24.5.2022 | Svátek má Jana


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
victorius 30.12.2008 3:46

Re: Je třeba se zařídit podle toho,

No když podle pana docenta muslimové té své snůšce kydů tak věří, tak katolíci nesporně svojí taky, dyť je to stejnej homo homini sapientis. Si přečtěte starej zákon, to je samá genocida.

Bořek 30.12.2008 3:53

Re: Je třeba se zařídit podle toho,

Jenomže,kdy byl sepsán starý zákon?Teď je však 21 století!

Kanuk 30.12.2008 5:30

Re: Je třeba se zařídit podle toho,

Myslím, že kdyby se našel nějaký hecíř, jako byl Hitler, tak by se třeba i na to vraždění dali. Jak je to dlouho, co přestali upalovat čarodějnice? A jste si jist, že nějaký ten US mariňáček si nemyslí, že dělá bohulibou práci, když nějakého machometána pošle k Alláhovi? Jinak, ne že bych byl proti tomu. Jenže s těmi machometány je potíž, ti znají jen vítězství nebo smrt. A to je názor nejen můj. Bylo to řečeno i ve filmu o nějakém machometánovi, co bojoval proti Italům, někde v Sev. Africe. Toho machometána tam hrál A. Quinn, a ten to prohlásil. A ten film nebyl americký, ale nějaký egyptský, nebo tak nějak. Takže to nebyla anti-machometánská propaganda, spíš naopak.

Pišta 30.12.2008 6:58

Re: Je třeba se zařídit podle toho,

Dva ateisté Hitler a Stalin , kteří člověka osvobodili ze spárů tmářství , byli ti praví.  Jejich humanitu zatím nikdo nepřekonal.

Kanuk 30.12.2008 7:12

Re: Je třeba se zařídit podle toho,

No, ono těch ateistů bylo víc. Jenže to je filosofie a to není moje parketa.

Pišta 30.12.2008 7:47

Re: Je třeba se zařídit podle toho,

Jenže to byl  vědecký ateismus a materialismus. Hitler ve své filosofii vycházel z Darwina. Čověk je součástí přírody a musí respektovat její zákonitosti. Základním přírodním zákonem je , že musí přežít jen ti nesilnější , nejzdravější a nejchytřejší. Jen takovým způsobem lze zajistit  prosperující potomky. Kdo by nesouhlasil?

Kanuk 30.12.2008 7:55

Re: Je třeba se zařídit podle toho,

Pokud vím, v civilizovaných zemích se kouká na to, aby i ti slabší mohli přežít. Tím se právě lidi lišejí od zvířat a říká se tomu civilizace. Jenže modroftáci v ČR dají víc na toho Darwina, a to je stálo volby, ne těch 30Kč u doktora.

Ghost Dog 30.12.2008 9:37

Re: Je třeba se zařídit podle toho,

..nesmysl, lidé se od zvířat liší tím, že nepoužívají jazyk k čištění genitálií..;-)

Jenda 30.12.2008 14:45

Re: Je třeba se zařídit podle toho,

A vy byste si dosahl? Ne ze bych zkousel primo tohle ale tak ohebnou pater zcela urcite nemam. A spousta zvirat taky ne.

Witch 30.12.2008 8:04

Re: Je třeba se zařídit podle toho,

Kanuku, ono je to s dnešními objeviteli víry těžké. Záleží na celém prostředí, nejenom rodině, kde vyrostli (a taky co slyšeli nebo proč neslyšeli o víře, Bohu a církvích;-)) . Klidný, spořádaný život s pevně danými pravidly má veliké kouzlo, ať si to přiznáme nebo ne. Církve měly staletí na to, aby zvládly toto povědomí pořádku a řádu, zatímco ateismus se většinou plácá v problémech. Málokterý člověk pokaždé ustojí zodpovědnost za sebe sama. Vždycky je velice příjemné, pohodlné a dokonce hřejivé mít někoho, kdo převezme  zodpovědnost za příští dění, koho lze prosit, komu lze vyčítat. Budoucnost jako velká neznámá běžně lidi znepokojuje - a díky víře docela přesně víte, do čeho můžete jít.

Muž v dnešním rozjíveném světě získává v církvi staré dobré postavení hlavy rodiny, vrací se mu důstojnost a vážnost, zatímco okolo může pozorovat nervní feministky, které patlají chybu za chybou, singles, které si pořídí dítě jako kabelku a je jenom "jejich". Motá se tu tedy také instinktivní hledání určitých jistot a starých osvědčených vzorců života, na kterých Váš syn hodlá vystavět základ bezpečné rodiny. Ono to není tak blbé a špatné, jak to vypadá.

Použijte ještě jednu výhodu: díky křesťanství a jeho tradicím přece vzniklo mnoho uměleckých děl a Vy jako člověk s rozhledem a velmi vzdělaným můžete tudy ukazovat cestičku. Vaši vnuci nebudou neinformovaně zírat na zpodobnění biblických příběhů a budou milovat dědečka, který jim předestře celý ten úžasný svět - v galeriích od Prahy, přes Zwinger, Paříž... Plus hudba, dramata, filmy. Cítíte ty možnosti své páté kolony? Ty za pár dnešních korun velebníčkovi stojí.

Kanuk 30.12.2008 8:52

Re: Je třeba se zařídit podle toho,

Witchi, vážím si vašeho příspěvku. Ale všechny ty klady, o kterých vy mluvíte, je možno dosahnout i bez náboženství. Já vyrůstal v rodině bez náboženství. A je velmi pravděpodobné , že moji rodiče žili v manželství lepším, než mnozí věřící. K tomu, aby někdo byl slušným člověkem náboženství není třeba. I když je pravda, že Desatero je jakýsi kodex slušných lidí. Na druhé straně, je mnoho lidí, kteří se modlí a chodí do kostela, ale mezi slušné lidi je nelze počítat.

Witch 30.12.2008 9:15

Re: Je třeba se zařídit podle toho,

To já vím. Ale protože jsem musela dost přemýšlet o lidech z okolí, co tímhle prošli -jak prozřením do víry, tak jejich přátel a rodin, jenom napovídám cestičku. Ono to je hodně drsné, stát před tou situací a ptát se, proč a jak se to mohlo stát. Nebojujte s tím, nedopřávejte nikomu pocit mučednictví, nelámejte hůl. Chce to čas, ten opravdu pomáhá. Možná je ještě dobré, že není v euforii "osvícení". Opravdu by mohlo být mnohem hůř, než je. Ne, že by to bylo příšerné, nežádoucí a zničující samo o sobě, ale v čase zjevení víry dochází k nejhorším střetům. :-/ Jenom jsem si všimla Vašeho tónu a stylu poznámek, které mi připomněly již zažité situace. Vážím si Vás a doufala jsem, že co Vám mohu napovědět, trochu uleví nebo pomůže. Bude to běh na velice dlouhou trať.

Kanuk 30.12.2008 18:26

Re: Je třeba se zařídit podle toho,

Já už dost dlouhou trať mám za sebou, a prošel jsem ji bez doprošování se pána Boha. A nehodlám to dělat po zbytek svého života, který nebude moc dlouhý.

RomanL 30.12.2008 9:36

Re: Je třeba se zařídit podle toho,

R^... naprostý souhlas!

Větší vlastenec 30.12.2008 3:05

Chéb náš vezdejší dej nám dnes, příteli předsedo !

No moje řeč, příteli a soudruhu Kanuku, moje řeč.  R^

Ti církevní tmáři děkuji za chéb svůj vezdejší svému (prý "našemu") Stvořiteli, zatímco my proletářští materialisté víme, že jídlo nám dává velebná Matka Příroda, naše máma doma a Restaurace a jídelny, n.p. venku.  V

Tudíž se nejen nemusíme před jídlem modlit, ale můžeme si při žvýkání nechat na hlavě čepici.

Mimochodem, velebný pán většinou nežije z milodarů. Ty jsou určeny pro chudé. Pro chudé obecně, nejen ty v obci, nejen z dotyčné denominace. Z milodarů v křesťanských kostelích se možná něco dostane i do pásma Gazy, na další munici.  :-/

R^ VV >-  Opium je náboženstvím lidstva (Karel Marx)  >- VV R^

Kanuk 30.12.2008 5:06

Re: Chéb náš vezdejší dej nám dnes, příteli předsedo !

Velebný pán nežije z milodarů, jen pokud je katolík. Katolická církev svoje duchovní platí. Můj prastrýc byl farář. Ale protestantští duchovní žijí jen z toho, co jim vynáší kostel, pokud snad nemají jiné zaměstnání. Aspoň pokud vím. Mimochodem, V USA a Kanadě je kostelů snad víc, než hospod (nepočítám restaurace).

Novák 30.12.2008 6:59

Re: Chéb náš vezdejší dej nám dnes, příteli předsedo !

No, ona se také každá farnost v USA snaží o to mít co nejvíce tzv. registrovaných věřících. Ta registrace totiž věřícím ukládá mj. povinnost odevzdávat farní obci 10% ze všech jejich příjmů.

Kanuk 30.12.2008 7:20

Re: Chéb náš vezdejší dej nám dnes, příteli předsedo !

No, to já říkám už dlouho, že nejdůležitější část Bible je ta část Starého zákona, kde se mluví o "obětech Bohu", nebo tak nějak, které věřící, tedy Israelité (tehdy) musejí dodávati. Jak se zdá, je to kromě Desatera snad jediná část Starého zákona, která je považována za platnou. I když na mnohá přikázání dnešní doba kašle.

Ghost Dog 30.12.2008 9:46

Re: Chéb náš vezdejší dej nám dnes, příteli předsedo !

..nevím jak jinde, ale všechny duchovní platí stát..katolické i ty protestantské..proto tolik humbuku kolem navracení majetku církvím (bez rozdílu vyznání) a odluky církví od státu..takže duchovní platíme všichni bez rozdílu..pravičáci, levičáci, nevěřící, pardon ateisti, věřící, ba i komunisti..ti platí rádi, protože platí, že dobrého komunistu Pán Bůh neopustí... 

Víra, názor a fakta 30.12.2008 18:12

Re: Chéb náš vezdejší dej nám dnes, příteli předsedo !

Myslím, že v Emerice je to s placením duchovních jinak. Ale nemohu říct, že bych to věděl určitě.

Víra, názor a fakta 30.12.2008 18:22

Re: Chéb náš vezdejší dej nám dnes, příteli předsedo !

Oprava: Autor je Kanuk

Tx 30.12.2008 7:39

Re: Chéb náš vezdejší dej nám dnes, příteli předsedo !

To je to jediný, v čem měl Marx pravdu. A Lenin v tom, že "kapitalista Vám prodá i provaz, na kterém ho oběsíte", což dokazují Francouzi dodávkami jaderných zařízení na Stř. Východ a Američané předtím dodávkami zbraní mudžahídům, které ti posléze obrátili proti nim... I blbec má někdy pravdu...

Kanuk 30.12.2008 7:48

Re: Chéb náš vezdejší dej nám dnes, příteli předsedo !

Komunista nejsem a nikdy jsem nebyl, na rozdíl od mnoha zdejších rudobijců. Ale nemyslím, že Marx a Lenin byli blbci. I když velká část jejich "náboženství" jsou bludy.

Kanuk 30.12.2008 8:31

Re: Chéb náš vezdejší dej nám dnes, příteli předsedo !

1) Tak vy si jako myslíte, že kdybyste se nemodlil, tak umřete hlady?

2) Čepici na hlavě při žvýkání si nechává i mnoho příslušníků národa, který raději nebudu jmenovat. Ti s čepicí na hlavě snad i lezou do postele.

A.S. Pergill 30.12.2008 8:45

Re: Půjdu jerště dál než Witch

V celém islámském světě (cca 20% lidstva) se od doby Mohameda do dnešních dnů objevilo méně umělců a vědců světového významu, než v Itálii mezi roky 1400 - 1600. (Tj. pokud tam nějací schopní lidé byli, tak se neprosadili, nebo byli eliminováni.) IMHO to svědčí o naprosté civilizační nedostatečnosti islámu. Islám je prostě cesta regrese někam k opicím vyzbrojeným klacky a kamením (kdybychom jim striktně zamezili přístup k západním technologiím, tak by nic jiného na džihád neměli už ani teď). Pokud chceme další civilizační vzestup, tak prostě budeme muset plít (jako bytosti v jiných Clarkeových románech).

Kanuk 30.12.2008 9:12

Re: Půjdu jerště dál než Witch

Pane Pergille, je zajímavé, že jako kritik islámu nevíte, že islám zakazuje  tvoření jakýchkoliv podobizen Boha a snad i jiných svatých. Jestli se nemýlím, tak také zakazuje kloniti se modlám. To souvisí s tím, že v islámu existuje velmi málo toho, co my nazýváme kulturními výtvory. Pravověrný muslim se snad ani nenechá fotografovat. Jinak mám dojem, že zatím co v křesťanském světě stavěli hrubou gotikou, v islámském světě už měli obdivuhodnou architekturu maurskou. Ale tohle není moje parketa, takže se nehádám.

Jenda 30.12.2008 14:49

Re: Půjdu jerště dál než Witch

Ale jo, kdyz pujdete dostatecne hluboko tak nejake ty uspechy najdete. Obycejne z obdobi kdy islam jeste nestacil uplne rozlozit a znicit to co vybudovaly a vyzkoumaly predchozi civilizace.

Víra, názor a fakta 30.12.2008 18:20

Re: Půjdu jerště dál než Witch

Kumšt není moje parketa. Ale tak něco bych věděl o tom, že mnoho z antické civilizace bylo zničeno fanatickými křesťany a přežilo to jen díky islamu. Na př. Ptolemaiova Geografie.

Witch 30.12.2008 10:44

Re: Půjdu jerště dál než Witch

A studoval jste ten obor? Já myslím, že by se leckdo ze světových spisovatelů mlsně olizoval při pomyšlení, že třeba Gurgáního epos O lásce Vísy a Rámína se mezi lidem opisoval a množil tajně 900 let. Jsou staré perské obrazy i s figurální tématikou, ovšem ne vždy byl důležitý malíř. Jsou dílny na výrobu koberců, které mají po staletí stejně dobré jméno - a je mnoho výtvorů umění, které zničily stovky válek. Jenom Timur Lenk, co toho má na svědomí... Ka dvoru velmože a krále patřily skupiny učenců a básníků, pěvců, velmi zdatných, uměleckých "řemeslníků"m spíše umělců ev svém oboru. Je tu ohromné kulturní zázemí, jen se v něm vyznat. Je poměrně dost nakradeno i do evropských muzeí. Hodně pro nás objevili Britové, ale nemohli obsáhnout všechno.

Kukulín 30.12.2008 10:42

No fuj, takové nedůstojné zacházení s lidskými ostatky!

Možná by pomohlo ekologické pohřebnictví. V některých zemích se nepohřbívá do země s rakví, ale jen v látkovém vaku kvůli rychlejšímu rozpadu mrtvého těla. Nápad s využitím vepřové kůže místo látkového vaku by mělo vícenásobný užitek. Likvidace vepřových kůží a zelený vztah k přírodě. To by se muselo Bursíkovi and his girls velmi zamlouvat.