7.12.2023 | Svátek má Ambrož, Benjamin


Diskuse k článku

GLOSA: Michalákové je mi líto

Norové rozhodli, že paní Michaláková nemá na své dvě děti nárok. Zkoumali případ důkladně a rozhodli, jak rozhodli.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Uživatel 8.10.2015 13:15

Uživatel požádal o vymazání
J. Fialová 8.10.2015 13:29

Re: Péče o blaho dětí v Norsku

??? "Česká republika  ... počet odebíraných dětí – podle vyjádření Ministerstva práce a sociálních věcí okolo 3000 dětí za rok" - v článku na webu Ligy lidských práv, z února 2015. V Norsku to je podle některých údajů cca 9000, podle jiných 12000. J. Fialová

O. Uživatel 8.10.2015 13:39

Uživatel požádal o vymazání
J. Fialová 8.10.2015 13:53

Re: Péče o blaho dětí v Norsku

Článek: http://llp.cz/2015/02/venujme-vice-pozornosti-trem-tisicum-deti-odebranych-v-ceske-republice/

O. Uživatel 8.10.2015 14:02

Uživatel požádal o vymazání
O. Uživatel 8.10.2015 13:10

Uživatel požádal o vymazání
V. Vaclavik 8.10.2015 12:49

Jedna dobra vec z takovychto pripadu plyne

a to jest, ze lide zase maji o kousek mene ponizeneho respektu k te tak vyspele, kapitalisticke Evrope jejich mokrych snu. Evropa jak uz od devadesatych let pisu, je prohnila socialisticka zumpa, plna socialisticke zvule, skrz naskrz. Az toto dohledne vetsina Cechu, bude teprve mozne tady u nas neco zmenit. Treba zacneme odmitnout poslouchat Brusel, jak to v rozhovoru pro Blesk nastinil pan Klaus, rozhovor ve kterem se konecne pochlapil, ze mu muzu jen pogratulovat.

J. Kotlaba 8.10.2015 12:33

Děti

Já si nejsem jistý jestli bych se dokázal udržet a jednu dítěti nestřihnout, udělá-li scénu v obchodě. Za to střihnutí by mi dítě odebrali. Ale jít na vasektomii, jen protože nemám na to být super duper barnevernetem schválený rodič, mi přijde přehnané. Obzvláště v dnešní době, kdy slyším řeči jak se rodí málo dětí. Takže jestli chce stát malé daňové poplatníčky, tak by měl snížit nároky na dobrého rodiče.

O. Uživatel 8.10.2015 13:11

Uživatel požádal o vymazání
M. Koutný 8.10.2015 12:03

V sočasné,

socialismem prolezlé Evropě není něco takového nijak překvapivé. I řada těch, kteří protestují proti organizovanému kradení dětí norskými úřady, souhlasí s například s plošným zákazem kouření v restauracích. Ale podstata je stále stejná. Stát si nad námi osobuje stále větší práva - rozhoduje o tom, zda smíte ve vlastní provozovně povolit kouření, co a zda vůbec smíte na vlastním pozemku postavit, skácet na něm vlastní strom, koho musíte zaměstnat, i když třeba nechcete (Cikána, feministku atd.).

Jestliže stát rozhoduje jako feudální velmož o našem majetku, podnikání, celém životě, není snad logickým dalším krokem, že si osobuje právo rozhodovat i o našich dětech? I ty může prohlásit za svůj majetek - a vy, kdo jste tleskali moudrému státu, jak hájí vaše právo na oběd v nezakouřeném prostředí , budete ječet, i když jste to byli právě vy, kdo k tomu vydláždil cestu.

J. Schwarz 8.10.2015 12:02

zajímavý precedent -

seberete relativně chudým rodičům malé děti a dáte je k bohatým "pěstounům". A po několika letech zákazu biologických rodičů stýkat se se svými dětmi, bavit se s mima o čemkoliv citově zabarveném, bez dozoru můžete směle říct, že se děti ke svým biologickým rodičům už "nijak nehrnou", na přepych si zvykly a do chudších poměrů se jim nechce. Konečně - chtěl jste říct že větší pohodlí je nejvyšším "zájmem dítěte" - nebo ne?

O. Uživatel 8.10.2015 13:13

Uživatel požádal o vymazání
J. Lepka 8.10.2015 11:58

Pane Jiráte,

Jistě nejste hloupý, proč tedy hloupě argumentujete ?

F. Netopil 8.10.2015 11:17

Je to jenom náhoda ?

V roce 1968 nám (Československu) zaslala NDR protestní nótu, protože na první stránce Dikobrazu se objevil kreslený vtip s karikaturou jejich tehdejšího stranického šéfa soudruha Waltra Ulbrichta. Naše vláda na to tehdy reagovala odpovědí, že u nás je svoboda projevu (tehdy aspoň částečná a nakrátko) a vláda nemá možnost novinám přikazovat co mohou a nemohou tisknout. Celým národem to tehdy bylo uvítáno jako dobré znamení. Dnes, po více než 50 letech a po 25 letech od listopadu 89 se naše vláda chová naprosto stejně jako tehdejší soudruzi z NDR. Protestuje proti něčemu, na čem nemá norská vláda ani vinu, ani zásluhu. Virus komunismu má zřejmě mnohem větší resistenci než jsme si mysleli. Zůstává jen otázka, kdo je vlastně blbější ? Tiskový mluvčí nebo jeho pán ?

M. Prokop 8.10.2015 11:21

Re: Je to jenom náhoda ?

Pokud nějaká vláda státní mocí podporuje nějakou organizaci, má za ní zodpovědnost. Bez té státní moci by mohl barnevern jen kecat (což by byla asi nejlepší alternativa).

P. Jášek 8.10.2015 11:22

Re: Je to jenom náhoda ?

Vláda reaguje na to, že nějaká norská organizace provádí únos českých občanů.

To si holt Norové musí vyřešit sami, že mají organizace co jsou schopny málem vyvolat válku!

M. Zikmund 8.10.2015 11:38

Re: Je to jenom náhoda ?

Zřejmě jste nepochopil, že paní Michálková i její děti mají český pas a jsou tudíž občané ČR. Když například dostane Brit v Iránu trest smrti, taky se VB snaží tento trest změnit a protestuje proti němu, jakkoliv byl udělen v souladu a podle iránského práva. Znamená to, že má VB virus komunismu?

Všichni mají pusu plnou lidských práv, když se jedná o migranty, ale právo na své děti je jedno z těch lidských práv nejvyšších. Porušit toto právo je možné jen při opravdu velkém porušení odpovědnosti rodičů vůči svému dítěti. Na rodinu Michálkových padlo podezření ze zneužívání, které se však nepotvrdilo. Pokud je argumentem pro zrušení mateřského práva plácnutí dítěte přes zadek nebo dokonce "drzá" obrana mámy pomocí sdělovacích prostředků, pak to není nic jiného, než projev fašizujícího úřadu. Přitom je patrné, že paní Micháková a její děti nejsou jediná oběť, ale že je to zjevně a bohužel běžná praxe tohoto norského úřadu a potažmo norského státu vůči imigrantům z východních zemí. Ale klidně si nad tím zavírejte oči.

A. Ruščák 8.10.2015 12:02

Re: Je to jenom náhoda ?

Opravím Vás: je to běžná praxe norských úřadů zejména vůči norským občanům, a občas se jim dostanou do spárů i děti imigrantů, ovšem mezi nimi jsou i děti švédské, afghánské, somálské, či turecké, takže žádné že jde jen o "východní země". Naprostou většinu obětí zvůle BV tvoří Norové, akorát že těch se nikdo nezastane, protože oni žádný cizí stát nezajímají, a vlastní stát jim zastání nedá.

K. Potoček 8.10.2015 11:02

s

"platí zásada, že v podobných sporech je zájem dítěte přednostní"OK!

Jenom by mě zajímalo, kdo určí, jaký je vlastně ten nejlepší zájem dítěte?

To dítě patrně ne?!Rodiče patrně v tomto případě také ne.

Že by to nakonec věděl nejlíp ten norskej sociální úřad?

Fascinující...

M. Prokop 8.10.2015 11:05

Re: s

Proč fascinující?

Dát moc bez kontroly do rukou dobroserů je odvěká snaha všech, kterým nevoní lidská svoboda.

Nacismus, fašismus, komunismus ....

J. Fialová 8.10.2015 13:03

Re: s

Tak. Ten úřad. J. Fialová

Jeden pán, který v Norsku několil let žije a studoval evropské právo, před časem v jiné diskusi pravil:

"V zákoně zřizujícím úřad BV se píše, že musí být veškerá činnost podřízena dobru dítěte. Jenže to nikdo neví, co je, nikdo to nedefinoval, vláda nemá žádný dokument, který by to sjednocoval, neexistují soudní rozhodnutí, která by to určovala. Co je dobrem dítěte určuje každý pracovník BV sám."

E. Erat 8.10.2015 11:00

V rozhovoru pro MF ze dne 22.2.2014

uvedla paní Michálková, že její manžel nebyl zcela sexuálně normální. Jeho sexuální abnormalitu blíže nespecifikovala. V současné situaci je prvotní zájem dětí, nikoliv pí.Michálkové. Jejich návrat do ČR po tolika letech, do rodiny která je ekonomicky slabá, a vliv již psychicky narušené pí.Michálkové či její sestry není v zájmu zdravého vývoje dětí.

M. Prokop 8.10.2015 11:04

Re: V rozhovoru pro MF ze dne 22.2.2014

Do této situace to ovšem barnevern přivedl zcela úmyslně, plánovaným odcizením dětí a matky.

Co "Lebensborn", tam šlo také o zájem dětí?

http://www.rozhlas.cz/cro6/internet/_zprava/norsko-vahave-uctuje-s-temnou-kapitolou-svych-valecnych-dejin--626526

E. Erat 8.10.2015 11:14

Re: V rozhovoru pro MF ze dne 22.2.2014

I to je možná pravda. Ale, situace je dnes taková jak jsem popsal. Tedy podle mého názoru není v zájmu dětí se dnes vrátit do ČR. Paní Michálková nemusela žít v Norsku, nikdo ji k tomu nenutil.Že, si ze svým hluchoněmým manželem vybrali Norsko, žili ze sociálních dávek, manžel byl nezaměstnaný, pouze se přiživoval pletením rybářských sítí atd. Zachovali se jako dnešní uprchlíci,šli tam kde je někdo bude živit-bez práce. A přitom nerespektovali zákony Norska. A v tom je ten základní problém.

M. Prokop 8.10.2015 11:20

Re: V rozhovoru pro MF ze dne 22.2.2014

Paní Michaláková pracovala a pracuje. Je její věcí, zda chtěla živit manžela.

S těmi zákony Norska a jejich respektováním to máte taky nějak divně: Barnevern žádné zákony nemá. Je čistě na vůli jeho představitelů, co prohlásí za dobré a co za špatné.

Já, co člověk liberálních názorů, považuji takové chování jakéhokoliv státu za špatné a budu proti němu v rámci mých možností vždy protestovat, doma i bojovat.

E. Erat 8.10.2015 11:30

Re: V rozhovoru pro MF ze dne 22.2.2014

Mohla živit manžela i v ČR, ale sociální dávky by nebyly tak vysoké k pohodlnému živobití.Zákony v Norsku zakazují násilí na dětech (o míře se dá diskutovat, ale zákon je zákon).Paní Michálková připustila, že její hluchoněmý manžel občas děti bil,fackoval atd.  Toho si všimli i sousedé,kteří iniciovali šetření jejich pro ně "nestandardní" rodiny. A tím celý ten příběh začal.

P. Boublíková 8.10.2015 12:40

Re: V rozhovoru pro MF ze dne 22.2.2014

Paní Michalakova si vzala, s prominutím cvoka. S tímto si pořídila dvě děti. S tímto žila v Norsku, ač mohla (měla kde) žít v ČR a vychovávat své děti způsobem zde obvyklým (tzn. občas jim jednu ubalit). S tímto se na pokyn úřadu rozvedla, poněvadž už se ho chtěla zbavit. Kdyby měla kouska mozku v hlavě, tak se s ním odstěhuje do ČR a odtud by jako manželé obklopeni sirsi rodinou žádali vrácení dětí, šance by byly nesrovnatelně větší.

Jistě, je to všechno její věc. Tak proč volá o pomoc stát, když se svou vlastní blbosti dostala do neřešitelné situace?

E. Erat 8.10.2015 13:12

Re: V rozhovoru pro MF ze dne 22.2.2014

V podstatě jste to napsala. Vlastní blbost. Já ji viděl párkrát v TV. Ona je živočich, chová se dle půdů, nikoliv rozumem. Smutný příběh. Dětem přeji hezký život v Norsku u lidí, kteří je mají rády.

J. Kanioková 8.10.2015 13:13

Re: V rozhovoru pro MF ze dne 22.2.2014

""uvedla paní Michálková, že její manžel nebyl zcela sexuálně normální"" ... To je vaše tvrzení.. takže odkaz ?

Z února 15 - Byla jsem naivní, norské sociálce jsem věřila: Chatovali jste s Evou Michalákovou! - http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-chat/301881/byla-jsem-naivni-norske-socialce-jsem-verila-chatovali-jste-s-evou-michalakovou.html

„Svědomí máte čisté možná vy,ale o otci se moc nezmiňujete, že by tam byl zakopaný pes? jen tak bez důvodu Vám ty děti nevzali, nedělejte z lidí blázny..(Mirek)“ .... Ja z lidi blazny nedelam. Byvaly manzel mel psychicke problemy, ktere mi pred manzelstvim zamlcel. Tyto psychicke problemy u nej naplno vypukly po odebrani deti. Sam je ve sve podstate obeti jednani barnevernu

„Vazena pani mna zarazila jedna vec , ktoru ste niekde prezentovali, uz neviem ze kde. ze krvacanie synceka z konecnika sposobilo, ze dietatu nedodrziavali dietu ,ktoru mal v skolke.Nakolko zijem v norsku uz par rokov a moja dcera pracuje ako ucitelka v skolke tvrdim ze vasa informacia co sa tyka nedodrziavania diety v skolke je klamliva nakolko v skolkach v norsku sa nevari. Maximalne nejaky chlebik s maslom a ovocie .Proste nevarene jedla a ked ma dieta nejaku zvlastnu dietu mal by rodic zabezpecit dietatu aby dostaval v skolke take jedlo co mu vyhovuje.(pierik)“

Ja pracuji ve dvou materskych skolkach a teple jidlo se vari na obou dvou mistech. Ne kazdy den v tydnu, ale par dni v tydnu maji deti teply obed. V jedne ze skolech si deti musi nosit svacinky z domova, ve druhe skolce maji deti ve skolnem zaplacenu i celodenni stravu. Je to spise otazka jednotlivych skolek jestli podavaji ci nepodavaji teplou stravu. Syn jedl malo a jeho tolice byla tvrda. v nemocnici mu diagnostikovali reflux a dstal i leky na zjemnen stolice. Skolku jsem informovala o tom, ze syn ma mit zvyseny prisun ovocnych stav, ale nestalo se tak.

J. Tachovský 8.10.2015 10:29

Velmi hloupy clanek

Autor se ani nepokousel zjistit si fakta a obhajuje fasisticke praktiky Norska.