28.5.2022 | Svátek má Vilém


Diskuse k článku

RUSKO: Vojna i mir

Jednání NATO s Ruskem je více než potřebné. Situace je napjatá a Rusové jako slabší z protivníků nemají jinou možnost než ji napínat, aby se problémy řešily. Jinak by se s nimi nikdo nebavil.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Farda 24.1.2022 21:55

Exbolševický ergo poststalinistický Putinův režim programově likviduje Memorial a jiné organizace pokoušející se zmapovat bolševické zločiny. Ostatně jak jinak ve režimu, kde je zločinec Džugašvili považován za jednoho z největších Rusů. Když se tam vypravili naši zvědavci zdokumentovat jeden zachovaný lágr v tajze, tak na místě, stovky kilometrů od posledního obydleného místa, zjistili čerstvé vypálení místa. Okolní tajga pochopitelně nedotčená, tudíž žádný náhodný požár tajgy. Jasně, ruský režim jim na základě žádosti s uvedením místa a cíle cesty vydal víza, ale stihl před jejich příjezdem místo zlikvidovat a zamést stopy. A zdejší Podračtí, a další prodejné duše, ten hnusný režim slouhovsky hájí do roztrhání těla. A plně chápu, proč proti ČTV tyto pravdy občas vysílající neustále útočí. Dokument o Gulagu zde: https://www.ceskatelevize.cz/porady/14163146569-cesta-do-gulagu/-

J. Farda 24.1.2022 21:55

Víte, Vy Nicklové, Zavadilové, Doležalové a další, díky mému kámovi Alzenheimerovi zde ještě nejmenovaní, ale jistě se zde rychle přihlásivší pohrobci těch lepších časů vedoucí úlohy strany jediné samorodné/spasitelné, ještě jsem, když jsem psal tento příspěvek, netušil, co najdu ve včerejším vysílání ČT ve 24:10. Jmenuje se to Černá kniha a je to o všech Vás, nacionalistech národních i internacionálních , o židožroutech nazi či bolše bez rozdílu věků - prostě o Vás bez identifikujích epitet. Rozdíl mez Hitlerem a Stalinem byl v tom, že Hitler začal Židy vraždit v koncentačních táborech už v momentě, kdy si myslel, že tu světovládu (Dnes nám patří Německo a zítra celý svět!) zvládne, Stalin je, poté, co mu posloužili v roli užitečných idiotů proti jeho ideokameradovi Dolfimu, likvidoval postupně, šag za šagom. Hitler dal Židům Terezín a krematoria, Stalin dal, jako nezpochybnitelný lidumil, Židům jen autonomní oblast v malarických bažinách Amuru, a židovské vědce a lékaře jednoho za druhým, včetně vrchního lékaře Rudé Armády, likvidovat. Nečekám, že ty půldruhé hodiny u dokumentu ČT, kterou ostatně Vy, bolševopohrobci nesnášíte, nevydržíte, ale doufám, že to vydrží jiní, charakternější než Vy, pohrpobečtí slouhové té hnusné bolševické doby, normální čeští ľidé bez ideopřívlastků, prostě jen lidé, lidé. P.S. Souhu Nikle - o dokumentu Gulag ani slovo, že, na důkaz vyjádřit se ke zrůdnosti toho, z čeho jste Vy normalizátoři žili, žaludek už nemáte - ostatněmáte recht, co ke zrůdnosti stávajícího jakéhokoli internacionálnímu a národnímu nacionalismu dodat ... ;-)https://www.ceskatelevize.cz/porady/13578968200-zivot-a-osud-cerne-knihy/

F. Žůrek 23.1.2022 18:19

Nejhorší je lidská nespokojenost, a jak jednou řekl Miloš Zeman: "nenažranost": pořád mám málo, pořád mně chybí moc věcí atd. Jak to, že on má a já to nemám? Jak to?! A podobně.... Je to lidské sobectví... A ze sobectví pramení veškeré zlo a závist... Všechno dělají na tom našem lidé - a proto nebuďme špatní lidé... Zdař Bůh!

K té Ukrajině. Je pravdou, že za Stalina Ukrajina velmi trpěla. Je to asi pořád zaostalá krajina, myslím, že i dnes. Ale když se někteří obohacují (na úkor druhých), tak to v pořádku není. Ale to Západ ani USA zase za Ukrajince nevyřeší. To si musí Ukrajinci rozumnou cestou vyřešit sami!! Je však zapotřebí jít přátelskou cestou vůči Rusku, i vůči Západu. Jiné řešení nevidím. Radikalizmus nikam nevede. Mít však rozbitý domov, jako to třeba dnes vidíme v Sýrii, tak to raději a rozhodně NE!

J. Vosicky 23.1.2022 15:31

"Americke rakety na Ukrajine" nebo v Evrope. Vzdyt uz na tom vubec nezalezi, odkud ty rakety vlastne poleti. Stejne jich je vetsina na ponorkach. Tohle byvalo rozhodujici nekdy na zacatku 60.let, kdy jeste nebyly mezikontinentalni ICBM rakety. Dnes uz to jako argument neobstoji. Vzdyt i Rusaci si mohou ty svoje obrovske ponorky zakotvit v blizkosti americkeho pobrezi, tak at nenarikaji !

Na druhe strane je Ukrajina, ktera zas narika ze ji nikdo nechce branit a pritom nic neudela pro to, aby se mohla branit sama ! Vzdyt tam ani nemaji povinou zakladni vojenskou sluzbu ! Jsou zavisli na ruznych domobranach. A pritom to byl kdysi zapadni vojensky okruh SSSR. Vite co tezkych zbrani tam zustalo ?? Aspon 4000 tanku ! Jenom je treba je namazat a vymenit olej. Zadni dobrovolnici se k tomu nemaji. . .My Cesi mame sami maslo na hlave. Dodnes narikame, ze za nas zapad nechtel bojovat. Aspon nam doslo, ze pro vstup do NATO musime mit take vlastni armadu a udrzovat ji na 2% HDP .

V. Wagenknecht 23.1.2022 17:42

Jste špatně informován. Ukrajinci skoro všechny svoje zbraně od devadesátých let v několika vlnách prodali do různých Afrik a podobně, a utržené peníze si rozebrali různí ti Porošenkové a podobní.

V. Čermák 23.1.2022 18:14

Tak můžou zase prodávat, ale na jídlo a teplo jim asi zase nezbudeRv

V. Wagenknecht 23.1.2022 18:18

To jsem zvědav na to zdůvodňování Němců a Kanaďanů a Britů a Američanů, až se jejich zbraně najednou objeví někde v Africe.

F. Navrátil 23.1.2022 19:58

Můžete si být jist, že humanitární dělostřelecká munice, kterou nacbatalionům zasílá Česká republika, se opět prodá někam do míst konfliktů.

P. Boleloucký 23.1.2022 19:29

Válce zdar !:-P

F. Zrcek 23.1.2022 13:50

Situace je docela vážná a soudruh Schönbach, od včerejška odvolaný viceadmirál německé kriegsmariny, si už balí kufry. Chystá se pravděpodobně na novou funkci německého, potažmo unijního zástupce u Gazpromu. Z Rakouska už ho přemlouvaj, že taky nechtěj sankce na plyn, ať tam zastupuje i rakušáky. A hlavně, bude mít víc peněz za míň práce a podle Švejka jsou i v Rusku hezký holky. Možná předčí i studené Němky.

Svým výrokem současný víceneadmirál dobře charakterizoval obojakou politiku Německa. Scholz už se bojí i do USA, aby ho tam netlačili do nějakých sankcí. Akorát to indické ještěvíceadmirálské prohlášení bylo trochu předčasné, součástí oficiální bundesregierungs politiky se to stane nejspíš až za čtrnáct dnů u příležitosti vystoupení Německa z NATO. Zatím je to furt velezráda.

Ale jasné je, že naše členství v EU po boku Německa bychom neměli zbytečně prodlužovat. Nejspíš mu brzy vyprší datum exspirace.

P. Boleloucký 23.1.2022 19:37

Měl pravdu přeceda !

P. Molík 23.1.2022 12:18

Nová Ukrajina po rozpadu SSSR vznikla na jasném deklarování neutrality. Rusko se nemůže nechat věčně tlačit do kouta skrze naprosto nepřijatelné podmínky kladené Západem. Podobná situace nastala pro Československo při soustavné propagaci henleinovských lží o útisku sudeťáků před válkou. Proto náš stát tehdy vyhlásil mobilizaci. A kdyby vyhlásilo Rusko mobilizaci, tak bychom se také nemohli divit. Zmajdanizovaná Ukrajina má podle předpokladů stratégů Západu vykonávat funkci úderného beranidla proti neposlušnému Rusku, které je postupně obkličováno vojsky NATO a vojsky satelitů Západu. Rusko je poučeno historií, zejména přepadem SSSR hitlerovským Německem. Vládci Kremlu ví, že musí moudře čelit neustálým provokacím Západu a jeho loutkového režimu na Ukrajině, tedy musí být připraveni ruští politici na každou variantu...

P. Han 23.1.2022 19:45

Nemělo by to být obráceně? Neměla by tedy Ukrajina vyhlásit mobilizaci při soustavných putinovských lžích a snahách odtrhnout části Ukrajiny?

V. Wagenknecht 23.1.2022 20:23

No tak ať vyhlásí. Poraďte jim to. Schválně, jak dlouho jim to vydrží.

J. Farda 23.1.2022 10:21

Citace: „DANÁ INFORMACE (MATERIÁL) JE VYTVOŘENA A (NEBO) ROZŠÍŘENA CIZÍM PROSTŘEDKEM MASOVÉ INFORMACE, KTERÝ PLNÍ FUNKCE CIZÍHO AGENTA, A (NEBO) RUSKOU PRÁVNICKOU OSOBOU, KTERÁ PLNÍ FUNKCE CIZÍHO AGENTA.“

Tak si přemýšlím, kolik ze zdejších komentátorů článku pana Podrackého, včetně jeho, by spadalo pod tuto definici v případě, že by snad, nedej Bože, platil také v našem právu ... nu vot, zdravstvujtě, češskije graždaně! :-)

J. Urban 23.1.2022 12:07

;-D;-D

V. Čermák 23.1.2022 13:01

Jste střelil kozla. "Cizí agent" je neziskovka financovaná z Ciziny. Máte nějaké indície, že pana Podrackého platí z Ciziny? Tak příště správněji...;-D

J. Farda 23.1.2022 14:28

Je snad, vážený kolego, v této konkrétní citaci slovíčko o financování z ciziny? Tak příště, byť i ve chvályhodné ruskofilní snaze, ve snaze stáhnout mi z trenýrky, znovu a lépe, ergo správněji ... ;-)

V. Čermák 23.1.2022 15:46

No, právě to slovíčko o Financování z ciziny tam Není, ale Cizí agent Musí být financovaný z Cziny, jinak to není Cizí agent. Už to chápete Vy Ideologu bez trenýrek. A kázáním o Rusku to nezakamuflujete. Tak příště napřed Myslet, potom psát nesmysly...;-D

J. Farda 23.1.2022 16:18

Jasně, přesně dle stejného výkladu tohoto konkrétního citátu takhle Hrad, i když se musí omluvit, vlastně vyhrál souboj s Kaslovou 3:1! Sice v meritu petitu žaloby prohrál, bo neexistující vlevo dole se nenašlo, ale pinktlich stejným výkladem páně soudce doby a díla byl Peroutka vlastně antisemita a Hitlera obdivoval. Doslovné znění přeci není důležité, důležitý je výklad ve smyslu dialektického materialismu, ten Váš i Hradní je jako z VÚMLu vyšitý ... gratulíruji! :-)

V. Čermák 23.1.2022 18:12

Zeman prohrál spor o 1 nedohledaný článek, ale jiné články dokazující Peroutkův obdiv k Hitlerovi z důvodu jeho antisemitizmu dohledány byly a i v soudním rozhodnutí tento fakt uveden byl. Skutečná podstata sporu byla, jestli Peroutka selhal a on selhal, tak že v tomto Zeman Vyhrál. Ale nenávistná vnučka z toho udělala spor o autorství článku, i když u toho svého dědu protahovala kanálama a vyhrála. Tak se s tím už smiřte a z VUMLu si nedělejte fíkový list, když už jste stejně bez trenýrek gratulante...;-D

J. Farda 23.1.2022 20:14

Prohrál nebo neprohrál konkrétní žalovaný výrok? Prohrál, a kecy okolo jsou jen kyselé hrozny soudně násobně puncovaného lháře a jeho fanklubu ve snaze neztratit tvář. A co se trenýrek týče, naběhl jste si pane kolego opět na vidle - nosím slipy ... ;-)

V. Novak 23.1.2022 21:46

V této (vaší) citaci je financování z ciziny obsaženo implicitně v termínu "cizí agent", který je přesně definován a financování z ciziny je podmínkou nutnou, nikoli však postačující.

A dovolím si předpokládat, že jde o fardózní manipulaci, nikoli o fardózní neznalost a blbost...

V. Novak 23.1.2022 21:46

V této (vaší) citaci je financování z ciziny obsaženo implicitně v termínu "cizí agent", který je přesně definován a financování z ciziny je podmínkou nutnou, nikoli však postačující.

A dovolím si předpokládat, že jde o fardózní manipulaci, nikoli o fardózní neznalost a blbost...

P. Brecík 23.1.2022 20:23

z ciziny je financován Payne, Pehe a mnozí další. A ještě další to dělají z čistého nadšení. Takoví Jasánkové - Made in USA/NATO/EU Jeden takový právě odjel studovat do USA a má prieser. Neví = neumí ani složit funkci poslance.

Š. Hašek 23.1.2022 8:55

Již ten nadpis článku je perfektní!

Z té "vojny a míru" se vrátila zubožená hrstka Francouzů/Napoleonců. Nakonec proti Napoleonovi stál carský voják vedle pruského. !!! Proč? Aby byl klid.

Z toho "tažení proti Slovanům" se vrátilo také málo, většinou omrzlých. Slovan byl domem v Berlíně. Němci se stříleli sami, včetně dětí v ložnici, jako koroptve. Slovan stál vedle Brita. Proč? Aby byl klid.

Možná se to bude opakovat. Mě by zajímalo proč. Kvůli nenažranosti FED? Kvůli Bidenovi? Kvůli žroutům, kteří si myslejí, že to Rusko lze koupit za korálky a dostanou ho potom celé jako dárek???

Kvůli posedlosti dvacetiletých, kteří nikdy SSSR nezažili a dělají mi přednášky? Kvli hormonům Němcové???

J. Ganaur 23.1.2022 9:31

H.Šašku, vy jste stejnej bolševickej magor, jako ten Podrazácký....:-P:-P:-P

V. Čermák 23.1.2022 13:04

Kdybyste nebyl Líný Buran, mohli bychom se s vaším odlišným názorem seznámit a případně i o něm diskutovat...;-D

J. Vosicky 23.1.2022 15:45

"Tazeni proti Slovanum" netreba! Staci se jich vubec nevsimat a oni se vymlati sami. Tak jako v Yugo, v Rusku

J. Lukavsky 23.1.2022 8:32

"Krymu žijí převážně Rusové a že Krym k Rusku dříve patřil" Když tak úpěnlivě voláte po pravdě tak byste měl ale předeslat, že Krym patřil Řecku (Kolchida), pak Osmanské říši, pak tatarům (ty Stalin vysídlil na Sibiř), pak Rusům, pak Ukrajině..... A přeřazení Krymu pod Ukrajinu bylo v rámci SSSR jen administrativní, něco jako když se u nás diskutovalo o hranici mezi Čechy a Moravou. Rusku patřil Krym až od Kateřiny Velké (původem ovšem Němka)..... takže ta pravda je dosti dvojsečná. J.L. end