1.5.2024 | Svátek práce


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
František 29.12.2008 2:44

Sjednocení EU je problém

VK má zajisté pravdu, že důsledné sjednocení Evropy (EU) je skutečný problém. Jde o to:

vznikne federál; dokážeme si správně vládnout a budou všichni poslouchat?

Příklad: fererál Československo se rozpadl; federál EU pro změnu bude fungovat? Nevím, nevím...

bašata 29.12.2008 2:38

Re: Jasné a srozumitelné.

   "Díky",pane presidente!

vochomurka 29.12.2008 2:21

Re: To jsou hradni blekoty

No to ani nahodou. Nesmite to tem hradnim hajzlikum tolik bastit.

hombre 29.12.2008 2:18

Re: To jsou hradni blekoty

Taky bych to chtěl

vochomurka 29.12.2008 2:18

Re: To jsou hradni blekoty

Vy uz si evidentne nepamatujete, co si ten pod_lanej hradni ignorant myslel o referendu pred 10 lety. Jsem presvedcen, ze federalni Evropa je jediny zivotaschopny utvar.

BTW vsimnete si, ze ten nas "disident" neuvedl jedinou zapornou vec. Furt mele neco o pravech statu, zatimco mne zajimaji prava obcanu. Hlavne, ze zalozil obcanskou stranu. Aspon je videt, co to pro nej znamena. Je to prolhanej populistickej darebak - kudy vitr, tudy plast.

kirast 29.12.2008 2:13

Re: Jenže co když chci jeden evropský stát?

Pane Vileto, a co špatného považujete na EU v dnešní podobě? Já bych také chtěl žít ve Spojených státech evropských, nikoliv však ve Svazu evropských socialistických republik. Lisabonskkou smlouvu jsem nepřečetl, návrh evropské ústavy ale ano. Jsem přesvědčen, že Lisabonská smlouva nevede do Spojených států evropských, nýbrž do SESR.

Petr Vileta, balík z Plzně :-) 29.12.2008 2:08

Re: Jinak pěkně shrnující článek obsahuje i některé nepravdy a manipulace

To je velmi neprakticke. Predstavte si to v rodine pri rozhodovani o dovolene. Otec chce lizovat v Alpach, matka se chce koupat na Malorce, synovi je to jedno a dcera se vice priklani k te Malorce. Pri pravu veta by se nejelo nikam, takhle se pojede na Malorku. Ano, jeden bude otraveny, ale treba to napresrok bude jinak. Treba otec ukaca/uplati deti, aby se priste jelo do Alp.

Petr Vileta, balík z Plzně :-) 29.12.2008 2:04

Re: Jenže co když chci jeden evropský stát?

a mozna by vam i vic vyhovovalo rozdelit dnesni CR na 14 suverenich republik, co kraj, to republika. Ovsem me by se vice libilo zit ve Spojenych statech Evropskych, nez v Plzenske republice.;-P

Nový 29.12.2008 2:03

Re: To jsou hradni blekoty

Místo plivání jedu se  nad tím zamysli. Zkus  si  odpopovědět, proč je  tak důležité  vyhnout se národním  referendům ačkoliv  jde  evidentně  o  ztrátu  suverenity.  Defakto  bychom mohli rozpustit  parlament . Scházel byse  jednou za  měsíc  jako   za  komoušů aby   jednohlasně   schvaloval  Bruselské  direktivy,  proti kterým  nic  nezmůže.

Netvrdím, že by to  nefungovalo lépe než nyní, ale  občané by takové předání  moci do Bruselu měli   odsouhlasit v referendu. O tom  není pochyb. 

PetrH 29.12.2008 1:52

Re: To jsou hradni blekoty

Tady nám někdo nabízí být Massachusetts? Podle LS spíš budeme na úrovni nějaké Zakavkazské autonomní oblasti ze Sojuzu.:-/

PetrH 29.12.2008 1:47

Re: Opravdu se ho na to někdo ptal?

Já jsem se ho neptal, nemusel jsem. Ale pěkně shrnul to, co jsem už věděl. Pak jsou ti, co se neptají, protože nechtějí, aby to kdokoliv slyšel.

kirast 29.12.2008 1:41

Re: Jenže co když chci jeden evropský stát?

Vy chcete jeden evropský stát a vyjadřujete důvěru občanům velkých států. Já jsem svůj vztah a důvěru vyjádřil již v referendu o přistoupení ČR k EU. Ale tehdy platila naše ústava a naše právo. I když se mi lecos na nich nelíbí, byly a jsou pro mne čitelné a srozumitelné. Návrh evropské ústavy jsem také ještě přečetl, ale ten už pro mě přijatelný nebyl. Kdybychom došli k referendu, už bych volil NE. Takže. Prosazujme i referendum o Lisabonské smlouvě a když vy a ostatní příznivci superstátu Němců a Francouzů zvítězíte, sklapnu paty. Já ale budu hlasovat NE, to znamená budu hlasovat PRO zachování současného stavu EU. V každém případě se budu bouřit proti přijetí této evropské ústavy za našimi zády.

vochomurka 29.12.2008 1:39

To jsou hradni blekoty

Mentalni troska, ktera v ekonomice pos_ala na co sahla, se nas snazi presvedcit, ze je lepsi byt Portorikem nez Massachusetts. Proc asi? Ale ne, prece to snad nemuze byt kvuli mire korupce.

Jura Jurax 29.12.2008 1:33

Re: Jenže co když chci jeden evropský stát?

No a co kyž nechci jeden evropský stát?

Hnyk 29.12.2008 1:32

Opravdu se ho na to někdo ptal?

;-P;-D;-D

vlasta 29.12.2008 1:31

Re: Jenže co když chci jeden evropský stát?

Jeden evropský stát je utopie.

mirek 29.12.2008 1:09

Jenže co když chci jeden evropský stát?

Pan Klaus nebere odlišné názory.

Já chci jeden evropský stát, jednu administrativu, jednoho prezidenta a parlament na úrovni Evropy. Pokládám to v současném světě za východisko v konkurenci s asijskými superstáty, tzn. Indií a Čínou, v konkurenci s Ruskem a v dosavadním způsobu ideologizace islámských států ve směru potřeby porážky západu a křesťanství a v budoucím potenciálním konfliktu o surovinové a potravinové zdroje, kombinovanou s obrovskou populační schopností těchto států. Evropa malých, nacionálních států, spojených pouze ekonomickými vazbami, není z mého pohledu v tomto potenciálním rozdělení rolí schopna obstát a díky uplatňování diferencovaného vlivu velmocí na vedení malých států je velmi lehce zranitelná.

Nesouhlasím ani se závěrem bodu 9., že "Lisabonská smlouva .........vede k prohlubování demokratického deficitu". Jde přece o jinou úroveň, danou velikostí Evropské unie. Jde o úroveň budoucích celoevropských stran, které budou muset nutně vzniknout, aby byly schopny rozhodovat na celoevropské úrovni. Bude to určitě dlouhodobý proces, který bude provázen určitě i obtížemi, ale zřejmě nezbytný.

Evropská unie v současné podobě vznikala nějaké to desetiletí a procházela různými stupni vývoje. Sama původní Unie se po "vstřebání" východoevropských mladých demokratických států učí s těmito státy a se svou novou velikostí žít a rozhodovat o svém vývoji. Tato nová situace trvá jen krátkých pět let a nikdo nemá patent na rozum.  Nevěřím, že je Lisabonská smlouva dogmatem, jednou provždy zakotveným, jako kdysi u nás učení Marxe, Englese a Lenina, na které měli strach sáhnout i vedoucí soudruzi socialistických států, až si tím podřízli svou větev. Spíše věřím tomu, že si Evropská unie podrží dosavadní schopnost sebereflexe a vývoje.

Potřebuje k tomu i pana Klause. Ne v roli šaška pro masy jako nesmyslného disidenta v pohodlí plyše hradní prezidentské kanceláře, ale jako hlasitého oponenta, se kterým bude diskutovat o svém vývoji a oprávněnosti svého postupu.

Dr.Sid 29.12.2008 0:39

Re: Jinak pěkně shrnující článek obsahuje i některé nepravdy a manipulace

Ja na tom pravu veta nic spatneho nevidim. Kdyz se na necem vsichni neshodneme, tak to proste nebude pro nas vsechny platit. To neznamena ze si treba nemci a francouzi nemuzou spolu neco dohodnout. EU dotez znamenalo 'to na cem se vsichni shodnem'.

těchňik 29.12.2008 0:29

Re: Jinak pěkně shrnující článek obsahuje i některé nepravdy a manipulace

Možnost vystoupení ze společenství je sice možné, ale dalo by se to přirovnat k tomuto: jestli se ti sedláku nelíbí naše (mnohdy buzeračně-byrokratické) podmínky pro získání dotací, tak se na ně vykašli (a dotaci potažmo nedostaneš). Pokud jste přiměřeně inteligentní - zbytek a souvislosti si dovodíte sám.

Barclay 29.12.2008 0:16

Jinak pěkně shrnující článek obsahuje i některé nepravdy a manipulace

Ad 8c) Nevím, co je špatného na většinovém rozhodování - dokazovat suverenitu jednotlivých členských států právem veta je při 27 a více členech přinejmenším nepraktické - spíše ale likvidačné pro téměř jakoukoliv snahu takového společenství

Ad 8g) To už je obyčejná lež. I náš Ústavní soud si vyhradil tzv. "poslední slovo", tudíž si náš ústavní pořádek tato smlouva ani svojí Listinou základních práv EU nepodřizuje. A to nehovořím o možnosti vystoupení ze společenství, které je jednoznačným znakem suverenity každé země EU.

Milan 29.12.2008 0:10

Jasné a srozumitelné.

Díky, pane presidente.