x vyhrat primarky. Bud bude schopna stat se konsolidovanou pravicovou, skutecne konzervativni stranou, nikoli hordou hnedych bojuvek nebo se nejspis rozstepi. A to je skutecny budouci problem USA, ze pravice bude nadale oslabovat a levice si bude moci delat zcela co bude chtit, Ostatne ztrata vetsiny v obou komorach parlamentu uz je jasnym signalem a mela by republikany hoodne varovat. Pence je docela dobrej chlap a vazny kandidat na pristiho presidenta - a pritom ho cast republikanu chtela lyncovat.

0 0
možnosti
JS

Já bych řekl, že to ukazuje, že volby skutečně v pořádku nebyly - pokud byly skutečně porušeny (byť třeba formální pravidla) a žádný soudce se v tom nechtěl z nějakých důvodů zapojit, je to z mého pohledu změna pravidel v průběhu hry. A to by se u voleb stávat nemělo.

0 0
možnosti
LN

Díky za přiblížení problematiky voleb v USA. ;-)

0 0
možnosti
EN

No ze by zrovna tohle bylo "priblizeni" se rict asi neda. :-)

0 0
možnosti
Foto

Jedná se o rozdílný postoj ve vnímání světa, jeden postoj je globalistický-odnárodněný-kosmopolitní, jedná se o lidi, kteří nemají žádnou úctu k vlasti, rodnému městu nebo vesnici, tradici, ti, co jsou doma "všude", nedělá jim problémy žít kdekoliv a přijímají liberální levicové postoje, islamismus, gender-šílenství a neomarixsmus.

Na druhé straně jsou lidé vlastenečtí, kteří mají vztah k vlasti, zemi, městu či vesnici, kde žijí, milují tradici země, kde žijí, milují svou rodinu a tradici, ve které se narodili, a kde žijí. Biden je kosmopolita, neomarxista, Trump je vlastenec a to neomarxistické věrchušce tolik moc vadí.

0 0
možnosti
Foto

Já jsem mimo jiné evropský, alsaský a moravský vlastenec, občan ČR a matičky národů EU dobrotivé.

Co se děje v banánové republice USA je sice vzhledem k jejich vojenské moci mrzuté, ale jako Evropana mne to zase až tak nepálí.

EU First!

0 0
možnosti
Foto

Odpůrci Trumpa i tak budou stále věřit na zázrak, jaký se ještě nikdy nestal.

0 0
možnosti
RL

Zato voliči Bidena se dočkají takového překvapení, jaké ještě v životě nezažili. Však uvidíte... ;-D

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz