22.9.2023 | Svátek má Darina


Diskuse k článku

RUSKO: Putinovo zdraví a „tajné“ úniky informací

Západní rozvědky přiživují spekulace o zdraví ruského prezidenta Vladimira Putina. MI6 dokonce tvrdí, že už je po smrti a má dvojníka. Jiné zprávy mu dávají „maximálně tři roky“. Spekulace o zdraví ruského prezidenta Vladimira Putina dotáhla do „dokonalosti“ britská tajná služba MI6.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Farda 2.6.2022 20:38

Tak jsem nahlédl a nihil novi sub Soli - zdejší rusácká kolabošpína tradičně lže jako o život; málo platné, tradice je tradice a musí se držet - koneckonců starého psa, jak praví rčení, novým kouskům nenaučíš! :-/ Sotrudniki V.raha V.rahoviče, zdravstvujtě! ;-)

O. Mayer 2.6.2022 20:26

... vidíte, to by se jí v Rusku nestalo- tam nic tak takového jako horní mez drzosti a stupidity nějaké lži neexistuje (resp. podle jedné z aplikací Lobačevského teorie se protíná s nekonečnem)

O. Mayer 2.6.2022 20:22

že vy jste externí/interní pracovník FSB- chápu že pak musíte dodržovat domácí řád.

J. Nevrkla 2.6.2022 20:07

Obyvatele Krymu měli na rozdíl od obyvatel Donbasu autonomii s právem na referendum. V tom je hlavní problém. Ovšem podle jednohlasneho rozhodnutí mezinárodního soudního dvora v Haagu, které se týkalo Kosova, mají obyvatelé oblasti právo se osamostatnit, aniž se ptají na názor ústřední vlády. Myslíte, že se budou chovat stejně spravedlivě i v případě Donbasu?

J. Karza 2.6.2022 20:06

Odvolali ji, protože lhala už příliš:-)

L. Kuča 2.6.2022 19:38

S tím Krymem jsem to nemyslel historicky, ale čistě z hlediska geografických bariér. Pokud se místní nevnímají jako Ukrajinci, tak přestože jde o porušení smlouvy, bylo je lepší nechat jít. Ovšem tím padá i zbytek smlouvy.

L. Kuča 2.6.2022 18:58

Z jednoho hloupého rozhodnutí o řešení etnických rozbrojů ze strany hlavounů v NATO udělat trvalý precedens je pitomost. Zvlášť, když většina zúčastněných si už uvědomuje, že v dané lokalitě to nakonec nic dobrého nepřineslo. Neměl by existovat duplicitní nárok na vlast.

J. Nevrkla 2.6.2022 18:36

Vidím, že máte v otázce jaderných zbraní jasněji než Rusové a Ukrajinci. Geografie o příslušnosti Krymu k Ukrajině nesvědčí. Krym byl po staletí ruský, Ukrajina během té doby prošla mnoha proměnami od nebytí k podobě, kdy kdy jim Krym přilepil v rámci SSSR Chruščov. Donbas také nemá jasnou historickou příslušnost, nejsou to Sudety po tisíc let české. Lidé by si měli v referendech rozhodnout, kam chtějí patřit. Těžko by to dopadlo ve prospěch Ukrajiny. Kyjev už evidentně nepřijmou. Ani Slováci už by nepřijali Prahu a to jsme přátelé.

L. Kuča 2.6.2022 18:31

No jo, v takových, progresory už zcela zamořených USA, by s takovým postojem dost narazil. Nakonec by byl vyštěkán kamsi na okraj společnosti do bezvýznamnosti. Je to paradox.

U nás by s tím asi celkem poklidně fungovat mohl.

B. Rudolf 2.6.2022 18:24

Jiný příklad: ▶ VIDEO: Policisté v Uherském Hradišti tvrdě zakročili proti muži bez roušky. Před zraky malého dítěte | Domov | Lidovky.cz

Ten člověk neraboval! Jen chtěl nejdřív uložit své dítě do auta a pak teprve dát policajtům svou občanku. Přesto byl brutálně před svým malým synem sražen policajty k zemi.

L. Kuča 2.6.2022 18:22

Od toho velkého tyjátru a trapných západních sankcích 2014 (a trapných i nyní) považuji za legitimní aby Ukrajina měla alespoň nějakou jadernou zbraň čistě k zastrašení. Sami ji ovšem nejsou s to vyrobit, na takové technologické úrovni nejsou, extra, když se jim ruští agenti "starají o zábavu" na Donbasu vytvářením polofiktivních, ze zahraničí masivně podporovaných separatistických hnutí. To ekonomice ani trochu neprospívá, a o to tam hlavně jde. Museli by koupit prakticky hotovou zbraň od třetí strany. Relokovat celý provoz na její výrobu rovnou na Ukrajinu - pravda, míře náročnosti výroby příliš nerozumím, ale čistě jen tipuji, že taková akce se nevyplatí a je moc na očích. Pokud by v Černobylu vyráběli plutonium, což technicky jde, tak by jej odebírali spíše průběžně a předávali ve stíněných kontejnerech finálnímu zhotoviteli. Ona je to m.j. i skvělá byznysová komodita. Pochybuji, že by jej tam drželi na místě. Žádní jaderní fyzici z USA by na místě nebyli třeba, informace by stačilo předat šifrovaným kanálem přes internet, obrazové i textové. Co by tam dělali, není jasné. Pokud tam občas zaskočí zahraniční pozorovatelé na revizi stavu krytu havarovaného reaktoru, je to zcela normální. Obsazovat záporožskou jaderku je nesmysl, nebo spíš výroba problémů, protože není využitelná k výrobě žádaných radioizotopů.

Na Krym by měli UA raději zapomenout, byť čistě geograficky je to jasná Ukrajina. Pokud se ale obyvatelstvo jako ukrajinci nevnímají ani v malém procentu, přijde mi nepřirozené jim tu identitu nutit. Donbas by dobýt měli, otázka je, jestli je NATO vyzbrojí dost na to, aby taková akce byla možná. Ty zvěsti o zakazování ruštiny a pomálu i ruské verze boršče byly silně přehnané. Ovšem pokud někdo bydlí na Ukrajině, považoval bych za samozřejmé, aby uměl alespoň na nějaké základní úrovni ukrajinsky při komunikaci s úřady. U nás je to stejné, pokud jste členem zde dosti hojné UA komunity.

B. Rudolf 2.6.2022 17:42

To, co jsem viděl na videu, se mi nelíbilo, ale chápu to. Na druhé straně nechápu proruské trolly, kteří se snaží všechno překroutit.

Video ukazuje lidi "přivázané umělohmotnými páskami" ke sloupům (elektrického osvětlení nebo podobným). Tito lidé "dostávají na holou řemenem" od policajtů nebo od vojáků. Zdůvodnění je, že byli přichyceni při rabování. Komentář na videu říká, že byli "údajně přichyceni při rabování" a že mnozí z nich jsou nevinní. V takovýchto situacích to nelze vyloučit.

Tresty za rabování ve válce (třeba po bombardování) mohou být různé. Toto mi připadá tvrdé, ale mučením bych to nenazval.

Koneckonců u nás byl za dementního Hamáčkova-Babišova výjimečného stavu odsouzen člověk na osm let do vězení za to, že z hladu ukradl pět housek. Předpokládám, že lidí (chlapů), kteří, kdyby dostali vybrat mezi přivázáním ke sloupu a řemenem na holou nebo osmi lety vězení, by si raději vybrali ten výprask, by byla většina.

P. Diviš 2.6.2022 17:38

Buďto jste nepochopil, nebo pochopit nechcete.

P. Diviš 2.6.2022 17:37

Ruští nacisté vraždí a ničí.

B. Rudolf 2.6.2022 17:26

Odkaz: Fotogalerie: Satelitní snímek poskytnutý společností Maxar Technologies ukazuje zničené... (idnes.cz)

To máte z toho, že propagandě věříte víc než vlastním očím.

D. Nebeský 2.6.2022 17:24

Ukrajinci mají možná více než dvojnásobek vojáků oproti Rusku, ale většina z nich se cvičí na západě Ukrajiny. A řeči o ustupování jsou dost mimo. Ukrajinci ve skutečnosti ustupují možná příliš pomalu, Rusové mají velkou převahu v dělostřelectvu a pokud většinu stáhnou do jednoho místa, což udělali, tak je lepší se z toho místa stáhnout a napadnout nepřítele jinde. Problém Ukrajinců není, že se stahují z totálně rozbombardovaného města, kde Rusko srovnalo většinu bloků se zemí, a kde hrozí riziko obklíčení, ale že nedostatečně intenzivně napadají ruské jednotky jinde. Protiofenzíva u Chersonu je miniaturní a zasekla se. Protiofenziva u Charkova se tak zpomalila, že Rusové získali čas tam přesunout nové jednotky.

D. Nebeský 2.6.2022 17:12

Takže nakonec lžete vy a sám se k tomu přiznáváte - nešlo o ukrajinský podvod, ale o podvod nebo neověřitelná tvrzení jedné úřednice a ne že se tím nezabývá nikdo, ale naopak se tím zabýval ukrajinský parlament, který ji odvolal.

B. Rudolf 2.6.2022 17:05

Byl jsem na vojně ještě za bolševika. Ale uznávám, že pokud by byly současné výcvikové metody kopírovány podle naší tehdejší armády, pak by výcvik mohl trvat i několik let a výsledky by stejně nebyly nic moc.

O. Kaucký 2.6.2022 16:43

Já jsem Fialu také slyšel, je pevně semknutý v EU bruseli, koukají mu jenom paty.

O. Kaucký 2.6.2022 16:39

To máte z toho, že věříte televizi.

O. Kaucký 2.6.2022 16:37

Podle toho vašeho odhadu týdnů, měsíců bych řekl, že jste nebyl na vojně.

Ukrajinci dostávají z Evropy zbraně z 80. let, jiné jim nedají, protože je nemají. Rusové používají, kromě raket a letadel, z té samé doby, jen je mají modernizované. Zelenský má zhruba dvakrát více vojáků a přesto ustupují. Jestli tomu nevěříte koukněte na mapu: https://liveuamap.com/, ta není zdaleka ruská.

Problém je právě ve výcviku. Nový rekruti, bez výcviku jsou jen potravou pro děla.

B. Rudolf 2.6.2022 16:28

V předchozích příspěvcích jsem vysvětlil, co myslím pod "efektivními zbraněmi", které dostanou Ukrajinci. Jsou to přesnější zbraně s delším dosahem (dostřelu nebo doletu raket), než mají Rusové. Hlavním důsledkem tedy nebude zvýšené ničení vesnic a měst, ale poměrně rychlé vystřílení Rusů z okupovaných oblastí.

Jinak Rusové, díváme-li se na ně tím, co páchají na Ukrajině, tak to jsou brutální zvířata, což je urážka zvířat. Vzpomeňme na Buču a na Mariupol. Takže opravdu, Rusové nepostupují jako Američané. Postupují jako brutální zdivočelá zvířata utržená ze řetězu. Současně se omlouvám zvířecí říši.

J. Nevrkla 2.6.2022 15:39

Když týden před invazí Zelenskyj prohlásil, že chce, aby Ukrajina měla jaderné zbraně, když jsem se dozvěděl, že američtí experti z Los Alamos byli několikrát v Černobylu a Kyjevě a když prohlásil, že dobude Krym a Donbas, přestal jsem to brát na lehkou váhu. Na lehkou váhu to evidentně nebrali ani Rusové, když tak rychle spěchali zabezpečit elektrárnu v Černobylu a Záporoží, aby znemožnili odvoz plutonia. Vědí o tom podstatně více než my, to si můžeme být jisti.

V. Němec 2.6.2022 15:33

R^

L. Kuča 2.6.2022 15:01

To s tím jaderným konfliktem díky tzv. “eskalaci” je naprostá hovadina a teď už je z toho jen takové nějaké kdyby - tak by a scénář, který podle této logiky nebude muset projít testem času. Do potíží se dostaneme, už proto, že jsme si zlikvidovali vlastní těžařinu a dneska už nemáme udělané geologické průzkumy, a ještě hůř - nejsou lidi znalí profese. A ceny od jiných dodavatelů budou prostě vyšší. Cena za to, že jsme k rozhodování pustili zelené mozky, nerozšiřovali jsme kapacity jaderných elektráren a netěžíme skoro nic :-(

J. Černý 2.6.2022 14:06

To psalo Fórum 24 ?😂😂

J. Černý 2.6.2022 14:05

Efektivní zbraně vyvolají jen větší ničení měst a vesnic na východě v Donbasu a Luhansku.Přes účelovou propagandu to vypadá, žeRusove nepostupují jako Američané. Nakonec na Ukrajině žije hodně Rusů.

M. Boháček 2.6.2022 13:53

Ukrajinští fašisté uvazují občany ke sloupům, ponižují je a mučí. [UA] Slava Ukraine! [UA]

https://nastub.cz/w/j857eQSDpW1BFCdAfUXZ6F

J. Černý 2.6.2022 13:51

R^R^R^

J. Černý 2.6.2022 13:50

Jaká anexe? AR Krym se po puči na Majdanu vydala vlastní cestou. A že připojila k Rusku je stejné, jako že v Kosově je největší základna USA v Evropě.

A podle vzoru Kosovo měl Luhansk a Donbas plné právo se odtrhnout. Ukrajina neměla žádné právo na ně od roku 2014 vojenský útočit. Měla plnit Minské dohody a to nedělala.