1.12.2023 | Svátek má Iva


Diskuse k článku

RUSKO: Putinovo zdraví a „tajné“ úniky informací

Západní rozvědky přiživují spekulace o zdraví ruského prezidenta Vladimira Putina. MI6 dokonce tvrdí, že už je po smrti a má dvojníka. Jiné zprávy mu dávají „maximálně tři roky“. Spekulace o zdraví ruského prezidenta Vladimira Putina dotáhla do „dokonalosti“ britská tajná služba MI6.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rudolf 4.6.2022 13:44

Tak ještě jednou. V před-předchozím příspěvku jste napsal, že, když píši o tom, že obhajujete ruskou agresi, že je to totéž, jako bych napsal, že ji schvalujete. Slyšel jste někdy o tom, co dělají u soudů obhájci? Obhajují obviněné ze zločinů. Ale to vůbec neznamená, že jejich zločiny schvalují.

Ukrajinci skutečně proti separatistům bojovali se zbraní v ruce. Porovnejme jejich metody boje se separatismem s tím, jak bojovali Rusáci se separatismem Čečenců. Rusáci to tam prostě vybombardovali. Bylo to šílené zvěrstvo. Ukrajina se podobného zvěrstva vůči separatistům nedopustila. Ale Putinovo Rusko se podobných zvěrstev na Ukrajině dopouští i dnes. Pokud jde o události v Oděse, je to zlé, ale nebyla to akce státních orgánů. Lidé se porvali mezi sebou a začali tam létat Molotovovy koktejly. A stalo se to zhruba před sedmi lety. Nepodařilo se to sice vyšetřit, ale to nemůže být důvod k totální válce.

A teď k tomu, kdo jsou nacisti. Ruská rétorika je už jasně nacistická. Viz třeba noviny Ria Novosti (odkaz): Ruská státní agentura otevřeně píše: Ukrajina nesmí existovat - Novinky.cz Ruští nacisté volají: "Vyhladit nacisty!"

M. Boháček 4.6.2022 9:39

Ste klamár alebo popletená obeť propagandy.

Nenávisť k Ukrajine ani k Rusku necítim. . To, že popisujem fakty o Ukrajine(ku ktorým sa opakovane nevyjadrujete), neznamená nenávisť. Ale že vy to tak vnímate, je dôkazom toho, že ste ťažko zmanipulovaný rusofóbnou propagandou, alebo klamársky manipulátor.

A tárate sprostosti aj v tom, že som rusofil. Putina neobdivujem. A nie je to moja vojna. V podstate mi je jedno, ako skončí. Na rozdiel od rusofóbnych ukrajinofilov, ktorí sú mentálne (našťastie nie fakticky) vo vojne od februára. Medzi ktorých, podľa vašich príspevkov, patríte.

Takže - buď klamete opakovane, alebo máte silno zahmlený úsudok v dôsledku rusofóbnej propagandy.

Ukrajina je nacistický štát, čo aj dokladám faktami. Vy ste tvrdil, že je to Rusko, čo nie je pravda.

"A já osobně, tak kdybych dostal vybrat mezi tím, jestli dostanu řemenem na holou nebo jestli půjdu na osm let sedět, tak jsem přesvědčen, že bych raději zvolil ten výprask. " - takže vyzliecť od pása dole, nechať sa priviazať k sĺpu a výprask, prípadne si do vás okolidúci aj kopne. Proti gustu žiaden dišputát. ;-D Ale toto s čím súznite, je kolaps právneho štátu. A v tomto bode sa my dvaja nezhodneme.

B. Rudolf 4.6.2022 8:03

Tak ještě jednou. Reagoval jsem na video ukazující tělesné trestání lidí chycených za války při rabování. A to tím, že jsem poukázal, jak nesmyslně tvrdě jsme reagovali my v době výjimečného stavu- odsouzení člověka za krádež pěti housek na osm let natvrdo. A já osobně, tak kdybych dostal vybrat mezi tím, jestli dostanu řemenem na holou nebo jestli půjdu na osm let sedět, tak jsem přesvědčen, že bych raději zvolil ten výprask. Vůbec jsem tím nechtěl naznačit, že lidé na videu dostali na výběr, protože to by v dané situaci bylo absurdní.

A teď k druhému bodu. Žádný (nebo téměř žádný) z rusofilů si nedovolí schvalovat ruskou agresi. Ale většina z nich se neustále snaží předkládat argumenty, které těžko mohou mít nějaký jiný smysl než nějaká forma obhajoby nebo omluvy této agrese. Tvrdíte, že ji neobhajujete, ale že pouze hledáte její příčiny, přitom vám nenávist k Ukrajině doslova kape z úst.

M. Boháček 4.6.2022 6:51

Milý pán Rudolf, trápne slovíčkaríte, aby ste sa obhájil.

"Ale takhle pitomě obhajovat Ruskou agresi, to už je trochu moc:"- to je v podstate to isté, ako keby ste napísal, že ju schvaľujem, že s ňou súhlasím. Ale hlavne: Hľadať príčiny Ruského útoku na Ukrajinu nemá nič spoločné s obhajovaním, alebo schvaľovaním. To by ste chápal, keby ste sa snažil pochopiť deje v súvislostiach.

Předpokládám, že lidí (chlapů), kteří, kdyby dostali vybrat mezi přivázáním ke sloupu a řemenem na holou nebo osmi lety vězení, by si raději vybrali ten výprask, by byla většina. - isto, ale naznačujete, že v podstate s tým tí bití radšej súhlasia, než by mali ísť do väzenia. A ani jeden z tých na videu (muži aj ženy) nevyzerá, že by si to vybral dobrovoľne. Tak sem túto chorú myšlienku, vzhľadom k videu, nepodsúvajte.

To je choré z vašej strany, v podstate súhlasiť s verejným bitím vyzlečených ľudí.

A samozrejme, milý pane, nereagujete na to, čo vám nevyhovuje.:

--- Tak určite. A teraz si to video dajte do kontextu s Odeským masakrom - dodnes nevyšetreným, s hajlujúcimi Ukrajincami, i deťmi (Azovec), potetovanými Azovákmi hákovými krížmi, útokmi fyzickými a verbálnymi na rusky hovoriacich ľudí (hanlivo "moskalov"), sochami Banderu po západnej Ukrajine, zákonmi zakazujúcimi používať ruštinu v reštaurácii pod hrozbou pokuty... A porovnajte s ČR.--- A ak sa po zhrnutí týchto faktov o naci Ukrajine zmôžete iba na "výkrik" "Ale takhle pitomě obhajovat zločineckou agresi nacistického Ruska, to už je trochu moc.", tak vám dochádzajú argumenty. A fakty nahrádzate nelogickou, ale o to emotívnejšou, propagnadistickou reakciou.

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/391860-masaker-v-odese-je-stale-mokvajucou-ranou/

--- "No a ten zbytek! Žádný stát není dokonalý" - Ukrajina je nacistický štát (viď vyššie), oficiálne podporujúci naci skupiny Rusko je diktatúra, ale nie nacistická.

B. Rudolf 3.6.2022 17:28

Ale pane, vždyť vy neumíte číst s porozuměním obsahu textu. V mojí větě, kterou citujete, není ani slovo o tom, že někdo dal těm lidem na videu vybrat mezi tím, jestli dostanou na holou nebo osm let vězení. A z kontextu mého příspěvku to bylo nad slunce jasnější. Protože ten případ osmi let vězení se stal v Uherském Hradišti (a to na Ukrajině není, to je na Moravě).

A ani jsem nenapsal, že "schvalujete agresi Ruska". Napsal jsem: "Ale takhle pitomě obhajovat Ruskou agresi, to už je trochu moc:" A to, co píšete o Ukrajině, to ve skutečnosti není nic jiného než způsob obhajoby ruské agrese. Možná ji neschvalujete, ale hledáte argumenty pro její obhajobu.

J. Koubek 3.6.2022 16:24

Pan VZ z Ukrajiny je zločinec. Na příkaz USA ji a možná celý svět vede do války a EU a pětikolka mu přizvukují.

M. Boháček 3.6.2022 14:14

Čo píšete vy za blbosti? Ja som nikde nenapísa, že schvaľujem agresiu Ruska. A ak sa po zhrnutí týchto faktov o naci Ukrajine zmôžete iba na "výkrik" "Ale takhle pitomě obhajovat zločineckou agresi nacistického Ruska, to už je trochu moc.", tak vám dochádzajú argumenty. A fakty nahrádzate nelogickou, ale o to emotívnejšou, propagnadistickou reakciou.

Nenapísal ste? A toto je čo? "Předpokládám, že lidí (chlapů), kteří, kdyby dostali vybrat mezi přivázáním ke sloupu a řemenem na holou nebo osmi lety vězení, by si raději vybrali ten výprask, by byla většina." - tak tí na tom videu na výber nemali. A ak nemáte problém s takýmito trestami, tak ja áno.

Rusko je diktatúra, ale nie nacistická, Ukrajina áno, zákonmi i činmi.

B. Rudolf 3.6.2022 10:12

Co to je za blbost? Proč mi vnucujete něco, co jsem nenapsal? Nikde jsem ani nenaznačil, že těm lidem na videu dal někdo vybrat mezi výpraskem na holou nebo vězením.

No a ten zbytek! Žádný stát není dokonalý. Ale takhle pitomě obhajovat zločineckou agresi nacistického Ruska, to už je trochu moc.

L. Kuča 3.6.2022 9:41

Dobře formulováno R^

L. Kuča 3.6.2022 9:18

Co si pamatuju, tak už tehdy bylo obecně známé že Katalánská ekonomika samostatně převyšuje průměr Španělska, takže rozhodně není žádný parazit, spíše naopak. Je pravda, že Španělsko by sice mohlo blokovat přijetí Katalánská do EU, ale to by asi způsobilo jen menší ekonomické otřesy z počátku a dlouhodobě by na tom spíš vydělali. Našel jsem si nějakou studii české provenience, která hodnotí případné náklady, a je pravda, že v závěru konstatuje, že ty ekonomické pesimistické scénáře jsou víceméně španělská propaganda a pravděpodobně by na ně nedošlo, už i proto, že místní jsou velmi zdatní obchodníci a rychle sjednávají nové kontakty. Ani bojkot by tedy nefungoval.

L. Kuča 3.6.2022 9:11

Co si pamatuju, tak už tehdy bylo obecně známé že Katalánská ekonomika samostatně převyšuje průměr Španělska, takže rozhodně není žádný parazit, spíše naopak. Je pravda, že Španělsko by sice mohlo blokovat přijetí Katalánská do EU, ale to by asi způsobilo jen menší otřesy z počátku a dlouhodobě by na tom spíš vydělali.

M. Hoblík 3.6.2022 8:33

Potrestáme Rusko vyhladověním a zmrznutím. Naším.

M. Boháček 3.6.2022 8:09

A odpovedal nelogicky a faktograficky nedal video do kontextu s realitou na Ukrajine. :-P

M. Boháček 3.6.2022 8:08

Tak určite. A teraz si to video dajte do kontextu s Odeským masakrom - dodnes nevyšetreným, s hajlujúcimi Ukrajincami, i deťmi (Azovec), potetovanými Azovákmi hákovými krížmi, útokmi fyzickými a verbálnymi na rusky hovoriacich ľudí (hanlivo "moskalov"), sochami Banderu po západnej Ukrajine, zákonmi zakazujúcimi používať ruštinu v reštaurácii pod hrozbou pokuty... A porovnajte s ČR.

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/391860-masaker-v-odese-je-stale-mokvajucou-ranou/

Áno, výprask na holú si vybrali dobrovoľne, preto sú priviazaný k stĺpom tak, že sa nemôžu ani pohnúť. :-/ Vaša "logika" nemá chybu.

J. Kočvar 3.6.2022 5:14

Níže už na to odpověděl pan Rudolf.

A. Renjascu 3.6.2022 4:37

Tak zrovna o Katalánsko jehož ekonomika vysoce převyšuje tu španělskou bych zrovna strach neměl. Když uspělo mnohem méně vyvinuté Slovinsko, tak pro Katalánsko by to byla hračka. A smlouvy? Ty může dělat jen když se osamostatní a ne předtím

A. Renjascu 3.6.2022 4:34

A jak to souvisí s mučením vlastních obyvatel?

J. Kočvar 3.6.2022 0:45

Termiti produkují *spoustu* metanu. ;-)

J. Kočvar 3.6.2022 0:42

Vždyť je to pravda. Co byste ještě chtěl? [UA]

J. Brunner 3.6.2022 0:10

R^

J. Nevrkla 2.6.2022 23:12

Tam už se pokrokoví soudci tak spravedlivě chovat nebudou, stejně jako s Donbasem, to by šli příliš proti větru, to po nich nikdo zadat nebude, právě naopak.

L. Kuča 2.6.2022 23:11

Jo, člověk by si myslel že v institucích takového významu budou sedět lidé střízlivé mysli a s bohatou životní zkušeností. Evidentně je tomu jinak. Je zajímavé, že nebyl uvalen žádný postih na Španělsko, které si z toho výnosu nedělalo těžkou hlavu. Nechme stranou, že Katalánsko nebylo nijak připravené fungovat samostatně a nejspíš by to jenom skončilo debaklem a návratem do výchozího stavu. Současný obyvatel Evropské unie už by nebyl asi ochoten přivřít oči nad dlouhodobě nefungujícími úřady a ‘zaseklou’ ekonomikou kvůli chybějícím smlouvám. Prostě nedostali ani ten pokus a s celou akcí byl proveden krátký proces.

L. Kuča 2.6.2022 22:52

Katalánsko?

J. Karza 2.6.2022 22:12

O tom právě mluvím. Nestačí se seznámit s tím, co vám vybere a předžvýkají média, extrémně zaujatá západní mainstreamová média. Pro vytvoření vlastního, nezávislého úsudku to je nedostatečné.

O. Mayer 2.6.2022 22:01

.. tak se nestyďte a specifikujte k čemu jste došel.

O. Mayer 2.6.2022 21:56

.. netřeba sledovat systematicky, stačí nahodile porovnat některá vyjádření s.Peskova či těch dvou bohyní lži, co lze občas vidět v televizi a basálně porovnat s realitou. Samozřejmě chápu, že osoby s předinstalovaným putlerovským software mají podobnou mentální operaci zablokovanou.

V. Němec 2.6.2022 21:43

O zdraví Volodymyra Udatného by se taky dalo s úspěchem pochybovat.

A. Renjascu 2.6.2022 21:13

Žel precedens z toho udělalo rozhodnutí mezinárodního soudu v Hagu na který se obrátilo Srbsko a který konstatoval, že když se chce nějaká část odtrhnout, tak mu v tom centrální vláda nemá co bránit. Srbsko to tehdy okomentovalo s tím, že toto rozhodnutí podpoří separatistické tendence po celém světě

J. Karza 2.6.2022 21:05

Jak to víte? Vy sledujete jejich politickou scénu, jejich publicistiku, jejich média? Nebo jen opakujete názor, který vám nakukal někdo jiný?

A. Renjascu 2.6.2022 20:39

To je argument jak fík.