22.5.2024 | Svátek má Emil


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
kirsat 29.12.2008 11:54

Re: Jenže co když chci jeden evropský stát?

Nechci obhajovat peníze pocházející ze zločinu. Ale jistě byste našel jinou směrnici od byrokratů EU, která naopak naše hospodářství silně poškozuje. Co třeba emisní povolenky, které nám budou Francouzi rádi prodávat ze svých atomových elektráren? Jak jsem jinde napsal, líbily by se mi Spojené státe Evropské. Lisabonská smlouva k nim ale nevede. Krom toho je evidentní, že na takový státní celek je příliš brzy a bylo by zajisté vhodnější připravovat pro něj půdu našim vnukům tím, že budeme postupně spory uvnitř EU urovnávat a ne je prohlubovat. Pokud opravdu už ústavu v EU potřebujeme, tak ať má dvacet-třicet stránek a ať jí rozumí každý a ať je napsaná tak, aby se s ní každý mohl ztotožnit. Nejsem si jist, zda jste to nebyl právě vy, kdo tady kdysi napsal, že ústavu by měl napsat technik, ošetřit programátor, zkontrolovat historik a do srozumitelného jazyka přepsat učitel základní školy. Věřím, že pro takovou ústavy bychom hlasovali oba.

kirast 29.12.2008 11:56

Re: Jenže co když chci jeden evropský stát?

omlouvám se za překlep, jsem kirast a ne kirsat a odpověď měla být pro pana Viletu. Nějak se to přešouplo jinam.

kirast 29.12.2008 1:41

Re: Jenže co když chci jeden evropský stát?

Vy chcete jeden evropský stát a vyjadřujete důvěru občanům velkých států. Já jsem svůj vztah a důvěru vyjádřil již v referendu o přistoupení ČR k EU. Ale tehdy platila naše ústava a naše právo. I když se mi lecos na nich nelíbí, byly a jsou pro mne čitelné a srozumitelné. Návrh evropské ústavy jsem také ještě přečetl, ale ten už pro mě přijatelný nebyl. Kdybychom došli k referendu, už bych volil NE. Takže. Prosazujme i referendum o Lisabonské smlouvě a když vy a ostatní příznivci superstátu Němců a Francouzů zvítězíte, sklapnu paty. Já ale budu hlasovat NE, to znamená budu hlasovat PRO zachování současného stavu EU. V každém případě se budu bouřit proti přijetí této evropské ústavy za našimi zády.

mirek 29.12.2008 7:59

Re: Jenže co když chci jeden evropský stát?

Souhlas. Každý máme právo na svůj názor a na spravedlivý boj ve volbách za něj. Tisíckrát raději se budu s Vámi přít o své názory, než číst stupidní výkřiky o Čtvrté říši a podobenstvích s Vyšším principem, či o tom, kterak nás před šedesáti lety zradily mocnosti v Mnichově. Tito ukřičení si samozřejmě čistě pragmaticky nevzpomenou, že Rusové nás rovnou beze slova, natož pak smlouvy, obsadili...

Niky 29.12.2008 3:45

Re: Jenže co když chci jeden evropský stát?

mirku,z vás by měl soudruh Hitler radost!

mirek 29.12.2008 7:48

Re: Jenže co když chci jeden evropský stát?

Běžte se, slušně řečeno, vyfotit s Hitlerem. Jestli neumíte normálně diskutovat se svým názorem, nezaclánějte.

Princ Jasoň 29.12.2008 7:17

Re: Jenže co když chci jeden evropský stát?

Já chci taky.

Jenda 29.12.2008 11:46

Re: Jenže co když chci jeden evropský stát?

Kdyz chcete jeden evropsky stat tak to mate primo rict. A ne se ho pokouset vytvorit za zady ostatnich a tvrdit pritom, ze nic takoveho nedelate.

Barclay 29.12.2008 0:16

Jinak pěkně shrnující článek obsahuje i některé nepravdy a manipulace

Ad 8c) Nevím, co je špatného na většinovém rozhodování - dokazovat suverenitu jednotlivých členských států právem veta je při 27 a více členech přinejmenším nepraktické - spíše ale likvidačné pro téměř jakoukoliv snahu takového společenství

Ad 8g) To už je obyčejná lež. I náš Ústavní soud si vyhradil tzv. "poslední slovo", tudíž si náš ústavní pořádek tato smlouva ani svojí Listinou základních práv EU nepodřizuje. A to nehovořím o možnosti vystoupení ze společenství, které je jednoznačným znakem suverenity každé země EU.

těchňik 29.12.2008 0:29

Re: Jinak pěkně shrnující článek obsahuje i některé nepravdy a manipulace

Možnost vystoupení ze společenství je sice možné, ale dalo by se to přirovnat k tomuto: jestli se ti sedláku nelíbí naše (mnohdy buzeračně-byrokratické) podmínky pro získání dotací, tak se na ně vykašli (a dotaci potažmo nedostaneš). Pokud jste přiměřeně inteligentní - zbytek a souvislosti si dovodíte sám.

Dr.Sid 29.12.2008 0:39

Re: Jinak pěkně shrnující článek obsahuje i některé nepravdy a manipulace

Ja na tom pravu veta nic spatneho nevidim. Kdyz se na necem vsichni neshodneme, tak to proste nebude pro nas vsechny platit. To neznamena ze si treba nemci a francouzi nemuzou spolu neco dohodnout. EU dotez znamenalo 'to na cem se vsichni shodnem'.

Petr Vileta, balík z Plzně :-) 29.12.2008 2:08

Re: Jinak pěkně shrnující článek obsahuje i některé nepravdy a manipulace

To je velmi neprakticke. Predstavte si to v rodine pri rozhodovani o dovolene. Otec chce lizovat v Alpach, matka se chce koupat na Malorce, synovi je to jedno a dcera se vice priklani k te Malorce. Pri pravu veta by se nejelo nikam, takhle se pojede na Malorku. Ano, jeden bude otraveny, ale treba to napresrok bude jinak. Treba otec ukaca/uplati deti, aby se priste jelo do Alp.

jezevec 29.12.2008 8:04

Re: Jinak pěkně shrnující článek obsahuje i některé nepravdy a manipulace

Srovnáváte rodinu se státy Evropy? Jste na hlavu??????

Ten příměr bych trochu upravil:

Pokud se 29 rodin z jednoho paneláku neshodne na tom, kam pojedou na společnou dovolenou - odjede si každý na svojí. Právo veta neznamená negaci - právo veta znamená, že nebude společný postup, protože jeho výhody pro jednotlivce nepřevyšují nad nevýhodami.

Jura Jurax 29.12.2008 12:14

Re: Jinak pěkně shrnující článek obsahuje i některé nepravdy a manipulace

R^R^R^

Milan 29.12.2008 0:10

Jasné a srozumitelné.

Díky, pane presidente.

bašata 29.12.2008 2:38

Re: Jasné a srozumitelné.

   "Díky",pane presidente!

Volič 29.12.2008 5:06

Re: Jasné a srozumitelné.

Ano.Jasně a srozumitelně řekl, že je lhář.Než takovéhohle lhářer, tak raději Spojebné státy evropské.Čím mě má tenhle šašek okouzlovat?????? Tím, že bude mít on tu nejvyšší moc a ostartní budou držet hubu???

Dehet a peří, to je jediné, co by mu měli nabídnout.Tohle není můj prezident.

DS 29.12.2008 9:46

Re: Jasné a srozumitelné.

Náš ano.A jsme rádi,že alespoň někdo přemýšlí o  naší budoucnosti

jm0 29.12.2008 11:03

Re: Jasné a srozumitelné.

:)))))

jm0 29.12.2008 11:04

Re: Jasné a srozumitelné.

jéžiš, teď teprve jsem si to doopravdy přečet'

Spojebné státy evropské, ano, ano, prosím!

MK 29.12.2008 13:29

Re: Jasné a srozumitelné.

Díky, pane prezidente.