2.12.2021 | Svátek má Blanka


Diskuse k článku

NÁZOR: Evropská unie a my

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
huhu 28.6.2007 19:23

Re: Jedna věc je kolik platíme

čerpat vlastní peníze ?? o to právě jde...

Fafa 28.6.2007 18:49

Blabole:

mne osobne je to trapne.

Ja si myslim, ze Ceska republika je ve svetovem meritku bohata zeme a nevidim duvod, aby dostavala dotace od danovych poplatniku z Nemecka nebo Holandska. Vam to neni trapne, v podstate zebrat u sousedu?

Takze pokud dostavame penize, ktere jsem sami do Bruselu odevzdali, tak mi to pripada zbytecne. Pokud dostavame penize od Holandanu, Danu a Nemcu, tak si myslim, ze bychom meli fungovat za svoje a necekat na almuznu. 

huhu 28.6.2007 19:25

Re: Blabole:

podstatou socana je vyžírka. Vyžírá všude, proč ba nemohl v SRN, Dánsku či Holandsku ? ale ono je to jinak, čr už dnes vlastně nic navíc nedostane...

Fleischer 28.6.2007 15:51

NÁZOR: Evropská unie a my

Pane Vízku,

napsal jste to velmi dobře. Já s Vašimi názory souhlasím. Nenechte si prosím zkazit náladu některými jednoduššími diskutujícími. Ať jste bývalý komunista nebo ne, na tom vůbec nezáleží. Ve všech zemí Evropy jsou lidé levicového smýšlení i pravicového smýšlení. Já jsem smýšlení spíše pravicového a přeji si silnou, co nejvíce jednotnou a demokratickou EU.

F.VÍZEK 28.6.2007 16:03

Děkuji za povzbuzení

Mám mnohaleté zkušenosti s diskusními stránkami i zde na NP.  Všiml jsem si, že nejvíce "odvahy" mají anonymní autoři a i toho, že jich je pouhá hrstka (mohl bych je na dvou řádcích vyjmenovat) - pouze v řádu jednotek. Čtenáři NP se počítají na tisíce, proto neklesám na duchu a otrávit se nedám.  Pokud se ale někerý z nich veřejně ozve, potěší to. Obvykle dostávám dopisy, pohledy a maily... Přeji všechno dobré Vám i vašim nejbližším! 

jirka.s. 28.6.2007 17:55

Re: Obvykle dostávám dopisy, pohledy a maily...

... a blahopřání k výročí VŘSR, že?

nepolitik 28.6.2007 15:22

Další dokonalý blábol šibala Vízka

Nic jiného se o tomto textu říci nedá. Rv

F.VÍZEK 28.6.2007 15:35

Reakce, na kterou jsem nepřivykl

Blábol. Ztroskotanec, Samozvanec. Nepřítel... Slova, slova, slova - jako plakát, ale obsah žádný.  Vyslovil jsem NÁZOR. Je to můj názor, podepsal jsem se pod něj a beru každý jiný i opačný. Ale proč - nálepka bez obsahu? Jsme na diskusní stránce? Nebo v kádrovém oddělení? 

jasan 28.6.2007 15:15

probuh Vizku

Vy zase kecate... podle jakeho clanku PLATNYCH smluv muzeme odejit?

F.VÍZEK 28.6.2007 15:30

Vaše "kecáte" do dospělé debaty nepatří... Ale...

V uústavě, kterou podepsalo všech 25 zemí včetně ČR, je v článku 59 text: Každý členský stát se v souladu se svými ústavními pravidly může rozhodnout vystoupit z Evropské unie. Členský stát, který se tak rozhodne, oznámí svůj úmysl Evropské radě, která toto rozhodnutí přijme...  Atd. 

Celá ústava vznikla jako preciznější a přehlednější souhrn všech textů, které za téměř 50 let integrace byly přijaty, schváleny, měněny, upravovány, novelizovány a dodržovány.  Nikdo nikdy nepochyboval o tom, že příchod i odchod je možný, svobodný, volný a přípustný.  Před i po Ústavě to patřilo k samozřejmosti, která sice měla i právní vyjádření, ale považovala se za axiom.  Proto je  a musí zůstat v každém textu. Nikdo by nevstoupil, kdyby neměl zaručeno právo odejít.

jasan 28.6.2007 16:00

Re: Vaše "kecáte" do dospělé debaty nepatří... Ale...

bodejt ze kecate... protoze ten Vami uvadeny dokument neni pravne platny.... Vy to vazne nevite?

jirka.s. 28.6.2007 17:59

Re: Vaše "kecáte" do dospělé debaty nepatří... Ale...

V jakéže "uústavě" to je napsáno? Prozraď nám to, ty malý demagůgku!!! A kolik že zemí ji schválilo?

Fafa 28.6.2007 18:51

Pane Vizku,

to je prece jadro pudla. Tahle ustava NEBYLA ratifikovana vsemi zememi, tudiz NEPLATI.

F.VÍZEK 28.6.2007 19:04

Zkusím vysvětlit...

Přečtěte si znovu text, na který reagujete. Potom pochopíte, že i ta neratifikovaná ústava vycházela ze všech smluv, dohod a ze všech textů, které se za 50 let evropské integrace nahromadily a které všechny přistupující země - tím že dobrovolně přistoupily - schválily !  I Česko svým ANO odsouhlasilo všechny texty, které do okamžiku vstupu byly "ve stohu".  Návrh ústavní smlouvy byl v tomto směru přehlednější, preciznější, průhlednější a dokonce čtivější. Bez ratifikace toho textu se nic podstatného nemění. Pouze máme nadále stoh smluv a i nadále mohou byrokrati - jediní se v tom vyznají - mít navrch před volenými orgány.  A komplikuje se každé jednání, protože 15 je méně než 27. A všechny staré smlouvy byly postaveny na ten nižší počet...

Fafa 28.6.2007 19:19

Re: Zkusím vysvětlit...

to je mozna pravda. Ale to nic nemeni na faktu, ze navrh ustavni smlouvy NENI platnym pravem.

Pjotr 28.6.2007 15:09

Je to vůbec možné

že se ten Vízek, který je tomto světě takovou spoustu let nic nenaučil? No když vidím ty dědky na komunistických demonstracích tak se tomu moc nedivím. Ovšem prostou komparací lze snadno zjistit, že metody bruselské byrokracie a nomenklaturních kádrů za bolševismu se v principu příliš neliší. Cílem je vždy totální kontrola společnosti. Kam to vše vede by se F.V. mohl přesvědčit např. na Kubě. 

F.VÍZEK 28.6.2007 15:18

Re: Je to vůbec možné

Mnoho slov, mnohá obvinění, ale jenom na úrovni "plakátu".   Zkuste nám otevřít oči a popsat svoji představu světa a Evropy 2050.  Porovnávejte porovnatelné: EU = SSSR a Brusel = Moskva a Castro = nevímkdo?  To je jakoby pluralita = totalita  a válka = mír  ... Tak do toho! 

Malý Aston 28.6.2007 14:33

Evropa by hlavně měla zůstat svobodná a demokratická!

Evropa není USA ani bývalý Sovětský Svaz a o Číně ani nehovořím.Evropa je složena ze států velkých,malých a pidistátů.Každý stát mluví jiným jazykem,má jiné kulturní a sociální cítění a každý stát má své nacionalisty.V každém státě je jiná životní úroveň a jiný naturel občanů od občanů pracovitých až po lenochy.Evropa má více občanů než USA ale ekonomika je slabá,nejsou prachy na moderní technologie,výzkum ani na zajištění bezpečnosti.Aby vládnoucí struktury v jednotlivých  zemích přežily předpokládají,že sjednocená Evropa je zachrání.Chtějí všechno centralizovat,řídit a plánovat ale to již máme vyzkoušené,nefunguje to.Ale zásadně nejsem proti.Pokud bude Evropský prezident,nepotřebujeme Klause,pokud bude vláda Evropy nepotřebujeme ministerského předsedu a ministry,když máme evropský parlament nepotřebujeme senát ani poslaneckou sněmovnu. Řízení věcí veřejných mohou zajišťovat kraje a hejtmani.Ale vymýšlet něco mezi tím,to je jen nové RVHP a řízení států malých těmi velkými a máme tady nové Rakousko-Uhersko a naše Mladočechy.Takže jakou Evropu vlastně chceme?

F.VÍZEK 28.6.2007 14:47

Já bych Váš závěr docela bral, ale "vlastenci" se ozvou!

Píšete:    Pokud bude Evropský prezident,nepotřebujeme Klause,pokud bude vláda Evropy nepotřebujeme ministerského předsedu a ministry,když máme evropský parlament nepotřebujeme senát ani poslaneckou sněmovnu. Řízení věcí veřejných mohou zajišťovat kraje a hejtmani.Ale vymýšlet něco mezi tím,to je jen nové RVHP a řízení států malých těmi velkými a máme tady nové Rakousko-Uhersko a naše Mladočechy.Takže jakou Evropu vlastně chceme?

Myslím, že se teprve HLEDÁ podoba příští Evropy a těch uběhlých 50 let vývoje je pouze "start".  Vzhledem ke globalizaci nemůže Evropa postupovat jinak a vzhledem k Číně dokonce nezbude než  EU + USA + Rusko !   I o tom by měla být řeč.   Ale jak to vysvětlit našim rádoby "vlastencům" ?

Dadacos 28.6.2007 14:54

Re: COREPER

Doufám, pane Vízku, že víte, co je to COREPER při Radě EU a kabinety při Evropské komisi. Jsou to stálí úředníci, nikým nevolení, kteří mají lví podíl na tvorbě evropské legislativy. Národním parlamentům nezbývá než ji implementovat nebo vystavit svou zemi varování od EK potažmo sankcím od Evropského soudního dvora. Demokracie se loučí...

- autor příspěvku je vlastenec a demokrat -

F.VÍZEK 28.6.2007 15:13

COREPER

Něco jsem za osm let pobytu ve vrcholné politice pochytil i v tom Bruselu a nebylo toho málo, co bych změnil, umět to a mít na to. Ale jak jsem napsal obecně už níže:    Právě neexistence jasných pravidel dává zelenou byrokratům a jejich zvůli. To platí v Bruselu, v Praze, na kraji i v obci.  Myslím, že tuto pravdu snad netřeba ani  zdůvodňovat.   

 Odpor některých politiků k textu oné Ústavy (přitom šlo o přehledný soubor velmi nepřehledných materiálů) nahrává právě byrokratům a znejisťuje "lajny" evropského hřiště.   Je pravda, že jen ta 1.část textu mohla být ústavou v pravém slyslu slova, 2.část mohla stát mimo jako jakási CHARTA a třetí jako přehledný soupis "institucí", všech těch "politik" a vnitřního fungování.    Ale proč má forma stát nad obsahem?  Autoři  upřednostňovali obsah a s tím se ztotožnily při podpisu všechny země, také Česko...  ale vlády se mění a občan je tak náchylný k manipulaci...  Nyní by se na to šlo jinak, ale po bitvě...

janoryna 28.6.2007 18:59

Re: Re: COREPER

akdo je tam vysílá nevolené. národní vlády ! takže to není problém bruselu ale vysílající vlády ! a mimochodem,kdovolí ministerské úředníky nebo nebo na úřadě vlády ? řekněte příklad volby úředníků u nás ?

Dadacos 28.6.2007 19:18

Re: Re: Re: COREPER

Úředníci na národní úrovni netvoří komunitární legislativu.

Navíc: S těmi "svými" úředníky mohu komunikovat v českém jazyce; novináři získávají každý den jejich stanoviska v českém jazyce, neboť tito úředníci jsou mj. mluvčí ministerstev vlády ČR; mohu vidět v televizi jejich interview v českém jazyce, poněvadž jsou to mj. náměstci ministrů vlády ČR. Proto jsou kontrolovatelní a je za ně politicky přímo odpovědný konkrétní ministr. Tyto zpětné vazby u bruselských úředníků neplatí.

No 29.6.2007 18:14

Re: Re: Re: Re: COREPER

Vy komunikujete s legislativními úředníky ministerstev? Jak často a kdy naposled?

Interview českého ministra v české televizi jsem na rozdíl od vás nikdy neviděl (můžete mi říc, v kterém pořadu jsou ministři interviewováni?). Čas od času je něco takého k vidění a slyšení na BBC.

Úředníci EK mají odpovědnost ke svému komisaři, ovšem jejich pracovní postavení se od českých podstatně liší (stále, jako jediná země EU, nemáme zákon o státní službě, asi ho na rozdíl od ostaních nepotřebujeme).

Při komunikaci s úředníky EK se nemusíte omezovat na češtinu, můžete použít dalších 22 jazyků, každý úředník hovoří minimálně 2, reálně 3 jazyky.

Malý Aston 28.6.2007 15:07

Re: Já bych Váš závěr docela bral, ale "vlastenci" se ozvou!

Vlastenci vždy budou,jednou je to bojovník proti Rakousku-Uhersku,podruhé spolubojovník s cizí mocí jako byl Gottwald a jeho pohrobci.Problém s tím maji ve Španělsku,Anglii,Maďarsku a Jugoslávie a Albánie ještě není dořešena.My se díky tomu demokratickému cítění jednou všichni pěkně posereme.Proč uvažovat o spojenectví s USA,když je všude šířena nenávist a proč se spoléhat na Rusko které má svých problémů dostatek?Já to vidím hodně a hodně černě.Ekonomika Evropy půjde pořád dolů a dolů,ti naši vlastenci začnou hledat napřed vnitřního a pak vnějšího nepřítele,nastoupí nacionalisté a je po celé přežrané a neschopné Evropě.Jen doufám,že to ještě chvilku vydrží.

jirka.s. 28.6.2007 18:17

Re: Ale jak to vysvětlit našim rádoby "vlastencům" ?

Tvé starosti, Francku, bych chtěl mít! Mně spíše trápí, jak na smrtelné posteli vysvětlím svým vnoučatům ( a dá-li pánbůh i pravnoučatům), že jsme jim tady zanechali tohleto podivné dědictví, tu směsici rádoby volného pohybu říznutého státním (evropským) paternalismem, kdy jim bruselští špidlové budou nabízet v jedné ruce deset eur, ale druhou jim budou šátrat v kapse, aby jim těch eur mohli vytáhnout dvacet! Za to že budou hezky poslušně držet jim třeba slíbí, že  přestanou kontrolovat špajzky, jestli v nich nemají příliš hub nebo mandarinkových kompotů!

I o tom by měla být, Francku, řeč! Ale jak to vysvětlit našim nikoliv rádoby sockomoušům, pro které jakákoliv direktivita je rajskou hudbou, jejíž largo jsou ochotni při nejbližší příležitosti změnit na totalitní prestissimo

Ladislav N. 28.6.2007 13:46

Ach, ty Vízkovy komunistické bláboly...

....zcela mimo mísu. Rv;-D Komunistům jako Vízek je třeba dát ČERVENOU!

F.VÍZEK 28.6.2007 13:58

Narovinu

Kdybych se chtěl stát komunistou, tak Vás o povolení žádat nebudu.  Ostatně je jich v Poslanecké sněmovně legálně a legitimně víc než lidovců a zelených dohromady.  Máme totiž pluralitní politický systém a totalitu jsme pohřbili.   Na diskusní stránky vstupujeme proto, abychom si svobodně vyměňovali názory. Pokud možno různé, protože výměna názorů stejných ztrácí smysl. Demokracie je totiž diskuse (=TGM), víme?

Ladislav N. 28.6.2007 14:00

Re: Komunista Vízek...

Už zase kopíruješ, šašku? Rv

F.VÍZEK 28.6.2007 14:18

Šašek? Kdo ?

Slušně odpovídám na otázky, na které odpovědět chci a umím.  Odpovídám podle svého, jak se dá předpokládat.  Na diskusních stránkách by to nemělo být překvapivé ani pro Ladislava N. Je-li dospělý a má srdce demokrata.