5.12.2021 | Svátek má Jitka


Diskuse k článku

NÁZOR: Evropská unie a my

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Cricket 28.6.2007 12:44

Add autor

Pane Vízku, státy i superstáty vznikají na základě potřeby jejich občanů "zdola". Spojenou Evropu, která původně vznikla z potřeby jejich občanů volně se pohybovat, volně převážet zboží a přesouvat kapitál, nám začalo najednou stádo socialistických byrokratů předělávat na byrokratický superstát, který občan v podstatě vůbec nepotřebuje, protože ví, že takový superstát se nedá ohlídat, aby nebytněl, nelenivěl neprožral vlastní podstatu a nakonec nezašel na úbytě. Z Vašich mašlenek začínám mít dojem, že v tom Jablonci,  tam ale musí být .... krásně. 

jerry 28.6.2007 13:08

No. pokud nechcete dát dítko do školky:-))

zde totiž už pan Vízek reformoval.:-))

F.VÍZEK 28.6.2007 13:10

Odpovídám... , jak to cítím

Právě neexistence jasných pravidel dává zelenou byrokratům a jejich zvůli. To platí v Bruselu, v Praze, na kraji i v obci.  Myslím, že tuto pravdu snad netřeba ani  zdůvodňovat.    Myslím, že 50 let evropské integrace přineslo svoje ovoce. Dalo Evropě šanci. Vždyť celá Evropa rovná se  jen 12% světové populace!  Čtyřicet let jsme my - občané Československa - byli pouhými diváky na evropské scéně a jistě nenastane situace, aby právě Česko zabrzdilo běh světa, který byl nastartován po tom nejhroznějším 20. století, které si lidstvo vskutku "užilo".  Informační technologie, "zkracování vzdáleností", pohled do každého "talíře" v každém koutku světa DONUTÍ ke sbližování tak jako tak. Bude prima, když nezopakujeme integraci z dob bojů Severu proti Jihu, když se poučeni pokusíme o jinou cestu, než Nový svět.  I v tom, že solidarita a vyrovnávání rozdílů je správný postup, byť klopotný. 

F.VÍZEK 28.6.2007 13:17

A dodatek k Jablonci...

Máme stejné problémy jako jiní. Např. :Za finanční pomoci EU se jedno naše náměstí (za sto let se osmkrát přejmenovávalo!) zcela rekonstruovalo, proměnilo: zadání, projekt,  architekti, památkáři, sochaři... Výsledek od loňského roku občany zhodnocený: Pojmy od "nádherné" po "hnusné" - a všechno mezi tím - se v anketách objevily.  A to jsme 45 tisícové město!  Může to být jinak?

huhu 28.6.2007 13:38

Re: A dodatek k Jablonci...

no tohle je právě ten rozdíl. nejdříve vzali, pak zase dali. O tenhle socilaismus právě vůbec nestojím. Tohle může zajímat leda tak nějakého parazita, který si mslí že bude žít na úkor někoho...nakonec se na tom živí akorát několik tisíc špidlů....

eTony 28.6.2007 13:18

Re: Odpovídám... , jak to cítím

a čí zásluhou jsme byli nejen diváky evropského dění ????? Čí zásluhou ???? Bolševických zmetků !!! Tak toho laskavě nechte a nevysírejte, soudruhu disidente. Evropa má šanci - ve svobodě, spravedlnosti a míru. To žádný socbolševický model nejen nezaručí, ale je přímo destrukčním nástrojem zmíněného.

F.VÍZEK 28.6.2007 13:32

Odpovídám...

Pozapomněl jste, že "bolševickým zmetkům" - jak to nazýváte - prokazatelně 99,9% občanů dávalo opakovaně svoje ANO a pouze hrstka lidí (0,1%) se jim umělo postavit čelem a otevřeně (nyní jsou mnohým k smíchu...!).   Informujte se ve svém okolí: u rodičů, prarodičů a u dalších Vám blízkých,  nakolik přispěli  k trvání (či k likvidaci) totalitního systému.  Bude to poučné!

zloch 28.6.2007 13:37

Re: Odpovídám...

Vy sprostý demagogu, kdyby se normální lidé (99,9%) nebáli o svůj život "díky" komunistickým zločincům jako jste byl vy a mohli svobodně volit, nikdy byste se tak nanaparoval! Spoluautor komunistických zločinů Vízek se vysmívá lidem (i mě), že měli strach o vlastní existenci! Jste bolševický darebák, soudruhu doktore!

F.VÍZEK 28.6.2007 13:53

Kdo je demagog?

Na jakých zločinech se mohl podílet muž narozený v roce 1940 - například já?  Bylo mi 16 roků, když sami sovětští komunisté a po nich postupně strany ve všech satelitních zemích "dostávaly rozum".  Jako student jsem sledoval, jal to u nás v Československu  vyústilo postupně v kritiku Gottwalda a Stalina (KG zmizel z Vítkova a Stalin z Letné), odsouzeny byly politické procesy z 50.let, propuštěni byli političtí vězni, rehabilitováni byli nevinně odosuzení (byť všechno bylo polovičaté) a nakonec všechno skončilo porážkou Pražského jara a vstupem 5 armád a nástupem normalizačního prookupantského režimu.  Ještě v roce 1974 mi moje krátké angažmá ve straně soudy zhodnotily těmito přívlastky: antisocialista, antisovětista, pravicový oportunista, antikomunista, který útočil na vedoucí roli KSČ.   Takže závěr: Našel jste jednoho, který se nebál, neměl strach o vlastní existenci (byť měl čtyři malé děti) a otevřeně, veřejně a naplno režim kritizoval. Na převýchovu se dostal mezi dělníky, stal se kameníkem - příslušníkem vládnoucí dělnické třídy (požíval všechny výhody toho zařazení= dobrou úkolovou mzdu, už na něho "nemohli" a nesměli "bít")  - a setrval na tom vysokém postu až do sametu 1989, kdy byl "vytažen" zpět do školství...    Takže kdo je darebák?  Tečka.

zloch 28.6.2007 13:59

Re: Kdo je demagog?

Přečtěte si pozorně Zákon o protiprávnosti komunistického režimu, tam se dočtete kam patříte jako bývalý spolupachatel komunistické zvůle..

F.VÍZEK 28.6.2007 15:42

Kroťte se ve slovech nejen v mém případě!

Jakou zvůli prosazovali pánové (normalizační komunisté) Kočárník, Dlouhý, Tříska, Čalfa, Tošovský, Dyba, Ševčík a stovky dalších dnes úspěšných kapitalistů?   Jakou zvůli prosazovali pánové Zátopek, Hlinka, Seifert, Kundera, Vaculík a stovk y a tisíce českých a slovenských herců, umělců, spisovatelů, vědců, lékařů..., kteří nosili legitimaci KSČ a jsou dodnes chloubou národa?

J.G. Pašek 28.6.2007 14:46

Ano Vízku, tz jsi se narodil v 1940, ale tvje rodiče a prarodiče byli dospělé v 1948 . . .

zařraní komununisté-věřící a domršili s gottwaldem Republiku . . . . a tz jsi v jejich botách pokračoval . . . . takže já bejt tebou, tak bych se neoháněl JÁ NIC JÁ MUZIKANT JÁ JSEM BYL NEMLUVNĚ V 1940 . . . . a tady je moje tečka ty neomalený drzoune! 

eTony 28.6.2007 13:38

Re: Odpovídám...

Vízku, zaručeně dobře víte, že zmiňuji dobu 1945 - 1948, kdy se bolševická lůza dostala ke vládě. Pak došlo na "kroucení krků", které Gottwald tak hrdě sliboval. A těch 99,9 % už bylo jen výsledkem myšlenkového, názorového "znásilňování" občanů. Tehdejší volby měly s demokracií pramálo společného, jako vlastně celý režim, postavený na teroru.

huhu 28.6.2007 13:40

Re: Odpovídám...

vy jste tedy cynik, jako takový esesáček nebo estébáček nebo úchyl, který se vysmívá svým znásilněným obětem..(Y)

jerry 28.6.2007 13:47

I já jsem jeden z 99,9%

V roce 1986 jsem už byl čerstvě plnoletý /ročník 1967/ a zvolil jsem Marušku Kabrhelovou do FS. Jejímu sex appealu jsem prostě nemohl odolat. ;-D

zloch 28.6.2007 13:21

Re: Odpovídám... , jak to cítím

Socialistické žvásty o Nové sociální Evropě jsem četl u socanů: http://www.cssd.cz/dokumenty/soubory-ke-stazeni/Nova-socialni-Evropa.pdf(Y)

Starý J. 28.6.2007 9:58

Pane Vízku!.

....Vždyť superstátů je na Zemi dost: USA, Čína, Indie, Rusko, Brazílie ...

No to je hodně kulhající sronání. Ty státy, které byly spojeny jedním jazykem a neměly samostatnou historii (nejmarkantnějším příkladem je USA), vznikly prakticky ve stejné době, jsou a mohou být jedním superstátem.

Naopak násilně (i když můžete tvrdit, že jsme do EU vstoupili dobrovolně - jde jen o to, zda jsme opravdu vstupovali do superstátu - v tom případě by referendum asi dopadlo jinak) spojené národnostní státy, s vlastním jazykem, s vlastní historií,vydržely vždy jen chvíli, každá složitější situace dokázala s nimi zatřást a nakonec se spojenectví rozpadlo. Názorným příkladem je zrovna . SSSR, dále Jugoslávie, před lety SAR  - Sjednocené arabská republika (nevím, zda se v názvu nemýlím, rozhodně ji tvořili Egypt a Syrie a možná i Palestinci - nevím zcela přesně) a nakonec i Československo.

Pokud víte o nějakém slepenci národnostních států, který vydržel, rád se nechám poučit!

Dadacos 28.6.2007 10:19

Re: Pane Vízku!.

Mám shodný názor.

Ludva 28.6.2007 11:14

Re: Pane Vízku!.

Je nějaký problém zavést jeden společný jazyk EU, nejlépe umělý ?

F.VÍZEK 28.6.2007 11:17

Například o Indii z encyklopedie:

Indie: správní členění do 25 států a 7 svazových teritotií.  Mnohonárodnostní stát, nejpočetnější Hindové, dále Bengálci, Maráthové, Gudžarátci, Telugové, Tamilové.... Úřední jazyky hindština a angličtina, podle ústavy 15 hlavních jazyků jako regionálních úředních jazyků.  Indie má více než 1 miliardu obyvatel. 

Opravdu "kulhající srovnání", jak píšete?  Dodávám: Všechno chce čas, trpělivost, všechno je vývoj a hlavně nic není definitivní.

Starý J. 28.6.2007 12:21

Re: Například o Indii z encyklopedie:

Udělat z národnostních států, které svoji státnost mají zažitou stovky let a které mezi sebou vedly dokonce desítky drobných a několik velkých válek, za nějakých 60 let společný superstát, není žádná trpělivost. Je to jen neuvážená ambiciéznost několika "politiků" a touha stát se velikým. Zajímal by mě výsledek celoevropského  referenda na téma společný evropský superstát se vším všudy. Takové referendum nikdo neuspořádal a většina zemí protlačila "evropskou ústavu" jen parlamentem. A to zmínka o vlajce, presidentovi, hymně a pod. byla v ústavě spíše symbolická.

F.VÍZEK 28.6.2007 13:26

Není zbytí...

V "globalizujícím se" světě není zbytí:  Buď bude Evropa jednotná, nebo bude bita.  Dokonce svoji tezi rozšířím: Buď  EU + USA + Rusko společně, nebo dostanou na "frak".  Postará se o to samotná  Čína.  O Indii, Brazílii a dalších... nemluvě.  

Můžete ale ustrnout v  "národovectví" minulého a předminulého století, jako se to stalo Václavu Klausovi a propagovat něco zcela opačného...  Soudcem nikdo z nás nebude, snad - čas.

huhu 28.6.2007 13:41

Re: Není zbytí...

vy jste hlavně ustrnul v marx-leninismu předminulého století..(Y)

F.VÍZEK 28.6.2007 14:03

Není zbytí...

Teď k tomu jenom přidat jeden jediný příklad, aby to nebylo jen takové plácnutí do vody, taková nálepka - jak se dělo za totače...

Dadacos 28.6.2007 14:43

Re: Vízkův marxismus

Podle marxismu je cena za práci daná její "hodnotou", tj. množstvím úsilí pro její vykonání. Podle tržní ekonomiky cenu čehokoli určuje nabídka a poptávka. K tomu prvnímu hledisku jste se přihlásil svým opakovaně pastovaným přípěvkem na téma kolik bere Klaus a kolik Jágr.

F.VÍZEK 28.6.2007 20:08

Uplně jste to otočil

Zatímco Marx trval na tom, že cena (a mzda) mají být v souladu s náklady práce a všechno se dá "naplánovat" bez ohledu na tržní principy (čili voluntaristicky), já jsem tvrdil pravý opak, čili jsem zcela nemarxisticky prohlásil:  V současném světě už dávno neodpovídají mzdy  a platy společenskému významu práce, píli, námaze, pracovitosti, dřině a dal několik příkladů:  špičkový chirurg, celoživotní dřina horníka, funkce hlavy státu, tříletá práce učitele  - a proti tomu tři písničky zpěvačky na koncertu, jeden den špičkového hokejisty, odchodné bankéře (který přivedl banku na buben)...  Taková je pravda. Čtěte pozorněji!

No 29.6.2007 18:40

Re: Uplně jste to otočil

Marx se ve své tzv. pracovní teorii hodnoty skutečně mýlil, ke konci svého života to poznal i sám. Velikost mzdy určují rozdíly v kvalitě jako ukaždého jiného výrobního faktoru (to platí i pro hokejisty). Srovnejme přeplácené horníky za bolševika a současně podceňované cifršpiony. Nyní se mzdy v podstatě dostaly na tržní úroveň. Zamyslel jste se, proč mají v tržní ekonomice třeba horníci a taxikáři nízké mzdy a lékaři nebo právníci vysoké? Úkolem normální politiky je, aby se za normální mzdu dalo slušně žít, cf. platy učitelů v západní Evropě s platy u nás.

Fleischer 28.6.2007 15:24

Re: Pane Vízku!.

Již několikrát bylo v podobných diskuzích poukazováno na příklad Švýcarska, to není stát spojený jedním jazykem.

Dadacos 28.6.2007 9:56

Proč?

F. Vízek: "Proč poprvé v dějinách nedat těm malým a slabým šanci "kontrolovat" a "hlídat" ty velké a silné?"

Proto, aby si ti malí a slabí naivně jako F. Vízek mysleli, že kontrolují a hlídají ty velké, a aby tomu ve skutečnosti bylo přesně naopak.

Pro ty, kteří by mně chtěli udělit nálepku euroskeptika, dodávám: Podporuji ekonomickou integraci, tj. volný pohyb osob, zboží, služeb, kapitálu. Odporuji politické integraci.

Starý J. 28.6.2007 9:59

Re: Proč?

Mám shodný názor.