21.5.2024 | Svátek má Monika


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Komik 29.12.2008 10:19

Re: Pane Rýpale, to je přesné

To, že politické reprezentace nemusí reprezentovat názory obyvatel, jsem se právě snažil vyjádřit v prvním odstavci. Řešení je podle mne jednoduché - referendum ve všech zemích. Pokud většina Evropanů řekne, že LS chce, budou se s tím muset i odpůrci LS demokraticky smířit.

hlava22 29.12.2008 10:19

Censura.

Potřebujeme censuru jako sůl. Copak je možné takové protievropské ( dříve protistátní ) názory zveřejňovat. Prostí občané se lehce nechají pomýlit podobným líbivým pozlátkem.

yorik 29.12.2008 10:17

Re: je nepochopitelný způsob, jakým prezident Klaus napadá LS

Nevím, jaký dostal Václav Klaus prostor, dva tisíce znaků by to asi nezpravilo:-D

gul 29.12.2008 10:16

Re: Trocha k přemýšlení.

to vypadá na totální tajné spiknutí proti čr,a možná bleskové obsazení nově vznikající policií eu,možná nám odeberou doklady,seberou totožnost,podle toho jak se vyspí v bruselu tak bude lynčování vybraných skupin,co očekáváte za změny po podpisu LS,

yorik 29.12.2008 10:15

Re: Klaus zde zcela nepokrytě brojí proti evropské integraci

Buďte rád, že Putin nemá váš spis, tedy spíše chorobopis, mohl by se nakazit. :-D

Komik 29.12.2008 10:15

Re: Pouhý dotaz

Promiňte, zřejmě jste mne nepochopil. Změnou z ANO na NE jsem myslel změnu názoru na LS, nikoli možnost vystoupení z EU. Nesouhlas s LS totiž podle mne neznamená snahu vystoupit z EU, ale pouze snahu o to, aby EU zůstala ve stavu, v jakém je v současnosti. Skutečnost, že by LS případně umožňovala snažší vystoupení z EU, proto podle mne není rozhodující (ostatně jednodušší mechanismus vystoupení by šel - pokud by byl o to zájem - nepochybně dohodnout i v rámci současné míry integrace EU).

eTony 29.12.2008 10:14

Re: Pane Rýpale, to je přesné

komiku, politické reprezentace zdaleka neprezentují přání a názory vlastních obyvatel..... a politické reprezentace se mohou měnit, a co pak ?

Euripus 29.12.2008 10:12

Re: je nepochopitelný způsob, jakým prezident Klaus napadá LS

Je tu ovšem pár takových malinkých zádrhelů. Těch základů je tři tisíce stran. Srovnávací tabulky byly několikrát přečíslovány, takže musíme míti i srovnávací tabulku ke srovnávacím tabulkám. Ta je ale tajná.

yorik 29.12.2008 10:11

Re: Významný text bez významné diskuse

Je to kompilát výše uvedených smluv, na základě kterých EU funguje dodnes. To je v pořádku. Co není v pořádku je přechod od konsenzu k všelijak modifikovaným metodám, jak tomuto konsenzu " pomoci" Ty směrnice a tabulky tam už jsou jen jako křoví, aby ta četba lidi znechutila asi už dopředu.

eTony 29.12.2008 10:10

Re: Ja osobne nejsem "prekvapovan",

odbornost jako je sociologie je vpodstatě nepotřebná, zbytečná.........

eTony 29.12.2008 10:09

Re: Nechci suverenitu

jste naivní a blázen. Nevíte nic o podstatě civilizace a jejím vývoji......

R.J. 29.12.2008 10:07

Re: dřív nás museli dobýt, když nám chtěli vládnout

Nejvíce nás dobíjeli takoví jako Ty.

eTony 29.12.2008 10:06

Re: Trocha k přemýšlení.

R.J., není lepších nebo horších socialistů - jsou zásadně stejní.......ať jsou kdekoli. Co chystají v bruseli je zločin, doslova. Ty naše paka Paroubka & Co. máme alespoň na očích a můžeme je nevolit, ale co s pakama v bruseli ?

yorik 29.12.2008 10:05

Re: je nepochopitelný způsob, jakým prezident Klaus napadá LS

Vážený pane, Lisabonská smlouva byla zkonstruována na základě Římských smluv, tj. smlouvy zakládající Evropské hospodářské společenství, smlovy zakládajíci Evropské společenství pro atomovou energii, Maastrichtské smlouvy smlouvy z Nice a dalších dokumentů. Toto doplněno o přílohy, protokoly a srovnávací tabulky. Můžete si ty dokumenty vyhledat  a vyvozovat  bod po bodu. Objevíte zajímavé pasáže. ;-)

Euripus 29.12.2008 10:05

Re: Významný text bez významné diskuse

Hlavním podfukem a zároveň veřejně deklarovaným úmyslem Merkelové a Sarkozyho je ta skutečnost, že Lisabonská smlouva prostě nejde číst.

Je to ve skutečnosti 300 stránek odkazů na 3.000 (slovy třitisíce) stran jiných smluv.

eTony 29.12.2008 10:03

Re: je nepochopitelný způsob, jakým prezident Klaus napadá LS

qwerte, máte jedinečnou možnost takto učinit, osobně to ocením jako velice záslužnou práci. Prezident Klaus, zřejmě z důvodu obsáhlosti textu, zvolil poněkud stručnější verzi s vypíchnutím zásadních bodů.

R.J. 29.12.2008 10:02

Trocha k přemýšlení.

Podívejme se na volby u nás doma. Polovina národa k volbám nechodí, je jí vše jedno, tak jí bude jedno i Brusel, jde to nějak mimo ně. Potom je tu druhá polovina , rozdělena zhruba na půl, jedna vyhraje volby, druhá je v opozici, pokud nevyhraje "moje" strana, vládne mě někdo,koho nechci, to samé v opačném gardu. Jaký je prosím rozdíl mezi pro mne nechtěnou vládou , která sedí ve Strakovce nebo Bruselu? Jenom národnostní, nic více. Jinak si myslím že třeba Německý , nebo Anglický socialista je stokrát lepší, než třeba Škromach nebo Paroubek. To samé u pravice, Angličan nebo Francouz pravičák, bude trochu jiná káva než Tlustý a třeba Langr s Řebříčkem.Pokud si je do Bruselu nezvolíme, jako třeba Falbra s Bobošíkovou , pro příklad, ale zde doma pak vládnou sami, v Bruselu budou přehlasováni.Nenapáchají tolik škody.  Zelení jsou stejní tam i zde, takže si zatím nepomůžeme, ale ani nepohoršíme. Míra korupce na západ od našich hranic je menší, jak se na něco přijde, padají hlavy, u nás se nepřijde zatím na nic, a když už, zahraje se to přes státní nejvyší zástupkyni do autu. A nic se neděje, jede se temným hvozdem dál. Takže asi ten Brusel nebude takové zlo, pro nás , kteří zaostáváme v právu, jeho vymáhání a uplatňování, to bude možná posun k lepšímu. Tedy, pokud si to bolševické právo nenecháme, jako výraz naší identity.Nejvíce se mě líbí, jak český byrokrat varuje před byrokratem Bruselským, jako před morem, je to k popukání. A to, že bude jednou jeden Evropský stát? Těžko, schází nám jeden jazyk ,jako tomu bylo v Americe, nehledě na to, že v Americe federalisté Angličtinu vyžadovali tvrdě. Dnes je v Americe Španělština dost rozšířená, dělá to první problémy, je to jen začátek, kdo četl od teď zemřelého Huntingtona "Kam kráčíš Ameriko", ví, o čem zde píši. To samé píše Zakaria. Ale to jsem se dostal trochu dál. Takže v Evropě je obrovskou překážkou jednotná řeč, proto nebude nikdy jako Amerika. Vždy tu bude prvek nedorozmění. Pokud nepřejdeme všichni na Angličtinu.

Ludva 29.12.2008 10:02

Nechci suverenitu

Než být trápen ptákovinami, které vypouští náš parlament, tak raději se podřídím EU. Jsem pro evropskou federaci, ale měl by se dohodnout jediný společný jazyk. A společná obrana bez Američanů. Ekonomicky nejsilnější svazek světa si obranu může zajistit sám.

Magor Milda 29.12.2008 9:59

Re: EU versus KSČM + ČSSD

za Rakouska-Uherska sice pražští politikové mnohdy remcali, koneckonců nám však byl udělen vynikající školský systém (na tu dobu) péče o jazyk český a českou kulturu nebyla horší, než dnes. Praha, tak jak ji dnes obdivujeme, vyrostla za blahobytu, daného právě členstvím v R-U. Válku ovšem vedlo R-U, ne Království České, ale myslí si snad někdo, že jsme dnes tak samostatní, že bychom mohli své požadavky prosadit válkou? Vláda v Berlíně nebo v Paříži také odevzdává některé pravomoci do Bruselu, tam máme mnohem větší vliv na rozhodování, než bychom měli přímo v Berlíně nebo v Paříži. Je to logický a nutný důsledek postupující tvorby budoucího silného evropského státu, který musí být i naším cílem.

yorik 29.12.2008 9:58

Re: Ja osobne nejsem "prekvapovan",

Jediná bezpečnostní struktura, která nás může ochránit je NATO a naše nadstandartní smlouvy s USA. Pokud jde o tu finanční a hospodářskou krizi, tak vám jistě neušlo,že na ní jinak reagují země eurozóny a jinak ostatní státy. Názzory  hlavních ekonomických tahounů EU, Německa, Francie a Velké Británie se diametrálně liší. Sociolog by to mohl zaznamenat. lisabonská smlouva nemá s vyřešením ani jednoho problému co do činění.

qwert 29.12.2008 9:55

je nepochopitelný způsob, jakým prezident Klaus napadá LS

Kdyby mu šlo škutečně o blaho českých a i ostatních evropslých voličů, položil by vedle sebe ustanovení zakládacích smluv EHS, zamítnuté evropské Ústavy a LS a pak by vyvozoval bod po bodu. Ano, to by mělo smysl.Pak by byla zcela letimní a nesestřelitelná otázka, proč se jasné a konkrétní formulace z roku 57 poznenáhlu mění na flexibilně gové formulace typu "ve veřejném zájmu". Ostatně je s podivem, že Václav Klaus, který se prohlašuje za pravicového konzervativce vůbec připustil a připouští tak mohutné nadužívání a zneužívání pojmu "veřejný zájem" i českém právním řádu.

yorik 29.12.2008 9:51

Významný text bez významné diskuse

 

 Pan Vondra napsal v předmluvě k Lisabonské smlouvě, že se jedná o významný text, který do budoucna významně ovlivní naše působení v Evropské unii. Měla by ho provázet vyvážená veřejná diskuse. Česká společnost, podle něj na rozdíl od ostatních zemí neprošla skutečnou diskusí o tzv. evropské ústavní smlouvě, protože byla přerušena zamítavými referendy ve Francii a Nizozemí. O to důležitější je využít ratifikace Lisabonské smlouvy k vytvoření kvalifikovaného názoru, který je předpokladem pro sebevědomé a proaktivní členství ČR v EU. Tolik pan Vondra. Jaká je realita? Diskuse veškerá žádná. Veřejnoprávní média mlčí jak někým zařezaná. Jediný, kdo se pochlapil byla Nora Fridrichová, která občanům ukázala tu zoufalou nevědomost mnoha našich zákonodárců. Plamenné výzvy Cyrila Svobody, pana Zaorálka, a dalších , že je netřeba číst, ale je nutno urychleně dokument schválit, nechám raději bez komentáře, soudný čtenář si úsudek udělá sám. Argumentuje se tím, že ostatní členské země už smlouvu schválily. Nevím, jestli po tak “vyvážené diskusi” jako u nás. Říká se, že Maďaři neměli text smlouvy ani ve vlastním jazyce. Pokud jde o to schválení smlouvy evropským lidem, tak jsem spočítal počet křesel v parlamentech jednotlivých zemí. Nevím v jakém poměru byla smlouva schválena, ale vychází mi to, že z 496 miliónů občanů Evropské unie ji schválilo maximálně několik tisíc. Odborníci na promile si dopočítají sami. Skutečná diskuse začne asi v nadcházejících volebních maratónech, tam se bude moci ten evropský démos svobodně vyslovit. Žádné stranické sekretariáty a barevné internacionály s tím nic nenadělají. Tak už to v demokraciích chodí, těch autentických

Magor Milda 29.12.2008 9:49

Re: Mno, je to zajímavé, že za ruské okupace náš president ten systém tak chválil,

jeho kandidátská práce, bohužel již nedostupná, prý pojednávala o nadřazenosti socialistického hospodářství nad kapitalismem. Za skutečné okupace Václav Klaus krásně panáčkoval, jezdil do USA a okupace ho zastihla zrovna v Rakousku. Teď najednou shledává EU jako okupační moc?

Tx 29.12.2008 9:47

Re: Řekněme to naplno

Tedy, pane Hrbku, to je majstrštyk. Tvrdit, že LS, která zcela zásadně mění veškeré podmínky a vztahy v EU, přesouvá přes 50 pravomocí na Brusel, silně zvyšuje význam velkých států, odnímá právo veta ve spoustě případů je jen:

" prakticky shrnutím všech dosavadních předpisů a že jejím základním přínosem je upřesnění podmínek pro hlasování tak, aby byla zaručena spravedlivější práva a operabilnější rozhodování" - vy byste od hodiny mohl nahradit Paroubka i s Topolánkem dohromady. Je to stejné, jako byste řekl, že nahrazení našeho  práva právem šaría by bylo jen "upřesnění". "Shrnutím a upřesněním", jakož i změnou byla Ústava. ta byla ucelený dokument, takže ho mohl při troše snahy každý pochopit. Proto Merkelová řekla, musíme to příště udělat tak, aby se v tom nikdo nevyznal a zdůraznit, že kdo je proti tomu, je protievropský. A to se taky stalo. Zkuste pochopit dokument:

3.    Odchylně od odstavce 2 mohou před přistoupením orgány Unie přijmout opatření uvedená v čl. 6 odst. 2 druhém pododstavci, odst. 6 druhém pododstavci, odst. 7 druhém a třetím pododstavci, odst. 8 druhém a třetím pododstavci, odst. 9 třetím pododstavci, článcích 21 a 23, čl. 28 odst. 1, čl. 32 odst. 5, čl. 33 odst. 1, odst. 4 a odst. 5, článcích 38, 39, 41, 42 a 55 až 57 aktu o přistoupení, v přílohách III až XIV uvedeného aktu a v protokolu 2, v článku 6 protokolu 3, v čl. 2 odst. 2 protokolu 4, v protokolu 8 a v článcích 1, 2 a 4 protokolu 10 k tomuto aktu připojených. Tato opatření vstoupí v platnost pouze s výhradou a dnem vstupu této smlouvy v platnost.

To si nevymýšlím . To je COPY-PASTE.

gul 29.12.2008 9:47

EU

po dočtení příspěvku od p.Klause,jsem se dověděl jen to co už od něho bylo slyšeno stokrát,podle něho bylo refendum a" prostí občané"odstaveni od rozhodování o LS-bohužel tak jako při jeho zvolení,LS asi není dokument se kterým by souhlasilo stoprocent občanů v kterémkoliv státu EU ale nedovedu si představit že by jsme byli v pozici státu s 50/70mil občanů,s historií 40let vytváření ES,EU a státy se 5/10mil by kvůli populistickým výstupům svých představitelů zablokovaly cokoliv,co udělala ČR tak převratného pro rozvoj EU že si musí diktovat podmínky že laskavě zůstane v EU.

navíc ani Klaus nenabízí žádnou třetí cestu,protože žádná rozumnější není,a pochybuji že pokud se 3%občanů v EU něco nelíbí tak ostatních 97% se omluví a řekne dobře ať je po vašem ,

Komik 29.12.2008 9:47

Pane Rýpale, to je přesné

Myslím, že jste to napsal úplně přesně. Proti Lisabonské smlouvě se staví politické reprezentace zemí reprezentujících necelá 3 % obyvatel EU. Z toho mi vyplývá, že pro přijetí Lisabonské smlouvy jsou politické reprezentace zemí reprezentujících přes 97 % obyvatel EU. Kouzlo Vašeho argumentu je právě v těch politických reprezentacích. Ale co obyvatelé těchto zemí. O tom už se jaksi taktně mlčí, což je podle mého názoru dostatečně jasné, protože kdyby byli v 97 % pro schválení LS, tak bych se to její zastánci nepochybně neopomněli neustále zdůrazňovat.

Kontrolní otázka: Proč se má naše politická reprezentace řídit stanovisky politické reprezentace jiných zemí, když tady za 1 - 2 - 3 - 4 roky (podle volebního cyklu a politické situace v jednotlivých zemích) žádná z nich už nemusí být? (Extrémní příklad: Použil byste dneska argument, že je třeba se řídit názorem pana Bushe?). Nebylo by lepší řídit se prostě názorem vlastním?

DS 29.12.2008 9:46

Re: Jasné a srozumitelné.

Náš ano.A jsme rádi,že alespoň někdo přemýšlí o  naší budoucnosti

Barclay 29.12.2008 9:45

Re: Pouhý dotaz

Pokud se LS přijme, tak dokonce je poměrně snadné i vystoupení z EU. Tudíž dnešní ANO zjednodušuje budoucí NE.

sociolog 29.12.2008 9:45

Re: To jsou hradni blekoty

Mily Magore. Plny souhlas! Vyslovujes nazory, ktere si zatim dovolili jen "cizaci".

Viz navsteva EU-komise na Hrade, kvuli niz se Klaus rozciloval, ze takovou drzost si od revoluci vuci jeho narcistnimu velicenstvu v ceske kotline jeste nikdo nedovolil vyjadrit.

Asi to bez nove revoluce, jako v Thajsku, nepujde... Ovsem bez pomoci Eu asi nevypukne...

Magor Milda 29.12.2008 9:44

Re: Moravané odevzdali příliš mnoho pravomocí do Prahy, je třeba chránit naši suverenitu

A na co máme v Bruselu naše poslance a komisaře? Dostat se z Ostravy do Prahy trvá déle, než letět do Bruselu, nějaký ten cizí jazyk si budeme muset osvojit, třeba angličtinu. To ovšem mrzí starou generaci, ta umí pouze pa russki a s tím v Bruseli daleko nedojdou. Zkuste si někdy v Praze postěžovat! Všude vás pošlou k vrátnému a ten ty vaše papíry hodí do koše. V Bruseli je úplně jiná kultura.