30.11.2021 | Svátek má Ondřej


Diskuse k článku

NÁZOR: Evropská unie a my

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
huhu 28.6.2007 10:52

Re: Re: Proč?

připojuji se. A právě v tom, jak si představují ti velcí svobodný pohyb zboží, osob a kapitálu se v praxi projevuje ta rovnoprávnost a možnost kontroly silných velkých slabými malými. Tady by měl Vízek řvát, tady bych souhlasil. A ne lézt do zadku a kromě hospodářské odsouhlasit oficielně i politickou podřízenost

F.VÍZEK 28.6.2007 11:29

Pár otázek

Položte si pár otázek: Nakolik se v Evropě politicky nesjednocené dařilo těm "malým a slabým" držet suverenitu (války v každém století)?  Kolik svobody přinesl  pouhý volný pohyb osob, zboží, služeb a kapitálu v rámci kolosu  (Rakousko-Uhersko) jeho národům a proč z toho např. vykvetla potřeba "národního obrození Čechů"?   Není politická integrace nakonec jediným řešením pro rovnoprávnou a konkurenceschopnou ekonomickou spolupráci, když i nejsilnější evropská ekonomikaněmecká) je příliš malá ve srovnání s "bujícími"  nejen Asiaty?  

zloch 28.6.2007 11:44

Re: Pár otázek

Františku Vízku, svobodu do Evropy, včetně toho míru, přinesli až Spojené státy. Vy jako horlivý člen zločinecké organizace KSČ a vaši soudruzi z útočného imperialistického paktu Varšavská smlouva jste se snažili, aby nebylo svobody nikde. Nežvaňte o svobodě pro Evropu, když jste ji jako nomenklaturní aparátčík KSČ nepřál ani Československu.

F.VÍZEK 28.6.2007 11:57

Značka Zloch jako obvykle - o koze

Především lže, protože mě má za "nomenklaturní aparátčí".Dobře ví, že jsem jím nikdy být ani nemohl (ani vteřinu, jak říká Václav Klaus),  když už v 29 letech jsem byl prokazatelně shledán nepřítelem režimu. A tím jsem se stal hned jako 27 letý delegát Vysočanského sjezdu v Praze v srpnu 1968, který odsoudil okupaci Československa a svou další činností poté.   Nechápu, jak zloch může klidně usnout a klidně spát zatížený špatným svědomím a bojím se, pokud on vychovává děti...  On totiž zřejmě svědomí nemá...

F.VÍZEK 28.6.2007 12:04

Dodatek: Zásluhy Ameriky o Evropu nepopírám

Pokud si ale dobře vybavuji, tak nejen Maďarsku v roce 1956, ale  ani nám právě v roce 1968 nejen západ (ale ani USA) kromě podpory morální (a vlídného přijetí emigrantů) nejen pomoc neposkytly, ale ve vztahu k Brežněvovi a SSSR měly náruč otevřenou - žádné významnější tytytyty, žádné sankce na akt pěti armád, žádné embargo... pouze slova, slova, slova plus objímání Brežněva a chování, které připomínalo spíše "kamarádšoft" než důstojnou ignoranci.  S otevřenou vojenskou protiakcí se počítat nedalo - jaderná zbraň plus "sféry vlivu"  byly a hrozily.

zloch 28.6.2007 12:04

Re: Značka Zloch jako obvykle - o koze

Františku Vízku cituji z dopisu Arnošta Ježka: "...jak jsem poznal F. Vízka. Bylo to v roce 1968, kdy po mně převzal funkci předsedy Městkého výboru KSČ v Jablonci...."

Funkce předsedy MV KSČ plně zapadala do Kádrového pořádku ÚV KSČ (nomenklatury). Tudíž jsem vás pravdivě označil jako apárátčíka KSČ. O mé svědomí se nestarejte, nikde se nezapletlo s rudými zločinci a vrahy, kterým jste dobrovolně sloužil i jako mladý a uvědomnělý důstojník ČSLA.

F.VÍZEK 28.6.2007 12:24

SKANDÁLNÍ !

Mám se snad stydět za to, že po vpádu 5 armád  - kdy šlo o krk - jsme v Jablonci okamžitě sesadili z funkcí kolaboranty, zrádce a ty, kteří vítali sovětskou armádu? Měli jsme je nechat na funkcích a dovolit jim jednat s veliteli cizích vojsk?  My jsme je smetli a v té době, kdy "šlo o kejhák" byli na mimořádných (i nočních) jednáních navrženi a zvoleni na jejich místa.  Jedním z  těch, který uměl rusky a byl přijatelný - byl i 27 letý kantor Vízek. A stal se předsedou městského výboru. Nikdy za to nebral a nedostal ani korunu  (také od koho?), ba pro celý další život mu to "konzervami" nebylo zapomenuto. Stejně jako to, že jednal ve Vysočanech a hlasoval proti vstupu a setrval na tom dodnes.   Styďte se, anonyme! Píšete "A" a zatajujete "B".   Typické pro bolševický způsob novinařiny.

zloch 28.6.2007 12:28

Re: SKANDÁLNÍ !

Vízku, vy jeden zatracený lháři, chcete tvrdit, že váš soudruh Arnošt Ježek byl vámi smeten jako zrádce?

F.VÍZEK 28.6.2007 12:39

Re: SKANDÁLNÍ !

Arnošt Ježek - je starší než já - se stal předsedou OV KSČ a byl podobě jako já ZÁRUKOU, že sověty vítat Jablonecko NEBUDE!  A i u něho - funkce neplacená a hodně riziková. Kdo věděl, co armáda hodlá udělat?  Snad spontánní odpor občanů a plné ulice záměry okupantů zhatily. A až po deseti dnech a návratu vedení státu a strany z Moskvy do republiky mohlo začít pomalé umírání demokracie a svobody v Česku.  Arnošt Ježek i František Vízek (a další, které bych mohl jmenovat a jsou dodnes mými přáteli)  se na tom nepodílel.  Neotočili se na obrtlíku a "nedostali rozum".   Trvali na svém a skončili ve svých profesích. Nejen Ježek a Vízek, ale i další Jablonečané, kteří v srpnu 1968 nezradili: Bakovský, Grégr  a další...

jirka.s. 28.6.2007 12:46

Re: Re: "plné ulice záměry okupantů zhatily."

PLÁNY IMPERIALISTŮ ZHATÍ NAŠI VEPŘI BOUBELATÍ !!!

F.VÍZEK 28.6.2007 12:29

Doplnění:

A onen Arnošt Ježek - dodnes žije a scházíme se - patřil k těm, kteří podobně jako já odmítali okupační vojska,  se stal předsedou OV KSČ.  Sesazen byl tehdejší  vedoucí tajemník OV KSČ Rudolf Šec a nahradil ho Josef Dvořák, který také měl odvahu!  Oba už nežijí.  Podobné změny musely probehnout leckde: v Liberci, v Ústí... všude byli "bilakovci" a "indrovci" ...

zloch 28.6.2007 12:36

Re: Doplnění:

Popsal jste to ideově správně. Jednou jste sesazovali vy, potom zase oni vás. Zkrátka komunističtí lumpové přesně podle Lenina. Určitě jste nad Slánským také slzu neronil.

F.VÍZEK 28.6.2007 13:39

Možná ...

Kdyby byl Duček méně hodný a méně tolerantní a uměl se včas zbavit kolaborantů a zrádců a agentů KGB ve svém nejbližším okolí (v předsednictvu a sekretariátu strany), možná by Pražské jaro mohlo vyústit ve švédský model socialismu.  A ten - jak známo - s totalitou= nesvobodou, bídou ducha i statků spojený nebyl a není už sto let.  A dodnes je dobrým příkladem. Doporučuji poznat na vlastní oči!

jirka.s. 28.6.2007 18:28

Re: Možná ...

A kde jsi, Francku, tedy byl, že jsi  Dubčekovi neporadil, jak se zbavit těch zrádců a kolaborantů? Vždyť podle tvých keců jsi s tím měl z jablonecka spoustu "zkušeností"! A nekydej, žes neměl vůbec příleřitost se k Dubčekovi dostat. Vždyť tehdy se k němu dostal kdejaký pionýr!

Momochodem, zkus hádat, proč v tom tebou opěvovaném Švédsku ten rádoby sociálismus fungoval tak dlouho? Až samozřejmě jednoho krásného dne i tak nedávno dofungoval!

jirka.s. 28.6.2007 12:38

Re: Doplnění:

Ano, velmi správně, Francku, jaképak sra/ní s hnusnými konzervami. Do dolů s nimi!! Teď jsme na řadě my! Koryt je málo, tak  jaképak štráchy!

Za půl roku: Ježíši, to je ale nespravedlivé, oni nám to vracejí, ksindlové komunistický!

F.VÍZEK 28.6.2007 12:47

Doplnění:

Něco jiného je doba válečná a revoluční - a něco jiného hluboký mír.  Právní normy a zákonné postupy se v situaci ohrožení národa poněkud "rozkývají" a nejde to jinak.  Proti "kulce v hlavni" usnesení na papíře nestačí.    Srpen 1968 znamenal okupaci Československa pěti armádami, které bez pozvání do země vtrhly a čekaly podporu od zrádců a kolaborantů, kteří měli jejich vpád legalizovat. tomu se muselo zabránit. Už kvůli světu.  A tomu se zabránilo. Hlavně v Praze a i jinde. I v Jablonci.  Udělali to ti, kteří se nebáli, byť mohlo jít o životy jejich i jejich nejbližších. Nikdo netušil, čím okupace skončí ...

zloch 28.6.2007 12:56

Re: Doplnění:

Kdy a v jaké funkci jste podepsal Poučení z krizového vývoje? Když jste byl tím "nepřítelem státu No.1", jakto, že vás nezavřeli, ale nechali vás klidně studovat na 3 školách? Jak jste zevnitř rozbíjel kolaborantské rudé odbory ROH v ČMPK? Kdo vám tyhle "zásluhy o demokracii"  bude věřit, vy samozvaný disidente?

jerry 28.6.2007 13:12

A teď přijde kamenolom :-))

Je to jako z řeckých bájí : nejprve jako Prométheus přináší nehodným lidem poznání /reformní socialismus/, později končí jako Sysifos.:-)

F.VÍZEK 28.6.2007 14:14

Kdo to byl?

Kdo Vám, značko ZLOCH, nakukal, že materiál Poučení z krizového vývoje  byl určen k podpisování?  Když tuto hrůzu KSČ přijalo, dávno jsem byl mimo ni.  A že ten materiál někde někdo nechal podepisovat - to slyším prvně.  Myslím, že vyšel v tisku - v Rudém právu - , jak bylo tehdy běžné.  A proč mi říkáte samozvaný disidente?   Opakovaně jsem psal, že jsem nikdy disidentem nebyl, nikdy jsem se za něho nepovažoval, s "Prahou" jsem za normalizace kontakty neměl. Pouze jsem se chovalm jako NORMÁLNÍ A SLUŠNÝ ČLOVĚK. Trval jsem na svém a nedal se zlomit.   Ano, tři roky před Chartou 77 jsem žaloval stát za chování, které se vůči mě dopuští, ale s porážkou u soudu jsem samozřejmě počítal.  Jen díky tomu mám svoje aktivity černé na bílém...  A mohu doložit, zda jediné moje tvrzení je lživé či demagogické.  Tečka.

jirka.s. 28.6.2007 17:23

Re: Tak teď už jsi to, Francku, opravdu přepískl!

Kdepak jsi, ty hrdino byl, když jsem měl 23. srpna 1968 v Brně držku zarytou v hlíně a půl metru nad hlavou mi lítaly kuličky z rusáckých kalašnikovů? Čemu že jsi to, ty komoušská zrůdo, zabránil? Komupak že to  šlo u vás v Jablonci o kejhák? Koho že jsi to zachránil? Jmenuj mi jednoho, koho ses zastal, koho jsi bránil svou hrdinou hrudí, zajisté plnou komoušských metálů! A pročpak jsi tu samou hruď  tedy nenastavil, když milicionářské svi/ně vraždily v Brně o rok později Danuši Muzikářovou a učně Valehracha? Ty jsi se totiž v té době zmohl tak akorát na souzení o své koryto ve zločinecké organizaci! Tak už proboha jednou pro vždy zalez jako krysa do kanálu a nech slušné lidi volně dýchat!

Vnučka F.Vízka 21.7.2008 23:20

Re: SKANDÁLNÍ !

;-)Dědo,máš pravdu...do nichR^;-)

Dadacos 28.6.2007 13:41

Re: Máte rozum a nepoužíváte jej

Války měly na svědomí nedemokratické režimy, nikoliv "nesjednocení".  +++  Svobodu, zatím, máme, volný pohyb ji má rozšířit. Volný pohyb - ať už jeho úroveň byla za monarchie jakákoli - nemohl sám o sobě svobodu přinést. Politická integrace zemí v rámci Rakousko-Uherska byla právě tím, co svobodu negovalo, a hrozí to i v současné Evropě.  +++  Je mi Vás líto, že ačkoli máte rozum, nepoužíváte jej

a 28.6.2007 9:47

Evropská unie a my = Evropska unie jsme my

Konecne rozumne slovo po tech nesmyslnych tiradach lidi, kteri nevi (a nejspis ani nechteji vedet) "vo co de".

Podle nejnovejsi pruzkumu STEM je 70% obcanu CR spokojeno se clenstvim v EU.

huhu 28.6.2007 13:45

Re: Evropská unie a my = Evropska unie jsme my

ano s členstvím  a převážně voličů ODS. Ta informace jak ji podáváte hodně neúplná a nic neříká a současné praxi a směrování EU.

jirka.s. 28.6.2007 9:21

"Evropská unie a Česká republika nestojí "jinde", "

EU a ČR možná ne, ale ty, Francku, zcela určitě! Ale jak tak v tom stojíš, prosím tě, nešoupej moc botama, abys to neroznesl po celém Jablonci!

jerry 28.6.2007 8:45

Vloupání do muzea propagátora evropského superstátu

Praha 21.3.2028

Včera v noci došlo k vloupání do Muzea Františka Vízka v Jablonci nad Nisou. Zlodějům se podařilo vyřadit nejnovější zabezpečovací zařízení z provozu, což podporuje domněnku, že mezi pracovníky muzea měli svého komplice. Zmizely exponáty nedozírné ceny : slavný rozsudek z roku 1974, kterým se panu Vízkovi zakazuje učit, seznam 6335 odpůrců režimu, zhotovený samotným panem Vízkem,  kus kamene ,který si pan Vízek v roce 1990 odnesl z kamenolomu,kde 16 let tvrdě pracoval, na památku, památný výnos o redukci počtu mateřských škol v Jablonci, podepsaný samotným panem Vízkem a jeho senátorský průkaz s podpisem samotného Petra Pitharta. Cena ukradených exponátů je nedozírná. Policie ihned zahájila pátrání.

František Vízek patřil k našim nejznámnějším disidentům. Už při svém vstupu do KSČ tvrdě požadoval zrušení její vedoucí úlohy, po roce 1969, kdy byl z KSČ vyloučen, mu bylo rozsudkem z roku 1974 zakázáno učit a v letech 1974-1990 těžce pracoval v kamenolomu, i když mu v roce 1985 bylo umožněno získání doktorátu z matematiky. Po roce 1990 působil na školském úřadu v Jablonci, kde statečně prosadil redukci počtu mateřských škol. Rovněž se angažoval v sociální demokracii a byl zvolen do Senátu, kde pracoval až 20 hodin denně. Později působil jako poradce. Na protest proti hnusné pomlouvačné kampani, která vedla k odchodu dvou skvělých a nezištných sociálních demokratů S.Grosse a M. Krause , se vzdal členství v ČSSD i místa poradce. Poté se stal neúnavným bojovníkem za evropskou integraci a Evropský superstát.

jirka.s. 28.6.2007 9:18

Re: Vloupání do muzea propagátora evropského superstátu

;-D;-D;-D Jerry je Bůh! ;-D;-D;-D

huhu 28.6.2007 9:30

Re: Vloupání do muzea propagátora evropského superstátu

gratuluju ! Neukradl jste ten Vízkem vlastnoručně psaný životopis ke kandidatuře na evropského komisaře Vy  ? :-D

zloch 28.6.2007 9:47

Re: Vloupání do muzea propagátora evropského superstátu

R^R^R^ Tak tohle slavný pan Vízek nerozdýchá a patrně jím budete označen jako já - hrdina za bukem ;-D

F.VÍZEK 28.6.2007 11:46

Stydím se za to, že jsem celou Husákovou normalizaci nepatřil k 99,9% většině národa!

Patřil  jsem k zanedbatelné menšině a musím se za to omluvit. Jak k tomu došlo?  Dne 7.ledna 1971 se konala 196. schůze předsednictva ÚV KSČ, která jako 16.bod pořadu (byl tehdy  tajný) k němu  přijala den poté usnesení pod č.j. P 8854, ve kterém se rozhodlo o vytvoření centrální evidence „pravičáků“, aby mohli být sledováni, izolováni, aby jim byla znemožněna protistranická činnost a případný návrat do exponovaných profesí. Šlo o  „exponenty pravice z řad bývalých členů strany, z řad bezpartijních i  členů jiných politických stran a členů různých organizací vzniklých po lednu 1968 (KAN, K 231 apod.). Šlo o představitele pravicového oportunismu, revizionismu, organizátory protistranických, protisocialistických a protisovětských kampaní a nátlakových akcí, o nositele oportunistické ideologie“.  Na tento seznam se dostalo 6335 osob z tehdy 15 milionové ČSSR (srov. jen počet agentů STB šel do statisíců a za normalizačního režimu Husáka a Jakeše bylo členů KSČ více než půldruhého milionu). 

 Do seznamu nepřátel sem se dostal i já. Vždycky jsem si myslel, že mě to ctí a byl jsem docela hrdý, když jsem si po „sametu“ v Lidovkách dne 1.září 1992 přečetl, že v seznamu svoje jméno s datem narození, profesí a bydlištěm. Z celé dospělé populace nás takových bylo pouze půl promile, čili pouze jeden „nepřítel“ na dva tisíce obyvatel.  To mě mělo hned napadnout, že většina se nemýlí, má vždycky pravdu a měl jsem se většiny držet: Se SSSR na věčné časy, Ať žije KSČ! Ale já ne - hlásal jsem pravý opak!   

PS: Až teď se vyplatí být antikomunistou, je jich  snad víc než samotných obyvatel.