23.6.2024 | Svátek má Zdeňka


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Homolka tobolka 19.10.2007 19:00

Re: Re: Pane Nejedlý,

jen aby ta ložiska "někdo" nestačil prodat  (občané si přece nepořizují stát k tomu,aby těžil uran)

lerak 19.10.2007 7:37

nedočetl jsem dokonce,

protože již !bič" na vyšší efektivitu znamená dotace ještě na STO LET!!! Při úvaze, že konkrétnímu smrtelníkovi z této pochybné branže stačí tak 30 let na parazitování, vyplývá 30 let spokojeného přijímání mastných dotací.

AGO 19.10.2007 7:18

Tesat do kamene!

Rovněž tak si je vědom, že jakýkoliv technický obor dlouhodobě závislý na dotacích není životaschopný a nebude schopen se na otevřeném trhu udržet. Větrné elektrárny bez povinné 5-ti násobné výkupní ceně eleny by v české kotlině nikdo nestavěl!

miron 19.10.2007 7:04

Postoj založený na hlubokých znalostech energetiky?

Řekl bych, že netřeba hlubokých znalostí energetiky, stačí zdravý rozum. Fanatismus a zkorumpovanost, které dnes ovládají zelené ve vysoké politice, k němu však mají daleko. Celkově vzato jsou důsledky jejich aktivit, pokud sahají do nadregionální a legislativní úrovně, ve většině případů hluboce negativní a dlouhodobě škodlivé. Fanatici jsou mimo realitu a ti politici, kteří se jen cynicky vezou na zelené vlně, jsou schopni všeho.

Ludva 19.10.2007 7:41

Re: Postoj založený na hlubokých znalostech energetiky?

Přístup zelených k řešení problémů je nátlakový a demagogický. Vynucují si realizaci svých názorů neekonomickými prostředky. Brání jim snad někdo postavit si vlastní ekologické elektrárny a konkurovat ? Nebo vyrábět úsporná auta ? To ovšem není jejich styl, jejich způsob je bránit v práci jiným, klást překážky a nenést odpovědnost za své činy. Typicky bolševický přístup.

Stredocech 19.10.2007 8:28

Re: Re: Postoj založený na hlubokých znalostech energetiky?

Zelení jsou dědici Stalina, Hitlera a hlavně Pol Pota. Neb takový nesmysl jako Pol Potovy (a Kellerovy) "venkovské komuny" si nevymyslel ani Stalin a také Hitler si byl vědom, že jeho politika "návratu na venkov," kvůli které potřeboval Lebensraum naráží na potřebu udržet průmyslový potenciál a může být jen částečná.

Drastické sociální inženýrství mají ovšem zelení s těmito soudruhy společné.

Jenda 19.10.2007 16:15

Re: Re: Re: Postoj založený na hlubokých znalostech energetiky?

Ono totiz jak Hitlerovi tak Stalinovi dochazelo, ze kdyby to s tim navratem na venkov prehnal tak prijde nekdo s fungujicim prumyslem a zabere jim lebensraum. Coz zeleni nechapou.

bd 19.10.2007 6:53

Je hezké,

že prof. Vahrenholt si ledacos uvědomuje. Smutné ale je, že jeho kolegové z branže si asi neuvědomují ani to, že po vítězství zelených magorů si budou moci s těmi papírky, které se jim teď tak krásně sypou z dotací, tak akorát vytřít (_!_).

xxx 19.10.2007 6:17

RESPEKT: Německo chce být energeticky nejefektivnější zemí světa. A Česko?

Německo chce být energeticky nejefektivnější zemí světa. A Česko?Německý ministr životního prostředí Sigmar Gabriel (SPD) se tento týden chystá zveřejnit komplex opatření, která mají dopomoci Německu stát se energeticky nejefektivnějším státem světa. I jeho český kolega Martin Bursík (SZ) tvrdí, že „klíčovým slovem v energetické politice této vlády bude efektivita“. Ale podle jeho náměstkyně Rút Bízkové (ODS) a podle ministra průmyslu Martina Římana (ODS) musí Česko počítat se zvýšenou spotřebou fosilních paliv. Tím odůvodňují návrh Národního alokačního plánu zvýšit do roku 2012 emise oxidu uhličitého z českého průmyslu téměř o čtvrtinu. Kam tedy bude Česko směřovat?

ZDROJ: http://suta.blog.respekt.cz/c/2633/Nemecko-chce-byt-energeticky-nejefektivnejsi-zemi-sveta-A-Cesko.html

Rudolf 19.10.2007 7:46

Re: RESPEKT: Německo chce být energeticky nejefektivnější zemí světa. A Česko?

Ráčil jste si splést dvě, relativně nezávislé, všci dohromady.

Abyste mohl s něčím efektivně nakládat, musíte to napřed mít.  Nedostatkové hospodářství nikdy efektivní nebude, protože nedostatek vede  k administrativnímu rozdělování typu "zacpávání děr", tudíž  k uspokojování potřeb tam, kde si to někdo - zpravidla mimoekonomickým tlakem, "vyřve". To už tady bylo a výsledky jsou známé.

Stredocech 19.10.2007 8:36

Re: RESPEKT: Německo chce být energeticky nejefektivnější zemí světa. A Česko?

Němci si vymysleli komunismus, nacismus a teď tam jisté kruhy prosazují ekologismus. "Kvalita" těchto učení je podobná a všechna jsou založena na sociálním inženýrství, které lze uskutečnit pouze terorem.

Emise CO2 může Česko snížit dostavbou Temelína, pokud se ve využití jaderné energie dostanem na úroveň Francie, byl by pokles emisí CO2 výrazný (stačí srovnat jadernou Francii a nejadernou Itálii s přibližně stejným počtem obyvatel).

Já bych chtěl, aby Česko bylo ekonomicky nejrozvinutější zemí světa, o závody v prosazování stupidních ideologií opravdu nestojím.

intos 19.10.2007 10:32

Re: RESPEKT: Německo chce být energeticky nejefektivnější zemí světa. A Česko?

Jo, to psal Miroslav Suta, zamestnanec Greenpeace, zkrachovaly lekar a vseobecne proflaknuta fgurka, ktera se zivi PR pro zelene.

Jura Jurax 19.10.2007 12:02

Re: RESPEKT: Německo chce být energeticky nejefektivnější zemí světa. A Česko?

No kam bude Česko směřovat ... nemůžu to napsat, cenzor by se rozčílil, ale všichni to slovo znají již od mateřské školky, ba i dřív, než se naučí vyslovovat r ... Zelení jsou zemští škůdci a s jako takovými je třeba s nimi nakládat ...

honzak 19.10.2007 5:58

následující text

by měli mít melounisti povinně na každé zdi:

„Ale i tady musíme být realističtí - bez dalších pokroků v akumulaci energie nebude možné z větrné energie pokrýt více než 25 procent spotřeby energie v Německu.“ Těch 25% je v Německu díky mořskému pobřeží asi realistických, u nás to nebude víc jak 15%. I tak jediná solidní cesta ve využití větrné energie spočívá v akumulačním provozu, kdy se VE stane plnohodnotnou součástí elektrizační soustavy. A tu akumulaci vidím ve výstavbě přečerpávacích elektráren. Kecy melounistů o "jedinečném krajinném rázu" a "nejcennějších lokalitách" jsou nesmysl, projel jsem si Jeseníky. Ani horní, ani dolní nádrž krajině neublížily, v nejcennějších lokalitách nejvíc škodí lesnická technika (i ty koně se do lesa dostávají autem). Platí úměra, že čím dřív se tu ekomarxistickou sebranku podaří vypráskat z politického života, tímm jednodušší a lacinější bude rozvoj elektrizační soustavy.

Honza42 19.10.2007 7:48

Re: následující text

Spíš mně připadá, že ten pán věří v nějaký zázrak. Protože žádnou rozumnou akumulaci energie dosud nikdo nevynalezl. Jakkoli velká přečerpávací elektrárna je stejně za pár hodin v koncích. Takže těch 25% podílu větru bych chtěl vidět. Možná tak výroba vodíku, jenže pak půjde už tak mizerná účinnost do háje úplně.

honzak 19.10.2007 8:32

Re: Re: následující text

V Německu by s přečerpávačkami měli problém - opravdické hory jsou od větrných farem dost daleko. U nás ny to bylo asi jednodušší, fofrníky by stály na hřebenech u horních nádrží.

Možná mají soudruzi z NDR i NSR v rukávu nějaké akumulační eso. Tedy baterii s nekonečným cyklem nabití/vybití, která stojí pár šupů a 1kAh se vejde do litru objemu:-D:-D:-D

JD 19.10.2007 19:44

Re: Re: Re: následující text

Mirek 19.10.2007 20:16

Re: následující text

Jeden velky krok k akumulaci energie je za dvermi. Jsou to tzv. plu-in auta, ktera maji akumulatory na 60 km jizdy, pri delsi trase nebo vyssich nez mestskych rychlostech se nastartuje spalovaci motor. Tato auta se mohou nabijet v garazi nebo jinde z levne el. energie mimo spicku. Drtiva vetsina beznych jizd aut je prave do 50 km, coz rika vse. V pripade 1 milionu takovych aut vyjizdejicich 3x tydne se nahradi 4 litry x 1000000 x 3 x 52 = 600 milionu litru benzinu a nafty rocne mnohem levnejsi (nez benzin) el. energii. A vetrniku by se uzily a dotace z nich by mohly tez zmizet.

Milan 19.10.2007 0:08

Větrné elektrárny jsou moc škodlivé.

Při malém výkonu znehodnotí příliš velký kus krajiny, která by bez nich byla turisticky atraktivní. Větrná elektrárna srazí hodnotu nemovitostí v širokém okruhu stejně a možná víc než jaderná, ale ta jaderná má aspoň pořádný výkon a tak to může majitelům nemovitostí a obcím poblíž vykompenzovat.

Jaderná elektrárna zvyšuje vlhkost vzduchu a tak přispívá ke snižování následků zvyšování teploty Země.

mik 19.10.2007 0:53

Re: Větrné elektrárny jsou moc škodlivé.

Není náhodou vodní pára taky skleníkový plyn :-P

NevericiTomas 19.10.2007 1:36

Re: Re: Větrné elektrárny jsou moc škodlivé.

Zakazeme mraky a parni lazne...

mjd 19.10.2007 6:07

Re: Re: Re: Větrné elektrárny jsou moc škodlivé.

... a taky by se mělo prdět přes filtr a ten pak naprosto ekologicky zlikvidovat.

Pavel72 19.10.2007 6:17

Re: Re: Re: Re: Větrné elektrárny jsou moc škodlivé.

spalit :-)

lerak 19.10.2007 7:39

Re: Re: Větrné elektrárny jsou moc škodlivé.

není skleníkovým plynem, anobrž naopak. Stačí číst i jiné mareriály než od Al Gora.

Tokamak 19.10.2007 8:09

Re: Re: Re: Větrné elektrárny jsou moc škodlivé.

Je nejvýznamnějším skleníkovým plynem, vliv CO2 je v porovnání v párou zanedbatelný. Pokud se však začne srážet v mracích, tak čím dál tím více slunečního záření odráží.

Von 19.10.2007 9:51

Re: Větrné elektrárny jsou moc škodlivé.

Milane, moc tomu asi nerozumíte /vodní pára je opravu skleníkový plyn/, ale jde o něco jiného! Představte si, že mně se na př. větrníky líbí, viděl jsem je v zahraničí na turisticky atraktivních místech. Jde ale o to, jak jsou efektivní! Ať se stavějí se stejnými dotacemi, jako další stavby, nebo samozřejmě nejlépe úplně bez dotací!

Martin Novák 22.10.2007 11:49

Re: Větrné elektrárny jsou moc škodlivé.

Jak si představujete, že JE kompenzují svému okolí svůj vliv?? Např. v jižních Čechách nejvyššími cenami elektřiny v republice (ano, vím, cenu určuje distributor...) nebo snad svým neotřelým vzhledem? Když už tady zase někdo musí operovat vlivem větrných elektrárem na krajinu, dovolím si připomenout nemalý vliv na krajinu např. JETE. Údolí zatopené Vltavou kvůli elektrárně bylo překrásné, krajina kolem Týna též. Ovšem je pravda, že jako např. navigační bod pro létání jsou chladící věže mnohem lepší, než stožáry větrníků.