21.9.2023 | Svátek má Matouš


Diskuse k článku

RUSKO: Putinovo zdraví a „tajné“ úniky informací

Západní rozvědky přiživují spekulace o zdraví ruského prezidenta Vladimira Putina. MI6 dokonce tvrdí, že už je po smrti a má dvojníka. Jiné zprávy mu dávají „maximálně tři roky“. Spekulace o zdraví ruského prezidenta Vladimira Putina dotáhla do „dokonalosti“ britská tajná služba MI6.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Černý 2.6.2022 13:45

Že vy jste externí spolupracovník MI6. Povedl se vám krásný blábol.

J. Černý 2.6.2022 13:42

A že se nikdo nezabývá tím ukrajinským podvodem.

Jejich ombudsmankou, která měsíce šířila úchylné lži o tom, jak ruští vojáci znásilňovali děti, ženy, stařenky...Nikdy nic nebyla schopna doložit.

Ale to naším politikům vůbec nevadilo, nadšeně to opakovali. Nakonec už ty lži byly i na Banderovce moc, že ji raději odvolali.

P. Brich 2.6.2022 13:39

Jo, vodka je sviňa. A zvlášť, když se popíjí se šampaňským. To pak jeden zažije něco, čemu Rusové říkají "severnoje sijanije". Agenti MI6 ale patrně zažili něco jiného!![UA];-)

B. Rudolf 2.6.2022 13:21

S tím Afghánistánem máte asi pravdu. Předtím mne vytočil Trump, když ponechal spojence USA (v boji proti IS) Kurdy jejich osudu.

S tím rokem výcviku jste to asi trochu přehnal. Motivovaný přirozeně inteligentní člověk je schopen se učit velmi rychle. Já bych typoval několik týdnů, maximálně měsíce. Možná, že výcvik už dávno probíhal, když Američani předstírali, že lavírují.

Pokud jde o ruskou odezvu na ukrajinské použití lepších zbraní, to je otázka. Nejde totiž o to, že by Ukrajinci dostali zbraně, které jsou vyloženě ničivější než ty, které používají Rusové. Jde hlavně o to, že jsou přesnější a mají větší dostřel. A Rusové už nasadili třeba termobarické bomby. Pokud by nasadili ještě hnusnější zbraně (například taktickou atomovou bombu), je otázka, jak by reagovaly státy NATO. Myslím si, že tato reakce by měla dvě proti sobě jdoucí části: Jednou z nich by byla odveta, která by měla Rusku především zabránit v pokusu něco podobného zopakovat. Druhou by mělo být sjednocení většiny států světa proti Rusku a vyloučení Ruska z jakýchkoliv forem mezinárodního společenství. Je zřejmé, že obě zmíněné reakce jdou proti sobě a já bych v případě volby stál na straně té mírumilovnější.

O. Kaucký 2.6.2022 13:20

To je pravda, protože oni se ani na nic nepřipravovali.

I. Viteker 2.6.2022 12:51

Zapomněl jste dodat, že je Putin nejlepší hokejista. On Vám v každém zápase dá nejméně 7 gólů a to i když proti němu hraje např Fetisov. Ono to ukazuje co je to za člověka, když má potřebu se takhle předvádět . To ani chlapi ze 4. cenové...

J. Krásenský 2.6.2022 12:50

Podle zaručených zpráv západních zpravodajských služeb je putin už osm let pod drnem.

J. Krásenský 2.6.2022 12:48

Tak to je výhra, teď už se mi manželka a dcerky nebudou ošklíbat nad čerstvými houbami. Jaképak cavyky, je to strava budoucnosti a ještě ke všemu ber uhlíkové stopy.

P. Hák 2.6.2022 12:42

my

J. Nevrkla 2.6.2022 12:34

To naše nové myšlení je daleko hloupější než jeho, jak budou brzy poznávat i ti, kterým to dosud nedošlo.

P. Hák 2.6.2022 12:29

Vy vůbec nemyslíte na to, jak budete loučemi produkovat CO2? Jsem zděšen jak Mirka!

P. Hák 2.6.2022 12:27

Třeba se začali cvičit už před rokem. Náhodou.

O. Mayer 2.6.2022 12:20

bože to je zase grafomaniakální blábol, jenom několik věcí:

- je to skutečně pobuřující nepřesnost západních tajných služeb, že Putin nenapadl Ukrajinu už 16. 2 ale o 8 dní později. Nenapadlo vás ale například, že je celkem dobré aby nepřítel nevěděl přesně datum útoku, tj. zejména v případě že vám ho někdo předem otiskne v novinách , je dobré se ho zase tak rigidně nedržet?

- ne každá onkologická léčba je chemoterapie a ne po každé musí zákonitě slézt vlasy. Je to sice Rusko, kde se s nikým v tomhle směru příliš nemažou, ale přece jenom předpokládám, že u svého nejvyššího představitele by asi použili to nejmodernější co je poruce.

- nevím jak to jinak nazvat, než "hrdinskou obranou " když se někdo úporně brání výrazné převaze. To že při tom zároveň i ustupuje je dosti logické (tedy skoro všude, s vyjímkou Ruska, kde se vlastní vojáci považujou za něco jen o málo hodnotnějšího než fašírka)

O. Kaucký 2.6.2022 12:00

Ten ruský novinář by se nám tady teď hodil, je to investigativec. Mohl by psát o situaci u nás, protože ty bláboly z medií se nedají poslouchat. Asi by, ale za čas nedopadl jinak než v Rusku, obzvlášť, jak jsem si přečetl na wikipedii, by chtěl „mobilizovat všechny, kteří chtějí bránit svobodný a pluralistický veřejný prostor, který je pro demokracii zásadní“.

J. Vlček 2.6.2022 12:00

Pane Kmoníčku, berete něco na ty průjmy? ;-D

O. Kaucký 2.6.2022 11:48

To zesměšnění bych nebral tak úkorně, to už se nám povedlo v Afganistanu a to parádně.

Ještě mám poznámku k těm zbraním. Vycvičit vojáky pro účinný boj s moderními zbraněmi bude trvat, to si dovolím tvrdit, minimálně rok. Navíc odpověď na použití takových zbraní bude poněkud tvrdší.

J. Jirka 2.6.2022 11:33

Což se tedy poučit od Putina a opustit EU ještě před tím, než dojde k tomu ekonomickému a sociálnímu rozvratu? Vsadím se, že v Rusku byste nalezl spoustu krásných míst ke šťasnému a spokojenému životu, odkud byste mohl z bezpečné vzdálenosti sledovat předsmrtné křeče EU.

P. Diviš 2.6.2022 11:32

To nesmyslné napadení Ukrajiny by nějaké chorobě (nejspíš psychické) nasvědčovalo. No a Putin je sice nejvíce vidět (snaží se), ale i on je "kolektivní".

KOLEKTIVNÍ PUTIN

Jak vlastně vznikl konflikt na Ukrajině v roce 2014 a dvě separatistické republiky, které se staly záminkou letošního útok Ruska na Ukrajinu? Plukovník ruské tajné služby Igor Girkin se poté, co se podílel na ruské anexi Krymu, přesunul na Donbas a po dlouhém snažení se mu podařilo vyvolat ozbrojený střet, do kterého se ukrajinským úřadům vůbec nechtělo. Přitom dokonce ani v Kremlu původně neplánovali odtržení tohoto území od Ukrajiny. Nakonec to ale udělali a poslali tam ruskou armádu. Tak popisuje ruský novinář Michail Zygar na základě otevřených i svých vlastních zdrojů začátek ukrajinského konfliktu. Tento příběh tvoří v jeho knize Všetci mocní Kremľa jen část pozoruhodného líčení vzestupu ruského prezidenta Vladimira Putina a jeho okolí. Kniha byla dokončena v roce 2015 a nyní vychází v reprintu. Úplně totiž nezastarala. Mimo jiné v ní Zygar tvrdí, že Putina často tlačili k rozhodnutí jeho blízcí a neexistuje jeden Putin, ale jakýsi kolektivní Putin, dílo tužeb jak Putina, tak jeho okolí. A toho je tudíž těžké, ne-li nemožné porazit.

Michail Zygar: Všetci mocní Kremľa, Absynt, 2016, 2022, 480 stran

J. Jirka 2.6.2022 11:26

Ve skutečnosti je to tak, že někdy začátkem roku zemřel Putinův letitý dvojník, Vladimír Vladimírovič musel skončit s jízdami na medvědech, létáním v čele husího hejna a potápěním se pro vzácné amfory a jal se čistit světový augiášův chlév.

J. Jirka 2.6.2022 11:18

V rukou božích jsou hlavně taková hovádka, která uvěří každému nesmyslu ;-D

J. Prikner 2.6.2022 11:14

Je to sranda, když CIA a MI6 vědí h..no, tak alespoň šíří puch. Putinovi už bude 70 a jak ukazuje ve svých vystoupeních (na koni, na ultralajtu, na hokeji,pod vodou...) je cvičený a není žádný padavka, tak může ještě dlouho vydržet.Ale všichni jsme v rukou božích a stát se může všechno.

V. Zurek 2.6.2022 11:12

Putin a zdravy rozum je strasny nesmysl. Pane Nevrklo, bohuzel musim konstatovat, ze vam ten zdravy rozum chybi.

A. Nový 2.6.2022 11:06

Starého psa (kágébaka) novým kouskům nenaučíte.

J. Nevrkla 2.6.2022 10:50

To brzy uvidíme, kdo má pravdu. KGB s tím nijak nesouvisí. Jenom inteligence a zdravý rozum. Kdo to má a kdo ho nemá, brzy poznáme.

M. Boháček 2.6.2022 10:43

Keby Putin jedol hmyz, mohol byť zdravší... A chránil by svet pred CO2. ;-D

https://necenzurovanapravda.cz/2022/06/velka-britanie-zacina-s-jedlym-hmyzem-vedci-chteji-krmit-deti-zakladnich-skol-kobylkami-a-moucnymi-cervy/

Velká Británie začíná s jedlým hmyzem: Vědci chtějí krmit děti základních škol kobylkami a moučnými červy.

Jak již víte, tak podle představ globalistů by měl „plebs“ získávat bílkoviny z hmyzu, umělého masa či různých jiných náhražek rostlinného původu. Produkce masa zvířat by měla být podle plánů ukončena v roce 2035. I když propaganda je v tomto směru docela slušně „rozjetá“ již nějakou dobu, stále je jen velmi málo lidí, kteří přišli na chuť novým „laskominám.“

Aby se tedy patřičně „vycvičila“ k novým stravovacím návykům alespoň nejmladší generace, rozhodli se nyní ve Velké Británii krmit hmyzem děti v základních školách. Přesně podle známého pořekadla: „Co se v mládí naučíš....“

Exkluzivní jedlý hmyz je vysoce výživný a má mnohem nižší stopu CO2 než konvenční maso, říkají vědci.

A. Nový 2.6.2022 10:28

Ano, kágébák má vždy pravdu. ;-D

L. Harvánek 2.6.2022 10:16

Media nás zásobují třemi typy informací:

- zprávy přesné = hlášení přesného času a datum v záhlaví

- pravděpodobné = předpověď počasí

- vylhané = ostatní

Tohle se kdysi říkalo o Rudém právu, televizi a radiu. Jak je vidět, metoda se osvědčila a není třeba ji měnit.

P. Kmoníček 2.6.2022 9:26

Bartoni, pro sichr mu pošlete jedno velké balení Paralenu. A můžete i za Holáska, který je asi nezvěstný. Klaus už svoji pozornost určitě poslal i s věnováním a podpisem.

V. Cícha 2.6.2022 8:50

Asi před snad více než rokem, jsem si všiml kratičké zprávy udajně od dcery Putina o tom, že otec je nemocen a že by měl politiku opustit.

B. Rudolf 2.6.2022 8:28

Diskuse o Putinově zdraví nebo o jeho dvojníkovi nebo o tom, kdo přijde po něm, je folklor. Nedá se to ani trochu odhadnout.

Pokud jde o stále se opakující rady pana Bartoně, aby se Ukrajina smířila s tím, že část svého území ztratí, připadají mi předčasné. Ukrajina čeká na dodávky západních efektivních zbraní, které by mohly změnit poměry na bojišti. Toho se Putin a jeho parta obávají asi nejvíc a možná ani netušíme, čím vším vskrytu zastrašují a jak se snaží korumpovat. Tak si vysvětluji neustálé lavírování a změny postojů vrcholných politiků hlavně Německa a bohužel i USA. Nicméně nyní to vypadá tak, že se konečně rozhodli a neměli bychom je už nechat couvnout. Zesměšnili by tím celý Západ i s tím jeho slavným NATO.

Pokud Ukrajina dostane kvalitní zbraně, situace na bojištích se výrazně změní v její prospěch. Teprve potom bych zcela vážně řešil otázky typu, kolik lidských životů na obou stranách má ještě smysl obětovat pro znovudobytí konkrétních Ukrajinských území. Protože v některých případech ta cena opravdu může být strašná.