24.5.2022 | Svátek má Jana


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
jm0 2.1.2009 17:46

Re: PROSÍM VYSVĚTLETE MI NĚKDO

ale ne přeloženej: obsahuje nepřesnosti, omyly až lži. to kdybyste chtěli ukazovat na něco, co se vám tam nezdá úplně košer ;)

musíte ho číst v arabštině.

Roman 2.1.2009 13:47

Re: Připadá mi dost zbabělé,

Třeba ještě na to, že to mohou odpalovat na dálku. Přestanou pak ubývat bojovníci. Ale jak říká klasik (Šakal) proti odhodlanému sebevrahovi není obrana.

Paul Sulc 1.1.2009 20:40

Re: 72 panen jest trapny omyl.....

Nabozenstvi se meni, v 11 a 12 stoleti, v dobe krizackych valek to bylo presne naopak. Barbari a fanatici byli krestani, vysoce kultutni a tolerantni lide byli Arabove. Diky atabskym prekladum z rectiny a latiny mame zachovanou starovekou literaturu, kterou katolicka cirkev nicila a palila. Proc se islam za 1000 let tak zmenil k horsimu, to ovsem nevim, snad nejakej historik by to mohl okomentovat.

p 1.1.2009 20:32

Re: PROSÍM VYSVĚTLETE MI NĚKDO

Mozna udelate z Allahem dohodu ze ty holky po pouziti zustanou uz tak jak jsou, a dale ze si je budete moct vymenovat z kamaradama, neco jako znamky.

Witch 1.1.2009 14:41

Re: kopretino

Vy to VÍTE?!  Kdo Vám to řekl? Kněz, maminka, babička? Oni to vědí odkud? Mají důkazy? Stejně tak, jako muslimům o Mohamedovi  vyprávějí imámové a všechny stupně jejich kněží. Kdo založil křesťanskou církev? Apoštolové, kteří se rozhodli  zformovat myšlenky učení  a z "oveček" utvořit hnutí. Díky těmto prvním biskupům, kteří se taky  hádali jako psi o kost, považujete Nový zákon za daný shůry. Některé církve vnímají POUZE Nový zákon jako svaté texty. Rozhodli však o nich lidé, na základě vhodnosti politické, morální, srozumitelnosti. Vyšachovali svědectví těch, které osobně neměli rádi.

Jsou to potom opravdu svaté texty? Nebo pokusy o svědectví, jak co asi stalo, pokus o nové vidění světa, filosofii? Možná právě Vy jste jedním z těch, kterým se  přihodilo "osvícení", mimořádný a nesdělitelný zážitek. Nakolik si však můžete být jistá, že jste své pocity z doteku čehosi nad námi nenacpala na kopyto známých náboženských představ? Ne vždycky se Panny Marie ve zjeveních představily, ne vždycky andělé jasně řekli, k jakému pojetí Boha se řadí.

Oni totiž dobří duchové a andělé "existují" v mnoha koutech světa. Dokonce v Persii měli ještě před Alláhem a Ježíšem Jezdána, jediného boha, který posléze zůstal v myslích lidu jako dobrý anděl Alláhův...

K samotným ženským, nezřetelně se představujícím, zjevením lze dodat i tu rouhačskou myšlenku, zda nejde o nějaké personifikace sil Země. Nebo, ve světle dnešních poznatků, třeba také o zjevení nejoblíbenějšího (a prý nejlépe chápajícího!) Ježíšova žáka, Maří Magdalénu, která taktně, aby neuvedla nevinné svědky do nebezpečí,  neupřesňuje, kým je.

Víra sama není špatná ani nemorální věc. Pouze instituce, které se jí zmocní,  můžou vesele a sprostě manipulovat s lidmi, co se  k víře upnou. O to tu jde. Všichni věřící jsou v podstatě stejné krve. Všichni církevní manipulátoři také, té svojí. Peníze a moc dovedou nad skutečnou a čistou vírou vítězit prostřednictvím těch, kdo křičí, že víře slouží.

Paul Sulc 31.12.2008 20:45

Pane Olsere

prosim vas, to musite psat takoveto sentimentalni, ubrecene kecy. Do citany pro prvni tridu, no prosim, ale dospele lidi tehlech blabolu jak strasne litujete sebevrahu, div pro ne neplacete, toho nas usetrte.

Braník 31.12.2008 11:22

Re: Četl jsem většinu diskuzních příspěvků

a vedej, ze bych se musel smat, kdyby ta 'panna' byla jen jedna, zato 72satileta a muzskeho pohlavi?!

MIlan 31.12.2008 10:41

Re: ..trochu se skutecne mylite........

Podle tvýho jména odhaduji že jsi z arabských končin . Jsi asi první kdo nazval věci pravým jménem.:-DR^R^R^

Karotka 31.12.2008 10:13

Re: Na heslu Náboženství je opium lidstva

Já souhlasím, o tom žádná. Kritizuji či komentuji tu jen vztah jedince k jím uznávané "pravdě". Jsou experimentálně ověřená fakta, jsou osobní zjištění mnoha lidí, jsou totální výmysly chorých mozků. Tím vším jsou plněny učebnice, časopisy, internet a jiná média.

K tomu přichází jedinec a má u všeho možnosti: a) uvěřit tomu (což se skutečně děje ve většině případů výuky ve škole v dětství), b) nechat si popsat postup, jak se k tomu došlo, logicky to zvážit, jestli to nemá zásadní logický nedostatek, a pak tomu uvěřit (s výhradami, jedná-li se o obzvláště objektivního pozorovatele, že nebyl osobně u provedených experimentů), c) osobně provést daný experiment (nejsložitější a mnohdy naprosto zbytečná činnost, neboť ověřování mnoha věcí nemá pro obyčejného člověka smysl). A vlastně ještě za d) - připustit, že protože nemá význam něco ověřovat, nevím.

Výše uvedený přístup k informacím lze aplikovat na vědecky zjištěná fakta, na názory na chování ve společnosti, na názory na zdraví, na etiku... a i na náboženstvími předávané informace.

kopretina 31.12.2008 9:44

Re: kopretino

Honzo, muslimové uznávají jak píšete Ježíše jen jako proroka, my křesťané však víme, že Ježíš byl BOŽÍ SYN, to je podstatný rozdíl.

Ludva 31.12.2008 9:14

Re: kopretino

Logicky, když obě náboženství věří v jediného Boha, tak to musí být ten stejný. A tak jako se liší Bůh Starého zákona od Boha Nového zákona, tak jeho novější podoba musí být Alláh. Raději zůstanu atheistou.

V+H 31.12.2008 7:43

Re: Na heslu Náboženství je opium lidstva

Pane, klobouk dolů, napsat takovouhle hovadinu chce opravdu značné nadání, nebo být nábožensky zapálen. Gratuluji(Y) 

V+H 31.12.2008 7:34

Četl jsem většinu diskuzních příspěvků

Neodpustím si ale jednu otázku: "Co tam ten dvanáctiletej fracek bude dělat s těma sedmdesáti dvěma nedeflorovanejma holkama"?:-D 

V+H 31.12.2008 7:30

Re: Na hrubý plášť, hrubá záplata ...

Vy jste tu Čapkovu Matku asi vůbec nepochopil(Y)

Youssef K 31.12.2008 0:02

..trochu se skutecne mylite........

....islam je paternalisticka, totalitarska a velmi detailni snuska hygienickych a politickych prikazani zahrnujicich nekolik novych "teambuilding exercises" - je to ultra-zjednodusena verze striktniho judaismu 0.6 pro poustni nomady.   Ve sve dobe znamenala pro poustni nomady ohromny pokrok - v 7 a 8 stoleti AD.   Od te doby se ovsem svet dost zmenil - a islam zustava stale stejny.....   pokud nekdo nezije jako poustni nomad, tak je pro nej islam ponekud neprijemna brzda........   napriklad fanaticke dodrzovani ramadanu, nedotykani se nadob s alkoholem, necestovani s alkoholem, nedotykani se psu   atd atd celkem spolehlive diskvalifikuji muslimy i napriklad pro praci taxikare ci uklizecky v evropskem hotelu.......

Youssef K 30.12.2008 23:52

72 panen jest trapny omyl.....

......je velmi pravdepodobne ze jde o citat vykradeny z aramejskych krestanskych textu, kde se mluvi o 72 susenych hrozinkach v podobnych souvislostech (vitani atd).  

Toto se ovsem nesmi pred muslimy moc rozmazavat - slo by o utok na zakladni premisu islamu a to, ze koran byl nadiktovan totalnimu analfabetovi Mohamedovi primo Bohem.  Mne osobne vira v 72 panen nijak nevytaci - lide mohou verit v lecos.

Nejevi se mi ovsem, ze nabozenstvi jsou zcela rovnocena.  Jak to tak prijde, ze nektera nabozenstvi vychovavaji prevazne poctive, mirne, pracovite a tolerantni lidi, a jina nabozenstvi vychovavaji ohromne mnozstvi netolerantnich fanatiku, nasilniky, zlodeje, lhare a teroristy, mnohdy  neschopnych se samostatne uzivit bez lhani a podvadeni?

Hadí oči 30.12.2008 23:24

Re: Tedy Witchi, ty už asi brzy budeš házet bomby.

Jako příklad tolerantnosti uvést, že ženy  "mají dodneška možnost obchodovat v určitých oblastech" , to už chce notnou dávku muslimské vypatlanosti.

Jiří Heincl 30.12.2008 23:05

Re: kopretino

Zkusím Vám odpovědět za kopretinu. Nejlepší asi budou letopočty a události. 611 - Muhammad má zjevení, archanděl Gabriel, arabsky Džibráil, mu pravil "Jsi poslem božím, prorokem Alláhovým!" 622 - naplňuje se hidžra, neboli zásadní přelom v dějinách islámu. Do hidžry platily kmenové a rodové vztahy a svazky, od hidžry začíná nové období islámu s novým uspořádáním obce věřících. Muslimové počítají svůj letopočet od 16. 7. 622. 623 - Muhammad a jeho žáci (75 lidí) jsou v Medíně v obtížné ekonomické situaci, kterou řeší loupežným přepadením karavany. 624 - Kořist z prvního přepadení byla malá, proto Muhammad se svými lidmi přepadává karavanu z Mekky o tisíci velbloudech. Vítězství je velké, napříště už se nebude mluvit o přepadení, ale o svaté válce - džihádu. Padlí bojovníci získávají přídomek mučedník - šahíd. 627 - Bojovníci z Mekky obléhají Medínu, aby skoncovali s muslimy, ale obléhání skončí neúspěšně. Muhammad nechá setnout asi tisíc medínských Židů, kteří podporovali útočnáíky z Mekky, ženy s dětmi jsou prodány do otroctví, majetek Židů je rozdělen. Je to trest za podporování nevěřících. 8. 6. 632 prorok Muhammad umírá. Život člověka Muhammada končí, sláva Alláhova proroka začíná.

Podle toho co vím, byl islám od začátku samostané náboženství, který považoval nemuslimy za nevěřící. O islámu jako části křesťanství nemohlo být ani řeči.

JAN 30.12.2008 22:43

Re: Všichni soudní, citliví a dobří lidé, modlete se za oběti teroristů…

A těch iracionálních značně přibývá. A ti, co mají nad 100, užívají svého ingenia k sebeprznění, jakmile se objeví v politice, což by měla být veřejná služba....Nepěkný začátek tisíciletí.  Chudák Fukujama.

honza 30.12.2008 22:23

Re: kopretino

není to tak, jak píšeš. Muslimové uznávají i Ježíše jako proroka, byť ne tak důležitého jako je Mohamed. Naopak křešťané neuznávají Mohameda , Vatikán neuznal dalšího proroka po Ježíšovi a na tom se muslimové "trhli" - jinak to bylo stejné náboženství, nebo se mýlím?

jonnas 30.12.2008 21:37

Re: Islámští mučedníci a spol.

Pepane, souhlasím s tebou a teď můžeme oba doufat, že se snad nedožijeme asi už nevyhnutelného vítězství muslimů v EU , kterému napomáhají liberálové, rudozelení, socialističtí a komunističtí idealisté a zločinci. Armády  na tomto kontinentě už prakticky zrušili, až na expediční mírotvorné sbory( ty už se ruši taky), američany časem vypudí, NATO neNato ( viz.radar), policie už nefuguje ( viz. Česko a Řecko) a muslimů se tu rodí víc než křesťanů ( Británie, Francie, Německo). Pak si naše příspěvky do diskuse najdou , islámská policie si najde naše PC a .........šmik.                                    Hezký nový rok

puk 30.12.2008 21:31

Všichni soudní, citliví a dobří lidé, modlete se za oběti teroristů…

       a nezapomeňte, že to jsou i oni samí.

Bylo by neuvěřitelné, jak se svět štěpí (a hodně dlouho) na racionální a iracionální frakce, kdyby nebylo knihy The Curve (Herrenstein-Murray), značně proklínané celou levicí. Tam se totiž praví beze studu a s důkladnými důkazy, že 50 procent lidí má IQ někde pod stovkou.

Následky jsou zdrcující - pro nás, zastánce demokracie.

Tak co s tím chcete dělat?

Nemám ponětí. Ty všechny pod 100 není možno něco naučit. Domnívám se, že je to úkol vlády,aby s tím n

Witch 30.12.2008 20:09

Re: to by bylo příliš jednoduché

Mohamed byl v některých směrech dost  tolerantní. Například si sakra dobře pamatoval, že ho zpočátku živila bohatá manželka, která vedla obchod. Proto byly za jistých okolností schopné ženy ve společnosti tolerovány (mají dodneška možnost obchjodovat v určitých oblastech). Pokud by jinak nebylo náboženské tolerance, při níž se muslimové považují za mladší bratry Židů a křesťanů, nemohli by vedle sebe tito příslušníci různých směrů přežít tisíciletí.  Normální soužití s Židy je zachyceno i v písemných památkách středověku. To, že se semo tamo dělaly hromádky z uťatých hlav obyvatel v dobytém městě, nesouviselo nutně s náboženstvím. 

Ba dokonce jsou písemné doklady o úctě k odvaze a statečnosti křesťanských rytířů při svatých válkách. Ano, podřezávali se v ní obě strany s chutí a bez pardonu,  ale obdiv k velkým postavám obou stran se dostal až do lidové slovesnosti. U křesťanů nikoliv.

liba 30.12.2008 19:49

Re: verit neni vedet

 jakapak fakta, zatim se zadny neboztik nevratil, aby  poreferoval, kdo ma pravdu

liba 30.12.2008 19:46

Re: Islámští mučedníci a spol.

a co Nemci, ktere zmanipuloval Hitler, narod Dichter und Denker(Henker)

VL 30.12.2008 18:59

Re: A co teroristky?

To si myslíte, že se každý mučedník musí dělit o svých 72 kousků s ostatními? Tohle není komunismus ale islám. Každý by měl mít svých 72 jenom pro sebe.

Borek@exil 30.12.2008 18:56

Re: to by bylo příliš jednoduché

Mohamed byl negramotny valecnik a kverulant. Koran ani nedokazal sam sepsat. Proto je Koran takovou snuskou nesmyslu a zmatenych biblickych pribehu.

VL 30.12.2008 18:55

Re: A to je zajímavé,

Je to prostě asketa, jako každý správný duchovní. ;-P

Pepan 30.12.2008 18:47

Islámští mučedníci a spol.

Je-li národ nevzdělaný,dobře se s ním manipuluje!A je úplně jedno jestli jsou manipulátory vlády,či jiná náboženská uskupení.Je to dobře vidět na příkladu církve svaté:dřív,kdy národ žil v nevědomosti,vládla inkvizice,která používala ty nejbrutálnější metody k tomu,aby udržela své ovečky v poslušnosti.Dnes je na hrnci,a to je správné.Islám taky využívá negramotnosti a chudoby ke svým cílům.Navenek si nasazuje na hlavu svatozář,je to ale ve skutečnosti zločiná organizace nejhoršího ražení.Jak pojmenovat ty,kteří připevní na těla svých dětí dynamit a na dálku je v davu svých spoluobčanů odpálí?Jsou to zločinci a s jako takovými je s nima nutno zacházet.Je správné,že se Izrael brání proti útokúm Palestinců a doufám,že tentokrát to dotáhnou až do úplného konce,neboli do zničení všech palestinských muslimských radikálů.

Kanuk 30.12.2008 18:26

Re: Je třeba se zařídit podle toho,

Já už dost dlouhou trať mám za sebou, a prošel jsem ji bez doprošování se pána Boha. A nehodlám to dělat po zbytek svého života, který nebude moc dlouhý.